Direct naar de inhoud
Logo van Sijmons-Dolata

Wildveldseweg 3

3481LW Harmelen • Utrecht

Beschikbaar

€ 725.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 16.350

2% overdrachtsbelasting (€ 14.500) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 741.350

Koopprijs /m²: € 8.841

Fotogalerij

Omschrijving

Aan de Wildveldseweg 3, in het landelijke buitengebied van Harmelen, ligt deze sfeervolle twee-onder-één-kapwoning met vrij uitzicht over de omliggende landerijen. Hier geniet je dagelijks van rust, groen en privacy, terwijl voorzieningen, scholen en uitvalswegen zich op korte afstand bevinden. Een heerlijke woonplek voor wie landelijk wil wonen met alle gemakken binnen handbereik. Door een grondige verbouwing in 2018, waarbij onder andere isolerende maatregelen zijn getroffen, in combinatie met de plaatsing van 10 zonnepanelen, beschikt de woning over energielabel C. Dankzij de slaapkamer en badkamer op de begane grond is met wat aanpassingen gelijkvloers wonen mogelijk. Op de eerste verdieping bevindt zich nog een tweede sfeervolle slaapkamer. Via een eigen brug aan de voorzijde bereik je het ruime perceel, dat wordt afgesloten met een elektrisch bedienbaar hek. Op eigen terrein is parkeergelegenheid aanwezig voor maar liefst drie auto’s. De fraai aangelegde tuin beschikt over meerdere gezellige zitplekken, waardoor je op ieder moment van de dag optimaal kunt genieten van de zon, de rust en het weidse uitzicht. Op het ruime perceel van maar liefst 1219 m² staat daarnaast een grote schuur, ideaal voor hobby, opslag of werken aan huis. Een charmante woning op een prachtige landelijke locatie waar rust, ruimte en comfort op fraaie wijze samenkomen. De woning heeft een gebruiksoppervlakte wonen van 82 m², inhoud 439 m³ en is gelegen op een perceel van 1219 m². Begane grond Via de entree aan de voorzijde kom je binnen in de lichte hal met garderobe en toiletruimte. Zoals gebruikelijk in het buitengebied wordt de woning in het dagelijks leven vaak via de achterdeur en de keuken betreden. De toiletruimte is modern uitgevoerd met een vrijhangend toilet, fontein en betegeling tot aan het plafond. De woon-/eetkamer heeft aan de voorzijde een fraai uitzicht over het groen en de omliggende weilanden, terwijl de achterzijde in verbinding staat met de tuin. Dankzij de raampartijen en het dakraam valt er prettig veel daglicht naar binnen. De keuken, geplaatst in 2018, is uitgevoerd in een L-opstelling en voorzien van een 4-pits inductiekookplaat, RVS-afzuigkap, koelkast, combi-magentron en vaatwasmachine. De woon-/eetkamer is afgewerkt met een moderne PVC vloer voorzien van vloerverwarming welke doorloopt tot aan de keuken. De keuken wordt afzonderlijk verwarmd. Daarnaast zijn de wanden en plafonds strak gestuukt. Slaapkamer en badkamer De badkamer en een slaapkamer bevinden zich op de begane grond, waardoor gelijkvloers wonen mogelijk is, al is er wel een kleine afstap om deze ruimtes te bereiken. De slaapkamer is op fraaie wijze vormgegeven met een vide en een opengewerkte kap, wat zorgt voor een indrukwekkende ruimtelijke beleving met een hoogte van bijna 4 meter. Dankzij de vide is boven de badkamer een praktische werkplek gecreëerd, ideaal als thuiswerkplek of rustige leeshoek. Daarnaast biedt het tevens de mogelijkheid voor een wiegje in de eerste maanden of als extra speelplek voor kinderen. De zichtbare draagbalken geven de ruimte extra sfeer en karakter. Daarnaast zijn de wanden en plafonds gestuukt en ligt er een laminaatvloer. De badkamer is compleet uitgevoerd met een douche en ligbad en volledig betegeld tot aan het plafond. Tevens bevinden zich hier de aansluitingen voor de wasmachine en droger. Eerste verdieping Vanuit de keuken leidt de trap naar de eerste verdieping. Hier bevindt zich een sfeervolle slaapkamer die dankzij de dakkapellen aan zowel de voor- als achterzijde heerlijk licht is en een prachtig uitzicht biedt aan beide kanten. De ruimte heeft een warme uitstraling door de wit geschilderde houten vloer en gestuukte wanden. Ook hier zijn de karakteristieke draagbalken bewust in het zicht gelaten, wat de kamer extra charme en een authentieke uitstraling geeft. De beiderzijdse inbouw knieschotten bieden veel extra opbergruimte. Schuur, tuin en landelijke ligging Het perceel is bereikbaar via de eigen houten brug en is in 2019 volledig opnieuw aangelegd. De tuin vormt een fraai en verzorgd geheel met een prettige balans tussen groen, privacy en gebruiksgemak. Aan de voorzijde is er parkeergelegenheid onder de overkapping (gedeeltelijk) of in de schuur. Verder op het terrein zijn diverse terrassen aangelegd, waardoor je op elk moment van de dag een fijne plek in de zon of juist in de schaduw kunt opzoeken. De tuin biedt daarnaast volop ruimte voor ontspanning en spel. Voor de kinderen is er voldoende speelgelegenheid o.a. middels een speeltoestel en trampoline. Dankzij de volwassen beplanting is het perceel bovendien mooi beschut, wat zorgt voor een aangename en intieme sfeer. De houten schuur van circa 37 m² biedt volop mogelijkheden. Deze is ideaal te gebruiken als hobbyruimte, opslag of als parkeerruimte voor auto’s.

