Aller directement au contenu
Logo de Veni Vendi, makelaar & taxateur

Mercuriusstraat 9

2651JD Berkel en Rodenrijs • Zuid-Holland

Disponible

€ 695.000 k.k.

Coûts d'achat (estimés): € 15.750

2 % de taxe sur le transfert (€ 13.900) + notaire (€ 1.150) + évaluation (€ 700)

Total incl. TVA.: € 710.750

Prix d'achat /m²: € 5.516

Galerie de photos

Description

Sommige woningen verkopen zichzelf met een nieuwe keuken en een Instagram-waardige bank. Mercuriusstraat 9 doet dat anders. Hier overtuigt geen verflaagje, maar een ordner. Eentje vol bonnen, garantiebewijzen en aantekeningen van eigenaren die jarenlang gewoon goed voor hun huis hebben gezorgd. En dat, zo merkt u tijdens de bezichtiging, voelt u meteen. Deze ruime woning van ongeveer 126 m² woonoppervlakte ligt op een royaal perceel van 440 m² in de geliefde Sterrenbuurt. Een groene, dorpse omgeving die de komende periode bovendien een grondige opfrisbeurt krijgt van de gemeente Lansingerland. U koopt hier dus geen huis dat er over vijf jaar uit is, maar een woning in een wijk die er over vijf jaar beter bij ligt. Indeling HET SOORT HUIS WAAR U NIET HOEFT TE PUZZELEN U kent dat: u koopt een huis, en pas na de overdracht ontdekt u welke voegen, ketels en kozijnen u eigenlijk geërfd hebt. Hier niet. De huidige eigenaren hebben alles netjes bijgehouden. Reparaties, verbeteringen, onderhoud, garanties — er ligt een complete map klaar voor de nieuwe bewoners. Niet sexy, wel ontzettend prettig. Want vertrouwen, zo blijkt, komt zelden uit een fotoreportage. Vaker uit een ringband. ENERGIELABEL A, EN AL HET BEWIJS ERBIJ De woning is door de jaren heen op meerdere fronten verbeterd. Een korte greep: • dubbel glas in hardhouten kozijnen en kunststof schuifpui, • extra vloerisolatie met IsoSchelp in de kruipruimte, • na geïsoleerde gevel met extra spouwmuurbeluchting, • tweeëntwintig zonnepanelen, geplaatst in twee rondes (2014 en 2020), • Vaillant cv-ketel uit 2019. Geen lapmiddelen, geen halve oplossingen. Wel een woning die stap voor stap is meegegroeid met de tijd — én met uw energierekening van straks. EEN BEGANE GROND MET FLEXIBELE SPELREGELS De indeling is praktisch en verrassend ruim. Vanuit de hal bereikt u het toilet, de badkamer, de cv-ruimte en de woonvertrekken. De woonkamer is royaal: circa 45 m² leefruimte met een schuifpui die de woonkamer mooi laat vervloeien met de tuin. En voor wie van knetterend hout op een natte zondagmiddag houdt: er ligt al een rookkanaal voorbereid. Een houtkachel of vrijstaande haard plaatsen wordt daarmee geen ingrijpend project, maar een kwestie van kiezen. De halfopen keuken ligt strategisch tussen de woonkamer en de voorste slaapkamer in en mag met recht ruim genoemd worden. Aan de voorzijde vindt u twee slaapkamers, waaronder een ruime master bedroom. Aan de achterzijde een werkkamer met rustig uitzicht op het groen. Wonen, werken, logeren, hobbyen — u hoeft hier niet te kiezen. En mocht u toch méér willen: in de straat zijn diverse woningen waar de huidige bewoners een verdieping hebben toegevoegd. Inspiratie ligt letterlijk om de hoek. De badkamer en keuken zijn netjes en functioneel. Wie wil moderniseren, kan zijn eigen handtekening zetten. Wie eerst gewoon prettig wil wonen en later plannen wil maken, kan dat ook. De basis is er. EEN TUIN DIE RUIMTE ÉCHT SERIEUS NEEMT Met een perceel van circa 440 m² wordt buitenruimte hier geen sluitpost, maar hoofdpersoon. Plek voor een terras, een moestuin, speelruimte, een loungehoek, een tuinhuis of gewoon een stoel waarin u kunt vaststellen dat u vandaag even niets hoeft. Ook dat noemen we wonen. ALLES BIJ DE HAND, ZONDER DE AUTO TE STARTEN Het ontbreekt u hier aan weinig. Sterker nog: het meeste loopt u zo naar toe. Op loopafstand vindt u onder meer: • de supermarkt en de snackbar (voor het geval het kookplan toch sneuvelt), • een brievenbus, een fietsenmaker en een garage, • de basisschool met BSO, • de fysiotherapeut, de tandarts en de dierenarts, • speeltuin De Kievit, • de bushalte voor de korte hop richting Rotterdam. Op vrijdag rijdt bovendien de viskraam de buurt in en is ook de kapper in de buurt geopend — twee details die u verrassend snel onderdeel van uw weekritme maakt. Pakt u liever de fiets, dan zijn er nog meer mogelijkheden. Het binnen- en buitenzwembad zijn vlot bereikbaar, evenals de natuurgebieden De Groenzoom en De Rottemeren voor wie ruimte, water en wuivend riet als reset gebruikt. Ook het dorpscentrum, met zijn uitgebreide voorzieningen, fietst u in een handomdraai aan. VOOR WIE IS DIT HUIS BEDOELD? Voor wie gelijkvloers of levensloopbestendig wil wonen zonder in te leveren op ruimte. Voor wie werken aan huis serieus neemt. Voor wie een royaal perceel zoekt in een dorpse, groene wijk. En vooral: voor wie een huis wil kopen waar het verleden netjes is gearchiveerd, en de toekomst nog volop ruimte krijgt. SAMENGEVAT Mercuriusstraat 9 biedt u onder meer: • ongeveer 126 m² woonoppervlakte, • een royaal perceel van circa 440 m², • energielabel A, • tweeëntwintig zonnepanelen, • dubbel glas in hardhouten kozijnen en kunststof schuifpui, • extra vloerisolatie met IsoSchelp, • nageïsoleerde gevel met extra spouwmuurbeluchting, • een ruime woonkamer van ongeveer 45 m² met voorbereid rookkanaal, • meerdere slaap-, werk- en gebruiksruimten op de begane grond, • een grote tuin met volop mogelijkheden, • alle dagelijkse voorzieningen op loopafstand, • een compleet onderhoudsdossier van de huidige eigenaren, • ligging in de Sterrenbuurt, die duurzaam wordt heringericht. BEZICHTIGEN? BEL MIJ GERUST Een huis met een verhaal, een ordner vol bewijs en een wijk die klaar wordt gemaakt voor de toekomst. Bij veni, vendi. noemen we dat: goed wonen met een voorsprong. Wilt u Mercuriusstraat 9 met eigen ogen zien? Bel of mail mij persoonlijk — ik plan graag een rustige bezichtiging waarin u alle tijd krijgt om te kijken, te voelen en (vooral) door die ordner te bladeren. Bijzonderheden DE STERRENBUURT KRIJGT EEN TWEEDE JEUGD De wijk wordt duurzaam heringericht door Daallin Grond-, Weg- en Waterbouw, in opdracht van de gemeente Lansingerland. Op het programma staan onder meer: • vernieuwde bestrating, • vervanging van het hoofdriool waar nodig, • aangepaste huisaansluitingen, • nieuwe lantaarnpalen, • natuurvriendelijke oevers, • vernieuwde speelplekken. De werkzaamheden zijn gestart op woensdag 13 mei 2026. Tijdelijk dus wat gegraaf voor de deur — niemand verhuist graag tussen pionnen door — maar daarna een wijk die er voor jaren weer fris bij ligt. Updates volgt u via de BouwApp.

