Direct naar de inhoud
Logo van Moen Garantiemakelaars

Herenstraat 174

3431CB Nieuwegein • Utrecht

Verkocht

€ 620.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 14.250

2% overdrachtsbelasting (€ 12.400) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 634.250

Koopprijs /m²: € 5.585

Fotogalerij

Omschrijving

Riant 3-kamerappartement met groot terras en Panoramisch uitzicht ! Dit aantrekkelijke appartement is gelegen in een modern complex ‘Point of Vieuw’ welke recent is gerealiseerd (2022). De grote raampartijen zorgen voor een prettige en welkome entree. Direct grenzend aan het bruisende stadscentrum waar alle winkels en horecagelegenheden met terrassen te vinden zijn alsmede het bus- en tramstation. Ook Theater ‘de Kom’, Antonius ziekenhuis, sportfaciliteiten en oude kern Jutphaas zijn op loopafstand bereikbaar. Een wandeling langs voorgelegen ‘Hollandse IJssel’ naar park Oudegein is ideaal voor de wandelaars. De ligging op de 9e verdieping zorgt voor een Panoramisch uitzicht over de ‘Hollandse IJssel’, het vele groen en de Skyline van Utrecht! Vanaf het terras kunt u met een kop koffie genieten van de ochtendzon maar ook van zonsondergang in de avond. De volledige isolatie met o.a. triple beglazing in combinatie met de stadsverwarming zorgen voor het Energielabel A+. Het complex wordt beheerd door een actieve VvE. Servicekosten € 225,- . Verder beschikt de woning over een extra ruime privé berging en is er een privé parkeerplaats (direct nabij de liftinstallatie) in ondergelegen parkeerkelder. Het woonoppervlak bedraagt ca. 111m2 exclusief het riante terras van 29m2. De liftinstallaties vanuit de centrale hal geven toegang tot de woning. De lange hal zorgt voor de entree naar de grote woonkamer met meerdere raampartijen en schuifpui naar het fantastische terras. De open keuken is uitgerust met een moderne keukeninrichting in hoekopstelling en kookeiland. De apparatuur bestaat uit een inductie kookplaat, afzuigkap, combi quooker (warm en koud water), alsmede magnetron/oven. In de hal bevindt zicht het toilet, de wasruimte en zijn de 2 ruim bemeten slaapkamers bereikbaar alsmede de badkamer met dubbele wastafel en inloopdouche. Geheel voorzien van pvc vloeren met vloerverwarming. Kenmerken: • Ruime indeling • Vriendelijke architectuur • Uitzonderlijk terras van 29m2 • Panoramisch uitzicht • PVC vloeren met vloerverwarming • Ligging op steenworp afstand van het stadshart en bus-/tramstation • Veel groen en wandelmogelijkheden • Triple glas • Energielabel A+ • Extra ruime privé berging • Privé parkeerplaats in parkeerkelder

Hypotheek berekenen

€ 620.000

Kosten koper (geschat): € 14.250

2% overdrachtsbelasting (€ 12.400) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 634.250

3,04%

Jaarlijks

%

€ 31.000

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (10-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 620.000 k.k.
Status
Verkocht
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
appartement, portiekflat

Indeling

Kamers
3 kamers
Slaapkamers
2 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
1 woonlaag
Gelegen op
9e woonlaag

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
111 m²
Inhoud
368 m³
Gebouw gebonden buitenruimte
29 m²
Externe bergruimte
8 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
2022
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Isolatie
Dakisolatie, driedubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Verwarming
Stadsverwarming, gedeeltelijke vloerverwarming en warmte terugwininstallatie
Warm water
Centrale voorziening
Energielabel
A+

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom
VvE ingeschreven KvK
Nee
VvE jaarlijkse vergadering
Nee
VvE periodieke bijdrage
Nee
VvE reservefonds aanwezig
Nee
VvE onderhoudsplan
Nee
VvE opstalverzekering
Nee

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
In centrum en vrij uitzicht
Berging
Box
Parkeren
Parkeergarage

Planning

Aangeboden sinds
19-09-2025
Verkoopdatum
01-04-2026

Badkamer voorzieningen

Dubbele wastafel en inloopdouche

Extra kenmerken

  • Balansventilatie
  • lift
  • schuifpui
  • en TV kabel

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 3431

Google Maps

Kaart van Nieuwegein

Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Nieuwegein

Woon- en buurtcijfers in Nieuwegein

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Nieuwegein. In 2026 waren er 68.299 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 386.000.

Inwoners

68.299

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 386.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 34.700

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

3.759

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Nieuwegein
Jaar Inwoners
2022 64.554
2023 65.426
2024 65.971
2025 66.788
2026 68.299

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Nieuwegein
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 269.000
2022 EUR 292.000
2023 EUR 349.000
2024 EUR 352.000
2025 EUR 386.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 14.448 0-15: 10.117 15-25: 6.999 25-45: 19.007 45-65: 16.217

Opleidingsniveau

Hoger

32

Praktisch

26

Middelbaar

42

Herkomst inwoners (2025)

Europa

5.161

Nederland

44.049

Buiten Europa

17.578

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 4.616
Appartementen 15.005
Tussenwoningen 12.371
Vrijstaande woningen 721
Twee-onder-één-kap woningen 802

Bouwperiode van panden

Voor 1700 5
1700 tot 1900 131
1900 tot 1925 334
1925 tot 1950 306
1950 tot 1970 2.346
1970 tot 1980 10.509
1980 tot 1990 3.214
1990 tot 2000 2.705
2000 tot 2010 745
2010 tot 2020 519
2020 en later 976

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

12.189

Label A

7.575

Label B

5.217

Label D

2.936

Label A+++

1.724

Label A+

1.603

Label E

734

Label A++

678

Label G

403

Label F

357

Label A++++

186

Label A+++++

12

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Nieuwegein
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 510 2.790
2021 580 2.830
2022 440 2.620
2023 380 2.420
2024 370 2.440

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 610 • Elektriciteit: 2.810

Huurwoning

Gas: 280 • Elektriciteit: 2.050

Koopwoning

Gas: 450 • Elektriciteit: 2.690

Appartement

Gas: 170 • Elektriciteit: 1.930

Tussenwoning

Gas: 450 • Elektriciteit: 2.650

Vrijstaande woning

Gas: 920 • Elektriciteit: 4.060

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 950 • Elektriciteit: 3.300

Bedrijvigheid in Nieuwegein (2025)

Handel en HORECA 1.540
Nijverheid en energie 1.175
Zakelijke dienstverlening 2.090
Overheid, onderwijs en zorg 1.535
Landbouw, bosbouw en visserij 20
Vervoer, informatie en communicatie 950
Financiele diensten en onroerendgoed 335
Cultuur, recreatie en overige diensten 860

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 8.500

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Nieuwegein
Periode Misdrijven
jan 2025 304
jan 2026 290
jul 2025 363
jun 2025 303
mei 2025 355
mrt 2025 368
nov 2024 339
nov 2025 274
okt 2024 336
okt 2025 296
sep 2024 290
sep 2025 302

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Nieuwegein.

Veelgestelde vragen over wonen in Nieuwegein

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Nieuwegein?

Nieuwegein telt in 2026 ongeveer 68.299 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Nieuwegein?

De gemiddelde WOZ-waarde in Nieuwegein is in 2025 circa € 386.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Nieuwegein?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Nieuwegein ligt rond € 34.700 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Nieuwegein?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 3.759 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Nieuwegein?

In Nieuwegein komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 15.005 woningen.

Meer woningen in Nieuwegein

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.