Direkt zum Inhalt
Logo von Tijs & Cyril Makelaardij

Tongerseplein 10 A

6214BH Maastricht • Limburg

Verkauft

€ 900.000 k.k.

Kosten Kupfer (geschätzt): € 19.850

2 % Übertragungssteuer (€ 18.000) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamt inkl. MwSt.: € 919.850

Kaufpreis /m²: € 3.333

Fotoalbum

Beschreibung

DEZE WONING WORDT U AANGEBODEN DOOR TIJS & CYRIL MAKELAARDIJ: Groot herenhuis op 1 kilometer van het Vrijthof. Het pand is gesplitst in Tongerseplein 10A (benedenwoning) en 10B (bovenwoning), maar kan ook als één woning worden gebruikt. Voor de bovenwoning is een vergunning voor kamerverhuur afgegeven. Met het Waldeckpark, het Aldenhofpark en natuurgebied Jekerdal op loopafstand staat dit herenhuis, op een fantastische locatie in Maastricht. Het Tongerseplein heeft verder als voordeel dat u lopend naar de binnenstad kunt, om te winkelen en voor een avondje uit. Het herenhuis is in 2017 geheel verbouwd en ingedeeld met een beneden- en een bovenwoning. In totaal zijn er 8 slaapkamers, 2 keukens, 3 badkamers, een grote kelder en een diepe tuin op het westen. Om zelf royaal te wonen, samen te wonen met ouders of familie en om (deels) te verhuren is dit een zeer geschikt pand. Typering: Als u hier woont, kunt u wandelen, hardlopen of picknicken in het park. Voor de boodschappen loopt u naar de supermarkt aan de Tongerseweg of de binnenstad in, met speciaalzaken en winkels op loopafstand. Verder woont u op fietsafstand van scholen, sportverenigingen en andere voorzieningen. Aan de rand van het Tongerseplein stopt de bus en het MUMC+ is, net als diverse faculteiten van Maastricht University, op fietsafstand. Souterrain: Aan het einde van de hal, naast de toiletruimte, is de trap naar het souterrain. Hier zijn drie ruimtes met een plafondhoogte van circa 1,90 meter. Kelder I (circa 8,35 x 1,80) staat in verbinding met kelder II (circa 4,38 x 4,10) aan de achterzijde, en kelder III (circa 4,35 x 4,04) aan de voorzijde. In kelder III is de opstelling van de wasmachine en droger. Begane grond: De vestibule geeft toegang tot de hal, met een prachtige bordestrap en een hoog plafond. Fraaie elementen zijn de paneeldeuren, vestibuledeur, de tegelvloer, de hoge lambrisering en de originele wandtegels. Aan het einde van de hal is de toiletruimte, met een wandcloset en een hoekfonteintje. Een klassieke schoonheid met het comfort van nu, zo mag de woon-/eetkamer gerust genoemd worden. Aan de voorzijde is de zitkamer (circa 4,47 x 4,21) met een erker, visgraat parketvloer en een fraaie schouw. Wat oorspronkelijk een deel van de woonkamer was, is ingericht als slaapkamer (circa 4,05 x 4,47). Hier ziet u de originele houten vloer, een schouw met marmer en de prachtige schuifdeuren naar de woonkamer. Het derde, tevens laatste deel is de eetkamer (circa 3,08 x 3,06) met een stijlvolle tegelvloer en openslaande deuren naar de tuin. Aan het einde van de hal is de keuken (circa 3,79 x 3,22), die grenst aan een badkamer (voorheen bijkeuken). In de keuken staat een moderne, dubbele wandopstelling met alle benodigde inbouwapparatuur. De badkamer (circa 3,22 x 2,50) is ingedeeld met een douche, toilet en een stijlvol wastafelmeubel. Vanuit de eetkamer en badkamer is de diepe tuin te bereiken, gesitueerd op het westen. Het terras is van groot formaat en in de borders is voldoende ruimte voor gevarieerde beplanting. In