Direct naar de inhoud
Logo van Limbourg Huis & Hypotheek

Bosstraat 89

6291CG Vaals • Limburg

Beschikbaar

€ 595.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 13.750

2% overdrachtsbelasting (€ 11.900) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 608.750

Koopprijs /m²: € 2.931

Fotogalerij

Omschrijving

Inleiding: In alle facetten gerenoveerde (2019) prachtige jaren-30 Villa in de net zo mooie Bosstraat. Een ruime 200 m2 aan woonoppervlakte, 5 slaapkamers, 2 badkamers, balkon, serre, terras en tuin, grote garage en carport. Dit alles aan de rand van het historisch centrum. Om u een idee van de omvang van deze renovatie te geven verwijs ik u graag naar onderstaande opsomming. Indeling: Begane grond (plafondhoogte 3,05 meter ): Zeer statige entree (13 m2) met garderobe, gastentoilet en toegang tot de kelder. De woonkamer (16,1 m2)heeft een openverbinding met de eetkamer (15,8 m2) en doorlopend tot aan de serre (7,3 m2). De serre is voorzien van een houtkachel en toegang tot het ruime vlonder terras. De gesloten keuken kent een trotse (13,9 m2) en is van alle gebruikelijke apparatuur voorzien. Naast de woonkamer ligt de werkkamer (13,6 m2) die ook dienst kan doen als aparte TV-kamer, kleine praktijkruimte of (gasten)slaapkamer. Eerste verdieping (plafondhoogte 2,75 meter ) : Middels de overloop (4,3 m2) worden de 3 zeer ruime slaapkamers van respectievelijk 13,5 m2, 13,8 m2 en 18,4 m2 (met frans balkon). Deze luxe badkamer (9,7 m2) biedt toegang tot een verassend leuk dakterras (4,0 x 3,4) met zonnen luifel. Tweede verdieping (plafondhoogte 2,05 meter ) : De overloop (3,7 m2) biedt toegang tot de 2 overige slaapkamers en ruimtes die momenteel een andere bestemming genieten. De 4de slaapkamer (12,66) is momenteel ingericht als aankleedruimte. De 5de slaapkamer (20,3 m2) wordt momenteel gebruikt als fintness en welnessruimte met aansluitend een ingebouwde sauna (12,4 m2). Tevens een kleine badkamer (douche, toilet) met voorportaal (totaal 9,1 m2). Wat is er allemaal vernieuwd bij deze renovatie in 2019 en later: - gehele elektra installatie - nagenoeg de gehele CV installatie - afvoer buizen en riool - waterleidingen - stuukwerk - schilderwerk - behandeling bestaande vloeren (afslijpen en lakken) en nieuwe tegelvloeren - Alle ramen, deuren en garagepoort (2020) - dakisolatie - tuin aanleg, straatwerk, carport, terras en dakterras - binnendeuren - keuken - badkamers - sauna - hout kachel - inbouwverlichting - zonnescherm - zonnepanelen (2022) - Dak is in 2011 reeds vernieuwd Alle door ons verstrekte informatie omtrent onroerende zaken moet worden beschouwd als een uitnodiging om in onderhandeling te treden, en is geheel vrijblijvend. Maten en informatie bij benadering. Aan deze beperkte informatie kunnen geen rechten worden ontleend. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen of een afspraak maken met ons kantoor.

Hypotheek berekenen

€ 595.000

Kosten koper (geschat): € 13.750

2% overdrachtsbelasting (€ 11.900) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 608.750

3,04%

Jaarlijks

%

€ 29.750

Direct beschikbaar

€

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (16-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 595.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Herenhuis, hoekwoning

Indeling

Kamers
15 kamers
Slaapkamers
6 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 2 aparte toiletten
Vloeren
3 woonlagen en een kelder

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
203 m²
Perceeloppervlakte
281 m²
Inhoud
639 m³
Overige inpandige ruimte
64 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
35 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1930
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Mansarde dak bedekt met asbest
Isolatie
Dakisolatie, dubbel glas en HR-glas
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Vaillant (gas gestookt combiketel uit 2019, eigendom)
Energielabel
C

Buitenruimte en parkeren

Tuin
Achtertuin
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Inpandig
Garage capaciteit
2 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
14-05-2026

Badkamer voorzieningen

Sauna

Garage voorzieningen

Elektrische deur, elektra en stromend water

Extra kenmerken

  • Buitenzonwering
  • sauna
  • en zonnepanelen

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 6291

Google Maps

Geografisch overzicht Vaals

Bekijk de locatie en ontdek de makelaars in deze regio

Woon- en buurtcijfers in Vaals

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Vaals. In 2026 waren er 7.699 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 216.636.

Inwoners

7.699

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 216.636

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 27.772

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

294

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Vaals
Jaar Inwoners
2021 7.785
2022 7.820
2023 7.890
2024 7.815
2025 7.720
2026 7.699

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Vaals
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 159.405
2022 EUR 171.950
2023 EUR 200.733
2024 EUR 199.930
2025 EUR 216.636

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 2.320 0-15: 765 15-25: 955 25-45: 1.500 45-65: 2.145

Opleidingsniveau

Hoger

1.660

Praktisch

1.830

Middelbaar

2.130

Herkomst inwoners (2025)

Europa

4.120

Nederland

2.870

Buiten Europa

740

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 477
Appartementen 2.708
Tussenwoningen 882
Vrijstaande woningen 459
Twee-onder-één-kap woningen 317

Bouwperiode van panden

Voor 1700 10
1700 tot 1900 151
1900 tot 1925 114
1925 tot 1950 333
1950 tot 1970 800
1970 tot 1980 498
1980 tot 1990 689
1990 tot 2000 184
2000 tot 2010 184
2010 tot 2020 103
2020 en later 58

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

1.390

Label A

750

Label B

564

Label D

397

Label G

366

Label F

346

Label E

265

Label A+

96

Label A++

34

Label A+++

15

Label A++++

0

Label A+++++

0

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Vaals
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.213 2.412
2021 1.338 2.447
2022 1.099 2.280
2023 950 2.158
2024 950 2.201

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.088 • Elektriciteit: 2.488

Huurwoning

Gas: 765 • Elektriciteit: 1.851

Koopwoning

Gas: 1.222 • Elektriciteit: 2.589

Appartement

Gas: 706 • Elektriciteit: 1.702

Tussenwoning

Gas: 1.007 • Elektriciteit: 2.319

Vrijstaande woning

Gas: 1.664 • Elektriciteit: 3.464

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.283 • Elektriciteit: 2.471

Bedrijvigheid in Vaals (2025)

Handel en HORECA 135
Nijverheid en energie 85
Zakelijke dienstverlening 115
Overheid, onderwijs en zorg 90
Landbouw, bosbouw en visserij 5
Vervoer, informatie en communicatie 35
Financiele diensten en onroerendgoed 25
Cultuur, recreatie en overige diensten 80

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 595

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Vaals
Periode Misdrijven
jan 2026 16
jul 2025 24
jun 2025 28
mei 2025 37
mrt 2025 41
mrt 2026 22
nov 2024 29
nov 2025 30
okt 2024 23
okt 2025 21
sep 2024 23
sep 2025 32

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Vaals.

Veelgestelde vragen over wonen in Vaals

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Vaals?

Vaals telt in 2026 ongeveer 7.699 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Vaals?

De gemiddelde WOZ-waarde in Vaals is in 2025 circa € 216.636.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Vaals?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Vaals ligt rond € 27.772 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Vaals?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 294 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Vaals?

In Vaals komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 2.708 woningen.

Meer woningen in Vaals

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.