Jump to content
Logo of Ginkel Bemmelen NVM Makelaars

Achterbergsestraatweg 56

3911CV Rhenen • Utrecht

Sold

€ 895.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 19.750

2% transfer tax (€ 17.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 914.750

Purchase price /m²: € 3.314

Photo Gallery

Description

Een huis dat je omarmt met warmte, ruimte en karakter – dat is Achterbergsestraatweg 56 in Rhenen. Deze vrijstaande woning verrast met 270 m2 woonoppervlakte en heeft royale leefruimtes, een multifunctioneel bijgebouw en een luxe afwerking. Met vijf volwaardige slaapkamers én de mogelijkheid tot een zesde, is dit een droomplek voor gezinnen of professionals met ruimtebehoefte. Het multifunctionele bijgebouw – met eigen entree, keukenblok, badkamer en slaapkamer – is perfect geschikt voor een kantoor aan huis of als comfortabele mantelzorgwoning. Duurzaam wonen doe je hier moeiteloos: een energielabel A+++, warmtepomp, 30 zonnepanelen en slimme domotica maken dit huis bijna volledig elektrisch. Een sfeervolle veranda uit 2023 en een gashaard maken het plaatje compleet. Achterbergsestraatweg 56 ligt op een prachtige plek midden op de Utrechtse Heuvelrug – omringd door uitgestrekte bossen en een netwerk van wandel- en fietspaden. Of je nu houdt van een ontspannen wandeling, een stevige mountainbiketocht of gewoon wilt genieten van de rust: hier zit je goed. Op loopafstand ligt de Nederrijn, waar je kunt uitwaaien langs het water. Tegelijkertijd woon je hier op korte afstand van het centrum van Rhenen, met alle dagelijkse voorzieningen en goede openbaar vervoeraansluitingen binnen handbereik. En werk je in de stad? Dan zit je hier ideaal: dankzij de snelle treinverbinding ben je binnen een uur in hartje Amsterdam en ook Utrecht is vlot bereikbaar. Perfect dus voor wie de rust van buiten wil combineren met de levendigheid van de Randstad. Deze woning heeft een eigen website. Neem een kijkje op achterbergsestraatweg56.nl voor meer informatie. Specificaties: • Bouwjaar: 1957 • Woonoppervlakte: ca. 270 m² • Perceeloppervlakte: 399 m² • Energielabel: A+++ Indeling woonhuis Begane grond Bij binnenkomst via de eigen oprit betreed je de hal met trap naar de eerste verdieping, toilet, garderobe, meterkast en toegang tot de kelder. De hal is ruim en licht, met keramische tegels en vloerverwarming die zorgen voor een aangename ontvangst. De woonkamer is een sfeervolle en lichte ruimte, waar de keramische tegelvloer met vloerverwarming volledig is doorgelegd – comfortabel én stijlvol. Dit is de plek om te ontspannen: een gezellige zithoek nodigt uit tot fijne avonden op de bank, een goed boek of een filmavondje. De gashaard zorgt voor warmte en sfeer en maakt deze ruimte ideaal voor samenzijn met het gezin of een borrel met vrienden. De open keuken is stijlvol en compleet ingericht met hoogwaardige inbouwapparatuur. Blikvangers zoals de inductiekookplaat met geïntegreerde afzuiging, de aparte stoomoven en de Quooker maken deze keuken tot een waar culinair paradijs. Het schiereiland biedt extra werkruimte én een gezellige plek om aan te schuiven. Aansluitend aan de keuken bevindt zich de eetkamer, die op een natuurlijke manier overgaat in de rest van de leefruimte. Dankzij de openslaande deuren lopen eetkamer en veranda heerlijk in elkaar over. Ideaal voor lange tafelmomenten met vrienden of familie, terwijl binnen en buiten naadloos in elkaar overlopen. Eerste verdieping Op de eerste verdieping van het woonhuis bevinden zich