Direct naar de inhoud
Logo van MGM Makelaardij Best

Molenveste 17

5683BE Best • Noord-Brabant

Beschikbaar

€ 469.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 11.230

2% overdrachtsbelasting (€ 9.380) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 480.230

Koopprijs /m²: € 5.391

Fotogalerij

Omschrijving

Dit driekamer-appartement is gelegen op een rustige centrumlocatie in complex "Residentie Molenveste" met vrij uitzicht op de molen. Het appartement is gelegen op de eerste verdieping en beschikt over een royale woonkamer met toegang tot een dakterras/loggia, 2 slaapkamers, open keuken en een eigen parkeerplaats en berging in de kelder. Het appartement is fraai gelegen op een perfecte locatie in het centrum van Best met alles dagelijkse voorzieningen op loopafstand. Wat maakt het appartement zo bijzonder? - vrij uitzicht aan de voorzijde - goede leefruimte - centrumligging - energielabel A - mogelijkheid tot het inschakelen van zorg - parkeerplaats en berging in parkeerkelder Heeft deze woning uw interesse gewekt? Wij leiden u graag rond. Begane grond: Via de gemeenschappelijke entree komt u in de centrale hal met brievenbussen, bellenplateau en videofooninstallatie voor beeld-/en geluidcontact en elektrische deuropener. De centrale hal is keurig afgewerkt, goed onderhouden en biedt toegang tot de lift en het trappenhuis. Eerste verdieping: Via de gesloten galerij komt u bij de entree met meterkast, hal met garderobenis, een een geheel betegelde toiletruimte voorzien van een toilet en fonteintje en de cv-/wasruimte met opstelling van de cv-ketel, mechanische ventilatie-unit en aansluitingen ten behoeve van de wasapparatuur. Vanuit de hal heeft u toegang tot de slaapkamers, badkamer en woonkamer. De ruime, sfeervolle woonkamer is voorzien van een schuifpui welke toegang geeft naar een balkon/loggia met vrij uitzicht. De open keuken is uitgevoerd met een keukenmeubel in hoekopstelling en beschikt over een gaskookplaat, wasemkap, koelkast, vrieskast en een aansluiting voor de vaatwasser. Het appartement beschikt over twee slaapkamers waarvan één slaapkamer is voorzien van airconditioning. De geheel betegelde badkamer is bereikbaar via een schuifdeur en is voorzien van een ligbad, douchehoek met halfronde douchewand en thermostaatkraan, toilet en wastafel. Kelder: In de afsluitbare kelder is een eigen parkeerplaats beschikbaar alsmede een ruime berging. Bijzonderheden • Gewilde locatie met alle winkels en voorzieningen op loopafstand • Centrale ligging nabij NS-station, bibliotheek en uitvalswegen • Gelegen op de eerste etage met volop licht en privacy • Servicekosten VVE per maand: € 189,46 • Verwarming en warm water via cv-ketel (Intergas HRE, 2024) • Aan de bewoners van het appartement kan in principe elke gewenste vorm van zorg door de SVVE worden aangeboden • Er is een mogelijkheid voor alarminstallatie t.b.v. de zorgcentrale • Naast (verpleegkundige) zorg kan ook op facilitair gebied een breed scala aan diensten worden aangeboden (b.v. maaltijdvoorziening, huishoudelijke hulp, wasserette enz.) • Er is gebruik mogelijk van een ontmoetingsruimte voor recepties, vergaderingen enz. • Aanvaarding in overleg

Hypotheek berekenen

€ 469.000

Kosten koper (geschat): € 11.230

2% overdrachtsbelasting (€ 9.380) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 480.230

2,78%

Jaarlijks

%

€ 23.450

Direct beschikbaar

€

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 469.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Portiekflat (appartement)

Indeling

Kamers
3 kamers
Slaapkamers
2 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
1 woonlaag

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
87 m²
Inhoud
286 m³
Gebouw gebonden buitenruimte
7 m²
Externe bergruimte
20 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1999
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Isolatie
Volledig geïsoleerd
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Intergas (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom)
Energielabel
A

