Jump to content
Logo of Hooghiemster Makelaars

Hoxma 20

9001LE Grou • Fryslân

Available

€ 399.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 9.830

2% transfer tax (€ 7.980) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 408.830

Purchase price /m²: € 3.142

Photo Gallery

Description

Ben je op zoek naar een instapklare gezinswoning met ruimte, comfort én een gunstige ligging? Dan is deze goed onderhouden woning aan de Hoxma 20 in Grou absoluut een bezichtiging waard. Met maar liefst 127 m² woonoppervlak, vier slaapkamers, een aangebouwde garage en een energielabel A biedt deze woning alles wat je zoekt voor nu én de toekomst. De woning staat op een perceel van 267 m² en ligt op korte afstand van scholen, sportvoorzieningen en andere dagelijkse voorzieningen. Dankzij de kindvriendelijke ligging woon je hier prettig met alle gemakken binnen handbereik. Bij binnenkomst valt direct de nette afwerking op. De moderne keuken is in 2020 vernieuwd en voorzien van diverse inbouwapparatuur (inductiekookplaat, afzuigkap, koelkast, combimagnetron en vaatwasser). Vanuit de woonkeuken zorgen de dubbele tuindeuren voor veel lichtinval en een fijne verbinding met de tuin. Ook op het gebied van duurzaamheid zit je hier goed. De woning beschikt over energielabel A, 9 zonnepanelen, een CV-ketel uit 2023, vloerisolatie, muurisolatie, HR++ glas en deels extra dakisolatie. Dat betekent comfortabel wonen én lagere energielasten. Op de eerste verdieping bevinden zich drie ruime slaapkamers en een moderne badkamer uit 2020 met dubbele wastafel, douche en tweede toilet. Via een vaste trap bereik je de zolderverdieping waar een volwaardige vierde slaapkamer is gerealiseerd — ideaal als extra slaapkamer, thuiswerkplek of hobbyruimte. Daarnaast beschikt de woning over een aangebouwde garage en een waterontharder, wat het wooncomfort verder vergroot. Nieuwsgierig? Plan een bezichtiging en ontdek zelf of dit jouw/jullie koopwoning wordt. Vraag een bezichtiging aan via de website van Hooghiemster Makelaars. Aanmelden via de e-mail of Funda kan ook. Grou Grou heeft alle voorzieningen: supermarkten, gezellige winkeltjes, sfeervolle cafés en restaurants. Geniet van de authentieke, gezellige sfeer in het hart van Grou. Naast watersport zijn er ook voldoende andere recreatiemogelijkheden, zoals wandelen en fietsen. Het dorp is rijk aan historie en cultuur en leuke evenementen zijn er het hele jaar door. Laat je onderdompelen in het dorpsleven en ontdek hier al het moois wat Grou te bieden heeft. Schakel je eigen NVM-aankoopmakelaar in. Zo ben je verzekerd van deskundige begeleiding. Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld, veelal aan de hand van de door verkoper aan ons ter hand gestelde gegevens en tekeningen. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Dit geldt voor onder meer de opgegeven maten, oppervlakten, isolatie en ouderdom van technische installaties.

Mortgage berekenen

€ 399.000

Cost of copper (estimated): € 9.830

2% transfer tax (€ 7.980) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 408.830

2,78%

Yearly

%

€ 19.950

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 399.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, geschakelde 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
127 m²
Land area
267 m²
Content
511 m³
Other enclosed space
20 m²
Building bound outdoor space
10 m²
External storage space
3 m²
Backyard area
44 m²

Construction and Energy

Year of construction
1977
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Intergas HRE 36/30 (gas gestookt combiketel uit 2023, eigendom)
Energy label
A

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
Gelegen op het zuidwesten
Salvage
Aangebouwde houten berging
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Garage type
Aangebouwde stenen garage
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
12-05-2026

Bathroom facilities

Douche, dubbele wastafel, en toilet

Garage facilities

Elektra

Additional features

  • Dakraam
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 9001

Google Maps

View Grou on the map

View the location and discover the brokers in this region

Residential and neighborhood statistics in Grou

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Grou. In 2025 were there 5.775 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 327.121.

Residents

5.775

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 327.121

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.462

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

170

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Grou
Year Residents
2021 5.745
2022 5.690
2023 5.905
2024 5.715
2025 5.775

Annual WOZ value

WOZ value per year in Grou
Year Average WOZ
2021 EUR 230.001
2022 EUR 252.596
2023 EUR 286.795
2024 EUR 307.175
2025 EUR 327.121

Composition of residents

Age build-up

65+: 1.585 0-15: 760 15-25: 605 25-45: 1.140 45-65: 1.675

Education level

Hoger

1.430

Praktisch

910

Middelbaar

1.860

Origin of residents (2025)

Europa

315

Nederland

5.070

Buiten Europa

390

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 437
Appartementen 319
Tussenwoningen 704
Vrijstaande woningen 697
Twee-onder-één-kap woningen 626

Construction period of buildings

Voor 1700 8
1700 tot 1900 106
1900 tot 1925 178
1925 tot 1950 246
1950 tot 1970 599
1970 tot 1980 596
1980 tot 1990 428
1990 tot 2000 509
2000 tot 2010 188
2010 tot 2020 284
2020 en later 203

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

723

Label B

618

Label A

606

Label D

328

Label G

299

Label F

195

Label E

148

Label A+++

74

Label A+

41

Label A++++

33

Label A++

9

Label A+++++

1

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Grou
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.298 2.550
2021 1.439 2.620
2022 1.111 2.488
2023 937 2.416
2024 898 2.549

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 876 • Electricity: 2.111

Huurwoning

Gas: 820 • Electricity: 1.992

Koopwoning

Gas: 1.004 • Electricity: 2.669

Appartement

Gas: 679 • Electricity: 1.688

Tussenwoning

Gas: 778 • Electricity: 1.907

Vrijstaande woning

Gas: 1.131 • Electricity: 3.242

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 934 • Electricity: 2.364

Business activity in Grou (2025)

Handel en HORECA 165
Nijverheid en energie 120
Zakelijke dienstverlening 250
Overheid, onderwijs en zorg 135
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 50
Financiele diensten en onroerendgoed 50
Cultuur, recreatie en overige diensten 85

Total number of company establishments: 885

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Grou
Period Crimes
jan 2025 11
jan 2026 12
jul 2025 22
jun 2025 11
mei 2025 12
mrt 2025 23
nov 2024 14
nov 2025 13
okt 2024 31
okt 2025 12
sep 2024 15
sep 2025 13

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Grou.

Frequently asked questions about living in Grou

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Grou?

Grou telt in 2025 ongeveer 5.775 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Grou?

De gemiddelde WOZ-waarde in Grou is in 2025 circa € 327.121.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Grou?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Grou ligt rond € 32.462 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Grou?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 170 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Grou?

In Grou komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 704 woningen.

Meer houses in Grou

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.