Direct naar de inhoud
Logo van Zonnenberg Makelaardij B.V. | Member Baerz & Co

Patrimoniumlaan 111

3904AC Veenendaal • Utrecht

Beschikbaar

€ 532.500 k.k.

Kosten koper (geschat): € 12.500

2% overdrachtsbelasting (€ 10.650) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 545.000

Koopprijs /m²: € 4.712

Fotogalerij

Patrimoniumlaan 111 Veenendaal

Open huis

Zaterdag 16-05 van 11:00 tot 15:00

Foto 70

Omschrijving

Open huis

Zaterdag 16-05 van 11:00 tot 15:00

Een jaren ’30 woning met een verrassend grote tuin, 4 slaapkamers én een ruime garage Deze karaktervolle twee-onder-een-kapwoning uit 1939, gelegen op een fraaie hoeklocatie in Veenendaal, heeft direct een warme en uitnodigende uitstraling. De herkenbare jaren ’30 charme is door de jaren heen behouden gebleven. , terwijl de woning tegelijkertijd netjes is onderhouden. Daarbij biedt het huis nog volop mogelijkheden om onderdelen zoals de keuken en badkamer geheel naar eigen smaak te maken. Met een woonoppervlakte van 113 m², vier slaapkamers, een diepe en brede achtertuin en een vrijstaande garage is dit bovendien een woning die zich makkelijk aanpast aan verschillende woonwensen. Binnen valt vooral de leefruimte op: een sfeervolle woonkamer, grote raampartijen en voldoende ruimte voor zowel een royale eethoek als een comfortabele zithoek. Ook buiten is de ruimte opvallend groot. De tuin loopt ver door achter de woning en biedt naast groen en privacy ook praktische extra’s zoals een achterom, berging en garage. Hier woont u in een rustige woonomgeving met voorzieningen, scholen en het centrum van Veenendaal goed bereikbaar, terwijl thuis juist rust, ruimte en karakter de boventoon voeren. De buurt Patrimoniumlaan 111 ligt in een rustige woonwijk met veel groen en een gevarieerd straatbeeld van karakteristieke woningen. Supermarkten, basisscholen, sportverenigingen en andere dagelijkse voorzieningen bevinden zich op enkele minuten fietsen. Ook het centrum van Veenendaal, met winkels, horeca en het station, is snel bereikbaar. Daarnaast ligt de woning gunstig ten opzichte van uitvalswegen richting de A12 en A30, waardoor steden als Utrecht, Arnhem en Ede goed bereikbaar zijn. In de directe omgeving bevinden zich diverse speelvoorzieningen en de natuur ligt op korte afstand, wat de locatie aantrekkelijk maakt voor zowel gezinnen als liefhebbers van rust en ruimte. Begane grond Via de entreehal met trapopgang en trapkast heeft u toegang tot de woonkamer en keuken. Aan de voorzijde ligt de woonkamer, waar de brede raampartij zorgt voor prettig daglicht en uitzicht op de voortuin. De ruimte strekt zich uit over de lengte van de woning en biedt plaats aan een sfeervolle zithoek aan de voorzijde en een ruime eethoek richting de achterzijde. Deze doorzon woonkamer voelt door het vele licht ruimtelijk aan. Aansluitend bevindt zich de gesloten keuken met een rechte opstelling. Deze is uitgerust met onder meer een gaskookplaat, combimagnetron, vaatwasser en koelkast. Tegelijkertijd is er ruimte om de keuken in de toekomst verder te moderniseren naar eigen woonwensen. Aangrenzend bevindt zich de praktische bijkeuken waar zich het toilet, een praktische inbouwkast met schuifdeuren en de toegang naar de achtertuin bevinden. Eerste verdieping Op de eerste verdieping geeft de overloop toegang tot twee ruime slaapkamers en de badkamer. Beide slaapkamers beschikken over een balkenplafond dat extra karakter en sfeer toevoegt en een praktische bergruimte door de aanwezige vaste kasten. De badkamer heeft een nostalgische uitstraling en is compleet ingericht met een ligbad, separate douche, wastafel en tweede toilet. Tevens is er een aansluiting voor een bidet aanwezig. Dankzij het aanwezige raam komt er natuurlijk daglicht binnen en is er naast mechanische ventilatie ook ventilatie op natuurlijke wijze mogelijk. Hoewel de ruimte netjes onderhouden is, kan deze naar wens een eigentijdse upgrade gebruiken. Tweede verdieping Via een vaste trap is de tweede verdieping bereikbaar. Hier bevinden zich nog twee slaapkamers. Dankzij de ramen is er veel lichtinval. Tevens is er een ruime bergruimte waar de Cv-ketel hangt. Achter de knieschotten op de slaapkamers is op meerdere plekken extra bergruimte aanwezig, waardoor de verdieping niet alleen praktisch bruikbaar is als slaapverdieping, maar ook veel opbergmogelijkheden biedt. Buitenruimte De ruime buitenruimte rondom de woning biedt volop mogelijkheden om van het buitenleven te genieten. De verzorgde voortuin beschikt over een oprit met parkeergelegenheid op eigen terrein. Dankzij de hoekligging geniet de woning van extra ruimte en vrijheid rondom. Via de voortuin is de achtertuin tevens bereikbaar. Aan de zijkant van het perceel bevindt zich bovendien een praktische tuinpassage met achterom. Hier hebben de huidige bewoners een moestuin gerealiseerd. De brede, zonnige achtertuin op het zuidwesten strekt zich opvallend ver uit en is groen en netjes onderhouden. Sierlijke looppaden, fraaie beplanting en meerdere terrassen geven de tuin een sfeervol en afwisselend karakter. Achterin de tuin bevinden zich een vrijstaande berging en een ruime geheel geïsoleerde garage met loopdeur, ideaal voor opslag, hobby’s of het stallen van fietsen, auto en gereedschap. Aan de straatzijde zijn voor de openslaande garagedeuren nog twee parkeerplekken op eigen terrein gerealiseerd. Afsluiting Een karaktervolle woning met veel leefruimte, een opvallend ruim perceel en volop praktische extra’s op een fijne locatie in Veenendaal. Algemene gegevens - Type woning: twee-onder-een-kap - Verbouwjaar: 1999 - Bouwjaar: 1939 - Aantal kamers: 5 - Aantal slaapkamers: 4 - Aantal badkamers: 1 - Parkeerruimte: op eigen terrein en openbaar in nabije omgeving - Aanwezig: berging/garage - Ligging tuin: zuid-west - Tuin bereik: voor/achter Technische gegevens - Warmwatervoorziening: Remeha Avanta CW5 (2013) en Daalderop elektrische boiler - Verwarmvoorziening: Remeha Avanta CW5 (2013) - Zonnepanelen: 9 stuks (2024) - Voorzieningen: buitenzonwering/vliering garage - Isolatie: dak deels, spouwmuur aanwezig - Dubbel glas: geheel, op twee kleinere ramen beneden en de voordeur na - Glasvezel kabel, TV kabel - Kozijnen: hout WILT U EVEN BINNEN KIJKEN? Voor meer informatie omtrent deze woning, kunt u contact opnemen met ons kantoor in Veenendaal. U bent van harte welkom! De beste indruk van deze woning krijgt u natuurlijk tijdens een bezichtiging. Wij proberen onze bezichtigingen altijd in samenspraak met verkoper en koper te plannen en nemen ruim de tijd, zodat u op uw gemak de woning kan bekijken en ervaren. N.B. Aan de samenstelling van deze gegevens is maximale zorg besteed. Aan onvolkomenheden in de vermelde gegevens en tekeningen kunnen geen rechten en aanspraken worden ontleend.

