Direkt zum Inhalt
Logo von Tijs & Cyril Makelaardij

Onze Lieve Vrouwewal 13

6211HH Maastricht • Limburg

Verfügbar

€ 699.000 k.k.

Kosten Kupfer (geschätzt): € 15.830

2 % Übertragungssteuer (€ 13.980) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamt inkl. MwSt.: € 714.830

Kaufpreis /m²: € 6.413

Fotoalbum

Beschreibung

DEZE WONING WORDT U AANGEBODEN DOOR TIJS & CYRIL MAKELAARDIJ: Een unieke plek om te wonen, aan de Onze Lieve Vrouwewal in Maastricht. Worden het Stadspark (De Boompjes), de Jekertoren en de Helpoort uw nieuwe buren? Aan het einde van de Onze Lieve Vrouwewal staat deze bijzondere woning met 4 etages, een ruim balkon en prachtig uitzicht aan de voorzijde. Voor de liefhebber die graag in een historische omgeving wil wonen, is dit een unieke kans. Dit is een plek die fascineert, verleidt en verrast … eigenlijk is het meer dan alleen uniek. Historie: In Maastricht zeggen ze ‘Slevrouwewal’, de Onze Lieve Vrouwewal boordevol historie en sfeer. Het is zowel een straat als een stadsmuur of -wal langs het Stadspark (de Boompjes) en de Maas. De wal, oorspronkelijk gebouwd in de 12e of 13e eeuw, was onderdeel van de eerste en tweede middeleeuwse stadsmuur van Maastricht. In de loop der eeuwen is de wal diverse malen vernieuwd. Van de stadwallen langs de Maas zijn de Onze-Lieve-Vrouwewal en de naastgelegen Jekertoren het best bewaard gebleven. De walmuur bestaat aan de Maaszijde uit ruwe blokken kolenzandsteen en is ongeveer 7 meter hoog. Voor de walmuur staat een vijftal kanonnen opgesteld, afkomstig van de Zeeuwse Deltawerken. Typering: Het Stadspark ligt aan uw voeten en om de hoek vindt u het Monseigneur Nolenspark, de voormalige Tapijnkazerne en het geliefde Jekerkwartier met restaurants, galerieën en een supermarkt. Via charmante straatjes loopt u binnen een paar minuten naar het Onze Lieve Vrouweplein, het Vrijthof en het chique Stokstaartkwartier. Wonen aan de Slevrouwewal is een voorrecht … Souterrain: Letterlijk in de hal is het souterrain, te bereiken vanuit de hal. Op de overloop hangt de HR-ketel (eigendom) en er is genoeg plek om spullen op te bergen. Op deze etage is slaapkamer I (circa 5,23 x 3,06) met een grijze pvc-vloer en een meer dan 2,30 meter hoog plafond. Achter de glazen deur is een badkamer met een douche, toilet en een wastafel. Begane grond: De hal (circa 4,31 x 1,56) is een verrassend grote ruimte, met de trap naar het souterrain. Aan het einde van de hal is de toiletruimte, uitgevoerd in lichte kleuren. De donkere pvc-vloer ligt niet alleen in de hal, maar ook in de woonkamer en keuken. Het bijna 3 meter hoge plafond en een open haard bepalen de sfeer in de woonkamer (circa 6,50 x 3,25/3,07). De meest logische indeling is het zitgedeelte aan de voorzijde, met prachtig uitzicht, en het eetgedeelte aan de achterzijde. Naast de woonkamer is de keuken (circa 3,60 x 1,78), die toegang geeft tot een klein balkon. De circa 3,50 meter lange wandopstelling heeft een ingebouwde gaskookplaat en een afzuigkap. Kiest u voor vernieuwing van de keuken, of voor duurzame renovatie om uw droomkeuken te realiseren? 1e verdieping: Vanaf de overloop heeft u toegang tot slaapkamer II (circa 4,44 x 3,07) met een houten vloer en veel lichtinval. En het uitzicht? Groen, water en de dynamiek van de stad vormen de perfecte drie-eenheid. Naast de slaapkamer is een groot balkon (circa 5,12 x 2,08), met een hoge boom voor privacy en uitzicht dat nooit verveelt. 2e verdieping: Een verdieping hoger zijn een overloop, een slaapkamer en de badkamer. Slaapkamer III (circa 4,38 x 3,07) is van ruim formaat, heeft een houten vloer en mooie ramen aan de voorzijde. De badkamer is ingedeeld met een inloopdouche, toilet en een wastafel. Algemeen: Bouwjaar: 1907 Gebruiksoppervlakte wonen: circa 109 m2, inhoud circa 449 m3 Gemeentelijk monument Verwarming en warm water via een HR-ketel (Eigendom) Houten kozijnen met enkel glas Drie slaapkamers en twee badkamers Twee balkons, waarvan een met uitzicht op het Stadspark Unieke, historische plek in Maastricht Asbest: niet bekend Geen vragenlijst en lijst van zaken aanwezig Energielabel: G Aanvaarding: in onderling overleg In de Gemeente Maastricht geldt vanaf 1 oktober 2022 een Huisvestingsverordening - opkoopbescherming voor woningen (dit kan bij deze woning van toepassing zijn). Ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper, wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat koper en verkoper de koopovereenkomst hebben getekend (“schriftelijkheidsvereiste”). Indien er in de woning huurtoestellen aanwezig zijn zoals CV-ketel, boiler, zonnepanelen, mechanische ventilatie etc. dan dienen deze door de koper te worden overgenomen. De termijn die wordt opgenomen voor eventuele (overeengekomen) ontbindende voorwaarden (bv. Financiering) is in de regel 4 tot 6 weken na het sluiten van de mondelinge wilsovereenkomst. De waarborgsom/bankgarantie is 10% van de koopsom. De koper dient deze 3 dagen ná het vervallen van de ontbindende voorwaarden bij de desbetreffende notaris te deponeren. Koper is te allen tijde gerechtigd voor eigen rekening een bouwkundige keuring te (laten) verrichten dan wel andere adviseurs te raadplegen teneinde een goed inzicht te verkrijgen over de staat van onderhoud. Deze informatie is door ons, Tijs & Cyril Makelaardij met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuist of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief. Van toepassing zijn de NVM voorwaarden.

