Jump to content
Logo of StinseMaat makelaardij

Bouwe van Ensstraat 27

8442DN Heerenveen • Fryslân

Sold

€ 389.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 9.630

2% transfer tax (€ 7.780) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 398.630

Purchase price /m²: € 2.969

Photo Gallery

Description

Ruime tussenwoning met zonnige tuin in Heerenveen-Midden Op loopafstand van het centrum van Heerenveen, in de geliefde wijk Midden staat deze goed onderhouden tussenwoning uit 2013 op een perceel van 141 m². De woning beschikt over vier slaapkamers, een in 2023 vernieuwde keuken en een gietvloer met vloerverwarming op de begane grond. De achtertuin ligt op het zuiden en met energielabel A+, volledige isolatie en een zonneboiler zijn de energielasten laag. Lichte woonkamer en moderne keuken De woonkamer ligt aan de tuinzijde en is circa 29 m² groot. De open keuken uit 2023 heeft een U-vormige opstelling en is voorzien van een inductiekookplaat met inverter, Quooker, koelkast, vriezer, vaatwasser en twee ovens. De gehele begane grond is afgewerkt met een gietvloer en vloerverwarming. Vier slaapkamers Op de eerste verdieping liggen drie slaapkamers van circa 10, 11 en 16 m², elk goed van formaat. De nette badkamer beschikt over een douche, ligbad, wastafelmeubel en een tweede toilet. Op de tweede verdieping vind je een ruimte van maar liefst 36 m² met twee dakramen. Deze is nu in gebruik als werkkamer, maar prima geschikt als vierde slaapkamer. Op deze verdieping bevindt zich ook het installatiewerk, waaronder de cv-ketel, mv-box en zonneboiler. Zonnige tuin De achtertuin ligt op het zuiden en biedt gedurende de dag veel zon. De tuin is bereikbaar via een achterom langs de achterliggende steeg. Achterin staat een fietsenberging met elektra. Duurzaam gebouwd De woning is volledig geïsoleerd en voorzien van kunststof kozijnen met HR++-glas. In combinatie met de zonneboiler en de cv-installatie resulteert dit in energielabel A+. De draai-kiepvensters zorgen bovendien voor goede ventilatie en gebruiksgemak. De meterkast is in 2023 vernieuwd. Indeling van de woning Begane grond: entree/hal, meterkast, hangtoilet met fonteintje, tuingerichte woonkamer (circa 29 m²), open keuken met inductiekookplaat met inverter, Quooker, koelkast, vriezer, vaatwasser en twee ovens. Eerste verdieping: overloop met laminaatvloer, drie slaapkamers (circa 10 m², 11 m² en 16 m²), badkamer met inloopdouche, ligbad, wastafelmeubel en tweede toilet (hangmodel). Tweede verdieping: slaapkamer/werkkamer (circa 36 m²) met twee dakramen, ruimte voor installatiewerk. Extern: achtertuin op het zuiden met achterom via achterliggende steeg, fietsenberging met elektra. Wonen in Heerenveen-Midden Heerenveen-Midden is een van de oudste wijken van Heerenveen, met een mix van karakteristieke en modernere woningen, veel groen en een speeltuin in de buurt. Met het gezellige centrum van Heerenveen op loopafstand en scholen, winkels en andere voorzieningen binnen handbereik woon je hier bovendien zeer centraal. Daarnaast zorgt de uitstekende bereikbaarheid ervoor dat Heerenveen-Midden een geliefde keuze is bij gezinnen en forenzen. Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 389.000

Cost of copper (estimated): € 9.630

2% transfer tax (€ 7.780) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 398.630

2,78%

Yearly

%

€ 19.450

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 389.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, tussenwoning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
3 woonlagen

Areas and volumes

Living area
131 m²
Land area
141 m²
Content
442 m³
External storage space
8 m²
Backyard area
67 m²

Construction and Energy

Year of construction
2013
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel en zonneboiler
Boiler
Itho Daalderop (gas gestookt combiketel uit 2013, eigendom)
Energy label
A+

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
In woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
gelegen op het zuidoosten bereikbaar via achterom
Salvage
Vrijstaand kunststof
Parking
Parkeervergunningen

Planning

Available since
27-03-2026
Sale date
29-04-2026

Bathroom facilities

Douche, ligbad, toilet, en wastafelmeubel

Additional features

  • Dakraam
  • glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 8442

Google Maps

Map of Heerenveen

Explore Heerenveen and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Heerenveen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Heerenveen. In 2025 were there 31.305 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 304.000.

Residents

31.305

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 304.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.000

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

1.450

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Heerenveen
Year Residents
2021 29.795
2022 30.220
2023 30.680
2024 31.070
2025 31.305

Annual WOZ value

WOZ value per year in Heerenveen
Year Average WOZ
2021 EUR 221.000
2022 EUR 244.000
2023 EUR 287.000
2024 EUR 297.000
2025 EUR 304.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 7.230 0-15: 4.660 15-25: 3.605 25-45: 7.660 45-65: 8.145

Education level

Hoger

7.110

Praktisch

5.760

Middelbaar

9.910

Origin of residents (2025)

Europa

1.940

Nederland

24.930

Buiten Europa

4.430

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 2.159
Appartementen 5.421
Tussenwoningen 4.086
Vrijstaande woningen 2.526
Twee-onder-één-kap woningen 1.927

Construction period of buildings

Voor 1700 2
1700 tot 1900 265
1900 tot 1925 446
1925 tot 1950 935
1950 tot 1970 2.760
1970 tot 1980 2.368
1980 tot 1990 1.453
1990 tot 2000 1.449
2000 tot 2010 1.773
2010 tot 2020 1.263
2020 en later 708

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

5.659

Label C

3.786

Label B

2.964

Label D

1.085

Label G

921

Label E

868

Label F

434

Label A+++

420

Label A+

404

Label A++

206

Label A++++

89

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Heerenveen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.130 2.430
2021 1.250 2.480
2022 980 2.340
2023 820 2.240
2024 790 2.330

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 890 • Electricity: 2.320

Huurwoning

Gas: 670 • Electricity: 1.740

Koopwoning

Gas: 950 • Electricity: 2.720

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.560

Tussenwoning

Gas: 780 • Electricity: 2.200

Vrijstaande woning

Gas: 1.190 • Electricity: 3.540

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 960 • Electricity: 2.580

Business activity in Heerenveen (2025)

Handel en HORECA 780
Nijverheid en energie 500
Zakelijke dienstverlening 1.150
Overheid, onderwijs en zorg 805
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 325
Financiele diensten en onroerendgoed 215
Cultuur, recreatie en overige diensten 445

Total number of company establishments: 4.245

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Heerenveen
Period Crimes
jan 2025 124
jan 2026 88
jul 2025 104
jun 2025 113
mei 2025 107
mrt 2025 157
nov 2024 122
nov 2025 133
okt 2024 116
okt 2025 142
sep 2024 70
sep 2025 112

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Heerenveen.

Frequently asked questions about living in Heerenveen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Heerenveen?

Heerenveen telt in 2025 ongeveer 31.305 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen is in 2025 circa € 304.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen ligt rond € 32.000 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Heerenveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.450 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Heerenveen?

In Heerenveen komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 5.421 woningen.

Meer houses in Heerenveen

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.