Direct naar de inhoud
Logo van SANDRA makelaardij

Donkerstraat 14

4119LZ Ravenswaaij • Gelderland

Beschikbaar

€ 1.150.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 24.850

2% overdrachtsbelasting (€ 23.000) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 1.174.850

Koopprijs /m²: € 3.783

Fotogalerij

Omschrijving

Welkom bij rijksmonumentale woonboerderij De Natte Wisch: een unieke combinatie van charme en karakter, op een prachtige weidse locatie waar het buitenleven centraal staat... Hier komt landelijk wonen echt tot zijn recht! Deze bijzondere woning ademt sfeer, vrijheid en mogelijkheden om het geheel volledig naar eigen wens te moderniseren, om vervolgens ultiem te genieten van de overvloed aan ruimte en het complete erf met hooiberg, stallen, bijgebouwen, boomgaard en weiland. Dit is een plek die zich moeiteloos leent voor uiteenlopende woonwensen: het perceel van ruim 1 hectare biedt een indrukwekkende veelzijdigheid voor comfortabel wonen, werken aan huis, mantelzorg of andere invullingen zoals het houden van paarden. Met alle voorzieningen op de begane grond, meerdere slaapkamers, royale leefruimtes en diverse bijgebouwen is dit een plek waar je voorgoed wil blijven... De ligging is minstens zo aantrekkelijk: heerlijk rustig, met de Lekdijk en uiterwaarden op loopafstand, terwijl omliggende plaatsen met winkels, horeca en de uitvalswegen snel bereikbaar zijn. De centrale ligging in het land is perfect - in de driehoek van middelgrote plaatsen Culemborg, Geldermalsen en Tiel - met diverse uitvalswegen (N320, A2 en A15) binnen handbereik. Kom kijken en laat je verrassen door de veelzijdigheid van dit zeldzame object waar rust en ruimte samenkomen! Een rondleiding... Begane grond: royale hal met toegang tot de praktische kelder, toilet, meterkast en bijkeuken met achterdeur. Voorhuis: woonkamer, opkamer met vaste kast (voormalige bedstede), slaapkamer met aansluitend de badkamer voorzien van douche, 2e toilet en dubbele wastafel. Achterhuis: royale woonkamer met schouw en tweemaal openslaande tuindeuren, open verbinding met de woonkeuken, uitgerust met diverse apparatuur in de L-vormige inbouwkeuken, alsmede tuindeuren. 1e verdieping: grote zolderruimte met witgoedaansluiting en slaapkamer in het achterhuis. Middels de overloop met vaste kast in het voorhuis zijn drie slaapkamers en een 2e badkamer met ligbad en 3e toilet toegankelijk. Buitensituatie: totale vrijheid rondom de woning, riante oprit met volop parkeergelegenheid, siertuin, terras, boomgaard, weiland. * hooiberg van ruim 86 m2 met 3 paardenstallen en ruimte voor meerdere auto’s * bijgebouw van circa 37 m2 met woonkamer, keuken, slaapkamer en badkamer met douche en toilet * achtergelegen schuur van ruim 41 m2 met extra stal en tweemaal dubbele deuren Ins & Outs: * rijksmonument * het achterhuis is circa 45 jaar geleden opnieuw gebouwd * volop karakterdetails zoals balkenplafonds en roedeverdelingen aanwezig * ouderdomsclausule en niet-zelfbewoningsclausule van toepassing * de woonoppervlakte van 304 m2 is de optelsom van hoofdgebouw (267 m2) en bijgebouw (37 m2)

Hypotheek berekenen

€ 1.150.000

Kosten koper (geschat): € 24.850

2% overdrachtsbelasting (€ 23.000) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 1.174.850

3,04%

Jaarlijks

%

€ 57.500

Direct beschikbaar

€

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 1.150.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Woonboerderij, vrijstaande woning

Indeling

Kamers
8 kamers
Slaapkamers
6 slaapkamers
Badkamers
2 badkamers en 1 apart toilet
Vloeren
2 woonlagen en een kelder