Hypotheek berekenen

€ 725.000

Kosten koper (geschat): € 16.350

2% overdrachtsbelasting (€ 14.500) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 741.350

3,04%

Jaarlijks

%

€ 36.250

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 725.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning

Indeling

Kamers
3 kamers
Slaapkamers
2 slaapkamers
Badkamers
1 apart toilet
Vloeren
2 woonlagen

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
82 m²
Perceeloppervlakte
1219 m²
Inhoud
438 m³
Overige inpandige ruimte
4 m²
Externe bergruimte
42 m²
Achtertuin oppervlakte
986 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1900
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met pannen
Isolatie
Dubbel glas
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Vaillant (gas gestookt combiketel uit 2016, eigendom)
Energielabel
C

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg en vrij uitzicht
Tuin
Achtertuin, voortuin en zijtuin
Tuin ligging
Gelegen op het westen
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Aangebouwde houten garage
Garage capaciteit
2 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
13-05-2026

Garage voorzieningen

Elektra en stromend water

Extra kenmerken

  • Zonnepanelen

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 3481

Google Maps

Geografisch overzicht Harmelen

Bekijk de locatie en ontdek de makelaars in deze regio

Woon- en buurtcijfers in Harmelen

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Harmelen. In 2025 waren er 8.130 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 456.000.

Inwoners

8.130

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 456.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 37.700

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

367

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Harmelen
Jaar Inwoners
2021 8.195
2022 8.155
2023 8.125
2024 8.060
2025 8.130

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Harmelen
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 352.000
2022 EUR 371.000
2023 EUR 424.000
2024 EUR 430.000
2025 EUR 456.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 2.020 0-15: 1.230 15-25: 930 25-45: 1.625 45-65: 2.320

Opleidingsniveau

Hoger

1.820

Praktisch

1.360

Middelbaar

2.680

Herkomst inwoners (2025)

Europa

380

Nederland

7.150

Buiten Europa

600

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 669
Appartementen 583
Tussenwoningen 1.356
Vrijstaande woningen 600
Twee-onder-één-kap woningen 369

Bouwperiode van panden

Voor 1700 5
1700 tot 1900 86
1900 tot 1925 260
1925 tot 1950 159
1950 tot 1970 895
1970 tot 1980 823
1980 tot 1990 463
1990 tot 2000 127
2000 tot 2010 327
2010 tot 2020 60
2020 en later 121

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

1.254

Label A

610

Label B

497

Label D

290

Label G

280

Label F

240

Label E

236

Label A++++

45

Label A+

38

Label A+++

30

Label A++

21

Label A+++++

4

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Harmelen
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.320 3.220
2021 1.500 3.260
2022 1.160 3.030
2023 990 2.840
2024 950 2.890

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.070 • Elektriciteit: 2.880

Huurwoning

Gas: 780 • Elektriciteit: 1.960

Koopwoning

Gas: 1.060 • Elektriciteit: 3.110

Appartement

Gas: 620 • Elektriciteit: 1.790

Tussenwoning

Gas: 870 • Elektriciteit: 2.520

Vrijstaande woning

Gas: 1.450 • Elektriciteit: 4.320

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.160 • Elektriciteit: 3.250

Bedrijvigheid in Harmelen (2025)

Handel en HORECA 175
Nijverheid en energie 205
Zakelijke dienstverlening 330
Overheid, onderwijs en zorg 180
Landbouw, bosbouw en visserij 95
Vervoer, informatie en communicatie 70
Financiele diensten en onroerendgoed 90
Cultuur, recreatie en overige diensten 90

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 1.230

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Harmelen
Periode Misdrijven
jan 2025 36
jan 2026 37
jul 2025 28
jun 2025 22
mei 2025 24
mrt 2025 37
nov 2024 43
nov 2025 33
okt 2024 36
okt 2025 45
sep 2024 26
sep 2025 30

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Harmelen.

Veelgestelde vragen over wonen in Harmelen

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Harmelen?

Harmelen telt in 2025 ongeveer 8.130 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Harmelen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Harmelen is in 2025 circa € 456.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Harmelen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Harmelen ligt rond € 37.700 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Harmelen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 367 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Harmelen?

In Harmelen komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 1.356 woningen.

Meer woningen in Harmelen

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.