Direct naar de inhoud
Logo van Ralf Trafas Makelaardij en Vastgoed

Dr. Poelsstraat 30

6436BG Amstenrade • Limburg

Beschikbaar

€ 225.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 6.350

2% overdrachtsbelasting (€ 4.500) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 231.350

Koopprijs /m²: € 2.473

Fotogalerij

Omschrijving

In geliefde omgeving nabij winkels, scholen, sportaccommodaties en uitvalswegen (o.a. de Buitenring) gelegen; de twee-onder-een-kap woning met o.a. 3 slaapkamers, 2 badkamers, 2 tuinstallingen, provisiekelder en grotendeels kunststof kozijnen met dubbele beglazing en deels v.v. rolluiken. Indeling Souterrain: Provisiekelder (ca. 9m²) Begane grond: Voortuin, oprit met zij-ingang v.v. meterkast (modern) en trappenhuis. Entree, hal met meterkast en toiletruimte met toilet en daglichttoetreding. Woonkamer/slaapkamer 1 (ca. 10m²), woonkamer 2 (incl. keuken ca. 21m²), keuken met eenvoudig keukenblok zonder apparatuur en opstelplaats van de cv-combi-installatie (eigendom). Badkamer 1 v.v. instapdouche, vaste wastafel, daglichttoetreding en de witgoedaansluitingen. Vanuit woonkamer 2 heeft u toegang tot de achtertuin deze beschikt over 2 bergstallingen (ca. 5m² en 6m²). Eerste verdieping: Overloop met toiletruimte. Slaapkamer 1 (ca. 16m²) met rolluik, slaapkamer 2 (ca. 10m²), hobby-/slaapkamer 3 (ca. 4m²) met aanrechtblok en toegang naar het balkon. Badkamer 2 (ca. 4m²) v.v. douche, vaste wastafel, witgoedaansluitingen en daglichttoetreding. Tweede verdieping: Middels vlizotrap te bereiken bergzolder met opstelplaats van de cv-combi-installatie (eigendom). Bijzonderheden: Deze twee-onder-een-kapwoning is in het geliefde kerkdorp Amstenrade, nabij een uitgebreid aanbod van voorzieningen o.a. scholen, winkels, sportaccommodaties, openbaar vervoer en uitvalswegen gelegen. Het object beschikt over 3 slaapkamers, 2 badkamers, achtertuin met 2 bergstallingen en is grotendeels voorzien van kunststof kozijnen met dubbele beglazing. Deze woning dient gerenoveerd te worden. Kortom: plan een bezichtiging in en bekijk welke mogelijkheden er zijn! Overige informatie: • ZOwonen bewoners/huurders en starters krijgen de eerste 6 weken voorrang in het verkooptraject. Een ZOwonen bewoner/huurder betreft een huurder met een lopend ZOwonen-huurcontract zonder huurachterstand. Een starter wordt daarbij gedefinieerd als iemand die een sociale of economische binding met de betreffende gemeente heeft waar de woning te koop staat, jonger dan 40 jaar, nooit eerder woningeigenaar is geweest, en thuiswonend is of gehuurd woont; • Verkoper behoudt zich het recht voor om niet te gunnen of in geval van een ter beoordeling van de verkoper gegronde reden aan een ander dan de hoogste bieder te gunnen. De beslissing om (nog) niet te verkopen hoeft de verkoper tegenover de bieders niet te motiveren; • Er rust een verplichting op de koper om de woningen samen te voegen tot één woning. Het onderzoek naar vergunningen en andere relevante zaken bij de gemeente valt onder de verantwoordelijkheid van de koper; • De perceeloppervlakte is een circa maat (grove inschatting), het perceel dient nog definitief ingemeten te worden door het Kadaster waardoor de daadwerkelijke grootte kan afwijken. De kosten voor de inmeting zijn voor rekening van de koper; • Energieprestatiecertificaat, asbestrapport en bouwkundig rapport zijn aanwezig; • De aanwezige apparatuur is door verkoper niet op deugdelijkheid getest; • De leveringsakte dient te worden gepasseerd bij één van de vast projectnotarissen (Palmen & Dassen – Stein / Metis Notarissen – Sittard / Moonen Notarissen – Sittard); • Er wordt een erfdienstbaarheid tot handhaving van gemeenschappelijke voorzieningen (woonblok) gevestigd; • Er wordt een erfdienstbaarheid van (over)pad ten behoeve van de in eigendom verblijvende woningen gevestigd. De gebruikelijke bankgarantie/waarborgsom van 10% is van toepassing. Toelichtingsclausule NEN2580 De Meetinstructie is gebaseerd op de NEN2580. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting. Conform artikel 7:2 Burgerlijk Wetboek, is er pas sprake van een rechtsgeldige koopovereenkomst als de particuliere verkoper en de particuliere koper de koopovereenkomst hebben ondertekend. Een mondelinge overeenstemming tussen de particuliere verkoper en de particuliere koper is niet rechtsgeldig. Voor meer informatie en/of bezichtiging kunt u een vrijblijvende afspraak met ons maken. Disclaimer Alle door ons kantoor verstrekte informatie omtrent onroerende zaken, moet beschouwd worden als een uitnodiging om in onderhandeling te treden, en is geheel vrijblijvend! Aangegeven maten zijn slechts bij benadering. Een (eventueel) bijgevoegde plattegrond dient uitsluitend als globale indicatie/visualisatie. Aan deze beperkte info kunnen geen rechten worden ontleend.

