Résidents
126.026
Dernière année: 2026
Het Spoorgebouw – Waar erfgoed en eigentijds wonen samenkomen Gelegen in het hart van het Sphinxkwartier in Maastricht, vormt het Spoorgebouw een uniek onderdeel van de voormalige Sphinx-fabrieken – ooit een van Nederlands meest toonaangevende industriële complexen. Gebouwd rond 1880 als goederenstation voor de spoorlogistiek van de keramiek- en sanitairindustrie, ademt dit robuuste pand nog altijd de sfeer van de industriële revolutie. Met zijn karakteristieke bakstenen gevel en ijzeren constructiedetails is het Spoorgebouw niet alleen een architectonisch icoon, maar ook een levend monument binnen het vernieuwde Sphinxterrein. De afgelopen jaren is dit historische gebouw zorgvuldig herontwikkeld tot een plek waar wonen, werken en cultuur naadloos samenkomen. In dit unieke monumentale kader presenteren wij met trots een exclusief aanbod van twintig moderne appartementen – comfortabel, duurzaam en met behoud van het karakter van weleer. Appartement C01 – Gelijkvloers wonen met karakter in het Spoorgebouw Vraagprijs: € 459.000 k.k. Woonoppervlakte: ca. 79 m² + privé berging (ca. 8 m²) Energielabel: A+ VvE-bijdrage: € 212,- per maand Stap binnen in Appartement C01, een stijlvol en bovendien levensloopbestendig 4-kamerappartement gelegen op de 2e verdieping en tevens op de kop van het historische Spoorgebouw. Hier komt industrieel erfgoed samen met modern wooncomfort. Indeling 2e etage: Met de lift bereik je het liftportaal dat direct toegang biedt tot dit fraaie appartement. Bij binnenkomst betreed je de hal met toegang tot de woonkamer, twee slaapkamers, een moderne badkamer en een separate toiletruimte met wandcloset en fonteintje. De woonkamer is uiterst sfeervol en is voorzien van een open keuken. Diverse authentieke plafonds zijn behouden gebleven en geven de ruimtes een uniek karakter. Badkamer: voorzien van royale inloopdouche, badmeubel met dubbele wastafel en aansluitingen voor witgoed. Vloerafwerking: lichte pvc-vloeren in hal, woonkamer en slaapkamers zorgen voor een frisse en eigentijdse uitstraling. Open keuken: luxueus en compleet uitgerust met een inductiekookplaat, vaatwasser, combi-oven en koelkast. Uitzicht: Het appartement heeft aan drie zijden raampartijen met uitzicht op het Sphinxkwartier, de Frontensingel en natuurgebied de Lage Fronten. Extra’s - Levensloopbestendig appartement (gelijkvloers). - Ruime privé-berging (ca. 8 m²) in het souterrain. - Gemeenschappelijke fietsenstalling, gemeenschappelijke berging en lift aanwezig in het complex. - Parkeren: middels Q-Park abonnement op de nabijgelegen Frontensingel. De eerste 3 jaar zijn reeds inbegrepen in de koopsom. - Duurzaam wonen: het appartement is volledig gasloos en aangesloten op de stadsverwarming. - Projectnotaris: Wyck Notarissen te Maastricht. - Overige info: Spoorgebouw.nl - Aanvaarding in overleg doch desgewenst per direct. Dit appartement is ideaal voor wie houdt van wonen in de stad, maar mét historie, comfort en uitzicht op groen. Aansprakelijkheid De bovenstaande informatie biedt slechts een globale omschrijving van het object. De gegevens zijn deels gebaseerd op informatie verstrekt door derden. Hoewel wij deze informatie met de grootst mogelijke zorg hebben samengesteld, kunnen wij geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden. Aan deze brochure en eventuele plattegronden kunnen geen rechten worden ontleend. Ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst betreffende deze onroerende zaak eerst tot stand komt nadat beide partijen de overeenkomst schriftelijk hebben ondertekend (“schriftelijkheidsvereiste”). De koper heeft te allen tijde het recht om op eigen kosten een bouwkundige keuring te laten uitvoeren of andere adviseurs te raadplegen, teneinde een goed inzicht te verkrijgen in de staat van onderhoud van het object.