de rechter border zijn drie bomen geplant. Aan de achterzijde zijn leibomen geplaatst en aan drie zijden staat een oude, gemetselde tuinmuur boordevol karakter. Eerste verdieping: Volg de prachtige bordestrap naar de overloop, waar de sfeer wordt bepaald door het hoge plafond, de paneeldeuren, de hoge lambrisering en de houten vloer. Links op de overloop is een toiletruimte en aan de overzijde is een deur naar het dakterras (circa 3,06 x 3,01). Het achterste deel is verder ingericht met een eetkamer, keuken en een badkamer. In de eetkamer (circa 3,79 x 0,00) staat een hoge kastenwand met inbouwapparatuur en de keuken (circa 2,65 x 1,85) biedt ruimte aan een hoekopstelling met het spoel- en kookgedeelte. De badkamer (circa 2,65 x 1,43) is ingedeeld met een douche en wastafelmeubel. In het voorste deel van deze verdieping zijn drie slaapkamers. Slaapkamer I (circa 4,21 x 4,47) met erker en slaapkamer II (circa 2,89 x 2,00) zijn aan de voorzijde van het pand. Slaapkamer III (circa 4,28 x 4,47) heeft een deur naar het dakterras. Sfeermakers in de slaapkamers zijn de hoge plafonds, marmeren schouwen en paneeldeuren. Tweede verdieping: De bordestrap gaat verder naar de tweede verdieping, in het voor- en achterhuis. Ook op deze verdieping is een toiletruimte, te bereiken vanaf de overloop. Aan de achterzijde zijn slaapkamer IV (circa 3,78 x 3,43) en slaapkamer V (circa 3,43 x 2,65), die onderling verbonden zijn. In het voorste deel van deze verdieping zijn twee slaapkamers en een badkamer. Slaapkamer VI (circa 4,29 x 4,48) heeft een balkon en slaapkamer VII (circa 4,32 x 4,48) heeft een kastenwand en een trap naar het platte dak. Badkamer III (circa 3,00 x 1,98) is ingedeeld met een dubbel wastafelmeubel, wandkast, een toilet en een douche. Algemeen: Bouwjaar: 1923, gerenoveerd in 2017 Gebruiksoppervlakte wonen: circa 270 m2, inhoud circa 1168 m3 Verwarming en warm water via twee HR-ketels (Nefit, 2017, eigendom) Houten kozijnen met enkel glas Schilderwerk buitenzijde uitgevoerd in 2019/2020 12 zonnepanelen, geplaatst in 2019 Overname van (een deel van) de inventaris is mogelijk Asbest: niet bekend Energielabel: D Aanvaarding: in onderling overleg maar levering niet voor 1 september 2025 Ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper, wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat koper en verkoper de koopovereenkomst hebben getekend (“schriftelijkheidsvereiste”). Indien er in de woning huurtoestellen aanwezig zijn zoals CV-ketel, boiler, zonnepanelen, mechanische ventilatie etc. dan dienen deze door de koper te worden overgenomen. De termijn die wordt opgenomen voor eventuele (overeengekomen) ontbindende voorwaarden (bv. Financiering) is in de regel 4 tot 6 weken na het sluiten van de mondelinge wilsovereenkomst. De waarborgsom/bankgarantie is 10% van de koopsom. De koper dient deze 3 dagen ná het vervallen van de ontbindende voorwaarden bij de desbetreffende notaris te deponeren. Koper is te allen tijde gerechtigd voor eigen rekening een bouwkundige keuring te (laten) verrichten dan wel andere adviseurs te raadplegen teneinde een goed inzicht te verkrijgen over de staat van onderhoud. Deze informatie is door ons, Tijs & Cyril Makelaardij met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuist of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief. Van toepassing zijn de NVM voorwaarden.

