Direct naar de inhoud
Logo van Van der Velde & Hoen makelaardij o.z.

Kloosterstraat 19

9231GL Surhuisterveen • Fryslân

Beschikbaar

€ 395.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 9.750

2% overdrachtsbelasting (€ 7.900) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 404.750

Koopprijs /m²: € 2.548

Fotogalerij

Omschrijving

Kloosterstraat 19 in Surhuisterveen is zo’n twee onder één kap waar je meteen snapt waarom mensen hier graag blijven hangen: veel huis, een garage en een achtertuin waar je echt in de luwte zit. Met circa 155 m² woonoppervlakte en een kavel van 377 m² heb je ruimte genoeg om nu lekker te wonen en later, als je leven weer een bocht maakt, net zo makkelijk door te groeien. Je komt binnen in de hal, met het toilet en de trap binnen handbereik. Vanaf hier stap je de leefruimte in, waar woonkamer, eetkamer en keuken samen 38 m² aan woonplezier neerzetten. Dit is zo’n plek waar het daglicht vanzelf de kamer in rolt en waar je moeiteloos schakelt tussen relaxen op de bank en etentjes die uitlopen tot laat. De keuken is in 2015 opgefrist en voorzien van inbouwapparatuur uit 2015. Achter de keuken zit de praktische kant van het huis: een bijkeuken voor was, voorraad en alles wat je liever niet in het zicht hebt, plus extra bergruimte en direct toegang tot de garage. Die garage is goud waard, of je nou graag klust, een motor hebt, thuis traint of gewoon je fietsen droog wilt stallen. Op de eerste verdieping vind je drie slaapkamers van 17 m², 12 m² en 9 m², netjes verdeeld rondom de overloop. De badkamer zit ook op deze verdieping en is strak en compleet uitgevoerd met een douche, wastafelmeubel en toilet, precies wat je wilt op drukke ochtenden en luie zondagen. De tweede verdieping is een echte bonus: hier ligt een ruime zolder van 31 m² met vaste kastruimte. Dit is de plek die je vandaag als werkruimte, hobbykamer of logeerkamer gebruikt en morgen zonder gedoe omtovert tot een volwaardige extra slaapkamer. Buiten is het net zo prettig. Aan de voorkant heb je je eigen oprit en aan de achterkant ligt een beschutte tuin met groen en een vrijstaande berging, ideaal voor tuinspullen en fietsen. Ook fijn voor nu: er is glasvezel beschikbaar en de woning heeft energielabel C, met HR++ beglazing en een HR ketel voor verwarming en warm water. En dan Surhuisterveen zelf: je woont hier in een dorp met een levendig centrum, een breed winkelaanbod en horeca, waardoor je voor je dagelijkse rondje bijna altijd dichtbij kunt blijven. Voor scholen zit je eveneens goed, met onder meer voortgezet onderwijs in het dorp bij VO Surhuisterveen van Singelland. Zin in sport of zomeravonden aan het water, dan is openluchtzwembad Wettervlecke een mooie plek om de dag uit te laten waaien. En wil je een keer groter shoppen of werk je in de regio, dan ben je met de auto zo in Drachten, op circa 20 km.

Hypotheek berekenen

€ 395.000

Kosten koper (geschat): € 9.750

2% overdrachtsbelasting (€ 7.900) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 404.750

2,78%

Jaarlijks

%

€ 19.750

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 395.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
3 woonlagen

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
155 m²
Perceeloppervlakte
377 m²
Inhoud
641 m³
Overige inpandige ruimte
29 m²
Externe bergruimte
8 m²
Achtertuin oppervlakte
94 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1974
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met pannen
Isolatie
Muurisolatie
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Daalderop (gas gestookt combiketel uit 2004, eigendom)
Energielabel
C

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg en in woonwijk
Tuin
Achtertuin, voortuin en zonneterras
Tuin ligging
Gelegen op het noordwesten bereikbaar via achterom
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Garage type
Aangebouwde stenen garage
Garage capaciteit
1 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
11-05-2026

Badkamer voorzieningen

Douche, dubbele wastafel, en toilet

Garage voorzieningen

Elektra

Extra kenmerken

  • Natuurlijke ventilatie

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 9231

Google Maps

Bekijk Surhuisterveen op de kaart

Ontdek waar makelaars actief zijn in Surhuisterveen

Woon- en buurtcijfers in Surhuisterveen

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Surhuisterveen. In 2025 waren er 6.115 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 284.762.

Inwoners

6.115

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 284.762

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 26.104

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

140

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Surhuisterveen
Jaar Inwoners
2021 6.050
2022 6.080
2023 6.100
2024 6.130
2025 6.115

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Surhuisterveen
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 201.959
2022 EUR 220.570
2023 EUR 250.131
2024 EUR 261.089
2025 EUR 284.762

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 1.710 0-15: 940 15-25: 635 25-45: 1.330 45-65: 1.500

Opleidingsniveau

Hoger

740

Praktisch

1.300

Middelbaar

2.080

Herkomst inwoners (2025)

Europa

100

Nederland

5.765

Buiten Europa

245

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 426
Appartementen 697
Tussenwoningen 559
Vrijstaande woningen 882
Twee-onder-één-kap woningen 434

Bouwperiode van panden

Voor 1700 2
1700 tot 1900 9
1900 tot 1925 66
1925 tot 1950 188
1950 tot 1970 792
1970 tot 1980 607
1980 tot 1990 363
1990 tot 2000 211
2000 tot 2010 195
2010 tot 2020 137
2020 en later 110

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

798

Label A

752

Label B

472

Label D

325

Label E

207

Label G

199

Label F

173

Label A+++

77

Label A++

58

Label A+

53

Label A++++

26

Label A+++++

6

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Surhuisterveen
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.361 2.486
2021 1.521 2.556
2022 1.187 2.397
2023 985 2.349
2024 945 2.421

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 926 • Elektriciteit: 2.079

Huurwoning

Gas: 850 • Elektriciteit: 1.776

Koopwoning

Gas: 1.097 • Elektriciteit: 2.837

Appartement

Gas: 643 • Elektriciteit: 1.446

Tussenwoning

Gas: 917 • Elektriciteit: 1.938

Vrijstaande woning

Gas: 1.233 • Elektriciteit: 3.019

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.006 • Elektriciteit: 2.597

Bedrijvigheid in Surhuisterveen (2025)

Handel en HORECA 225
Nijverheid en energie 145
Zakelijke dienstverlening 155
Overheid, onderwijs en zorg 90
Landbouw, bosbouw en visserij 15
Vervoer, informatie en communicatie 55
Financiele diensten en onroerendgoed 35
Cultuur, recreatie en overige diensten 70

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 790

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Surhuisterveen
Periode Misdrijven
jan 2025 13
jan 2026 10
jul 2025 15
jun 2025 16
mei 2025 15
mrt 2025 11
nov 2024 12
nov 2025 7
okt 2024 2
okt 2025 13
sep 2024 18
sep 2025 8

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Surhuisterveen.

Veelgestelde vragen over wonen in Surhuisterveen

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Surhuisterveen?

Surhuisterveen telt in 2025 ongeveer 6.115 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Surhuisterveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Surhuisterveen is in 2025 circa € 284.762.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Surhuisterveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Surhuisterveen ligt rond € 26.104 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Surhuisterveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 140 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Surhuisterveen?

In Surhuisterveen komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 882 woningen.

Meer woningen in Surhuisterveen

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.