Hypotheek berekenen

€ 532.500

Kosten koper (geschat): € 12.500

2% overdrachtsbelasting (€ 10.650) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 545.000

3,04%

Jaarlijks

%

€ 26.625

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 532.500 k.k.
Status
Beschikbaar
Open huis
Zaterdag 16-05 van 11:00 tot 15:00
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
3 woonlagen

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
113 m²
Perceeloppervlakte
310 m²
Inhoud
399 m³
Externe bergruimte
39 m²
Achtertuin oppervlakte
140 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1939
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Isolatie
Dakisolatie, grotendeels dubbelglas, HR-glas en muurisolatie
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel en elektrische boiler
Cv ketel
Remeha Avanta CW5 (gas gestookt combiketel uit 2013, eigendom)
Energielabel
C

Buitenruimte en parkeren

Tuin
Achtertuin, voortuin en zijtuin
Tuin ligging
Gelegen op het zuidwesten bereikbaar via achterom
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Garage type
Vrijstaande houten garage
Garage capaciteit
1 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
12-05-2026

Badkamer voorzieningen

Douche, ligbad, toilet, en wastafel

Garage voorzieningen

Vliering en elektra

Extra kenmerken

  • Buitenzonwering
  • dakraam
  • glasvezelkabel
  • natuurlijke ventilatie
  • en TV kabel

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 3904

Google Maps

Veenendaal op de kaart

Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Veenendaal

Woon- en buurtcijfers in Veenendaal

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Veenendaal. In 2026 waren er 70.799 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 394.000.

Inwoners

70.799

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 394.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 32.400

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

2.223

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Veenendaal
Jaar Inwoners
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Veenendaal
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Opleidingsniveau

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Herkomst inwoners (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Bouwperiode van panden

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Veenendaal
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 860 • Elektriciteit: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Elektriciteit: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Elektriciteit: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Elektriciteit: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Elektriciteit: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Elektriciteit: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Elektriciteit: 3.160

Bedrijvigheid in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 9.020

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Veenendaal
Periode Misdrijven
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Veenendaal.

Veelgestelde vragen over wonen in Veenendaal

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer woningen in Veenendaal

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.