Inwoners
68.299
Laatste jaar: 2026
€ 975.000 k.k.
Kosten koper (geschat): € 21.350
2% overdrachtsbelasting (€ 19.500) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)
Totaal incl. k.k.: € 996.350
Koopprijs /m²: € 3.624
Deze bijzondere woning is omstreeks 1906 gebouwd als boerderij aan de Nedereindseweg. In 2017 is het voorhuis en het achterhuis (de deel) gesplitst in twee woonhuizen en heeft het achterhuis het adres aan het Puccinihof gekregen. De Nedereindseweg is een van de oudste woonplekken van Jutphaas. Al in de middeleeuwen werd aan deze weg gewoond en waren er boerderijen. De rijke historie is te zien aan de vele oude woningen die aan de 6 kilometer lange Nedereindseweg zijn gelegen. Ondertussen is de stad Nieuwegein gaan heten en is deze woonplek een onderdeel van de bruisende randstad. Het erf en de woning aan het Puccinihof 2A ademt echter nog steeds de rust van vroeger én je maakt als bewoner van dit bijzondere huis makkelijk gebruik van alle faciliteiten: echt alles is onder handbereik. Bij de splitsing van het voor- en het achterhuis hebben de bewoners natuurlijk voldaan aan alle bouwkundige eisen die de gemeente aan de splitsing verbond. De woning is daarmee helemaal up to date op het vlak van de installaties en isolatie. Bijzonder is dat de woning toen is ingericht en ingedeeld op dubbele bewoning; van alles is er in tweevoud gemaakt: de verwarmingsinstallatie, twee keukens, twee badkamers en meerdere slaapkamers. De indeling is destijds zo gemaakt dat het ook eenvoudig is om om te vormen naar gebruik voor één huishouden. Ideaal dus. De meeste leef- en woonruimte is op de begane grond. Op de verdieping is een bijzonder riante kamer die als praktijkruimte in gebruik is geweest en een meer dan royale bergzolder. Het onderhoud van de woning is goed, de rieten kap is in 2021 (westzijde) en in 2024 (oostzijde) gerenoveerd en gestopt. Indeling: Begane grond: entree, hal en gang, meterkast en technische ruimte met twee CV ketels en de vloerverwarmingsinstallatie. Aan de hal is ook de trap naar de eerste verdieping gelegen. Twee slaapkamers van respectievelijk 17 en 21 m², woonkamer van 51 m² met open keuken. De woonkamer heeft een prachtige lichtinval door de grote ramen met lichtstraat aan de westzijde van de woning. Vanuit de hal is een toegangsdeur naar een tweede gang met de woonunit die in 2003 is gecreëerd. Deze woonunit bestaat uit een mooie woonkamer van 38 m² met open keuken met openslaande deuren en twee dakramen, een toilet, badkamer met inloopdouche en een slaapkamer van 15 m². De woonkamers en de slaapkamer van 15 m² zijn beiden op het westen en de tuin gericht. De grote ramen bieden prachtig zicht op de tuin. Hal met grote badkamer met ligbad, douche, wasmachineaansluiting en dubbele wastafel. Separaat toilet aan de hal. Aan de gang is de toegang naar de inpandige berging van 23 m². De woonkamers en de slaapkamer van 15 m² zijn beiden op het westen en de tuin gericht. Eerste verdieping: Overloop met toilet en bergkast met twee WTW installaties. Toegang naar de bergzolder van 57 m². Deze ruimte is in de oude staat en heeft veel potentie om bij de woonruimte betrokken te worden. Aan de andere zijde van de overloop is de grote, open praktijkruimte van 49 m² met twee dakkapellen en dakramen. Deze ruimte is gedeeltelijk hoog: tot aan de nok en beschikt over een keukenblok in een L-opstelling. De ruimte kan eventueel in meerdere kamers opgedeeld worden en er is een voorbereiding voor de aansluiting van een badkamer. Bijzonderheden: - meer dan riante twee onder een kapwoning; - 269 m² woonoppervlak; - historische woonplek; - oorspronkelijk bouwjaar: 1906; - grote verbouwingsjaren: 2003 (bouw woonunit) en 2017 (splitsing voor- en achterhuis); - de installaties zijn alle nieuw gemaakt in 2017; - dubbele verwarmingsinstallatie met WTW; - ingedeeld voor dubbele bewoning; - eenvoudig om te vormen naar enkele bewoning; - prachtige, rustige locatie; - ligging aan een rustig hofje, zonder doorgaand verkeer; - ruim perceel; - parkeren op eigen terrein; - leven op de begane grond; - riante eerste verdieping; - de woning is grotendeels volledig geïsoleerd; - rietenkap is deels in 2021 en deels in 2024 gerenoveerd en gestopt; - sfeervolle woonruimtes, veel lichtinval. Bekijk alle kenmerken
€ 975.000
Kosten koper (geschat): € 21.350
2% overdrachtsbelasting (€ 19.500) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)
Totaal aankoop (incl. k.k.): € 996.350
3,04%
Jaarlijks
€ 48.750
Direct beschikbaar
Geschatte hypotheek
Indicatieve bruto maandlast
Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd
Indicatieve netto maandlast
iDisclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.
