Direkt zum Inhalt
Logo von Ovida makelaars Maastricht

Tongerseweg 56 A

6214BB Maastricht • Limburg

Verkauft

€ 785.000 k.k.

Kosten Kupfer (geschätzt): € 17.550

2 % Übertragungssteuer (€ 15.700) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamt inkl. MwSt.: € 802.550

Kaufpreis /m²: € 2.886

Fotoalbum

Beschreibung

Op een fraaie locatie op loopafstand van het centrum, gaat achter de statige voorgevel van dit gemeentelijk monument heel veel ruimte schuil. Veel woonruimte, waarbij momenteel een verdeling is gemaakt tussen een ruim woonhuis met stadstuin op de begane grond en eerste verdieping aan de achterzijde en 2 B&B appartementen (op de 1e en 2e verdieping aan de voorzijde) met eigen ingang. Het is ook zeer goed mogelijk het als 1 gehele woning te bewonen. Dit monument is in 1914 als eerste, vrijstaande woning aan de Tongerseweg gebouwd, de buurwoningen volgende enkele jaren later. Gelegen tegenover het Waldeckpark, een groene oase in de stad, op korte afstand van de Jeker, de fraaie binnenstad van Maastricht en ook dicht bij uitvalswegen en diverse voorzieningen. Kortom: Veel ruimte met veel mogelijkheden op een geweldige locatie! INDELING Voortuin. Aparte entree voor beide B&B appartementen. Woningentree: Ruime hal met vaste kast. Lichte eetkamer (circa 14m²) aan de voorzijde en-suite met de royale aan de achterzijde gelegen woonkamer (circa 30m²) met trapkast en zicht op de stadstuin. Gang met aansluiting/afvoer wasmachine, toiletruimte, toegang tot kleine kelder en de trap naar de eerste verdieping. Woonkeuken (ruim 20m²) voorzien van L-vormige opstelling voorzien van een robuust 6-pits fornuis. Patio/stadstuin (circa 45m²): Hier is het heerlijk toeven, borders rondom en veel rust en privacy. Aan de achterzijde gelegen multifunctionele ruimte (berging/atelier/werkplaats) van circa 32m² met trap naar de eerste verdieping. Eerste verdieping Overloop. Badkamer voorzien van ruime douche, wandcloset, wastafel in groot stenen plateau. Slaapkamer (circa 8,5m²). Hoofdslaapkamer (circa 14m²) met toegang tot de aan de achterzijde gelegen atelier/hobbyruimte (circa 18m²) met bergruimte. Vanuit deze ruimte een trap maar de onder gelegen multifunctionele ruimte. BOVENWONING Eerste verdieping: overloop met toiletruimte en bergkast. B&B 1: Kamer-en-suite met schuifseparatie. Te gebruiken als slaapkamer aan achterzijde en zitkamer met pantry aan voorzijde. Deze kamer kan ook als tweede slaapkamer gebruikt worden. Voorzien van airco. Balkon met fraai ijzeren hekwerk aan de voorzijde, ruim genoeg om heerlijk van de zon en uitzicht op het park te genieten. Badkamer voorzien van vrijstaand ligbad, douche en wastafel. Tweede verdieping: overloop B&B 2 Hal. Zeer ruime slaap-/woonkamer over de volle breedte van de woning, voorzien van airco. Badkamer voorzien van vrijstaand bad op pootjes, douchecabine, wandcloset en wastafel; dakraam. Afgesloten pantry met dakraam. WETENSWAARDIGHEDEN - Gemeentelijk Monument nummer 2652 - Houten kozijnen, deels dubbel glas, deels enkel glas en deels voorzetramen - Fraaie tegelvloeren in gang en woonkeuken - Voorzien van 22 PV-zonnepanelen - Beide B&B's met vergunning van de gemeente Maastricht - Het betreft de huisnummers 56 A en 56 B; het energielabel C betreft huisnummer 56 B ONDERHOUD De staat van onderhoud en beoordeling van de bouwkundige staat geldt op basis van visuele waarnemingen, gerelateerd aan de ouderdom van het object. Een uitgebreide bouwkundige opname valt nadrukkelijk buiten het kader van deze brochure. Dit behoort eventueel tot de onderzoeksplicht van de kandidaat-koper(s). AANSPRAKELIJKHEID Het bovenstaande behelst slechts een globale omschrijving van een object. De informatie berust deels op door derden aan onze kantoren verstrekte gegevens. Met de meeste zorg hebben wij deze informatie verwerkt doch kunnen ten aanzien van de juistheid van deze gegevens geen aansprakelijkheid aanvaarden. Aan deze brochure kunnen geen rechten worden ontleend. KOOPAKTE De koopakte wordt opgesteld volgens model NVM. TOELICHTINGSCLAUSULE NEN2580 De Meetinstructie is gebaseerd op de NEN2580. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting. ONTBINDING De termijn die wordt opgenomen voor eventuele (overeengekomen) ontbindende voorwaarden (b.v. financiering) is in de regel circa 6 weken na het sluiten van de mondelinge wilsovereenkomst. ZEKERHEIDSSTELLING De waarborgsom/ bankgarantie is 10% van de koopsom. De koper dient deze uiterlijk binnen 7 dagen na het verlopen van de ontbindende voorwaarden bij de desbetreffende notaris te deponeren. ONDERZOEKSPLICHT VAN DE KOPER Koper is te allen tijde gerechtigd voor eigen rekening een bouwkundige keuring te (laten) verrichten dan wel andere adviseurs te raadplegen teneinde een goed inzicht te verkrijgen over de staat van onderhoud.

