Direct naar de inhoud
Logo van In de Roos Makelaardij B.V.

Viergrenzenweg 97

6291BM Vaals • Limburg

Beschikbaar

€ 299.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 7.830

2% overdrachtsbelasting (€ 5.980) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 306.830

Koopprijs /m²: € 1.574

Fotogalerij

Omschrijving

Gourdon – Sfeervolle natuurstenen woning met gîte in een rustig dorpje. Op slechts enkele kilometers van Gourdon ligt deze charmante karakterwoning met aparte gîte, gelegen in een rustige en groene omgeving op een volledig omheind perceel van 1.212 m². De hoofdwoning beschikt op de begane grond over een entreehal met aan de ene zijde een ruime woonkamer van circa 29 m² en aan de andere zijde een recent gerenoveerde woonkeuken van circa 20 m² met kookeiland. Vanuit beide ruimtes heeft u directe toegang tot het royale terras, een heerlijke plek om in alle rust van de zon en het buitenleven te genieten. Op de eerste verdieping bevinden zich twee slaapkamers, een kantoorruimte en een moderne badkamer met douche. Daarnaast biedt de woning toegang tot een ruime zolder van circa 130 m², die nog volledig naar eigen wens kan worden verbouwd. De separate gîte heeft een eigen entree en bestaat uit een gezellige leefruimte van circa 30 m² met open keuken en eetgedeelte van circa 19 m², twee slaapkamers en een badkamer met douche. Vanuit de keuken bereikt u de royale verwarmde veranda, die het hele jaar door zorgt voor extra comfortabele leefruimte. Verder beschikt het geheel over drie praktische kelders, ideaal voor opslag of hobbyruimte. De woning is voorzien van dubbele beglazing, aluminium rolluiken en een gecombineerd verwarmingssysteem op olie, elektriciteit en hout.

Hypotheek berekenen

€ 299.000

Kosten koper (geschat): € 7.830

2% overdrachtsbelasting (€ 5.980) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 306.830

2,78%

Jaarlijks

%

€ 14.950

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 299.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Eengezinswoning, vrijstaande woning

Indeling

Kamers
1 kamer
Vloeren
1 woonlaag

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
190 m²
Perceeloppervlakte
1212 m²
Inhoud
480 m³

Bouw en energie

Bouwwijze
Bestaande bouw
Energielabel
E

Planning

Aangeboden sinds
12-05-2026

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 6291

Google Maps

Geografisch overzicht Vaals

Bekijk de locatie en ontdek de makelaars in deze regio

Woon- en buurtcijfers in Vaals

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Vaals. In 2026 waren er 7.699 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 216.636.

Inwoners

7.699

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 216.636

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 27.772

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

294

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Vaals
Jaar Inwoners
2021 7.785
2022 7.820
2023 7.890
2024 7.815
2025 7.720
2026 7.699

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Vaals
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 159.405
2022 EUR 171.950
2023 EUR 200.733
2024 EUR 199.930
2025 EUR 216.636

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 2.320 0-15: 765 15-25: 955 25-45: 1.500 45-65: 2.145

Opleidingsniveau

Hoger

1.660

Praktisch

1.830

Middelbaar

2.130

Herkomst inwoners (2025)

Europa

4.120

Nederland

2.870

Buiten Europa

740

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 477
Appartementen 2.708
Tussenwoningen 882
Vrijstaande woningen 459
Twee-onder-één-kap woningen 317

Bouwperiode van panden

Voor 1700 10
1700 tot 1900 151
1900 tot 1925 114
1925 tot 1950 333
1950 tot 1970 800
1970 tot 1980 498
1980 tot 1990 689
1990 tot 2000 184
2000 tot 2010 184
2010 tot 2020 103
2020 en later 58

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

1.390

Label A

750

Label B

564

Label D

397

Label G

366

Label F

346

Label E

265

Label A+

96

Label A++

34

Label A+++

15

Label A++++

0

Label A+++++

0

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Vaals
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.213 2.412
2021 1.338 2.447
2022 1.099 2.280
2023 950 2.158
2024 950 2.201

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.088 • Elektriciteit: 2.488

Huurwoning

Gas: 765 • Elektriciteit: 1.851

Koopwoning

Gas: 1.222 • Elektriciteit: 2.589

Appartement

Gas: 706 • Elektriciteit: 1.702

Tussenwoning

Gas: 1.007 • Elektriciteit: 2.319

Vrijstaande woning

Gas: 1.664 • Elektriciteit: 3.464

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.283 • Elektriciteit: 2.471

Bedrijvigheid in Vaals (2025)

Handel en HORECA 135
Nijverheid en energie 85
Zakelijke dienstverlening 115
Overheid, onderwijs en zorg 90
Landbouw, bosbouw en visserij 5
Vervoer, informatie en communicatie 35
Financiele diensten en onroerendgoed 25
Cultuur, recreatie en overige diensten 80

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 595

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Vaals
Periode Misdrijven
jan 2026 16
jul 2025 24
jun 2025 28
mei 2025 37
mrt 2025 41
mrt 2026 22
nov 2024 29
nov 2025 30
okt 2024 23
okt 2025 21
sep 2024 23
sep 2025 32

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Vaals.

Veelgestelde vragen over wonen in Vaals

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Vaals?

Vaals telt in 2026 ongeveer 7.699 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Vaals?

De gemiddelde WOZ-waarde in Vaals is in 2025 circa € 216.636.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Vaals?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Vaals ligt rond € 27.772 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Vaals?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 294 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Vaals?

In Vaals komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 2.708 woningen.

Meer woningen in Vaals

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.