Direct naar de inhoud
Logo van Silderhuis Makelaardij

Meerkolstraat 5

7574BV Oldenzaal • Overijssel

Beschikbaar

€ 374.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 9.330

2% overdrachtsbelasting (€ 7.480) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 383.330

Koopprijs /m²: € 2.877

Fotogalerij

Omschrijving

Aan de Meerkolstraat 5 in Oldenzaal stap je een huis binnen waar het meteen klopt. Bij binnenkomst opent zich een lichte, royale woonkamer met grote ramen naar de tuin op het westen — de avondzon valt hier diep naar binnen. Genoeg ruimte voor een fijne zithoek en een gezellige eettafel. Elektrische zonwering en screens vangen de hitte als het te warm wordt; de warme inrichting maakt het 's winters knus. Aan de straatkant ligt de keuken. Licht en praktisch, met witte fronten, donker werkblad en uitzicht op de straat. Vaatwasser, koelkast, 4-pits gasfornuis met afzuigkap en combi-oven horen erbij. Daarnaast een ruime bijkeuken/wasruimte voor witgoed, voorraad, jassen en schoenen — én de plek waar de AWB CV-ketel (2011, eigendom) en de warmtepompboiler (2020) netjes uit het zicht staan. Een trap hoger liggen drie slaapkamers, ieder met een prettig formaat. De twee achterkamers hebben airco en elektrische rolluiken — fijn op warme zomernachten. De voorste slaapkamer heeft een elektrische screen voor wie liever wat langer doorslaapt. De badkamer is in 2019 volledig vernieuwd: ligbad, inloopdouche, wastafelmeubel en een toilet. Via een vaste trap kom je op zolder, waar nog twee (slaap)kamers wachten. Werkkamer, logeerkamer, hobbyruimte — vul maar in. Met vijf slaapkamers in totaal is er ruimte voor iedere levensfase. Buiten is het net zo doordacht. Een onderhoudsarme tuin op het westen met een royale overkapping en screens, perfect voor zomeravonden die niet willen ophouden. De directe omgeving is groen en rustig. Bouwjaar 1963, maar dat zou je niet zeggen zodra je binnenstapt. Energielabel B, 10 zonnepanelen (2020), volledige spouw- en vloerisolatie en een warmtepompboiler voor warm water — verduurzaming die je terugziet in je maandlasten én in het comfort. Een huis waar je niet alleen woont, maar ook blijft. Bijzonderheden - Bouwjaar: 1963 - Perceeloppervlakte: 136 m2 - Woonoppervlakte: 130 m2 - Sfeervolle woonkamer met zicht op de tuin - Drie slaapkamers op de eerste verdieping - Twee slaapkamers en bergruimte op zolder - Onderhoudsarme achtertuin met overkapping + screens - AWB CV opstelling (2011, eigendom) i.c.m. warmtepompboiler (2020, eigendom) - Spouw (Knauf, 2022) en vloer (TonZon, 2020) na geïsoleerd en v.v. 10 zonnepanelen (2020) - V.v. Energielabel B! - Volledig vernieuwde badkamer en toilet (2019) - 2 airco's in slaapkamers achterzijde - Elektrische rolluiken en horren slaapkamers achterzijde - Elektrische screen slaapkamer voorzijde - Elektrische zonwering en elektrische screens voor raam woonkamer - Onderhoudsarme achtertuin met royale overkapping en screens - Aanvaarding in overleg - Bij koop is een waarborgsom/bankgarantie vereist van 10% van de koopsom

Hypotheek berekenen

€ 374.000

Kosten koper (geschat): € 9.330

2% overdrachtsbelasting (€ 7.480) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 383.330

2,78%

Jaarlijks

%

€ 18.700

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 374.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Eengezinswoning, tussenwoning

Indeling

Kamers
6 kamers
Slaapkamers
5 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
3 woonlagen

