Inwoners
126.026
Laatste jaar: 2026
6224CM Maastricht • Limburg
€ 389.000 k.k.
Kosten koper (geschat): € 9.630
2% overdrachtsbelasting (€ 7.780) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)
Totaal incl. k.k.: € 398.630
Koopprijs /m²: € 4.924
DEZE WONING WORDT U AANGEBODEN DOOR TIJS & CYRIL MAKELAARDIJ: Stijlvol appartement aan De Groene Loper, met een balkon en parkeerplek. Aan De Groene Loper ziet u niet alleen nieuwbouw, er zijn ook enkele gebouwen behouden en verduurzaamd om aan het huidige wooncomfort te voldoen. In een van deze gebouwen, bekend als ‘Blok 8’, vindt u dit lichte 3-kamerappartement met een warmtepomp, vloerverwarming, zonnepanelen, goede isolatie en een balkon op het oosten. U hoeft alleen te verhuizen! Erg handig: bij het appartement horen een ruime privéberging en een vaste parkeerplek aan de achterzijde van het gebouw. Het appartementengebouw is een cultuurhistorisch element, ingepast in de nieuwe wijk De Groene Loper. Vroeger stonden er negen soortgelijke gebouwen langs de autoweg, waarvan alleen dit gebouw (blok 8) is behouden. Architect Michaël Spanjers van SeC Architecten in Beek maakte een ontwerp waarmee Blok 8 weer een nieuwe, frisse uitstraling kreeg, die helemaal past bij het voorname uiterlijk van de nieuwbouw aan de Groene Loper. Door een selectie van verschillende architecten is er aan de Groene Loper een indrukwekkend en gevarieerd straatbeeld ontstaan. Het stadsdeel is een fantastische plek om te wonen waar u kunt wandelen, hardlopen en een van de horecazaken kunt bezoeken. Bij het Oranjeplein is een bushalte en er is een goede verbinding met de uitvalswegen naar Eindhoven, Luik en Heerlen/Kerkrade. OPEN HUIS: Donderdag 8 januari van 15:30u tot 16:30u Maandag 12 januari van 15:30u tot 16:30u Komt u een kijkje nemen? Laat het ons weten, mail uw gegevens naar en dan ontvangt u van ons de aanvullende informatie. Typering: Begane grond: Aan de buitenzijde van de vernieuwde entree zijn de brievenbussen, het bellentableau en de intercom. In de aansluitende hal en het trappenhuis is de sfeer van de jaren ’60 tijdens de renovatie behouden. Vanuit de centrale hal heeft u toegang tot de bergingen. Bij dit appartement hoort een ruime berging van circa 10,9 m2. De berging is toegankelijk vanaf het parkeerterrein, waar u een auto kunt neerzetten. Appartement: Als nieuwe bewoner van dit appartement hoeft u niets te doen, behalve te verhuizen. In de hal (circa 3,88 x 1,41) ziet u een mooie vloer-, wand- en plafondafwerking in lichte kleuren. Aan de linkerzijde zijn een bergkast en een garderobenis, waardoor de hal heel ruimtelijk oogt. De woonkamer heeft een oppervlakte van circa 33 m2, met openslaande deuren naar het balkon en mooi uitzicht naar De Groene Loper. Lichte kleuren bepalen de sfeer en u kunt direct beginnen met inrichten. Het balkon is gesitueerd op het oosten, voor een perfecte start van de dag. In de keuken (circa 3,71 x 2,12/1.72) staat een lichte hoekopstelling met een ingebouwde inductie kookplaat, afzuigkap, vaatwasser, koelkast en een combimagnetron. Het houtlook aanrechtblad past goed in het geheel, net als de grijze tegelvloer. Naast de keuken is een bijkeuken (circa 1,53 x 1,94/1,77). Hier staat de warmtepomp (Mitsubishi Ecodan, 2020, eigendom) en is plek voor de wasapparatuur. Aan de achterzijde zijn slaapkamer I (circa 3,97 x 2,42) en slaapkamer II (circa 3,97 x 3,25) met een dubbele inbouwkast. Beide kamers zijn niet alleen ruim, maar ook heel licht dankzij ramen aan de oostkant. De grootste kamer is perfect om te gebruiken als master bedroom en de andere kamer als werkkamer, kleedruimte of kinderkamer. De badkamer is ingedeeld met een inloopdouche en een wastafelmeubel. Boven de wastafel hangt een grote spiegel en de douche is voorzien van een thermostaatkraan. Naast de badkamer is de toiletruimte, uitgevoerd in dezelfde stijl. Algemeen: Bouwjaar: 1960, geheel gerenoveerd en verbouwd in 2019/2020 Gebruiksoppervlakte wonen: circa 79 m2 (exclusief circa 4 m2 buitenruimte), inhoud circa 246 m3 Duurzaam appartement met een warmtepomp (Mitsubishi Ecodan, 2020, eigendom) en vloerverwarming Twee slaapkamers, waarvan een met een dubbele inbouwkast Balkon op het oosten, te bereiken vanuit de woonkamer Duurzaam appartementengebouw met warmtepompen, zonnepanelen en goede isolatie Appartement: slapende VVE Parkeerplaats: VVE-kosten: €20,57 Energielabel: A Aanvaarding: per direct mogelijk In de Gemeente Maastricht geldt vanaf 1 oktober 2022 een Huisvestingsverordening - opkoopbescherming voor woningen (dit kan bij deze woning van toepassing zijn). Ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper, wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat koper en verkoper de koopovereenkomst hebben getekend (“schriftelijkheidsvereiste”). Indien er in de woning huurtoestellen aanwezig zijn zoals CV-ketel, boiler, zonnepanelen, mechanische ventilatie etc. dan dienen deze door de koper te worden overgenomen. De termijn die wordt opgenomen voor eventuele (overeengekomen) ontbindende voorwaarden (bv. Financiering) is in de regel 4 tot 6 weken na het sluiten van de mondelinge wilsovereenkomst. De waarborgsom/bankgarantie is 10% van de koopsom. De koper dient deze 3 dagen ná het vervallen van de ontbindende voorwaarden bij de desbetreffende notaris te deponeren. Koper is te allen tijde gerechtigd voor eigen rekening een bouwkundige keuring te (laten) verrichten dan wel andere adviseurs te raadplegen teneinde een goed inzicht te verkrijgen over de staat van onderhoud. Deze informatie is door ons, Tijs & Cyril Makelaardij met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuist of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief. Van toepassing zijn de NVM voorwaarden. Lees de volledige omschrijving
€ 389.000
Kosten koper (geschat): € 9.630
2% overdrachtsbelasting (€ 7.780) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)
Totaal aankoop (incl. k.k.): € 398.630
2,78%
Jaarlijks
€ 19.450
Direct beschikbaar
Geschatte hypotheek
Indicatieve bruto maandlast
Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd
Indicatieve netto maandlast
iDisclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).
Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Maastricht
Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Maastricht. In 2026 waren er 126.026 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 313.000.
Inwoners
126.026
Laatste jaar: 2026
Gemiddelde WOZ
EUR 313.000
Laatste jaar: 2025
Gemiddeld inkomen p.p.
EUR 32.900
Bron: AlleCijfers
Misdrijven (huidig jaar)
7.537
Totaal geregistreerd
| Jaar | Inwoners |
|---|---|
| 2022 | 121.151 |
| 2023 | 122.734 |
| 2024 | 125.285 |
| 2025 | 125.563 |
| 2026 | 126.026 |
| Jaar | Gemiddelde WOZ |
|---|---|
| 2021 | EUR 238.000 |
| 2022 | EUR 258.000 |
| 2023 | EUR 301.000 |
| 2024 | EUR 294.000 |
| 2025 | EUR 313.000 |
Hoger
36
Praktisch
24
Middelbaar
40
Europa
26.270
Nederland
76.672
Buiten Europa
22.621
Label C
15.755
Label A
13.753
Label B
10.777
Label D
6.853
Label G
6.274
Label E
5.553
Label F
5.314
Label A+
1.868
Label A+++
1.155
Label A++
762
Label A++++
196
Label A+++++
5
| Jaar | Gas (m3) | Elektriciteit (kWh) |
|---|---|---|
| 2020 | 1.080 | 2.490 |
| 2021 | 1.210 | 2.510 |
| 2022 | 950 | 2.370 |
| 2023 | 810 | 2.250 |
| 2024 | 770 | 2.260 |
Hoekwoning
Gas: 1.020 • Elektriciteit: 2.720
Huurwoning
Gas: 690 • Elektriciteit: 1.900
Koopwoning
Gas: 980 • Elektriciteit: 2.780
Appartement
Gas: 600 • Elektriciteit: 1.760
Tussenwoning
Gas: 910 • Elektriciteit: 2.550
Vrijstaande woning
Gas: 1.580 • Elektriciteit: 4.080
Twee-onder-één-kap woning
Gas: 1.170 • Elektriciteit: 2.970
Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 14.555
| Periode | Misdrijven |
|---|---|
| jan 2026 | 559 |
| jul 2025 | 587 |
| jun 2025 | 645 |
| mei 2025 | 717 |
| mrt 2025 | 695 |
| mrt 2026 | 651 |
| nov 2024 | 762 |
| nov 2025 | 546 |
| okt 2024 | 759 |
| okt 2025 | 658 |
| sep 2024 | 645 |
| sep 2025 | 649 |
Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Maastricht.
Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.
Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.
De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.
Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.
Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.
In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.
Bekijk meer woningen in deze plaats.
6211LL Maastricht
€ 695 p/m
€ 35/m²
6211JW Maastricht
€ 2.850 p/m
€ 28/m²
6211PD Maastricht
€ 689.000 k.k.
€ 5.694/m²
6211PD Maastricht
€ 559.000 k.k.
€ 5.427/m²
6211PD Maastricht
€ 539.000 k.k.
€ 5.085/m²
6211PD Maastricht
€ 539.000 k.k.
€ 5.085/m²
6211KS Maastricht
€ 650.000 k.k.
€ 5.242/m²
6224JD Maastricht
€ 795 p/m
€ 38/m²