Direct naar de inhoud
Logo van Hofrijck Rentmeesters

Rosinkweg 35

7547PS Enschede • Overijssel

Beschikbaar

€ 1.250.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 26.850

2% overdrachtsbelasting (€ 25.000) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 1.276.850

Koopprijs /m²: € 4.340

Fotogalerij

Omschrijving

Monumentale pracht op de Usseler Es. Wonen op een plek waar historie, rust en luxe samenkomen? Op de idyllische Usseler Es, te midden van eeuwenoude eiken en glooiende weilanden, staat deze adembenemende woonboerderij uit 1788. Volledig verbouwd in 2014 en in 2023 opnieuw tot in perfectie gerenoveerd met gebruik van de beste materialen. Elk detail ademt kwaliteit en karakter. De originele houten gebinten uit 1788 zijn nog volledig aanwezig en vormen het hart van de woning – een prachtig staaltje ambacht dat de ziel van het huis bewaart en tegelijkertijd harmonieus samengaat met hedendaags wooncomfort. De stijlvolle woonboerderij (288 m²) ligt op een royaal perceel van 3.575 m² en wordt omringd door drie charmante bijgebouwen, een fraai aangelegde tuin, een originele Bentheimer waterput én een boomhut voor de kleintjes. Binnen ervaar je direct de warme sfeer, het vakmanschap en de perfecte afwerking. De luxe woonkeuken met Belgisch hardsteen, moderne badkamers, een infraroodsauna én een sfeervolle woonkamer met houtkachel die is gekoppeld aan het cv-systeem, zorgen voor comfort in elk seizoen. Voor autoliefhebbers is dit een droomlocatie: de schuren en garages bieden volop ruimte voor het stallen en onderhouden van oldtimers of een privécollectie. Ook geschikt als werkplaats, kantoor, atelier, gastenverblijf of mantelzorgwoning. Bezichtigen is verliefd worden. Bijzonderheden: • Gemeentelijk monument • Originele gebinten uit 1788 nog volledig aanwezig • Hoogwaardige renovatie (2014 & 2023) • Houtkachel aangesloten op cv-installatie • Volledig geïsoleerd, vloerverwarming, airco • Alarmsysteem, glasvezel, krachtstroom • Drie multifunctionele bijgebouwen • Schuren en garages perfect voor oldtimers • Landelijk wonen met stadscomfort Indeling woonboerderij: Begane grond: zijentree met trapopgang naar verdieping en toegang tot toiletruimte met wandcloset en wastafel werk-/slaapkamer sfeervolle en royale woonkamer met openslaande terrasdeuren en schouw voorzien van houtkachel prachtige woon-/eetkeuken met kastenwanden, eiland, aanrechtbladen van Belgisch hardsteen en voorzien van inbouwapparatuur: 5-pits inductiekookplaat, combi-oven, vaatwasser, koffiezetapparaat, twee koelkasten, vrieskast en afzuigschouw hal grote hobbyruimte met houten deuren, barretje, infrarood sauna en doucheruimte met stortdouche Verdieping: overloop met vlizotrap naar zoldervliering twee slaapkamers waarvan één slaapkamer met bedstede wasruimte met aansluitingen wasmachine/droger op hoogte inloopkast cq garderoberuimte luxe badkamer met ligbad, doucheruimte met stortdouche, wandcloset en wastafelmeubel met twee wasbakken ouderslaapkamer met kastenwand en loggia Het bijgebouw dat het dichtst bij de weg staat bestaat uit een grote ruimte, een berging met trapopgang naar de zoldervliering, een toiletruimte met toilet en wastafel en een ontspanningskamer. Technische gegevens: De boerderij is traditioneel gebouwd in 1788, opgetrokken uit steensmetselwerk (een trasraam van Bentheimer platen) met houten topgevels en gebinten als dragers van de constructie. Het zadeldak is gedekt met keramische dakpannen. Met de zeer grote verbouwing in 2014 zijn spouwmuren aangebracht en is de woonboerderij optimaal geïsoleerd: muur-, dak- en vloerisolatie en de hardhouten kozijnen, deuren en ramen zijn geheel voorzien van isolerende beglazing. Het metselwerk aan de buitenkant heeft een prachtige knipvoeg en de dakgoten en hemelwaterafvoeren zijn van koper. De begane grond van de woonboerderij is nagenoeg geheel voorzien van vloerverwarming (de badkamer op de verdieping is ook voorzien van vloerverwarming) en verder zijn er radiatoren voor de (bij)verwarming van de woonboerderij, aangestuurd via een Remeha combi-ketel welke tevens zorgt voor de warmwatervoorziening van de woonboerderij. De woonboerderij heeft gas-, elektra-, water- en glasvezelaansluitingen en voor de riolering is er een IBA systeem geïnstalleerd. Het bijgebouw dat het dichtst bij de weg staat is opgetrokken uit steen en hout en het geïsoleerde dak is gedekt met keramische dakpannen. Het tweede bijgebouw is opgetrokken uit steen en hout en het geïsoleerde dak is gedekt met keramische dakpannen. Ook de wanden van deze vakwerkschuur zijn geïsoleerd en de ramen zijn voorzien van isolerende beglazing. Het derde bijgebouw is een nieuw bijgebouw, opgetrokken uit hout met gebinten als dragers van de constructie en het dak is gedekt met keramische dakpannen. De vloer van dit bijgebouw is bestraat met oude waaltjes. Bestemming: Het perceel heeft volgens het vigerende bestemmingsplan Usseler Es West de enkelbestemming wonen met bouwvlak. De bestemmingsplankaart met voorschriften is toegevoegd aan de verkoopbrochure.

