Direct naar de inhoud
Logo van Het Waare Huis makelaars

Brouwerijstraat 16

5241CS Rosmalen • Noord-Brabant

Beschikbaar

€ 649.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 14.830

2% overdrachtsbelasting (€ 12.980) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 663.830

Koopprijs /m²: € 5.643

Fotogalerij

Omschrijving

Jouw Waare (t)Huis aan Brouwerijstraat 16 in Rosmalen! Wonen midden in het centrum van Rosmalen, met alle voorzieningen letterlijk om de hoek én de rust van een comfortabel, ruim en goed geïsoleerd appartement. Dat is precies wat Brouwerijstraat 16 te bieden heeft. Dit royale appartement van circa 115 m² ligt op de eerste verdieping, boven de HEMA, en combineert gelijkvloers wooncomfort met een centrale ligging die zelden zo praktisch is. De supermarkt, winkels, horeca, het openbaar vervoer en het gezellige dorpsleven bevinden zich op korte loopafstand. Tegelijkertijd ervaar je binnen opvallend veel rust, mede dankzij de goede isolatie van het gebouw. Het appartement beschikt over een ruime woonkamer met veel lichtinval, een open keuken, twee slaapkamers, een royaal balkon op het zuiden, een eigen parkeerplaats en een externe berging. Daarmee is dit een fijne plek voor senioren, alleenstaanden en doorstromers die comfortabel willen wonen, zonder in te leveren op ruimte, gemak of bereikbaarheid. Ook aan toegankelijkheid is gedacht. Het complex is rolstoel- en ouderenvriendelijk ingericht. De gemeenschappelijke deuren openen automatisch of met een knop en de hoofdentree opent via sleutelbediening in de muur. Dat maakt het dagelijkse gebruik van het gebouw eenvoudig en comfortabel. Locatie De ligging is een groot pluspunt. Je stapt de deur uit en staat direct in het centrum van Rosmalen. Voor dagelijkse boodschappen, een bezoek aan de bakker, drogist of supermarkt, een lunchafspraak of een kop koffie hoef je de auto niet te gebruiken. Alles is dichtbij. Rosmalen heeft een levendig dorpshart met een prettig voorzieningenniveau en een gemoedelijke sfeer. Ook het station, bushaltes en de uitvalswegen richting ’s-Hertogenbosch, de A2 en de A59 zijn goed bereikbaar. Hierdoor woon je centraal, maar blijf je ook flexibel richting de regio. En misschien wel net zo belangrijk: parkeren kan op je eigen parkeerplaats. Een waardevol voordeel op deze centrum locatie. Goed om te weten: - het appartement is gelegen op de eerste verdieping, boven de HEMA, waardoor je midden in het centrum woont met winkels, horeca en dagelijkse voorzieningen direct in de buurt; - de woonkamer is ruim van opzet en biedt volop plaats voor een royale zithoek en een grote eettafel, waardoor de leefruimte prettig en praktisch indeelbaar is; - de grote raampartijen en de openslaande deur naar het balkon zorgen voor veel lichtinval en een directe verbinding met buiten; - het balkon ligt op het zuiden, is overdekt en biedt uitzicht over het centrum van Rosmalen, waardoor je hier een fijne plek hebt om buiten te zitten; - de open keuken sluit mooi aan op de woonkamer en is uitgevoerd in een lichte kleurstelling met veel kastruimte, een zwart werkblad en - diverse inbouwapparatuur, waaronder een gaskookplaat, afzuigkap, combi-oven/combimagnetron, koel-vriescombinatie en vaatwasser; - het appartement beschikt over twee slaapkamers, waardoor er naast een hoofdslaapkamer ook ruimte is voor een logeer-, werk- of hobbykamer; - de badkamer is royaal ingedeeld en voorzien van een idouche, dubbel wastafelmeubel, spiegel met verlichting en een moderne tegelafwerking; - het appartement is volledig gelijkvloers, wat zorgt voor comfortabel wonen nu én met het oog op de toekomst; - het complex is rolstoel- en ouderenvriendelijk opgezet, met gemeenschappelijke deuren die automatisch of met een knop te openen zijn; - de hoofdentree opent automatisch via sleutelbediening in de muur, wat het binnenkomen extra gemakkelijk maakt; - het appartement is goed geïsoleerd en zodanig gebouwd dat je binnen nauwelijks iets merkt van de levendigheid buiten; - de onderhoudsstaat is goed tot uitstekend, met enkele gebruikssporen, maar verder een lichte, ruime en verzorgde basis; - er is een eigen parkeerplaats aanwezig, waardoor je ook midden in het centrum altijd dichtbij kunt parkeren; - er is een externe berging aanwezig, seizoensspullen en extra opslagruimte; - het complex beschikt over een gezamenlijke binnentuin en fietsenstalling, wat zorgt voor extra gemak en een verzorgde woonomgeving; - het appartement heeft energielabel A, wat bijdraagt aan comfortabel en energiezuinig wonen; - de maandelijkse VvE-bijdrage bedraagt volgens opgave € 269,-; - oplevering in overleg. Benieuwd of dit jouw Waare (T)huis wordt? We laten het je graag zien tijdens een bezichtiging!

