Direct naar de inhoud
Logo van Ludenhoff makelaars & taxateurs o.g. Utrecht

Engelen van Pijlsweertstraat 10 BS

3513GE Utrecht • Utrecht

Verkocht

€ 450.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 10.850

2% overdrachtsbelasting (€ 9.000) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 460.850

Koopprijs /m²: € 5.421

Fotogalerij

Omschrijving

Ruim maisonnette-appartement met eigen entree, balkon op het zuidwesten en volop mogelijkheden. Centrale ligging in het geliefde Pijlsweerd nabij de binnenstad. Engelen van Pijlsweertstraat 10 BS – Utrecht Ruim appartement met balkon en veel mogelijkheden, vlak bij het centrum! Aan de Engelen van Pijlsweertstraat 10 BS woon je in een karakteristiek pand op een centrale plek in Utrecht. Dit ruime maisonnette-appartement met eigen entree, twee woonlagen en een bergvliering biedt volop mogelijkheden voor wie graag zijn eigen woonstijl wil realiseren. De woning is netjes onderhouden, beschikt over een zonnig balkon en ligt in een gewilde buurt op loopafstand van de binnenstad. Over het appartement: Via de eigen entree op de begane grond kom je binnen in de trapopgang naar de eerste verdieping. Hier bevinden zich de woonkamer en de keuken aan de achterzijde, met toegang tot het balkon op het zuidwesten. Aan de voorzijde ligt een extra slaapkamer die eenvoudig weer samengevoegd kan worden met de kamer aan de achterzijde om de oorspronkelijke indeling te herstellen. Ook kan er een doorbraak naar de keuken worden gerealiseerd om een ruime, open leefruimte te creëren. Op deze verdieping bevindt zich tevens een separaat toilet. De tweede verdieping beschikt over drie slaapkamers en een badkamer. Vanuit de overloop is met een vlizotrap de bergzolder bereikbaar. De woning wordt verwarmd via een HR-combiketel uit 2019 en is voorzien van HR+ beglazing. De houten kozijnen zijn enkele jaren geleden nog geschilderd via de VvE. Omgeving: De Engelen van Pijlsweertstraat ligt in de populaire wijk Pijlsweerd, net boven de Utrechtse binnenstad. Het Griftpark ligt dichtbij en ook winkels, supermarkten en horecagelegenheden in Tuinwijk en de Vogelenbuurt zijn op loopafstand bereikbaar. Met de fiets ben je binnen enkele minuten in het centrum of op Utrecht Centraal. Parkeren kan met vergunning en de uitvalswegen A2 en A27 zijn goed bereikbaar. Bijzonderheden • Bouwjaar 1951 • Centrale ligging nabij de binnenstad • 83 m² woonoppervlakte plus royale bergzolder • Balkon op het zuidwesten • Mogelijkheid om één ruime woonkamer met open keuken te creëren • HR-combiketel (2019), eigendom • HR+ beglazing • Actieve Vereniging van eigenaars (€272 p.m.) • Keuken vernieuwd in 2015, deels vernieuwde apparatuur (2024) • Aanvullende clausules, zoals een asbest- en niet-zelfbewoningsclausule, zijn van toepassing Lees de volledige omschrijving

Hypotheek berekenen

€ 450.000

Kosten koper (geschat): € 10.850

2% overdrachtsbelasting (€ 9.000) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 460.850

2,78%

Jaarlijks

%

€ 22.500

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 450.000 k.k.
Status
Verkocht
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
appartement, bovenwoning (appartement)

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
1 woonlaag en een vliering
Gelegen op
2e woonlaag

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
83 m²
Inhoud
328 m³
Overige inpandige ruimte
8 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
2 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1951
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met pannen
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
NBCV (gas gestookt combiketel uit 2019, eigendom)
Energielabel
C

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Gemeentelijk eigendom belast met erfpacht
VvE ingeschreven KvK
Ja
VvE jaarlijkse vergadering
Ja
VvE reservefonds aanwezig
Ja
VvE onderhoudsplan
Ja
VvE opstalverzekering
Ja

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg en in woonwijk
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Betaald parkeren en parkeervergunningen

Planning

Aangeboden sinds
21-10-2025
Verkoopdatum
21-02-2026

Badkamer voorzieningen

Inloopdouche, wastafel, en wastafelmeubel

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 3513

Google Maps

Bekijk Utrecht op de kaart

Verken Utrecht en de omliggende gebieden

Woon- en buurtcijfers in Utrecht

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Utrecht. In 2025 waren er 325.510 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 474.416.

Inwoners

325.510

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 474.416

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 38.255

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

25.985

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Utrecht
Jaar Inwoners
2021 308.685
2022 310.610
2023 316.460
2024 323.020
2025 325.510

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Utrecht
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 349.277
2022 EUR 381.193
2023 EUR 442.579
2024 EUR 435.454
2025 EUR 474.416

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 34.935 0-15: 47.675 15-25: 50.910 25-45: 126.675 45-65: 65.345

Opleidingsniveau

Hoger

148.860

Praktisch

45.840

Middelbaar

67.680

Herkomst inwoners (2025)

Europa

37.515

Nederland

186.915

Buiten Europa

101.045

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 9.446
Appartementen 108.137
Tussenwoningen 42.981
Vrijstaande woningen 1.447
Twee-onder-één-kap woningen 1.459

Bouwperiode van panden

Voor 1700 1.395
1700 tot 1900 4.901
1900 tot 1925 14.863
1925 tot 1950 14.280
1950 tot 1970 10.893
1970 tot 1980 3.310
1980 tot 1990 4.560
1990 tot 2000 4.670
2000 tot 2010 7.747
2010 tot 2020 5.731
2020 en later 2.458

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

47.799

Label C

25.699

Label B

17.523

Label D

13.066

Label F

12.655

Label G

11.728

Label E

11.306

Label A+

9.677

Label A++

5.013

Label A+++

4.232

Label A++++

725

Label A+++++

21

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Utrecht
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 664 2.253
2021 740 2.328
2022 572 2.170
2023 484 2.028
2024 468 2.042

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 791 • Elektriciteit: 2.601

Huurwoning

Gas: 421 • Elektriciteit: 1.821

Koopwoning

Gas: 587 • Elektriciteit: 2.316

Appartement

Gas: 368 • Elektriciteit: 1.760

Tussenwoning

Gas: 700 • Elektriciteit: 2.361

Vrijstaande woning

Gas: 1.325 • Elektriciteit: 3.953

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 898 • Elektriciteit: 3.142

Bedrijvigheid in Utrecht (2025)

Handel en HORECA 7.105
Nijverheid en energie 3.650
Zakelijke dienstverlening 17.065
Overheid, onderwijs en zorg 11.615
Landbouw, bosbouw en visserij 45
Vervoer, informatie en communicatie 6.690
Financiele diensten en onroerendgoed 1.850
Cultuur, recreatie en overige diensten 7.705

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 55.750

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Utrecht
Periode Misdrijven
jan 2025 1.938
jan 2026 2.042
jul 2025 2.284
jun 2025 2.296
mei 2025 2.085
mrt 2025 2.095
nov 2024 2.183
nov 2025 2.313
okt 2024 2.124
okt 2025 2.340
sep 2024 1.881
sep 2025 2.221

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Utrecht.

Veelgestelde vragen over wonen in Utrecht

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Utrecht?

Utrecht telt in 2025 ongeveer 325.510 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht is in 2025 circa € 474.416.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht ligt rond € 38.255 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Utrecht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 25.985 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Utrecht?

In Utrecht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 108.137 woningen.

Meer woningen in Utrecht

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.