twee slaapkamers. De ouderslaapkamer aan de achterzijde is royaal en beschikt over een inloopkast én directe toegang tot het recent aangelegde dakterras – een heerlijke plek voor een kop koffie in de ochtendzon. De tweede slaapkamer is eveneens van prettig formaat en uitstekend geschikt als kinderkamer of logeerkamer. Een aparte berging met wasmachineaansluiting zorgt voor extra gemak. De badkamer op deze verdieping is modern en compleet uitgevoerd. Je vindt hier een whirpool, een inloopdouche, een toilet en een wastafel met meubel. De ruimte is licht en functioneel, met een prettige sfeer waarin je rustig de dag kunt beginnen of ontspannen kunt afsluiten. Tweede verdieping De tweede verdieping biedt nog eens twee kamers. Deze ruimtes zijn flexibel in te richten, bijvoorbeeld als logeerkamer of als speelkamer. Uiteraard is er ook volop mogelijkheid om één van de kamers te gebruiken als extra bergruimte – ideaal voor seizoensspullen of sportuitrusting. Indeling bijgebouw Het bijgebouw is een waardevolle uitbreiding van het woonhuis en biedt volop gebruiksmogelijkheden. Dankzij de eigen ingang is deze ruimte uitermate geschikt voor kantoor aan huis of het inrichten van een praktijkruimte. Je treft hier vooral een open, multifunctionele ruimte die vrij is in te delen naar behoefte. Daarnaast is er een keukenblok aanwezig en een complete badkamer met inloopdouche, toilet en wastafel. Via een vaste trap bereik je de eerste verdieping, waar zich een slaapkamer bevindt en ruimte is voor een hobby- en/of sport. Door de zelfstandige voorzieningen en de indeling is het bijgebouw ook uitstekend te gebruiken als mantelzorgwoning. Tuin De achtertuin ligt op het zuidoosten en biedt een fijne plek om buiten te leven. De veranda met overkapping is in 2023 geplaatst en voorzien van verlichting. Dankzij de glazen schuifdeuren kun je deze ruimte grotendeels afsluiten. Ideaal om al vroeg in het voorjaar van de zon te genieten, uit de wind en beschut. Verder is er voldoende ruimte voor een speelhoek of een gezellige zithoek in de buitenlucht. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich een ruime oprit met parkeergelegenheid op eigen terrein. Hier is voldoende plek voor meerdere auto's en er is een laadpaal aanwezig (ter overname). Naast het huis is bovendien bevindt zich nog een gezellig zitje. Ook in de directe omgeving is er voldoende openbare parkeergelegenheid voor gasten. Goed om te weten: • Voor deze woning is energielabel A+++ afgegeven; • Volledig gestookt op warmtepomp, dus nagenoeg volledig elektrisch. Alleen voor het warmwater in de badkamer van het woonhuis is er een CV-installatie aanwezig. In zowel het woonhuis en het bijgebouw is tevens een gasgestookte HR ketel aanwezig zodat er desgewenst elektrisch, op gas of hybride kan worden verwarmd; • Warmtepomp boiler aanwezig met capaciteit om te voorzien in alle tapwater; • Verwarming zowel handmatig als via een app bedienbaar; • Het bijgebouw is voorzien van airco; • 30 zonnepanelen aanwezig; • Laadpaal is aanwezig (ter overname); • Aanvaarding in overleg. Ben je op zoek naar een comfortabele en energiezuinige woning met veel ruimte en mogelijkheden? Maak dan snel een afspraak voor een bezichtiging via ons kantoor. We laten je graag alle unieke kenmerken van deze woning zien. Hoewel deze verkooptekst met de grootst mogelijke zorg is samengesteld, kan de makelaar geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele per abuis opgenomen onjuiste of onvolledige informatie.