Kadastraal en VvE

VvE ingeschreven KvK
Ja
VvE jaarlijkse vergadering
Ja
VvE periodieke bijdrage
Ja
VvE reservefonds aanwezig
Ja
VvE onderhoudsplan
Ja
VvE opstalverzekering
Ja

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
In centrum en vrij uitzicht
Berging
Inpandig
Parkeren
Openbaar parkeren en parkeergarage
Garage type
Parkeerkelder en parkeerplaats

Planning

Aangeboden sinds
11-05-2026

Badkamer voorzieningen

Douche, ligbad, toilet, en wastafel

Extra kenmerken

  • Airconditioning
  • buitenzonwering
  • lift
  • mechanische ventilatie
  • en schuifpui

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 5683

Google Maps

Locatie van Best

Ontdek waar makelaars actief zijn in Best

Woon- en buurtcijfers in Best

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Best. In 2026 waren er 31.694 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 464.000.

Inwoners

31.694

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 464.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 37.200

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

1.240

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Best
Jaar Inwoners
2022 30.608
2023 30.897
2024 31.223
2025 31.652
2026 31.694

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Best
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 321.000
2022 EUR 359.000
2023 EUR 403.000
2024 EUR 431.000
2025 EUR 464.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 6.561 0-15: 4.826 15-25: 3.506 25-45: 7.940 45-65: 8.819

Opleidingsniveau

Hoger

38

Praktisch

22

Middelbaar

39

Herkomst inwoners (2025)

Europa

2.888

Nederland

24.386

Buiten Europa

4.378

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 2.584
Appartementen 2.728
Tussenwoningen 5.709
Vrijstaande woningen 1.872
Twee-onder-één-kap woningen 1.287

Bouwperiode van panden

Voor 1700 4
1700 tot 1900 51
1900 tot 1925 42
1925 tot 1950 661
1950 tot 1970 3.116
1970 tot 1980 1.688
1980 tot 1990 2.034
1990 tot 2000 2.311
2000 tot 2010 756
2010 tot 2020 1.098
2020 en later 1.046

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

3.807

Label C

3.631

Label B

3.027

Label D

852

Label E

828

Label F

606

Label A+++

585

Label A++++

481

Label G

349

Label A+

274

Label A++

118

Label A+++++

5

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Best
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.250 3.170
2021 1.370 3.200
2022 1.060 2.980
2023 890 2.840
2024 860 2.940

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 940 • Elektriciteit: 2.930

Huurwoning

Gas: 700 • Elektriciteit: 2.140

Koopwoning

Gas: 970 • Elektriciteit: 3.130

Appartement

Gas: 560 • Elektriciteit: 1.870

Tussenwoning

Gas: 830 • Elektriciteit: 2.690

Vrijstaande woning

Gas: 1.410 • Elektriciteit: 4.350

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.080 • Elektriciteit: 3.330

Bedrijvigheid in Best (2025)

Handel en HORECA 725
Nijverheid en energie 605
Zakelijke dienstverlening 1.015
Overheid, onderwijs en zorg 655
Landbouw, bosbouw en visserij 80
Vervoer, informatie en communicatie 300
Financiele diensten en onroerendgoed 235
Cultuur, recreatie en overige diensten 390

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 4.005

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Best
Periode Misdrijven
jan 2025 83
jan 2026 120
jul 2025 113
jun 2025 111
mei 2025 118
mrt 2025 87
nov 2024 100
nov 2025 102
okt 2024 94
okt 2025 105
sep 2024 89
sep 2025 109

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Best.

Veelgestelde vragen over wonen in Best

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Best?

Best telt in 2026 ongeveer 31.694 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Best?

De gemiddelde WOZ-waarde in Best is in 2025 circa € 464.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Best?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Best ligt rond € 37.200 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Best?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.240 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Best?

In Best komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 5.709 woningen.

Meer woningen in Best

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.