Jump to content
Logo of StinseMaat makelaardij

Jacob Hepkemastraat 12

8441CC Heerenveen • Fryslân

Sold

€ 325.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 8.350

2% transfer tax (€ 6.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 333.350

Purchase price /m²: € 3.611

Photo Gallery

Description

Op een mooie locatie in de geliefde wijk Heerenveen-Noord staat deze karakteristieke twee-onder-een-kapwoning met een diepe, zonnige tuin en vrij uitzicht op molen Welgelegen. De woning, gebouwd in de jaren ’20, is door de huidige bewoners met zorg gemoderniseerd, waardoor het authentieke karakter behouden is gebleven. Denk aan vloerverwarming op de begane grond, een moderne keuken uit 2023 en acht zonnepanelen. Een fijn thuis met drie slaapkamers en alle voorzieningen van het centrum op loopafstand. Sfeervol wonen in Heerenveen-Noord De woonkamer, keuken en hal zijn voorzien van vloerverwarming. De keuken is in 2023 vernieuwd en uitgerust met moderne inbouwapparatuur, waaronder een inductiekookplaat, oven, vaatwasser, koelkast en afzuigkap. Aan de achterzijde bevindt zich een ruime aanbouw, aan de buitenzijde bekleed met stijlvolle zwarte rabatdelen. Hier vind je een praktische koffiehoek als verlengstuk van de keuken, een tussenportaal met toegang tot zowel de tuin als de steeg met zij-ingang, een modern toilet, een royale bijkeuken met wasmachineaansluiting en de badkamer. De badkamer is ingericht met een ruime inloopdouche en een dubbel wastafelmeubel. Op de eerste verdieping bevinden zich drie verzorgde slaapkamers van respectievelijk circa 7, 9 en 12 m². Alle kamers hebben een nette laminaatvloer en zijn keurig afgewerkt. Buitenruimte met uniek uitzicht De diepe achtertuin ligt op het zuiden, waardoor je hier de hele dag door van de zon kunt genieten. Achterin de tuin staat een nieuwe houten schuur (circa 15 m²) met elektra en een fraaie terrasoverkapping. Vanuit de tuin heb je bovendien prachtig zicht op de molen Welgelegen, een historisch stukje Heerenveen dat bijdraagt aan het karakter van deze plek. Duurzaam en goed onderhouden De woning is niet alleen sfeervol, maar ook toekomstbestendig. Er zijn 8 zonnepanelen uit 2023, voornamelijk HR++ glas, kunststof kozijnen aan de voorzijde en in 2024 is de dakbedekking van de woning vervangen. Recent is energielabel C afgegeven. Indeling van de woning: Begane grond: entree/hal, meterkast, woonkamer (circa 22 m2), moderne open keuken (2023) met inbouwapparatuur: koelkast, oven, vaatwasser, inductiekookplaat en afzuigkap. Koffiehoek, portaal, toilet, ruime bijkeuken met wasmachine aansluiting. Badkamer met inloopdouche en dubbele vaste wastafel. Eerste verdieping: overloop, drie slaapkamers (circa 7 m2, 9 m2 en 12 m2) met laminaatvloer. Extern: Recent geplaatste houten schuur met daarvoor een terrasoverkapping. Eigen achterom via naastliggende steeg richting bijkeuken Wonen in Heerenveen-Noord De woning is gelegen in Heerenveen-Noord, een wijk met alle voorzieningen binnen handbereik. Op loop- en fietsafstand vind je diverse supermarkten, winkels en horecagelegenheden. Scholen, kinderopvang en sportfaciliteiten zijn goed bereikbaar. De wijk is uitstekend verbonden met het openbaar vervoer en dankzij de nabijheid van het NS-station en de uitvalswegen naar de A32 en A7 ben je snel onderweg naar omliggende steden. Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 325.000

Cost of copper (estimated): € 8.350

2% transfer tax (€ 6.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 333.350

2,78%

Yearly

%

€ 16.250

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 325.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 apart toilet
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
90 m²
Land area
195 m²
Content
340 m³
Building bound outdoor space
9 m²
External storage space
15 m²
Backyard area
85 m²

Construction and Energy

Year of construction
1920
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Insulation
Dakisolatie en dubbel glas
Heating
Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Atag (gas gestookt combiketel uit 2023, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
In woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
gelegen op het zuiden bereikbaar via achterom
Salvage
Vrijstaande houten berging

Planning

Available since
10-11-2025
Sale date
26-02-2026

Additional features

  • TV kabel en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 8441

Google Maps

Map of Heerenveen

Explore Heerenveen and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Heerenveen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Heerenveen. In 2025 were there 31.305 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 304.000.

Residents

31.305

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 304.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.000

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

1.450

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Heerenveen
Year Residents
2021 29.795
2022 30.220
2023 30.680
2024 31.070
2025 31.305

Annual WOZ value

WOZ value per year in Heerenveen
Year Average WOZ
2021 EUR 221.000
2022 EUR 244.000
2023 EUR 287.000
2024 EUR 297.000
2025 EUR 304.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 7.230 0-15: 4.660 15-25: 3.605 25-45: 7.660 45-65: 8.145

Education level

Hoger

7.110

Praktisch

5.760

Middelbaar

9.910

Origin of residents (2025)

Europa

1.940

Nederland

24.930

Buiten Europa

4.430

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 2.159
Appartementen 5.421
Tussenwoningen 4.086
Vrijstaande woningen 2.526
Twee-onder-één-kap woningen 1.927

Construction period of buildings

Voor 1700 2
1700 tot 1900 265
1900 tot 1925 446
1925 tot 1950 935
1950 tot 1970 2.760
1970 tot 1980 2.368
1980 tot 1990 1.453
1990 tot 2000 1.449
2000 tot 2010 1.773
2010 tot 2020 1.263
2020 en later 708

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

5.659

Label C

3.786

Label B

2.964

Label D

1.085

Label G

921

Label E

868

Label F

434

Label A+++

420

Label A+

404

Label A++

206

Label A++++

89

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Heerenveen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.130 2.430
2021 1.250 2.480
2022 980 2.340
2023 820 2.240
2024 790 2.330

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 890 • Electricity: 2.320

Huurwoning

Gas: 670 • Electricity: 1.740

Koopwoning

Gas: 950 • Electricity: 2.720

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.560

Tussenwoning

Gas: 780 • Electricity: 2.200

Vrijstaande woning

Gas: 1.190 • Electricity: 3.540

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 960 • Electricity: 2.580

Business activity in Heerenveen (2025)

Handel en HORECA 780
Nijverheid en energie 500
Zakelijke dienstverlening 1.150
Overheid, onderwijs en zorg 805
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 325
Financiele diensten en onroerendgoed 215
Cultuur, recreatie en overige diensten 445

Total number of company establishments: 4.245

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Heerenveen
Period Crimes
jan 2025 124
jan 2026 88
jul 2025 104
jun 2025 113
mei 2025 107
mrt 2025 157
nov 2024 122
nov 2025 133
okt 2024 116
okt 2025 142
sep 2024 70
sep 2025 112

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Heerenveen.

Frequently asked questions about living in Heerenveen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Heerenveen?

Heerenveen telt in 2025 ongeveer 31.305 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen is in 2025 circa € 304.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen ligt rond € 32.000 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Heerenveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.450 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Heerenveen?

In Heerenveen komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 5.421 woningen.

Meer houses in Heerenveen

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.