Direct naar de inhoud
Logo van Greveling Adviesgroep

President Kennedystraat 21

8331BL Steenwijk • Overijssel

Beschikbaar

€ 265.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 7.150

2% overdrachtsbelasting (€ 5.300) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 272.150

Koopprijs /m²: € 2.677

Fotogalerij

Omschrijving

Bent u op zoek naar een verrassend ruim appartement op een uitstekende locatie? Dan is deze comfortabele maisonnette in Steenwijk absoluut een bezichtiging waard! Met maar liefst drie ruime slaapkamers, twee balkons en een praktische indeling verdeeld over twee woonlagen biedt deze woning volop leefruimte en wooncomfort. Het appartement beschikt over een eigen berging en is gelegen in een kleinschalig en verzorgd appartementencomplex op korte fietsafstand van het station, supermarkten en het gezellige stadscentrum van Steenwijk. Hier woont u rustig, terwijl alle dagelijkse voorzieningen binnen handbereik liggen. Globale indeling van dit appartement Begane grond Via de centrale entree met brievenbussen en trapopgang bereikt u de galerij op de eerste verdieping. Daarnaast beschikt het appartement over een eigen fietsenberging op de begane grond. Eerste woonlaag Bij binnenkomst treft u een nette hal met meterkast, een toilet met wandcloset en een praktische berging. De royale woonkamer vormt het hart van de woning en biedt dankzij de grote raampartijen veel lichtinval en een prettige sfeer. Daarnaast beschikt de woonkamer over een airco. Vanuit de woonkamer heeft u direct toegang tot het balkon, waar u heerlijk kunt genieten van de buitenlucht. De voorzijde van het appartement is bovendien voorzien van zonwerend glas. De open keuken is ruim opgezet en voorzien van voldoende werkruimte waardoor koken hier een plezier is. De open verbinding met de woonkamer zorgt voor een ruimtelijk geheel en maakt het appartement ideaal voor gezellige avonden met familie en vrienden. Tweede woonlaag Op de bovenverdieping bevinden zich drie ruime slaapkamers, ideaal als slaap-, werk- of hobbyruimte. Eén van de slaapkamers biedt toegang tot het tweede balkon. Daarnaast vindt u hier een nette badkamer voorzien van Fibo wandpanelen, een douchecabine, badkamermeubel met wastafel en een tweede wandcloset. De badkamer en het toilet zijn in 2023 compleet vernieuwd. Het appartement maakt deel uit van een actieve Vereniging van Eigenaren met een meerjarenonderhoudsplan, wat bijdraagt aan een goed onderhouden complex en zorgeloos wonen. Het buitenschilderwerk staat nog op de planning om uitgevoerd te worden. De ligging is zonder meer ideaal. Het gezellige centrum van Steenwijk biedt een uitgebreid aanbod aan winkels, horeca, theater en bioscoop. Bovendien ligt het NS-station op korte afstand en bereikt u via de nabijgelegen A32 snel de Randstad en steden als Groningen en Leeuwarden. Ook natuurliefhebbers komen hier volop aan hun trekken. Vanuit Steenwijk bent u binnen korte tijd in de prachtige natuurgebieden van Noordwest-Overijssel, Zuidwest-Drenthe en Zuidoost-Friesland. Het geliefde Nationaal Park Weerribben-Wieden met zijn unieke waterlandschap en talloze recreatiemogelijkheden ligt zelfs op fietsafstand. Een verrassend ruim appartement op een centrale locatie, met alle voorzieningen én natuur binnen handbereik! Maak een afspraak voor een bezichtiging en laat u verrassen door de ruimte, de mogelijkheden en de fijne woonomgeving die deze maisonnette te bieden heeft.