Prêt immobilier berekenen

€ 695.000

Coûts d'achat (estimés): € 15.750

2 % de taxe sur le transfert (€ 13.900) + notaire (€ 1.150) + évaluation (€ 700)

Total d'achat (y.c. t.t.): € 710.750

3,04%

Annuellement

%

€ 34.750

Disponible immédiatement

Hypothèque estimée

Frais mensuels bruts indicatifs

Basé sur l'annuité et une durée de 30 ans

Indicative charge mensuelle net

i

Avertissement : ce calcul de prêt immobilier est une indication simplifiée basée sur des hypothèses générales. Il ne peut être fait aucun recours sur les résultats affichés. Compté avec 10-taux annuel (zonder NHG), déterminé automatiquement sur la base de la limite des prix d'offre € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (15-05-2026 03:45). Pour les non-NHG, il a été tenu compte d'un prêt hypothécaire de 80 % de la valeur du marché dans cette indication.

Alle caractéristiques

Base

Prix demandé
€ 695.000 k.k.
Statut
Disponible
Type d'offre
koop
Utilisation du logement
permanente bewoning
Type de logement
Eengezinswoning, geschakelde woning

Plan

Chambres
4 chambres
Chambres de coucher
3 chambres de coucher
Salles de bain
1 badkamer en 1 apart toilet
Parquets
1 woonlaag

Surfaces et volumes

Superficie habitable
126 m²
Superficie du terrain
440 m²
Contenu
447 m³
Espace de stockage externe
25 m²

Bâtiment et énergie

Année de construction
1978
Mode de construction
Bestaande bouw
Type de toit
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Isolation
Dakisolatie en dubbel glas
Chauffage
Cv-ketel
Eau chaude
Cv-ketel
Chaudière
Vaillant (gas gestookt combiketel uit 2019, huur)
Label\u00e9nergie
A

Cadastral et VvE

Situation de propriété
Volle eigendom

Espace extérieur et parking

Jardin
Tuin rondom
Parkieren
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Type de garage
Aangebouwde stenen garage

Planification

Proposé depuis
14-05-2026

Caractéristiques supplémentaires

  • Alarminstallatie
  • mechanische ventilatie
  • rookkanaal
  • schuifpui
  • en zonnepanelen

Cartes

Carte postale

Carte postale pour 2651

Google Maps

Berkel en Rodenrijs sur la carte

Orientation géographique et densité d'agents immobiliers dans Berkel en Rodenrijs

Chiffres de logement et de quartier dans Berkel en Rodenrijs

Voir les données actuelles sur la population, l'évolution du WOZ, le stock de logements, la consommation d'énergie, l'activité économique et la sécurité dans Berkel en Rodenrijs. En 2025 étaient 34.180 habitants. La valeur moyenne WOZ dans 2025 est EUR 515.365.