Mortgage berekenen

€ 895.000

Cost of copper (estimated): € 19.750

2% transfer tax (€ 17.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 914.750

3,04%

Yearly

%

€ 44.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 895.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, vrijstaande woning

Index

Rooms
8 rooms
Bedrooms
5 bedrooms
Bathrooms
2 badkamers en 1 apart toilet
Floors
3 woonlagen

Areas and volumes

Living area
270 m²
Land area
399 m²
Content
1043 m³
Other enclosed space
11 m²
Building bound outdoor space
45 m²
Backyard area
44 m²

Construction and Energy

Year of construction
1957
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel, gedeeltelijke vloerverwarming en warmtepomp
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Bosch (2009, eigendom)
Energy label
A+++

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
gelegen op het zuidoosten
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren

Planning

Available since
27-05-2025
Sale date
07-10-2025

Bathroom facilities

Douche, 2 toiletten, 2 wastafels, wastafelmeubel, inloopdouche, ligbad, en whirlpool

Additional features

  • Airconditioning
  • buitenzonwering
  • dakraam
  • domotica
  • glasvezelkabel
  • natuurlijke ventilatie
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 3911

Google Maps

Map of Rhenen

Spatial overview of the work area in Rhenen

Residential and neighborhood statistics in Rhenen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Rhenen. In 2025 were there 15.620 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 451.117.

Residents

15.620

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 451.117

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 21.728

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

461

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Rhenen
Year Residents
2021 15.550
2022 15.580
2023 15.620
2024 15.530
2025 15.620

Annual WOZ value

WOZ value per year in Rhenen
Year Average WOZ
2021 EUR 326.200
2022 EUR 351.802
2023 EUR 404.937
2024 EUR 424.812
2025 EUR 451.117

Composition of residents

Age build-up

65+: 3.710 0-15: 2.550 15-25: 1.885 25-45: 3.390 45-65: 4.120

Education level

Hoger

3.270

Praktisch

3.070

Middelbaar

4.560

Origin of residents (2025)

Europa

735

Nederland

13.260

Buiten Europa

1.615

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 914
Appartementen 1.722
Tussenwoningen 1.842
Vrijstaande woningen 1.206
Twee-onder-één-kap woningen 934

Construction period of buildings

Voor 1700 1
1700 tot 1900 125
1900 tot 1925 137
1925 tot 1950 1.016
1950 tot 1970 1.514
1970 tot 1980 894
1980 tot 1990 422
1990 tot 2000 578
2000 tot 2010 410
2010 tot 2020 591
2020 en later 202

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

2.000

Label C

1.362

Label B

935

Label G

650

Label D

626

Label F

529

Label E

375

Label A+++

202

Label A+

119

Label A++

57

Label A++++

19

Label A+++++

6

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Rhenen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.282 3.017
2021 1.446 3.071
2022 1.116 2.884
2023 930 2.721
2024 918 2.788

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 867 • Electricity: 2.388

Huurwoning

Gas: 771 • Electricity: 2.235

Koopwoning

Gas: 1.060 • Electricity: 3.046

Appartement

Gas: 575 • Electricity: 1.985

Tussenwoning

Gas: 774 • Electricity: 2.222

Vrijstaande woning

Gas: 1.448 • Electricity: 4.012

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.115 • Electricity: 2.938

Business activity in Rhenen (2025)

Handel en HORECA 385
Nijverheid en energie 375
Zakelijke dienstverlening 610
Overheid, onderwijs en zorg 335
Landbouw, bosbouw en visserij 110
Vervoer, informatie en communicatie 140
Financiele diensten en onroerendgoed 170
Cultuur, recreatie en overige diensten 175

Total number of company establishments: 2.275

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Rhenen
Period Crimes
jan 2026 27
jul 2025 53
jun 2025 41
mei 2025 40
mrt 2025 33
mrt 2026 37
nov 2024 40
nov 2025 48
okt 2024 51
okt 2025 35
sep 2024 45
sep 2025 48

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Rhenen.

Frequently asked questions about living in Rhenen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Rhenen?

Rhenen telt in 2025 ongeveer 15.620 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Rhenen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Rhenen is in 2025 circa € 451.117.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Rhenen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Rhenen ligt rond € 21.728 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Rhenen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 461 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Rhenen?

In Rhenen komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 1.842 woningen.

Meer houses in Rhenen

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.