Direct naar de inhoud
Logo van Mijn Makelaar Steenwijk

Raadssingel 30

8332GT Steenwijk • Overijssel

Beschikbaar

€ 485.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 11.550

2% overdrachtsbelasting (€ 9.700) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 496.550

Koopprijs /m²: € 2.975

Fotogalerij

Raadssingel 30 Steenwijk
Foto 50

Omschrijving

In de populaire wijk "de Woldmeenthe" ligt op deze prachtige locatie met zicht over water en landerijen deze royale en goed onderhouden 2-onder-1 kapwoning met garage/berging. De woning beschikt over 4 slaapkamers, een ruime badkamer met separaat toilet en een verzorgde hoekkeuken met bijkeuken. Het geheel staat op een perceel van 253 m² eigen grond. De indeling is als volgt: Begane grond: Entree, hal met trapopgang naar de verdieping, meterkast en gemoderniseerd toilet. Toegang tot de ruime L- vormige woonkamer met brede erker waar je kunt genieten van een vrij uitzicht over het brede water en de landerijen met bosschages. De pellet kachel zorgt voor extra warmte en sfeer in de koudere dagen. Aansluitend de verzorgde half open keuken in hoekopstelling die in 2015 vernieuwd is en voorzien is van diverse inbouwapparatuur. Vervolgens de bijkeuken met buitendeur, gootsteen en verhoogde wasmachineaansluiting, alsmede de toegang tot de berging ( in de garage). 1e verdieping: Ruim en licht overloop met trapopgang naar de 2e verdieping, 3 slaapkamers (circa 16 m², 12 m² en 11 m²) en een royale badkamer die in 2021 is vernieuwd. De badkamer is uitgerust met inloopdouche, wastafelmeubel en een bad. Verder is er een separaat toilet. 2e verdieping: De voorzolder biedt voldoende opbergruimte en is voorzien van knieschotten. Hier bevinden zich ook de de CV-ketel en de WTW installatie. Verder is er een 4e slaapkamer met een dakraam. De achtertuin op het noord oosten is verzorgd aangelegd met o.a. terrassen, een overkapping en een praktisch schuurtje. Uiteraard is het huis volledig goed geisoleerd en zijn er 9 zonnepanelen ( 2021) aanwezig. De zeer gewilde woonwijk 'Woldmeenthe' heeft veel groenvoorzieningen en waterpartijen. Een fijne ligging nabij het centrum van de stad met winkels en theater én op loopafstand van het Medisch Centrum en het NS Intercity-station. De wijk wordt op een natuurlijke wijze begrensd door het water van de 'Steenwijker Aa' met daarachter landerijen en schitterend natuurgebied, waaronder het waterrijke Nationaal Park ‘Weerribben en Wieden’, de bossen van 'de Woldberg' en het 'Landgoed De Eese' en de heide, vennen en stuifzand in Havelte op korte afstand. Vanuit de wijk is er directe aansluiting op de A32 richting Leeuwarden en Meppel/Zwolle en via de A6 bij Emmeloord is het slechts anderhalf uur rijden naar Amsterdam en via Heerenveen en Drachten (A32-A7) slechts een goed uur naar Groningen.

Hypotheek berekenen

€ 485.000

Kosten koper (geschat): € 11.550

2% overdrachtsbelasting (€ 9.700) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 496.550

3,04%

Jaarlijks

%

€ 24.250

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 485.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
3 woonlagen

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
163 m²
Perceeloppervlakte
253 m²
Inhoud
604 m³
Overige inpandige ruimte
13 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
18 m²
Externe bergruimte
3 m²
Achtertuin oppervlakte
90 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
2002
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Schilddak bedekt met pannen
Isolatie
Volledig geïsoleerd
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Vaillant (gas gestookt combiketel uit 2023, eigendom)
Energielabel
A+

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg, in bosrijke omgeving, in woonwijk en vrij uitzicht
Tuin
Achtertuin en voortuin
Tuin ligging
Gelegen op het noordoosten
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Aangebouwde stenen garage
Garage capaciteit
1 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
12-05-2026

Badkamer voorzieningen

Douche, ligbad, en wastafelmeubel

Garage voorzieningen

Elektra

Extra kenmerken

  • Mechanische ventilatie en zonnepanelen

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 8332

Google Maps

Steenwijk op de kaart

Verken Steenwijk en de omliggende gebieden

Woon- en buurtcijfers in Steenwijk

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Steenwijk. In 2025 waren er 17.620 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 286.000.

Inwoners

17.620

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 286.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 30.300

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

752

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Steenwijk
Jaar Inwoners
2021 17.110
2022 17.200
2023 17.495
2024 17.515
2025 17.620

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Steenwijk
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 201.000
2022 EUR 223.000
2023 EUR 259.000
2024 EUR 273.000
2025 EUR 286.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 4.410 0-15: 2.545 15-25: 1.945 25-45: 4.020 45-65: 4.705

Opleidingsniveau

Hoger

3.430

Praktisch

3.610

Middelbaar

5.860

Herkomst inwoners (2025)

Europa

895

Nederland

14.700

Buiten Europa

2.015

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 1.533
Appartementen 2.308
Tussenwoningen 2.702
Vrijstaande woningen 994
Twee-onder-één-kap woningen 1.292

Bouwperiode van panden

Voor 1700 6
1700 tot 1900 228
1900 tot 1925 477
1925 tot 1950 604
1950 tot 1970 1.136
1970 tot 1980 1.623
1980 tot 1990 605
1990 tot 2000 975
2000 tot 2010 999
2010 tot 2020 449
2020 en later 525

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

2.392

Label C

2.334

Label B

1.559

Label D

683

Label G

582

Label F

405

Label E

336

Label A+++

214

Label A+

188

Label A++++

181

Label A++

131

Label A+++++

3

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Steenwijk
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.180 2.470
2021 1.340 2.530
2022 1.050 2.410
2023 870 2.310
2024 840 2.380

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 960 • Elektriciteit: 2.390

Huurwoning

Gas: 750 • Elektriciteit: 1.840

Koopwoning

Gas: 980 • Elektriciteit: 2.720

Appartement

Gas: 650 • Elektriciteit: 1.670

Tussenwoning

Gas: 860 • Elektriciteit: 2.220

Vrijstaande woning

Gas: 1.180 • Elektriciteit: 3.540

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 960 • Elektriciteit: 2.610

Bedrijvigheid in Steenwijk (2025)

Handel en HORECA 465
Nijverheid en energie 330
Zakelijke dienstverlening 395
Overheid, onderwijs en zorg 320
Landbouw, bosbouw en visserij 15
Vervoer, informatie en communicatie 115
Financiele diensten en onroerendgoed 90
Cultuur, recreatie en overige diensten 210

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 1.950

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Steenwijk
Periode Misdrijven
jan 2025 58
jan 2026 49
jul 2025 62
jun 2025 66
mei 2025 71
mrt 2025 57
nov 2024 56
nov 2025 54
okt 2024 45
okt 2025 78
sep 2024 57
sep 2025 76

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Steenwijk.

Veelgestelde vragen over wonen in Steenwijk

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Steenwijk?

Steenwijk telt in 2025 ongeveer 17.620 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Steenwijk?

De gemiddelde WOZ-waarde in Steenwijk is in 2025 circa € 286.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Steenwijk?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Steenwijk ligt rond € 30.300 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Steenwijk?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 752 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Steenwijk?

In Steenwijk komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 2.702 woningen.

Meer woningen in Steenwijk

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.