Direct naar de inhoud
Logo van Border Estate+

Calvariestraat 2 B 04

6211NJ Maastricht • Limburg

Beschikbaar

€ 196.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 5.770

2% overdrachtsbelasting (€ 3.920) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 201.770

Koopprijs /m²: € 6.533

Fotogalerij

Omschrijving

Calvariestraat 2B-04 – Compact en sfeervol stadsappartement in hartje Maastricht (ca. 29,7 m²) Gelegen op een unieke en historische locatie in het centrum van Maastricht bevindt zich dit charmante en efficiënt ingedeelde appartement. Hier komen modern wooncomfort en authentieke elementen op fraaie wijze samen. Een ideale woning voor starters, alleenstaanden, pied-à-terre gebruikers of investeerders die op zoek zijn naar een instapklaar appartement op een toplocatie. Het appartement maakt deel uit van een karakteristiek gemeentelijk monumentaal pand, oorspronkelijk onderdeel van een voormalig kloosterbijgebouw, gelegen in de luwte van het historische 15e-eeuwse Kruisherenklooster. Deze bijzondere omgeving vormt tegenwoordig het decor van het exclusieve Kruisherenhotel Maastricht en biedt een unieke combinatie van rust, historie en stedelijke allure. Bij het appartement behoort een externe berging in het souterrain, welke nog gerealiseerd zal worden. Indeling Via de gezamenlijke entree bereikt u het appartement, gelegen op de eerste verdieping. De woonkamer met open keuken is licht en praktisch ingedeeld. Dankzij de aanwezige raampartijen geniet de ruimte van prettig daglicht. De open keuken is voorzien van een kookplaat, afzuigkap, spoelbak en kastruimte. De slaapkamer is rustig gelegen en beschikt over karaktervolle elementen zoals zichtbare houten balken en authentieke details, wat zorgt voor een warme en sfeervolle uitstraling. De badkamer is modern afgewerkt en voorzien van een douche, toilet en wastafelmeubel. Daarnaast is het appartement voorzien van dubbele beglazing. Bijzonderheden Woonoppervlakte ca. 29,7 m² (NEN 2580 gemeten) Gelegen op de eerste verdieping Instapklaar appartement Dubbele beglazing Lichte woonkamer met open keuken Slaapkamer met authentieke details Moderne badkamer Externe berging in het souterrain (nog te realiseren) Gelegen in een gemeentelijk monumentaal pand Efficiënte indeling Geschikt voor starters, pied-à-terre of als investering Aandeel in de (op te richten) VvE: ca. 6,83% Professioneel VvE-beheer wordt beoogd Servicekosten worden nader vastgesteld De maandelijkse voorschotten voor gas, water en elektra bedroegen in 2025 circa €155 per maand. Locatie Gelegen in een rustige straat midden in het historische centrum van Maastricht. Alle voorzieningen zoals winkels, horeca, cultuur, universiteit en openbaar vervoer bevinden zich op loopafstand. Hier woont u midden in de stad, met alle charme die Maastricht te bieden heeft, maar met een aangename rust in de directe woonomgeving. Kortom Een compact, sfeervol en instapklaar appartement met karakter, gelegen op een absolute toplocatie in het historische hart van Maastricht. Perfect als eerste woning, stadsappartement of interessante investering.

Hypotheek berekenen

€ 196.000

Kosten koper (geschat): € 5.770

2% overdrachtsbelasting (€ 3.920) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 201.770

2,78%

Jaarlijks

%

€ 9.800

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 196.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Benedenwoning (appartement)

Indeling

Kamers
3 kamers
Slaapkamers
1 slaapkamer
Badkamers
1 badkamer
Vloeren
1 woonlaag
Gelegen op
Begane grond

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
30 m²
Inhoud
104 m³

Bouw en energie

Bouwjaar
1600
Bouwwijze
Bestaande bouw
Isolatie
Dubbel glas
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Energielabel
NIET BESCHIKBAAR

Kadastraal en VvE

VvE ingeschreven KvK
Nee
VvE jaarlijkse vergadering
Nee
VvE periodieke bijdrage
Nee
VvE reservefonds aanwezig
Nee
VvE onderhoudsplan
Nee
VvE opstalverzekering
Nee

Buitenruimte en parkeren

Tuin
Achtertuin

Planning

Aangeboden sinds
12-05-2026

Badkamer voorzieningen

Douche, toilet, wastafel, en wastafelmeubel

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 6211

Google Maps

Geografisch overzicht Maastricht

Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Maastricht

Woon- en buurtcijfers in Maastricht

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Maastricht. In 2026 waren er 126.026 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 313.000.

Inwoners

126.026

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 313.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 32.900

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

7.537

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Maastricht
Jaar Inwoners
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Maastricht
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Opleidingsniveau

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Herkomst inwoners (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Bouwperiode van panden

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

15.755

Label A

13.753

Label B

10.777

Label D

6.853

Label G

6.274

Label E

5.553

Label F

5.314

Label A+

1.868

Label A+++

1.155

Label A++

762

Label A++++

196

Label A+++++

5

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Maastricht
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Elektriciteit: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Elektriciteit: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Elektriciteit: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Elektriciteit: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Elektriciteit: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Elektriciteit: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Elektriciteit: 2.970

Bedrijvigheid in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 14.555

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Maastricht
Periode Misdrijven
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Maastricht.

Veelgestelde vragen over wonen in Maastricht

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer woningen in Maastricht

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.