Hypotheek berekenen

€ 649.000

Kosten koper (geschat): € 14.830

2% overdrachtsbelasting (€ 12.980) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 663.830

3,04%

Jaarlijks

%

€ 32.450

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 649.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Galerijflat (appartement)

Indeling

Kamers
3 kamers
Slaapkamers
2 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
1 woonlaag
Gelegen op
1e woonlaag

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
115 m²
Inhoud
380 m³
Gebouw gebonden buitenruimte
9 m²
Externe bergruimte
7 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
2018
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Isolatie
Dakisolatie, dubbel glas, HR-glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd
Verwarming
Cv-ketel en gehele vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Gas gestookt combiketel uit 2018, eigendom
Energielabel
A

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom
VvE ingeschreven KvK
Nee
VvE jaarlijkse vergadering
Nee
VvE periodieke bijdrage
Nee
VvE reservefonds aanwezig
Nee
VvE onderhoudsplan
Nee
VvE opstalverzekering
Nee

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
In centrum
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Op afgesloten terrein, op eigen terrein en openbaar parkeren
Garage type
Parkeerplaats

Planning

Aangeboden sinds
13-05-2026

Badkamer voorzieningen

Douche, dubbele wastafel, vloerverwarming, en wastafelmeubel

Extra kenmerken

  • Glasvezelkabel
  • lift
  • mechanische ventilatie
  • natuurlijke ventilatie
  • en TV kabel

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 5241

Google Maps

Kaart van Rosmalen

Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Rosmalen

Woon- en buurtcijfers in Rosmalen

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Rosmalen. In 2025 waren er 39.915 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 489.295.

Inwoners

39.915

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 489.295

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 20.422

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

1.342

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Rosmalen
Jaar Inwoners
2021 37.184
2022 37.569
2023 38.375
2024 39.237
2025 39.915

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Rosmalen
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 368.816
2022 EUR 392.907
2023 EUR 461.553
2024 EUR 473.295
2025 EUR 489.295

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 7.725 0-15: 7.300 15-25: 4.180 25-45: 9.995 45-65: 10.705

Opleidingsniveau

Hoger

11.790

Praktisch

5.950

Middelbaar

10.210

Herkomst inwoners (2025)

Europa

2.395

Nederland

33.185

Buiten Europa

4.345

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 2.915
Appartementen 4.306
Tussenwoningen 6.654
Vrijstaande woningen 2.300
Twee-onder-één-kap woningen 1.650

Bouwperiode van panden

Voor 1700 2
1700 tot 1900 52
1900 tot 1925 116
1925 tot 1950 520
1950 tot 1970 2.668
1970 tot 1980 2.857
1980 tot 1990 2.395
1990 tot 2000 1.429
2000 tot 2010 2.146
2010 tot 2020 1.496
2020 en later 1.146

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

5.212

Label C

4.654

Label B

2.540

Label D

1.375

Label A+++

1.024

Label F

702

Label A+

592

Label E

461

Label G

416

Label A++++

385

Label A++

272

Label A+++++

4

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Rosmalen
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.208 3.275
2021 1.370 3.329
2022 1.065 3.118
2023 887 2.950
2024 842 3.015

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 917 • Elektriciteit: 2.982

Huurwoning

Gas: 659 • Elektriciteit: 2.156

Koopwoning

Gas: 972 • Elektriciteit: 3.253

Appartement

Gas: 506 • Elektriciteit: 1.807

Tussenwoning

Gas: 833 • Elektriciteit: 2.770

Vrijstaande woning

Gas: 1.325 • Elektriciteit: 4.302

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.031 • Elektriciteit: 3.312

Bedrijvigheid in Rosmalen (2025)

Handel en HORECA 755
Nijverheid en energie 830
Zakelijke dienstverlening 1.770
Overheid, onderwijs en zorg 1.040
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 365
Financiele diensten en onroerendgoed 345
Cultuur, recreatie en overige diensten 545

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 5.720

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Rosmalen
Periode Misdrijven
jan 2025 100
jan 2026 83
jul 2025 113
jun 2025 104
mei 2025 121
mrt 2025 103
nov 2024 114
nov 2025 81
okt 2024 123
okt 2025 141
sep 2024 97
sep 2025 122

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Rosmalen.

Veelgestelde vragen over wonen in Rosmalen

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Rosmalen?

Rosmalen telt in 2025 ongeveer 39.915 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Rosmalen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Rosmalen is in 2025 circa € 489.295.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Rosmalen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Rosmalen ligt rond € 20.422 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Rosmalen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.342 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Rosmalen?

In Rosmalen komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 6.654 woningen.

Meer woningen in Rosmalen

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.