€ 459.000
Coûts d'achat (estimés): € 11.030
2 % de taxe sur le transfert (€ 9.180) + notaire (€ 1.150) + évaluation (€ 700)
Total d'achat (y.c. t.t.): € 470.030
2,78%
Annuellement
€ 22.950
Disponible immédiatement
Hypothèque estimée
Frais mensuels bruts indicatifs
Basé sur l'annuité et une durée de 30 ans
Indicative charge mensuelle net
iAvertissement : ce calcul de prêt immobilier est une indication simplifiée basée sur des hypothèses générales. Il ne peut être fait aucun recours sur les résultats affichés. Compté avec 10-taux annuel (met NHG), déterminé automatiquement sur la base de la limite des prix d'offre € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).
Dubbele wastafel, inloopdouche, vloerverwarming, en wastafelmeubel
Orientation géographique et densité d'agents immobiliers dans Maastricht
Voir les données actuelles sur la population, l'évolution du WOZ, le stock de logements, la consommation d'énergie, l'activité économique et la sécurité dans Maastricht. En 2026 étaient 126.026 habitants. La valeur moyenne WOZ dans 2025 est EUR 313.000.
Résidents
126.026
Dernière année: 2026
Moyenne WOZ
EUR 313.000
Dernière année: 2025
Revenu moyen par personne.
EUR 32.900
Source : TousLesChiffres
Délits (année en cours)
7.537
Total enregistré
| Année | Résidents |
|---|---|
| 2022 | 121.151 |
| 2023 | 122.734 |
| 2024 | 125.285 |
| 2025 | 125.563 |
| 2026 | 126.026 |
| Année | Moyenne WOZ |
|---|---|
| 2021 | EUR 238.000 |
| 2022 | EUR 258.000 |
| 2023 | EUR 301.000 |
| 2024 | EUR 294.000 |
| 2025 | EUR 313.000 |
Hoger
36
Praktisch
24
Middelbaar
40
Europa
26.270
Nederland
76.672
Buiten Europa
22.621
Étiquette C
15.755
Étiquette A
13.753
Étiquette B
10.777
Étiquette D
6.853
Étiquette G
6.274
Étiquette E
5.553
Étiquette F
5.314
Étiquette A+
1.868
Étiquette A+++
1.155
Étiquette A++
762
Étiquette A++++
196
Étiquette A+++++
5
| Année | Gaz (m3) | Électricité (kWh) |
|---|---|---|
| 2020 | 1.080 | 2.490 |
| 2021 | 1.210 | 2.510 |
| 2022 | 950 | 2.370 |
| 2023 | 810 | 2.250 |
| 2024 | 770 | 2.260 |
Hoekwoning
Gaz: 1.020 • Électricité: 2.720
Huurwoning
Gaz: 690 • Électricité: 1.900
Koopwoning
Gaz: 980 • Électricité: 2.780
Appartement
Gaz: 600 • Électricité: 1.760
Tussenwoning
Gaz: 910 • Électricité: 2.550
Vrijstaande woning
Gaz: 1.580 • Électricité: 4.080
Twee-onder-één-kap woning
Gaz: 1.170 • Électricité: 2.970
Nombre total d'établissements: 14.555
| Période | Délits |
|---|---|
| jan 2026 | 559 |
| jul 2025 | 587 |
| jun 2025 | 645 |
| mei 2025 | 717 |
| mrt 2025 | 695 |
| mrt 2026 | 651 |
| nov 2024 | 762 |
| nov 2025 | 546 |
| okt 2024 | 759 |
| okt 2025 | 658 |
| sep 2024 | 645 |
| sep 2025 | 649 |
Ces chiffres donnent un aperçu indicatif des tendances de sécurité dans l'environnement résidentiel de Maastricht.
Réponses courtes basées sur les chiffres actuels de la zone, pratique pour une comparaison rapide de l'environnement de logement.
Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.
De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.
Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.
Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.
In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.
Voir plus d'habitations dans cette ville.
6221JR Maastricht
€ 579.000 k.k.
€ 4.866/m²
6211LL Maastricht
€ 695 p/m
€ 35/m²
6211JW Maastricht
€ 2.850 p/m
€ 28/m²
6211PD Maastricht
€ 689.000 k.k.
€ 5.694/m²
6211PD Maastricht
€ 559.000 k.k.
€ 5.427/m²
6211PD Maastricht
€ 539.000 k.k.
€ 5.085/m²
6211PD Maastricht
€ 539.000 k.k.
€ 5.085/m²
6211KS Maastricht
€ 650.000 k.k.
€ 5.242/m²