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
304 m²
Perceeloppervlakte
11991 m²
Inhoud
973 m³
Gebouw gebonden buitenruimte
20 m²
Externe bergruimte
128 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1906
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Samengesteld dak bedekt met riet
Isolatie
Dakisolatie en gedeeltelijk dubbel glas
Verwarming
Cv-ketel en gashaard
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Nefit (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom)
Energielabel
D

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Landelijk gelegen en vrij uitzicht
Tuin
Tuin rondom
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Vrijstaande houten garage
Garage capaciteit
3 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
13-05-2026

Badkamer voorzieningen

2 douches, dubbele wastafel, 2 toiletten, en ligbad

Extra kenmerken

  • Alarminstallatie
  • dakraam
  • en rookkanaal

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 4119

Google Maps

Geografisch overzicht Ravenswaaij

Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Ravenswaaij

Woon- en buurtcijfers in Ravenswaaij

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Ravenswaaij. In 2025 waren er 500 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 522.151.

Inwoners

500

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 522.151

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 38.538

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

6

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Ravenswaaij
Jaar Inwoners
2021 510
2022 515
2023 508
2024 505
2025 500

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Ravenswaaij
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 377.410
2022 EUR 411.010
2023 EUR 451.451
2024 EUR 492.673
2025 EUR 522.151

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 104 0-15: 71 15-25: 58 25-45: 109 45-65: 158

Opleidingsniveau

Hoger

50

Praktisch

3

Middelbaar

6

Herkomst inwoners (2025)

Europa

26

Nederland

445

Buiten Europa

29

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 24
Appartementen 14
Tussenwoningen 24
Vrijstaande woningen 118
Twee-onder-één-kap woningen 25

Bouwperiode van panden

Voor 1700 2
1700 tot 1900 27
1900 tot 1925 17
1925 tot 1950 31
1950 tot 1970 39
1970 tot 1980 14
1980 tot 1990 6
1990 tot 2000 19
2000 tot 2010 4
2010 tot 2020 46
2020 en later 6

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

52

Label G

51

Label C

24

Label F

22

Label B

20

Label D

10

Label E

4

Label A+++

3

Label A+

2

Label A++

0

Label A++++

0

Label A+++++

0

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Ravenswaaij
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.664 3.873
2021 1.783 4.198
2022 1.282 3.803
2023 1.037 3.682
2024 986 3.667

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 495 • Elektriciteit: 1.646

Huurwoning

Gas: 659 • Elektriciteit: 1.879

Koopwoning

Gas: 1.027 • Elektriciteit: 3.732

Appartement

Gas: 297 • Elektriciteit: 2.851

Tussenwoning

Gas: 470 • Elektriciteit: 1.655

Vrijstaande woning

Gas: 1.279 • Elektriciteit: 4.042

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 631 • Elektriciteit: 2.769

Bedrijvigheid in Ravenswaaij (2025)

Handel en HORECA 13
Nijverheid en energie 14
Zakelijke dienstverlening 23
Overheid, onderwijs en zorg 19
Landbouw, bosbouw en visserij 12
Vervoer, informatie en communicatie 5
Financiele diensten en onroerendgoed 0
Cultuur, recreatie en overige diensten 11

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 102

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Ravenswaaij
Periode Misdrijven
jan 2026 0
jul 2025 1
jun 2025 1
mei 2025 1
mrt 2025 1
mrt 2026 0
nov 2024 0
nov 2025 0
okt 2024 2
okt 2025 1
sep 2024 1
sep 2025 0

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Ravenswaaij.

Veelgestelde vragen over wonen in Ravenswaaij

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Ravenswaaij?

Ravenswaaij telt in 2025 ongeveer 500 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Ravenswaaij?

De gemiddelde WOZ-waarde in Ravenswaaij is in 2025 circa € 522.151.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Ravenswaaij?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Ravenswaaij ligt rond € 38.538 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Ravenswaaij?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 6 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Ravenswaaij?

In Ravenswaaij komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 118 woningen.

Meer woningen in Ravenswaaij

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.