Hypotheek berekenen

€ 1.250.000

Kosten koper (geschat): € 26.850

2% overdrachtsbelasting (€ 25.000) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 1.276.850

3,04%

Jaarlijks

%

€ 62.500

Direct beschikbaar

€

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 1.250.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Woonboerderij, vrijstaande woning

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
2 woonlagen

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
288 m²
Perceeloppervlakte
3575 m²
Inhoud
1247 m³
Overige inpandige ruimte
14 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
7 m²
Externe bergruimte
273 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1788
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak
Isolatie
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Verwarming
Cv-ketel, houtkachel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Energielabel
NIET BESCHIKBAAR

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg, beschutte ligging, buiten bebouwde kom, in bosrijke omgeving, landelijk gelegen en vrij uitzicht
Tuin
Tuin rondom en zonneterras
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Vrijstaande houten garage en vrijstaande stenen garage
Garage capaciteit
6 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
12-05-2026

Badkamer voorzieningen

Dubbele wastafel, inloopdouche, ligbad, toilet, vloerverwarming, en wastafelmeubel

Garage voorzieningen

Elektra

Extra kenmerken

  • Airconditioning
  • alarminstallatie
  • en glasvezelkabel

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 7547

Google Maps

Bekijk Enschede op de kaart

Ruimtelijk overzicht van het werkgebied in Enschede

Woon- en buurtcijfers in Enschede

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Enschede. In 2026 waren er 162.683 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 301.000.

Inwoners

162.683

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 301.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 29.800

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

10.530

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Enschede
Jaar Inwoners
2022 160.640
2023 161.235
2024 161.738
2025 162.317
2026 162.683

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Enschede
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 210.000
2022 EUR 235.000
2023 EUR 283.000
2024 EUR 296.000
2025 EUR 301.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 30.850 0-15: 21.778 15-25: 25.987 25-45: 43.705 45-65: 40.363

Opleidingsniveau

Hoger

31

Praktisch

27

Middelbaar

42

Herkomst inwoners (2025)

Europa

18.494

Nederland

106.224

Buiten Europa

37.599

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 11.737
Appartementen 29.859
Tussenwoningen 21.591
Vrijstaande woningen 6.863
Twee-onder-één-kap woningen 9.615

Bouwperiode van panden

Voor 1700 6
1700 tot 1900 703
1900 tot 1925 4.318
1925 tot 1950 10.777
1950 tot 1970 13.122
1970 tot 1980 7.857
1980 tot 1990 6.541
1990 tot 2000 6.749
2000 tot 2010 4.882
2010 tot 2020 2.911
2020 en later 1.906

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

20.140

Label A

19.703

Label B

12.937

Label G

7.092

Label D

6.813

Label E

5.566

Label F

4.262

Label A+

1.877

Label A+++

1.576

Label A++

1.052

Label A++++

451

Label A+++++

19

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Enschede
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.020 2.720
2021 1.150 2.780
2022 900 2.610
2023 750 2.480
2024 740 2.530

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 870 • Elektriciteit: 2.700

Huurwoning

Gas: 620 • Elektriciteit: 2.040

Koopwoning

Gas: 900 • Elektriciteit: 2.950

Appartement

Gas: 510 • Elektriciteit: 1.820

Tussenwoning

Gas: 730 • Elektriciteit: 2.590

Vrijstaande woning

Gas: 1.270 • Elektriciteit: 4.020

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.040 • Elektriciteit: 2.870

Bedrijvigheid in Enschede (2025)

Handel en HORECA 3.795
Nijverheid en energie 2.085
Zakelijke dienstverlening 4.220
Overheid, onderwijs en zorg 3.270
Landbouw, bosbouw en visserij 180
Vervoer, informatie en communicatie 1.445
Financiele diensten en onroerendgoed 890
Cultuur, recreatie en overige diensten 2.100

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 17.985

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Enschede
Periode Misdrijven
jan 2026 744
jul 2025 875
jun 2025 1.010
mei 2025 1.077
mrt 2025 844
mrt 2026 831
nov 2024 839
nov 2025 826
okt 2024 885
okt 2025 900
sep 2024 872
sep 2025 921

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Enschede.

Veelgestelde vragen over wonen in Enschede

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Enschede?

Enschede telt in 2026 ongeveer 162.683 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Enschede?

De gemiddelde WOZ-waarde in Enschede is in 2025 circa € 301.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Enschede?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Enschede ligt rond € 29.800 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Enschede?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 10.530 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Enschede?

In Enschede komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 29.859 woningen.

Meer woningen in Enschede

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.