Hypotheek berekenen

€ 225.000

Kosten koper (geschat): € 6.350

2% overdrachtsbelasting (€ 4.500) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 231.350

2,78%

Jaarlijks

%

€ 11.250

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 225.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
2 slaapkamers
Badkamers
2 badkamers en 2 aparte toiletten
Vloeren
2 woonlagen, een zolder, en een kelder

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
91 m²
Perceeloppervlakte
265 m²
Inhoud
415 m³
Overige inpandige ruimte
20 m²
Externe bergruimte
18 m²
Achtertuin oppervlakte
105 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1950
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met pannen
Isolatie
Grotendeels dubbelglas
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Gas gestookt combiketel, eigendom
Energielabel
E

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg en in woonwijk
Tuin
Achtertuin en voortuin
Tuin ligging
Gelegen op het westen
Berging
Vrijstaande stenen berging
Parkeren
Op eigen terrein en openbaar parkeren

Planning

Aangeboden sinds
11-05-2026

Badkamer voorzieningen

2 douches en 2 wastafels

Extra kenmerken

  • Rolluiken

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 6436

Google Maps

Amstenrade op de kaart

Ruimtelijk overzicht van het werkgebied in Amstenrade

Woon- en buurtcijfers in Amstenrade

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Amstenrade. In 2026 waren er 2.745 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 283.721.

Inwoners

2.745

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 283.721

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 31.332

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

97

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Amstenrade
Jaar Inwoners
2021 2.670
2022 2.670
2023 2.715
2024 2.680
2025 2.715
2026 2.745

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Amstenrade
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 222.460
2022 EUR 246.047
2023 EUR 281.518
2024 EUR 287.796
2025 EUR 283.721

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 785 0-15: 400 15-25: 250 25-45: 615 45-65: 680

Opleidingsniveau

Hoger

620

Praktisch

420

Middelbaar

890

Herkomst inwoners (2025)

Europa

290

Nederland

2.215

Buiten Europa

220

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 193
Appartementen 347
Tussenwoningen 366
Vrijstaande woningen 221
Twee-onder-één-kap woningen 224

Bouwperiode van panden

Voor 1700 1
1700 tot 1900 36
1900 tot 1925 85
1925 tot 1950 129
1950 tot 1970 266
1970 tot 1980 214
1980 tot 1990 218
1990 tot 2000 66
2000 tot 2010 60
2010 tot 2020 21
2020 en later 15

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

345

Label A

183

Label B

173

Label G

150

Label D

147

Label F

128

Label E

78

Label A+++

54

Label A+

13

Label A++

7

Label A++++

0

Label A+++++

0

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Amstenrade
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.393 3.054
2021 1.575 3.065
2022 1.226 2.918
2023 1.003 2.847
2024 960 2.916

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.072 • Elektriciteit: 2.792

Huurwoning

Gas: 856 • Elektriciteit: 2.176

Koopwoning

Gas: 1.122 • Elektriciteit: 3.255

Appartement

Gas: 818 • Elektriciteit: 2.085

Tussenwoning

Gas: 873 • Elektriciteit: 2.626

Vrijstaande woning

Gas: 1.423 • Elektriciteit: 4.039

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.088 • Elektriciteit: 3.239

Bedrijvigheid in Amstenrade (2025)

Handel en HORECA 55
Nijverheid en energie 30
Zakelijke dienstverlening 75
Overheid, onderwijs en zorg 60
Landbouw, bosbouw en visserij 0
Vervoer, informatie en communicatie 20
Financiele diensten en onroerendgoed 20
Cultuur, recreatie en overige diensten 45

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 310

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Amstenrade
Periode Misdrijven
jan 2026 10
jul 2025 5
jun 2025 8
mei 2025 15
mrt 2025 8
mrt 2026 4
nov 2024 5
nov 2025 6
okt 2024 8
okt 2025 10
sep 2024 10
sep 2025 7

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Amstenrade.

Veelgestelde vragen over wonen in Amstenrade

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Amstenrade?

Amstenrade telt in 2026 ongeveer 2.745 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Amstenrade?

De gemiddelde WOZ-waarde in Amstenrade is in 2025 circa € 283.721.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Amstenrade?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Amstenrade ligt rond € 31.332 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Amstenrade?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 97 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Amstenrade?

In Amstenrade komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 366 woningen.

Meer woningen in Amstenrade

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.