Hypothek berekenen

€ 785.000

Kosten Kupfer (geschätzt): € 17.550

2 % Übertragungssteuer (€ 15.700) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamtkauf (inkl. USt.): € 802.550

3,04%

Jährlich

%

€ 39.250

Direkt verfügbar

Schätzliche Hypothek

Indikative Brutomonatsrate

Basierend auf Annuität und 30 Jahren Laufzeit

Indikative Nettokosten pro Monat

i

Haftungsausschluss: Diese Hypothekenberechnung ist eine vereinfachte Orientierung basierend auf allgemeinen Annahmen. Es können keine Rechte aus den angezeigten Ergebnissen abgeleitet werden. Berechnet mit 10-Zinssatz (zonder NHG), automatisch basierend auf der Preiskante des Angebots € 470.000. Quelle: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). Bei nicht-NHG wird in dieser Indikation von einem 80%igen Hypothekarwert der Marktwert ausgegangen.

Alle Eigenschaften

Grundlagen

Gesuchter Preis
€ 785.000 k.k.
Status
Verkauft
Angebotstyp
koop
Wohnung verwenden
permanente bewoning
Wohnungstyp
woonhuis, herenhuis, tussenwoning

Indelung

Zimmer
8 Zimmer
Schlafzimmer
5 Schlafzimmer
Badezimmer
3 badkamers en 2 aparte toiletten
Böden
3 woonlagen en een kelder

Oberflächen und Volumen

Wohnfläche
272 m²
Fläche des Grundstücks
221 m²
Inhalt
980 m³
Sonstiger Innenraum
38 m²
Gebäude mit Außenbereich
1 m²
Hinterhof Fläche
41 m²

Bau und Energie

Baujahr
1914
Bauweise
Bestaande bouw
Dachtyp
Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Isolierung
Dakisolatie en gedeeltelijk dubbel glas
Heizung
Cv-ketel
Warmes Wasser
Cv-ketel
Kessel Cv
Intergas hre (gas gestookt combiketel uit 2023, eigendom)
Energieausweis
C

Kataster und Wohnungseigentumsgesellschaft

Eigentümerstatus
Volle eigendom

Außenbereich und Parken

Außenbereich
In centrum
Garten
Achtertuin en voortuin
Gartenlage
gelegen op het noorden
Bergung
Aangebouwde stenen berging
Parken
Betaald parkeren, openbaar parkeren en parkeervergunningen

Planung

Seit dem Angebot
01-09-2025
Verkaufsdatum
01-03-2026

Badezimmer Ausstattung

3 douches, 2 toiletten, 3 wastafels, en 2 ligbaden

Zusätzliche Merkmale

  • Airconditioning
  • dakraam
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Karten

Postkarten

Postkarten für 6214

Google Karten

Geografische Übersicht Maastricht

Geografische Orientierung und Maklerdichte in Maastricht

Wohn- und Viertelzahlen in Maastricht

Anzeigen Sie aktuelle Standortdaten zu Einwohnern, WOZ-Entwicklung, Wohnungsbestand, Energieverbrauch, Betriebsaktivitäten und Sicherheit in Maastricht. In 2026 waren da 126.026 Einwohner. Der durchschnittliche WOZ-Wert in 2025 ist EUR 313.000.

Einwohner

126.026

Letztes Jahr: 2026

Durchschnittliche WOZ

EUR 313.000

Letztes Jahr: 2025

Durchschnittliches Einkommen pro Person

EUR 32.900

Quelle : AlleZahlen

Verbrechen (Dieses Jahr)

7.537

Gesamt registriert

Demografie und WOZ-Entwicklung

Einwohner pro Jahr

Einwohner pro Jahr in Maastricht
Jahr Einwohner
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Wert pro Jahr

Wert pro Jahr in Maastricht
Jahr Durchschnittliche WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Zusammensetzung der Bewohner

Altersaufbau

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Ausbildungsstufe

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Herkunft der Einwohner (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Wohnungsbestand und Bauperioden

Wohnungstypen

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Bauphase der Gebäude

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energie und Nachhaltigkeit

Energieetikett-Verteilung

Bezeichnung C

15.755

Bezeichnung A

13.753

Bezeichnung B

10.777

Bezeichnung D

6.853

Bezeichnung G

6.274

Bezeichnung E

5.553

Bezeichnung F

5.314

Bezeichnung A+

1.868

Bezeichnung A+++

1.155

Bezeichnung A++

762

Bezeichnung A++++

196

Bezeichnung A+++++

5

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr in Maastricht
Jahr Gas (m3) Strom (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Verbrauch pro Wohntyp

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Strom: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Strom: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Strom: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Strom: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Strom: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Strom: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Strom: 2.970

Betriebsaktivität in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Gesamtanzahl der Firmensitze: 14.555

Kürzliche Kriminalitätszahlen

Kürzliche Kriminalitätszahlen in Maastricht
Periode Verbrechen
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

Diese Zahlen geben ein indikatives Bild der Sicherheitstrends in der Wohnumgebung von Maastricht.

Häufig gestellte Fragen zum Wohnen in Maastricht

Kurze Antworten basierend auf aktuellen Standortzahlen, praktisch für eine schnelle Vergleich der Wohnumgebung.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer Häuser in Maastricht

Mehr Immobilien in dieser Stadt ansehen.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.