Douche, dubbele wastafel, ligbad, toilet, inloopdouche, wastafel, en wastafelmeubel
Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Nieuwegein
Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Nieuwegein. In 2026 waren er 68.299 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 386.000.
Inwoners
68.299
Laatste jaar: 2026
Gemiddelde WOZ
EUR 386.000
Laatste jaar: 2025
Gemiddeld inkomen p.p.
EUR 34.700
Bron: AlleCijfers
Misdrijven (huidig jaar)
3.759
Totaal geregistreerd
| Jaar | Inwoners |
|---|---|
| 2022 | 64.554 |
| 2023 | 65.426 |
| 2024 | 65.971 |
| 2025 | 66.788 |
| 2026 | 68.299 |
| Jaar | Gemiddelde WOZ |
|---|---|
| 2021 | EUR 269.000 |
| 2022 | EUR 292.000 |
| 2023 | EUR 349.000 |
| 2024 | EUR 352.000 |
| 2025 | EUR 386.000 |
Hoger
32
Praktisch
26
Middelbaar
42
Europa
5.161
Nederland
44.049
Buiten Europa
17.578
Label C
12.189
Label A
7.575
Label B
5.217
Label D
2.936
Label A+++
1.724
Label A+
1.603
Label E
734
Label A++
678
Label G
403
Label F
357
Label A++++
186
Label A+++++
12
| Jaar | Gas (m3) | Elektriciteit (kWh) |
|---|---|---|
| 2020 | 510 | 2.790 |
| 2021 | 580 | 2.830 |
| 2022 | 440 | 2.620 |
| 2023 | 380 | 2.420 |
| 2024 | 370 | 2.440 |
Hoekwoning
Gas: 610 • Elektriciteit: 2.810
Huurwoning
Gas: 280 • Elektriciteit: 2.050
Koopwoning
Gas: 450 • Elektriciteit: 2.690
Appartement
Gas: 170 • Elektriciteit: 1.930
Tussenwoning
Gas: 450 • Elektriciteit: 2.650
Vrijstaande woning
Gas: 920 • Elektriciteit: 4.060
Twee-onder-één-kap woning
Gas: 950 • Elektriciteit: 3.300
Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 8.500
| Periode | Misdrijven |
|---|---|
| jan 2025 | 304 |
| jan 2026 | 290 |
| jul 2025 | 363 |
| jun 2025 | 303 |
| mei 2025 | 355 |
| mrt 2025 | 368 |
| nov 2024 | 339 |
| nov 2025 | 274 |
| okt 2024 | 336 |
| okt 2025 | 296 |
| sep 2024 | 290 |
| sep 2025 | 302 |
Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Nieuwegein.
Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.
Nieuwegein telt in 2026 ongeveer 68.299 inwoners.
De gemiddelde WOZ-waarde in Nieuwegein is in 2025 circa € 386.000.
Het gemiddelde inkomen per inwoner in Nieuwegein ligt rond € 34.700 per jaar.
Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 3.759 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.
In Nieuwegein komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 15.005 woningen.
Bekijk meer woningen in deze plaats.
3431RC Nieuwegein
€ 469.000 k.k.
€ 5.154/m²
3438CH Nieuwegein
€ 445.000 k.k.
3434BC Nieuwegein
€ 775.000 k.k.
3432RV Nieuwegein
€ 485.000 k.k.
€ 4.330/m²
3431HV Nieuwegein
€ 300.000 k.k.
€ 4.918/m²
3435AL Nieuwegein
€ 425.000 k.k.
3438JD Nieuwegein
€ 475.000 k.k.
3432TK Nieuwegein
€ 275.000 k.k.