Direct naar de inhoud
Logo van Makelaardij Reinette, maakt wonen compleet

Tonckensweg 12

8432PJ Haule • Fryslân

Beschikbaar

€ 1.100.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 23.850

2% overdrachtsbelasting (€ 22.000) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 1.123.850

Koopprijs /m²: € 3.548

Fotogalerij

Omschrijving

Zeer goed onderhouden riante vrijstaande woning in het landelijk gebied op een kavel van maar liefst 1.57.19 ha. De woning staat aan de doorgaande weg van Oosterwolde naar Haulerwijk en biedt diverse mogelijkheden voor agrarische activiteiten, bedrijfsactiviteiten, stalling of gewoon mooi wonen. Ligging De woning ligt op minder dan 1 km afstand van het dorp Haulerwijk, waar alle dagelijkse voorzieningen volop aanwezig zijn en zelfs een verwarmd buitenzwembad. Aan de overkant vindt u de toegang naar het prachtige bosgebied Blauwe bos en Haulerveld; waar men ook met paarden mag rijden. Op ruim 4 km. afstand ligt het Fochtelooerveen met het koloniedorp Veenhuizen. Het Fochtelooerveen is een 2.500 ha. Groot natuurgebied; één van de weinige en best bewaarde hoogveengebieden in Nederland. De woning De woning heeft een woonoppervlakte van ca. 257 m² en is geheel nieuw gebouwd in 2005. De woning is uiteraard volledig geïsoleerd. Er zijn kunststof dakgoten en boeidelen aangebracht. De kozijnen zijn van hardhout en voorzien van dubbele beglazing. De verwarming en warmwatervoorziening wordt geregeld door middel van CV (ketel 2022), ook is er grotendeels vloerverwarming aangebracht. Er is een mechanische afzuiginstallatie aanwezig. De woning staat rondom netjes in de verf. Indeling begane grond Hal met zijentree, bergkast, meterkast en trap naar de verdieping. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich de zitkamer, groot ca. 38 m², met houtkachel (kan worden verbonden met de CV-ketel) en massief eikenhouten vloerdelen. Aansluitend aan de zitkamer bevindt zich de open woonkeuken, in 2019 is de keuken vervangen en zijn er plavuizen aangebracht met vloerverwarming dubbele tuindeuren in de erker bieden toegang tot een terras. De eetkamer is een royale ruimte van ca. 45 m² met een moderne keuken met spoel-kookeiland en kastenwand. Alle inbouwapparatuur is aanwezig inclusief een Cookerkraan. Vanuit de keuken is een provisiekelder bereikbaar. Vanuit de gang is de toiletruimte bereikbaar, voorzien van hangend toilet met fontein, een badkamer v.v. 2 wastafels en douche, een ouderslaapkamer gelegen aan de achterzijde van de woning en vaste kasten en een riante inpandige bijkeuken met witgoedaansluitingen. Deze betegelde bijkeuken bevindt zich achter de woonkeuken. Indeling verdieping Op de verdieping bevindt zich een zeer ruime overloop met balustrade, een badkamer, voorzien van wastafel, bad en toilet, een inloopkast met CV-ketel en 2 zeer ruime slaapkamers, gelegen aan de voor- en achterzijde van de woning. Op de verdieping bevindt zich meer dan voldoende ruimte om extra slaapkamers te creëren. Overige opstallen Een schuur, gebouwd in 1998 van metaal damwand op een stenen fundering, gedekt met asbestvrije golfplaten, groot ca. 9.80 x 13 meter. De vloeren zijn beton. Er zijn 2 segmentdeuren aanwezig. Het dak is met Dupanel geïsoleerd. Aan de rechterzijde van deze schuur bevindt zich een geïsoleerde ruimte, voorzien van kamer met open keuken, met een inductiekookplaat en koelkast, een badkamer, voorzien van staand toilet, douche en wastafel en de CV-ketel. Via een vaste trap is de zolderruimte te bereiken. Een veranda, groot ca. 3.85 x 5.80 meter, gebouwd van steen en gedekt met pannen. Aan de achterzijde hiervan bevindt zich een paardenstal met 2 afdelingen. Een schuur, die later uitgebouwd is, thans groot ca. 11 x 50 m., gebouwd van isolerende Duroxblokken, voorzien van vakwerkspanten, betonvloer en geïsoleerd en gedekt met asbestvrije golfplaten. Deze schuur wordt gebruikt als caravanstalling. Een schuur, groot ca. 16 x 62 m., gebouwd van steen en metaal damwand, voorzien van een vrije overspanning met gelijmde spanten, betonvloer en geïsoleerd en gedekt met asbestvrije golfplaten. Deze schuur wordt gebruikt als caravanstalling. Overig De woning wordt omringd door een mooie tuin, voorzien van gazon, meerdere borders en een terras. Een gedeelte van het terrein is in 2019 voorzien van beton op kleur verharding. Aan de zonzijde zijn screens met afstandsbediening aanwezig. Achter de boerderij ligt nog een perceeltje grasland, omzoomd met een houtwal. Deze grond bestaat uit zandgrond. Algemeen Voor mensen die landelijk willen wonen, maar wel het comfort willen van een optimaal geïsoleerde woning en die de schuren kunnen gebruiken voor bijvoorbeeld caravanopslag of anderszins bedrijfsmatig of agrarisch willen exploiteren, biedt dit object volop mogelijkheden. Naam bestemmingsplan: Buitengebied Bestemming: Agrarisch gebied met aanduiding “bedrijven klasse 2”