Hypothek berekenen

€ 900.000

Kosten Kupfer (geschätzt): € 19.850

2 % Übertragungssteuer (€ 18.000) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamtkauf (inkl. USt.): € 919.850

3,04%

Jährlich

%

€ 45.000

Direkt verfügbar

Schätzliche Hypothek

Indikative Brutomonatsrate

Basierend auf Annuität und 30 Jahren Laufzeit

Indikative Nettokosten pro Monat

i

Haftungsausschluss: Diese Hypothekenberechnung ist eine vereinfachte Orientierung basierend auf allgemeinen Annahmen. Es können keine Rechte aus den angezeigten Ergebnissen abgeleitet werden. Berechnet mit 10-Zinssatz (zonder NHG), automatisch basierend auf der Preiskante des Angebots € 470.000. Quelle: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). Bei nicht-NHG wird in dieser Indikation von einem 80%igen Hypothekarwert der Marktwert ausgegangen.

Alle Eigenschaften

Grundlagen

Gesuchter Preis
€ 900.000 k.k.
Status
Verkauft
Angebotstyp
koop
Wohnung verwenden
permanente bewoning
Wohnungstyp
woonhuis, herenhuis, tussenwoning

Indelung

Zimmer
8 Zimmer
Schlafzimmer
7 Schlafzimmer
Badezimmer
3 badkamers en 2 aparte toiletten
Böden
3 woonlagen en een kelder

Oberflächen und Volumen

Wohnfläche
270 m²
Fläche des Grundstücks
274 m²
Inhalt
1168 m³
Sonstiger Innenraum
56 m²
Gebäude mit Außenbereich
13 m²

Bau und Energie

Baujahr
1923
Bauweise
Bestaande bouw
Heizung
Cv-ketel
Warmes Wasser
Cv-ketel
Kessel Cv
Nefit (gas gestookt combiketel uit 2017, eigendom)
Energieausweis
D

Kataster und Wohnungseigentumsgesellschaft

Eigentümerstatus
Volle eigendom

Außenbereich und Parken

Garten
Achtertuin en voortuin
Parken
Betaald parkeren en parkeervergunningen

Planung

Seit dem Angebot
19-05-2025
Verkaufsdatum
15-10-2025

Badezimmer Ausstattung

3 douches, 2 toiletten, 2 wastafelmeubels, en dubbele wastafel

Zusätzliche Merkmale

  • Zonnepanelen

Karten

Postkarten

Postkarten für 6214

Google Karten

Geografische Übersicht Maastricht

Geografische Orientierung und Maklerdichte in Maastricht

Wohn- und Viertelzahlen in Maastricht

Anzeigen Sie aktuelle Standortdaten zu Einwohnern, WOZ-Entwicklung, Wohnungsbestand, Energieverbrauch, Betriebsaktivitäten und Sicherheit in Maastricht. In 2026 waren da 126.026 Einwohner. Der durchschnittliche WOZ-Wert in 2025 ist EUR 313.000.

Einwohner

126.026

Letztes Jahr: 2026

Durchschnittliche WOZ

EUR 313.000

Letztes Jahr: 2025

Durchschnittliches Einkommen pro Person

EUR 32.900

Quelle : AlleZahlen

Verbrechen (Dieses Jahr)

7.537

Gesamt registriert

Demografie und WOZ-Entwicklung

Einwohner pro Jahr

Einwohner pro Jahr in Maastricht
Jahr Einwohner
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Wert pro Jahr

Wert pro Jahr in Maastricht
Jahr Durchschnittliche WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Zusammensetzung der Bewohner

Altersaufbau

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Ausbildungsstufe

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Herkunft der Einwohner (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Wohnungsbestand und Bauperioden

Wohnungstypen

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Bauphase der Gebäude

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energie und Nachhaltigkeit

Energieetikett-Verteilung

Bezeichnung C

15.755

Bezeichnung A

13.753

Bezeichnung B

10.777

Bezeichnung D

6.853

Bezeichnung G

6.274

Bezeichnung E

5.553

Bezeichnung F

5.314

Bezeichnung A+

1.868

Bezeichnung A+++

1.155

Bezeichnung A++

762

Bezeichnung A++++

196

Bezeichnung A+++++

5

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr in Maastricht
Jahr Gas (m3) Strom (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Verbrauch pro Wohntyp

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Strom: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Strom: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Strom: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Strom: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Strom: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Strom: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Strom: 2.970

Betriebsaktivität in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Gesamtanzahl der Firmensitze: 14.555

Kürzliche Kriminalitätszahlen

Kürzliche Kriminalitätszahlen in Maastricht
Periode Verbrechen
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

Diese Zahlen geben ein indikatives Bild der Sicherheitstrends in der Wohnumgebung von Maastricht.

Häufig gestellte Fragen zum Wohnen in Maastricht

Kurze Antworten basierend auf aktuellen Standortzahlen, praktisch für eine schnelle Vergleich der Wohnumgebung.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer Häuser in Maastricht

Mehr Immobilien in dieser Stadt ansehen.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.