Hypotheek berekenen

€ 265.000

Kosten koper (geschat): € 7.150

2% overdrachtsbelasting (€ 5.300) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 272.150

2,78%

Jaarlijks

%

€ 13.250

Direct beschikbaar

€

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 265.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Maisonnette (appartement met open portiek)

Indeling

Kamers
4 kamers
Slaapkamers
3 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
2 woonlagen
Gelegen op
2e woonlaag

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
99 m²
Inhoud
307 m³
Gebouw gebonden buitenruimte
27 m²
Externe bergruimte
5 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1965
Bouwwijze
Bestaande bouw
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Remeha Avanta (gas gestookt combiketel uit 2025, eigendom)
Energielabel
C

Kadastraal en VvE

VvE ingeschreven KvK
Ja
VvE jaarlijkse vergadering
Ja
VvE reservefonds aanwezig
Ja
VvE onderhoudsplan
Ja
VvE opstalverzekering
Ja

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
In woonwijk
Berging
Vrijstaande stenen berging
Parkeren
Openbaar parkeren

Planning

Aangeboden sinds
13-05-2026

Badkamer voorzieningen

Inloopdouche, toilet, wastafel, en wastafelmeubel

Extra kenmerken

  • Glasvezelkabel en mechanische ventilatie

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 8331

Google Maps

Steenwijk op de kaart

Verken Steenwijk en de omliggende gebieden

Woon- en buurtcijfers in Steenwijk

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Steenwijk. In 2025 waren er 17.620 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 286.000.

Inwoners

17.620

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 286.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 30.300

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

752

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Steenwijk
Jaar Inwoners
2021 17.110
2022 17.200
2023 17.495
2024 17.515
2025 17.620

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Steenwijk
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 201.000
2022 EUR 223.000
2023 EUR 259.000
2024 EUR 273.000
2025 EUR 286.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 4.410 0-15: 2.545 15-25: 1.945 25-45: 4.020 45-65: 4.705

Opleidingsniveau

Hoger

3.430

Praktisch

3.610

Middelbaar

5.860

Herkomst inwoners (2025)

Europa

895

Nederland

14.700

Buiten Europa

2.015

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 1.533
Appartementen 2.308
Tussenwoningen 2.702
Vrijstaande woningen 994
Twee-onder-één-kap woningen 1.292

Bouwperiode van panden

Voor 1700 6
1700 tot 1900 228
1900 tot 1925 477
1925 tot 1950 604
1950 tot 1970 1.136
1970 tot 1980 1.623
1980 tot 1990 605
1990 tot 2000 975
2000 tot 2010 999
2010 tot 2020 449
2020 en later 525

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

2.392

Label C

2.334

Label B

1.559

Label D

683

Label G

582

Label F

405

Label E

336

Label A+++

214

Label A+

188

Label A++++

181

Label A++

131

Label A+++++

3

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Steenwijk
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.180 2.470
2021 1.340 2.530
2022 1.050 2.410
2023 870 2.310
2024 840 2.380

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 960 • Elektriciteit: 2.390

Huurwoning

Gas: 750 • Elektriciteit: 1.840

Koopwoning

Gas: 980 • Elektriciteit: 2.720

Appartement

Gas: 650 • Elektriciteit: 1.670

Tussenwoning

Gas: 860 • Elektriciteit: 2.220

Vrijstaande woning

Gas: 1.180 • Elektriciteit: 3.540

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 960 • Elektriciteit: 2.610

Bedrijvigheid in Steenwijk (2025)

Handel en HORECA 465
Nijverheid en energie 330
Zakelijke dienstverlening 395
Overheid, onderwijs en zorg 320
Landbouw, bosbouw en visserij 15
Vervoer, informatie en communicatie 115
Financiele diensten en onroerendgoed 90
Cultuur, recreatie en overige diensten 210

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 1.950

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Steenwijk
Periode Misdrijven
jan 2025 58
jan 2026 49
jul 2025 62
jun 2025 66
mei 2025 71
mrt 2025 57
nov 2024 56
nov 2025 54
okt 2024 45
okt 2025 78
sep 2024 57
sep 2025 76

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Steenwijk.

Veelgestelde vragen over wonen in Steenwijk

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Steenwijk?

Steenwijk telt in 2025 ongeveer 17.620 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Steenwijk?

De gemiddelde WOZ-waarde in Steenwijk is in 2025 circa € 286.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Steenwijk?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Steenwijk ligt rond € 30.300 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Steenwijk?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 752 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Steenwijk?

In Steenwijk komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 2.702 woningen.

Meer woningen in Steenwijk

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.