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
130 m²
Perceeloppervlakte
136 m²
Inhoud
463 m³
Achtertuin oppervlakte
30 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1963
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met pannen
Isolatie
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
AWB HR-107 (gas gestookt combiketel uit 2011, eigendom)
Energielabel
B

Buitenruimte en parkeren

Tuin
Achtertuin
Tuin ligging
Gelegen op het westen
Parkeren
Openbaar parkeren

Planning

Aangeboden sinds
12-05-2026

Badkamer voorzieningen

Inloopdouche, ligbad, toilet, en wastafel

Extra kenmerken

  • Airconditioning
  • buitenzonwering
  • domotica
  • glasvezelkabel
  • rolluiken
  • en zonnepanelen

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 7574

Google Maps

Oldenzaal op de kaart

Ruimtelijk overzicht van het werkgebied in Oldenzaal

Woon- en buurtcijfers in Oldenzaal

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Oldenzaal. In 2026 waren er 32.033 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 360.000.

Inwoners

32.033

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 360.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 33.200

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

936

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Oldenzaal
Jaar Inwoners
2022 31.741
2023 31.925
2024 31.794
2025 32.021
2026 32.033

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Oldenzaal
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 251.000
2022 EUR 280.000
2023 EUR 332.000
2024 EUR 352.000
2025 EUR 360.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 8.214 0-15: 4.447 15-25: 3.764 25-45: 6.911 45-65: 8.697

Opleidingsniveau

Hoger

33

Praktisch

25

Middelbaar

42

Herkomst inwoners (2025)

Europa

2.328

Nederland

26.365

Buiten Europa

3.328

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 2.829
Appartementen 3.456
Tussenwoningen 5.126
Vrijstaande woningen 1.991
Twee-onder-één-kap woningen 1.628

Bouwperiode van panden

Voor 1700 5
1700 tot 1900 107
1900 tot 1925 614
1925 tot 1950 1.110
1950 tot 1970 3.561
1970 tot 1980 3.038
1980 tot 1990 1.679
1990 tot 2000 1.434
2000 tot 2010 857
2010 tot 2020 504
2020 en later 408

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

4.491

Label A

3.114

Label B

2.641

Label D

1.594

Label G

902

Label F

840

Label E

823

Label A+++

297

Label A+

248

Label A++

194

Label A++++

55

Label A+++++

8

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Oldenzaal
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.220 2.850
2021 1.480 2.890
2022 1.160 2.710
2023 950 2.610
2024 920 2.710

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.010 • Elektriciteit: 2.650

Huurwoning

Gas: 740 • Elektriciteit: 1.910

Koopwoning

Gas: 1.080 • Elektriciteit: 3.040

Appartement

Gas: 640 • Elektriciteit: 1.860

Tussenwoning

Gas: 880 • Elektriciteit: 2.440

Vrijstaande woning

Gas: 1.420 • Elektriciteit: 3.930

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.130 • Elektriciteit: 3.070

Bedrijvigheid in Oldenzaal (2025)

Handel en HORECA 795
Nijverheid en energie 465
Zakelijke dienstverlening 950
Overheid, onderwijs en zorg 705
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 275
Financiele diensten en onroerendgoed 270
Cultuur, recreatie en overige diensten 400

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 3.895

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Oldenzaal
Periode Misdrijven
jan 2026 74
jul 2025 78
jun 2025 93
mei 2025 76
mrt 2025 104
mrt 2026 84
nov 2024 69
nov 2025 68
okt 2024 65
okt 2025 58
sep 2024 98
sep 2025 54

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Oldenzaal.

Veelgestelde vragen over wonen in Oldenzaal

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Oldenzaal?

Oldenzaal telt in 2026 ongeveer 32.033 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Oldenzaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Oldenzaal is in 2025 circa € 360.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Oldenzaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Oldenzaal ligt rond € 33.200 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Oldenzaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 936 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Oldenzaal?

In Oldenzaal komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 5.126 woningen.

Meer woningen in Oldenzaal

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.