Hypotheek berekenen

€ 1.100.000

Kosten koper (geschat): € 23.850

2% overdrachtsbelasting (€ 22.000) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 1.123.850

3,04%

Jaarlijks

%

€ 55.000

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 1.100.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Landhuis, vrijstaande woning

Indeling

Kamers
4 kamers
Slaapkamers
3 slaapkamers
Badkamers
2 badkamers en 1 apart toilet
Vloeren
2 woonlagen en een kelder

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
310 m²
Perceeloppervlakte
15719 m²
Inhoud
963 m³
Overige inpandige ruimte
117 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
1 m²
Externe bergruimte
1516 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
2005
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met pannen
Isolatie
Dubbel glas en volledig geïsoleerd
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Vaillant (gas gestookt uit 2022, eigendom)
Energielabel
A

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Landelijk gelegen, open ligging en vrij uitzicht
Tuin
Tuin rondom
Berging
Vrijstaande stenen berging
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Vrijstaande stenen garage
Garage capaciteit
1 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
13-05-2026

Badkamer voorzieningen

Dubbele wastafel, inloopdouche, ligbad, toilet, en wastafel

Extra kenmerken

  • Mechanische ventilatie

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 8432

Google Maps

Bekijk Haule op de kaart

Bekijk de locatie en ontdek de makelaars in deze regio

Woon- en buurtcijfers in Haule

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Haule. In 2025 waren er 575 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 418.000.

Inwoners

575

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 418.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 31.400

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

7

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Haule
Jaar Inwoners
2021 590
2022 595
2023 580
2024 580
2025 575

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Haule
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 333.000
2022 EUR 360.000
2023 EUR 408.000
2024 EUR 416.000
2025 EUR 418.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 135 0-15: 80 15-25: 60 25-45: 100 45-65: 200

Opleidingsniveau

Hoger

150

Praktisch

80

Middelbaar

210

Herkomst inwoners (2025)

Europa

15

Nederland

545

Buiten Europa

20

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Appartementen 4
Vrijstaande woningen 205
Twee-onder-één-kap woningen 24

Bouwperiode van panden

Voor 1700 0
1700 tot 1900 7
1900 tot 1925 14
1925 tot 1950 46
1950 tot 1970 59
1970 tot 1980 49
1980 tot 1990 21
1990 tot 2000 44
2000 tot 2010 5
2010 tot 2020 5
2020 en later 1

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

64

Label B

44

Label G

42

Label D

30

Label A

22

Label F

20

Label E

8

Label A++

3

Label A+++

1

Label A+

0

Label A++++

0

Label A+++++

0

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Haule
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.770 3.600
2021 1.980 3.640
2022 1.530 3.590
2023 1.170 3.410
2024 1.170 3.470

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.690 • Elektriciteit: 2.290

Huurwoning

Gas: 1.340 • Elektriciteit: 3.060

Koopwoning

Gas: 1.160 • Elektriciteit: 3.440

Appartement

Gas: 1.280 • Elektriciteit: 1.880

Tussenwoning

Gas: 1.420 • Elektriciteit: 2.000

Vrijstaande woning

Gas: 1.210 • Elektriciteit: 3.540

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 850 • Elektriciteit: 2.430

Bedrijvigheid in Haule (2025)

Handel en HORECA 15
Nijverheid en energie 15
Zakelijke dienstverlening 15
Overheid, onderwijs en zorg 10
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 5
Financiele diensten en onroerendgoed 5
Cultuur, recreatie en overige diensten 5

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 105

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Haule
Periode Misdrijven
jan 2025 1
jan 2026 0
jul 2025 1
jun 2025 0
mei 2025 1
mrt 2025 1
nov 2024 0
nov 2025 0
okt 2024 0
okt 2025 0
sep 2024 0
sep 2025 0

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Haule.

Veelgestelde vragen over wonen in Haule

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Haule?

Haule telt in 2025 ongeveer 575 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Haule?

De gemiddelde WOZ-waarde in Haule is in 2025 circa € 418.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Haule?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Haule ligt rond € 31.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Haule?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Haule?

In Haule komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 205 woningen.

Meer woningen in Haule

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.