Jump to content
Logo of Diepeveen Makelaars

Zandstraat 179

3905EC Veenendaal • Utrecht

Sold

€ 425.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 10.350

2% transfer tax (€ 8.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 435.350

Purchase price /m²: € 4.207

Photo Gallery

Description

Deze jaren '30 EINDWONING met grote GARAGE ligt aan een levendige straat, op korte afstand van het Veenendaalse centrum met alle nodige voorzieningen. De woning beschikt over gedeeltelijk kunststof kozijnen en ramen, en combineert zo karakteristieke elementen zoals een granieten vloer, glas-in-lood ramen en lambrisering met moderne voorzieningen. Op de begane grond vindt u een L-vormige woonkamer, een dichte keuken en een badkamer en separaat toilet. Op de verdiepingen bevinden zich drie slaapkamers (4e mogelijk). De zonnige achtertuin op het zuiden biedt veel privacy en geeft toegang tot een ruime, geïsoleerde garage (21 m²). Een ideale woning voor wie op zoek is naar ruimte, karakter én een centrale ligging! Bouwjaar: 1931. Perceel: 164 m². Woonoppervlakte: 101 m². Energielabel: D. Indeling: Begane grond: vanaf de straat, via het fiets- en voetpad, bereiken we de entree aan de voorzijde van de woning. Bij binnenkomst stappen we de ontvangsthal binnen, waar zich de trap naar de eerste verdieping bevindt, evenals de meterkast (4 groepen). Wat direct opvalt, is de authentieke granieten vloer die perfect past bij het bouwjaar van de woning. Samen met de lambrisering en het glas-in-lood zorgt dit voor een sfeervolle en karaktervolle uitstraling. Via een paneeldeur betreden we de L-vormige woonkamer. De zithoek is gesitueerd in het bredere gedeelte aan de achterzijde, terwijl de eettafel aan de voorzijde staat opgesteld. Dankzij het grote raam in de achtergevel valt er prettig daglicht naar binnen. Vanuit de woonkamer is er tevens toegang tot een praktische trapkast. De ruimte is afgewerkt met een laminaatvloer en deels voorzien van granol op de wanden. De dichte keuken aan de achterzijde van de woning heeft een modern-landelijke uitstraling dankzij witte cassettefronten, een composiet aanrechtblad en stijlvolle antracietkleurige handgrepen. De in 2018 geplaatste keuken is uitgerust met een gasfornuis met oven, een vlakscherm afzuigkap, een vaatwasser en een spoelbak. De afwerking bestaat uit een vinylvloer, een balkenplafond en gestucte wanden. Er is bovendien ruimte voor een hoge ontbijttafel. Vanuit de keuken betreden we via een open doorgang het achterportaal, waar de badkamer en een separate toiletruimte zijn ondergebracht. Het toilet is deels betegeld en voorzien van een standaard closet. De volledig betegelde badkamer (3.5 m²) beschikt over een bad-/douchecombinatie, een wastafel en een designradiator. Eerste verdieping: via de vaste trap bereiken we de overloop op de eerste verdieping. Hier bevinden zich drie slaapkamers, met oppervlakten van 13.9 m², 8.2 m² en 6.6 m². Alle kamers zijn voorzien van tapijt, terwijl de wanden deels zijn gesausd en deels afgewerkt met behang. Twee slaapkamers beschikken over vaste kasten en de grootste slaapkamer is bovendien uitgerust met een eigen wastafel met warm en koud water. Tweede verdieping: vanaf de grootste slaapkamer leidt een vaste trap naar de tweede verdieping. Het betreft een open ruimte waar de witgoedaansluitingen en de cv-combiketel (Remeha Avanta HR 28C/CW4, '17) zijn ondergebracht. De verdieping is in 2016 voorzien van een nieuw geïsoleerd dak met twee Velux dakramen. Met enkele aanpassingen is hier eenvoudig een extra slaapkamer of werkruimte te realiseren. Tuin: door een vernieuwde achterdeur (2021) in het achterportaal heeft u toegang tot de achtertuin. De tuin is gunstig gelegen op het zuiden, wat zorgt voor veel zonlicht, en biedt daarnaast volop privacy. Er is voldoende ruimte voor het creëren van een comfortabel terras. Aan de achtergevel is een zonnescherm geplaatst, wat zorgt voor de nodige schaduw op warme dagen. Aan de zijkant wordt de tuin afgesloten met een grote schuifpoort - welke op afstand bedienbaar is - van 4.80 meter breed. Achterin de tuin staat een in 2011 gebouwde garage van maar liefst 21 m². Deze garage is volledig geïsoleerd, voorzien van elektra en is bereikbaar via een (op afstand bedienbare) elektrische Horman sectionaaldeur vanaf het pad naast de woning. Bovendien beschikt de garage over een praktische bergzolder met een nokhoogte van 1.34 meter. De garage is een ideale ruimte voor de hobbyist, klusser of het veilig stallen van een auto. Met karakteristieke jaren '30 details, de zonnige tuin en de multifunctionele garage is dit een unieke, complete en ruimtelijke woning op loopafstand van het centrum van Veenendaal! Aanvullend: - alle ramen en kozijnen op de 1e verdieping en het voorraam op de begane grond zijn uitgevoerd in kunststof; - aanvaarding: in overleg. Snelle oplevering mogelijk.

Mortgage berekenen

€ 425.000

Cost of copper (estimated): € 10.350

2% transfer tax (€ 8.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 435.350

2,78%

Yearly

%

€ 21.250

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 425.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, eindwoning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
3 woonlagen

Areas and volumes

Living area
101 m²
Land area
164 m²
Content
333 m³
External storage space
21 m²
Backyard area
66 m²

Construction and Energy

Year of construction
1931
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, gedeeltelijk dubbel glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remeha Avanta HR 28C/CW4 (gas gestookt combiketel uit 2017, eigendom)
Energy label
D

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
In woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
gelegen op het zuiden bereikbaar via achterom
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Garage type
Vrijstaande stenen garage
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
19-06-2025
Sale date
12-10-2025

Bathroom facilities

Douche, ligbad, en wastafel

Garage facilities

Elektrische deur, vliering en elektra

Additional features

  • Buitenzonwering
  • dakraam
  • glasvezelkabel
  • natuurlijke ventilatie
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 3905

Google Maps

Veenendaal on the map

Geographic orientation and real estate agent density in Veenendaal

Residential and neighborhood statistics in Veenendaal

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Veenendaal. In 2026 were there 70.799 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 394.000.

Residents

70.799

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 394.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.400

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

2.223

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Veenendaal
Year Residents
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

Annual WOZ value

WOZ value per year in Veenendaal
Year Average WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Education level

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Origin of residents (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Veenendaal
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 860 • Electricity: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Electricity: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Electricity: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Electricity: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Electricity: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Electricity: 3.160

Business activity in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Total number of company establishments: 9.020

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Veenendaal
Period Crimes
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Veenendaal.

Frequently asked questions about living in Veenendaal

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer houses in Veenendaal

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.