Résidents

34.180

Dernière année: 2025

Moyenne WOZ

EUR 515.365

Dernière année: 2025

Revenu moyen par personne.

EUR 37.840

Source : TousLesChiffres

Délits (année en cours)

1.037

Total enregistré

Démographie et développement WOZ

Résidents par an

Inhabitants per year in Berkel en Rodenrijs
Année Résidents
2021 32.290
2022 32.970
2023 33.460
2024 33.970
2025 34.180

Valeur WOZ par an

Valeur WOZ par an en Berkel en Rodenrijs
Année Moyenne WOZ
2021 EUR 382.955
2022 EUR 414.807
2023 EUR 486.247
2024 EUR 508.553
2025 EUR 515.365

Composition des résidents

Construition d'âge

65+: 5.535 0-15: 7.245 15-25: 4.000 25-45: 8.110 45-65: 9.295

Niveau d'enseignement

Hoger

10.480

Praktisch

5.220

Middelbaar

8.600

Origine des habitants (2025)

Europa

1.935

Nederland

26.015

Buiten Europa

6.240

Stock de logements et périodes de construction

Types de logements

Hoekwoningen 2.522
Appartementen 2.838
Tussenwoningen 6.423
Vrijstaande woningen 1.187
Twee-onder-één-kap woningen 874

Période de construction des bâtiments

Voor 1700 0
1700 tot 1900 61
1900 tot 1925 217
1925 tot 1950 324
1950 tot 1970 1.933
1970 tot 1980 1.547
1980 tot 1990 1.020
1990 tot 2000 922
2000 tot 2010 3.138
2010 tot 2020 1.817
2020 en later 1.051

Énergie et durabilité

Répartition des étiquettes énergétiques

Étiquette A

6.662

Étiquette C

2.127

Étiquette B

1.766

Étiquette D

640

Étiquette A+++

628

Étiquette A+

436

Étiquette E

378

Étiquette F

370

Étiquette G

277

Étiquette A++++

252

Étiquette A++

188

Étiquette A+++++

11

Consommation moyenne d'énergie par an

Consommation moyenne d'énergie par an en Berkel en Rodenrijs
Année Gaz (m3) Électricité (kWh)
2020 1.055 3.141
2021 1.168 3.218
2022 896 3.035
2023 774 2.828
2024 744 2.893

Consommation par type de logement

Hoekwoning

Gaz: 884 • Électricité: 2.993

Huurwoning

Gaz: 646 • Électricité: 2.033

Koopwoning

Gaz: 825 • Électricité: 3.099

Appartement

Gaz: 532 • Électricité: 1.795

Tussenwoning

Gaz: 722 • Électricité: 2.742

Vrijstaande woning

Gaz: 1.305 • Électricité: 4.687

Twee-onder-één-kap woning

Gaz: 1.044 • Électricité: 3.656

Activité dans Berkel en Rodenrijs (2025)

Handel en HORECA 735
Nijverheid en energie 560
Zakelijke dienstverlening 1.445
Overheid, onderwijs en zorg 825
Landbouw, bosbouw en visserij 145
Vervoer, informatie en communicatie 405
Financiele diensten en onroerendgoed 315
Cultuur, recreatie en overige diensten 390

Nombre total d'établissements: 4.825

Données récentes sur les crimes

Données récentes sur les crimes dans Berkel en Rodenrijs
Période Délits
jan 2025 75
jan 2026 71
jul 2025 130
jun 2025 103
mei 2025 74
mrt 2025 81
nov 2024 68
nov 2025 79
okt 2024 95
okt 2025 84
sep 2024 61
sep 2025 98

Ces chiffres donnent un aperçu indicatif des tendances de sécurité dans l'environnement résidentiel de Berkel en Rodenrijs.

Questions fréquemment posées sur le logement dans Berkel en Rodenrijs

Réponses courtes basées sur les chiffres actuels de la zone, pratique pour une comparaison rapide de l'environnement de logement.

Hoeveel inwoners heeft Berkel en Rodenrijs?

Berkel en Rodenrijs telt in 2025 ongeveer 34.180 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Berkel en Rodenrijs?

De gemiddelde WOZ-waarde in Berkel en Rodenrijs is in 2025 circa € 515.365.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Berkel en Rodenrijs?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Berkel en Rodenrijs ligt rond € 37.840 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Berkel en Rodenrijs?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.037 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Berkel en Rodenrijs?

In Berkel en Rodenrijs komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 6.423 woningen.

Meer maisons in Berkel en Rodenrijs

Voir plus d'habitations dans cette ville.

Obtenir des devis gratuits et sans engagement

Comparez plusieurs courtiers et choisissez la meilleure correspondance.