Hypothek berekenen

€ 699.000

Kosten Kupfer (geschätzt): € 15.830

2 % Übertragungssteuer (€ 13.980) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamtkauf (inkl. USt.): € 714.830

3,04%

Jährlich

%

€ 34.950

Direkt verfügbar

Schätzliche Hypothek

Indikative Brutomonatsrate

Basierend auf Annuität und 30 Jahren Laufzeit

Indikative Nettokosten pro Monat

i

Haftungsausschluss: Diese Hypothekenberechnung ist eine vereinfachte Orientierung basierend auf allgemeinen Annahmen. Es können keine Rechte aus den angezeigten Ergebnissen abgeleitet werden. Berechnet mit 10-Zinssatz (zonder NHG), automatisch basierend auf der Preiskante des Angebots € 470.000. Quelle: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45). Bei nicht-NHG wird in dieser Indikation von einem 80%igen Hypothekarwert der Marktwert ausgegangen.

Alle Eigenschaften

Grundlagen

Gesuchter Preis
€ 699.000 k.k.
Status
Verfügbar
Angebotstyp
koop
Wohnung verwenden
permanente bewoning
Wohnungstyp
Herenhuis, geschakelde woning

Indelung

Zimmer
4 Zimmer
Schlafzimmer
3 Schlafzimmer
Badezimmer
2 badkamers
Böden
3 woonlagen en een kelder

Oberflächen und Volumen

Wohnfläche
109 m²
Fläche des Grundstücks
30 m²
Inhalt
449 m³
Gebäude mit Außenbereich
13 m²

Bau und Energie

Baujahr
1907
Bauweise
Bestaande bouw
Dachtyp
Zadeldak
Heizung
Cv-ketel
Warmes Wasser
Cv-ketel
Energieausweis
G

Kataster und Wohnungseigentumsgesellschaft

Eigentümerstatus
Volle eigendom

Außenbereich und Parken

Außenbereich
Aan park, in centrum en vrij uitzicht
Parken
Betaald parkeren en parkeervergunningen

Planung

Seit dem Angebot
16-04-2026

Badezimmer Ausstattung

Douche, 2 toiletten, 2 wastafels, en inloopdouche

Zusätzliche Merkmale

  • TV kabel

Karten

Postkarten

Postkarten für 6211

Google Karten

Geografische Übersicht Maastricht

Geografische Orientierung und Maklerdichte in Maastricht

Wohn- und Viertelzahlen in Maastricht

Anzeigen Sie aktuelle Standortdaten zu Einwohnern, WOZ-Entwicklung, Wohnungsbestand, Energieverbrauch, Betriebsaktivitäten und Sicherheit in Maastricht. In 2026 waren da 126.026 Einwohner. Der durchschnittliche WOZ-Wert in 2025 ist EUR 313.000.

Einwohner

126.026

Letztes Jahr: 2026

Durchschnittliche WOZ

EUR 313.000

Letztes Jahr: 2025

Durchschnittliches Einkommen pro Person

EUR 32.900

Quelle : AlleZahlen

Verbrechen (Dieses Jahr)

7.537

Gesamt registriert

Demografie und WOZ-Entwicklung

Einwohner pro Jahr

Einwohner pro Jahr in Maastricht
Jahr Einwohner
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Wert pro Jahr

Wert pro Jahr in Maastricht
Jahr Durchschnittliche WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Zusammensetzung der Bewohner

Altersaufbau

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Ausbildungsstufe

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Herkunft der Einwohner (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Wohnungsbestand und Bauperioden

Wohnungstypen

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Bauphase der Gebäude

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energie und Nachhaltigkeit

Energieetikett-Verteilung

Bezeichnung C

15.755

Bezeichnung A

13.753

Bezeichnung B

10.777

Bezeichnung D

6.853

Bezeichnung G

6.274

Bezeichnung E

5.553

Bezeichnung F

5.314

Bezeichnung A+

1.868

Bezeichnung A+++

1.155

Bezeichnung A++

762

Bezeichnung A++++

196

Bezeichnung A+++++

5

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr in Maastricht
Jahr Gas (m3) Strom (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Verbrauch pro Wohntyp

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Strom: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Strom: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Strom: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Strom: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Strom: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Strom: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Strom: 2.970

Betriebsaktivität in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Gesamtanzahl der Firmensitze: 14.555

Kürzliche Kriminalitätszahlen

Kürzliche Kriminalitätszahlen in Maastricht
Periode Verbrechen
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

Diese Zahlen geben ein indikatives Bild der Sicherheitstrends in der Wohnumgebung von Maastricht.

Häufig gestellte Fragen zum Wohnen in Maastricht

Kurze Antworten basierend auf aktuellen Standortzahlen, praktisch für eine schnelle Vergleich der Wohnumgebung.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer Häuser in Maastricht

Mehr Immobilien in dieser Stadt ansehen.

Kostenlose unverbindliche Angebote erhalten

Vergleichen Sie mehrere Makler und wählen Sie die beste Übereinstimmung.