Direct naar de inhoud
Logo van Alpina Kampen (was Sinke Kampen)

Fonteinkruid 156

8265LJ Kampen • Overijssel

Beschikbaar

€ 435.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 10.550

2% overdrachtsbelasting (€ 8.700) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 445.550

Koopprijs /m²: € 3.107

Fotogalerij

Omschrijving

Vrijstaande woning op fijne locatie Op een rustige en prettige locatie in Kampen staat deze charmante vrijstaande woning met aangebouwde stenen schuur. Een ideale plek voor wie op zoek is naar ruimte, licht en flexibiliteit in wonen! De woning biedt volop mogelijkheden, waaronder het realiseren van een slaapkamer en badkamer op de begane grond. Daarmee is deze woning niet alleen geschikt voor gezinnen, maar ook levensloopbestendig in te richten. Bij binnenkomst valt direct de heerlijke lichte en ruime woonkamer op, waar je dankzij de grote raampartijen kunt genieten van een prettige sfeer en veel daglicht. De moderne keuken, geplaatst in 2021, is van alle gemakken voorzien met onder andere een fornuis met 5-pits gaskookplaat en oven, afzuigkap, koelkast en vaatwasser – een fijne plek voor kookliefhebbers! Aan de linkerzijde van de woning bevindt zich de aangebouwde stenen berging, ideaal voor extra opslag of het stallen van fietsen. De eerste verdieping is voorzien van een dakkapel, op deze verdieping vind je drie slaapkamers en de badkamer. Eén van de slaapkamers geeft toegang tot een royaal dakterras – een heerlijke plek om te ontspannen. De badkamer is compleet ingericht met een inloopdouche, hangend toilet, wastafelmeubel en een aansluiting voor de wasmachine. Via een vlizotrap bereik je de zolder, waar je beschikt over verrassend veel bergruimte. De achtertuin is gelegen op het zonnige zuidoosten, waardoor je hier al vroeg op de dag van de zon kunt genieten. De tuin beschikt daarnaast over een vrijstaande houten schuur en een handige achterom. Kortom: een veelzijdige vrijstaande woning met veel potentie, ruimte en comfort, gelegen op een fijne rustige locatie in Kampen. Plan snel een bezichtiging en laat je verrassen! Bijzonderheden: - Vrijstaande woning met aangebouwde stenen schuur in een rustige straat - Mogelijkheid voor een slaapkamer en badkamer op de begane grond - 3 slaapkamers op eerste verdieping, waarvan 1 met deur naar ruim dakterras. Indeling: Voortuin, hal met toiletruimte, trapopgang en meterkast, woonkamer, open keuken met inloopkast, aangebouwde stenen berging aan de linker zijde en aangebouwde schuur links achter (in gebruik geweest als slaapkamer), achtertuin op het zuidoosten met houten schuur en achterom. 1e Verdieping: Overloop met CV kast, 3 slaapkamers waarvan 1 met dakterras, badkamer. 2e Verdieping: Bergzolder (met dakraam) bereikbaar met vlizotrap.

Hypotheek berekenen

€ 435.000

Kosten koper (geschat): € 10.550

2% overdrachtsbelasting (€ 8.700) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 445.550

2,78%

Jaarlijks

%

€ 21.750

Direct beschikbaar

€

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 435.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Eengezinswoning, vrijstaande woning

Indeling

Kamers
4 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
2 woonlagen en een vliering

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
140 m²
Perceeloppervlakte
250 m²
Inhoud
503 m³
Overige inpandige ruimte
1 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
6 m²
Externe bergruimte
8 m²
Achtertuin oppervlakte
59 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1987
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met pannen
Isolatie
Grotendeels dubbelglas en vloerisolatie
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Remeha Quinta (gas gestookt combiketel uit 2006, eigendom)
Energielabel
C

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg en in woonwijk
Tuin
Achtertuin, voortuin en zijtuin
Tuin ligging
Gelegen op het zuidoosten bereikbaar via achterom
Berging
Aangebouwde stenen berging
Parkeren
Op eigen terrein en openbaar parkeren

Planning

Aangeboden sinds
11-05-2026

Badkamer voorzieningen

Inloopdouche, toilet, en wastafelmeubel

Extra kenmerken

  • Buitenzonwering
  • dakraam
  • rookkanaal
  • en TV kabel

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 8265

Google Maps

Locatie van Kampen

Bekijk de locatie en ontdek de makelaars in deze regio

Woon- en buurtcijfers in Kampen

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Kampen. In 2025 waren er 38.830 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 333.000.

Inwoners

38.830

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 333.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 30.300

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

1.297

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Kampen
Jaar Inwoners
2021 37.816
2022 37.890
2023 38.415
2024 38.595
2025 38.830

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Kampen
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 229.000
2022 EUR 252.000
2023 EUR 288.000
2024 EUR 310.000
2025 EUR 333.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 7.210 0-15: 6.830 15-25: 4.790 25-45: 10.440 45-65: 9.565

Opleidingsniveau

Hoger

7.730

Praktisch

8.090

Middelbaar

12.740

Herkomst inwoners (2025)

Europa

1.755

Nederland

32.725

Buiten Europa

4.345

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 3.000
Appartementen 5.208
Tussenwoningen 7.245
Vrijstaande woningen 1.024
Twee-onder-één-kap woningen 1.149

Bouwperiode van panden

Voor 1700 30
1700 tot 1900 1.768
1900 tot 1925 904
1925 tot 1950 1.653
1950 tot 1970 1.616
1970 tot 1980 2.291
1980 tot 1990 2.022
1990 tot 2000 1.183
2000 tot 2010 1.391
2010 tot 2020 1.469
2020 en later 691

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

5.716

Label C

3.685

Label B

2.802

Label F

1.599

Label G

1.494

Label D

1.130

Label E

822

Label A+++

494

Label A+

335

Label A++++

189

Label A++

123

Label A+++++

11

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Kampen
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.120 2.540
2021 1.280 2.600
2022 1.000 2.450
2023 850 2.360
2024 820 2.410

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 940 • Elektriciteit: 2.530

Huurwoning

Gas: 720 • Elektriciteit: 1.860

Koopwoning

Gas: 930 • Elektriciteit: 2.710

Appartement

Gas: 650 • Elektriciteit: 1.740

Tussenwoning

Gas: 850 • Elektriciteit: 2.340

Vrijstaande woning

Gas: 1.290 • Elektriciteit: 3.980

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 990 • Elektriciteit: 3.220

Bedrijvigheid in Kampen (2025)

Handel en HORECA 840
Nijverheid en energie 770
Zakelijke dienstverlening 935
Overheid, onderwijs en zorg 705
Landbouw, bosbouw en visserij 135
Vervoer, informatie en communicatie 280
Financiele diensten en onroerendgoed 215
Cultuur, recreatie en overige diensten 520

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 4.405

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Kampen
Periode Misdrijven
jan 2025 118
jan 2026 113
jul 2025 106
jun 2025 119
mei 2025 113
mrt 2025 95
nov 2024 88
nov 2025 95
okt 2024 114
okt 2025 128
sep 2024 93
sep 2025 116

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Kampen.

Veelgestelde vragen over wonen in Kampen

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Kampen?

Kampen telt in 2025 ongeveer 38.830 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Kampen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Kampen is in 2025 circa € 333.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Kampen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Kampen ligt rond € 30.300 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Kampen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.297 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Kampen?

In Kampen komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 7.245 woningen.

Meer woningen in Kampen

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.