Direct naar de inhoud
Logo van Van Herk Makelaars Capelle aan den IJssel

Slotplein 40

2902HR Capelle aan den IJssel • Zuid-Holland

Verkocht

€ 320.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 8.250

2% overdrachtsbelasting (€ 6.400) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 328.250

Koopprijs /m²: € 3.678

Fotogalerij

Omschrijving

*** NU IN VERKOOP *** EEN GOED ONDERHOUDEN 4 KAMER APPARTEMENT OP DE 2E ETAGE BOVEN WINKELCENTRUM SLOTPLEIN. HET APPARTEMENT TELT 87M² AAN WOONOPPERVLAKTE, VERDEELD OVER EEN WOONKAMER, 3 SLAAPKAMERS, DICHTE KEUKEN, BADKAMER, TOILET EN HAL. DE BUITENRUIMTE BESTAAT UIT 2 BALKONS: 1 KLEINE AAN ACHTERZIJDE EN 1 GROTERE AAN DE VOORZIJDE. LOCATIE: Wonen aan het Slotplein in de wijk Middelwatering heeft veel voordelen. Je hebt hier vrijwel alle dagelijkse benodigdheden om de hoek. Niet alleen winkels, maar ook een gezondheidscentrum, sport accommodaties, scholen, dag opvang en O.V. (bus & metro). Een breder winkelaanbod is even verderop te vinden op de recent gerenoveerde, overdekte Koperwiek. Ook de uitvalswegen naar Utrecht, Rotterdam en Den Haag zijn binnen enkele minuten bereikbaar. Kortom een rustige woonomgeving met vrijwel alles binnen handbereik. HET APPARTEMENT: Via het trappenhuis treffen we op de 2e etage de entree van Slotplein 40. Binnen komen we in een lichte hal, waar vandaan toegang tot verschillende ruimtes. Allereerst is daar de keuken (6m²): Een dichte keuken met daarin een recht keukenblok, voorzien van diverse inbouw apparatuur (fornuis, afzuigkap, koel- vries combinatie, vaatwasser en oven). Vanuit de keuken is er een deur naar het kleine balkon aan de achterzijde (3.4m²). Naast de keuken bevindt zich het half betegelde toilet met wand closet. Vervolgens is daar de woonkamer (29m²); een heerlijke lichte ruimte met een kamerbrede raampartij en deur naar het voorgelegen balkon (5m² / zuid west). Dit balkon is voorzien van een elektrisch zonnescherm. In 2021 is de woonkamer voorzien van airconditioning. Vanuit de woonkamer is ook de hoofdslaapkamer bereikbaar. Deze stijlvol ingerichte kamer meet ca. 20m² en is voorzien van een vaste schuifwandenkast. Ook vinden we hier een kast met daarin ruimte voor de wasapparatuur en een kast voor de C.V. ketel. Daarnaast is er ook vanuit deze kamer toegang tot de badkamer. Deze badkamer meet ca. 3m² en is voorzien van een wastafelmeubel en een douche cabine (vernieuwd in 2022). Als we weer terug lopen naar de hal, komen we nog 2 slaapkamers tegen. Beide kamers zijn nagenoeg even groot (ca.8.5m²) en zijn thans in gebruik als werkruimtes. Evenals de hoofd slaapkamer, zijn ook deze 2 kamers voorzien van een kamer brede raampartij. Als laatste hebben we in de kelder nog een eigen berging box, voorzien van elektra. SPECIFICATIES: -Bouwjaar: 1962 -Gelegen op eigen grond -Woonoppervlakte: 87m² -Gebouw gebonden buitenruimtes / totaal: 9m² -Externe bergruimte / box: 4m² -Inhoud: 270m³ -Isolatie: vloer isolatie / deels dubbel HR glas -Verwarming / warm water: C.V. ketel "Intergas" d.d. 2012 -Airconditioning d.d. 2021 -Domotica d.d.2021 -Elektrische zonwering boven balkon aan voorzijde (zuid west) -Vloeren: laminaat -Actieve V.v.E. met maandelijkse bijdrage van €157,00 -Oplevering in overleg KORTOM: EEN INSTAPKLAAR APPARTEMENT! INTERESSE? MAAK DAN SNEL EEN AFSPRAAK! Ons advies is om bij het kopen van je nieuwe huis je eigen NVM-makelaar mee te nemen. TOELICHTINGSCLAUSULE NEN2580 De Meetinstructie is gebaseerd op de NEN2580. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting. KOOPOVEREENKOMST PAS RECHTSGELDIG NA ONDERTEKENING Een mondelinge overeenstemming tussen de particuliere verkoper en de particuliere koper is niet rechtsgeldig. Met andere woorden: er is geen koop. Er is pas sprake van een rechtsgeldige koop als de particuliere verkoper en de particuliere koper de koopovereenkomst hebben ondertekend. Dit vloeit voort uit artikel 7:2 Burgerlijk Wetboek. Een bevestiging van de mondelinge overeenstemming per e-mail of een toegestuurd concept van de koopovereenkomst wordt overigens niet gezien als een 'ondertekende koopovereenkomst' “Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief.” Lees de volledige omschrijving

Hypotheek berekenen

€ 320.000

Kosten koper (geschat): € 8.250

2% overdrachtsbelasting (€ 6.400) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 328.250

2,78%

Jaarlijks

%

€ 16.000

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 320.000 k.k.
Status
Verkocht
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
appartement, portiekflat (appartement)

Indeling

Kamers
4 kamers
Slaapkamers
3 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
1 woonlaag
Gelegen op
2e woonlaag

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
87 m²
Inhoud
270 m³
Gebouw gebonden buitenruimte
9 m²
Externe bergruimte
4 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1962
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Isolatie
Gedeeltelijk dubbel glas, HR-glas en vloerisolatie
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Intergas Kompakt HRE (gas gestookt combiketel uit 2012, eigendom)
Energielabel
D

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom
VvE ingeschreven KvK
Ja
VvE jaarlijkse vergadering
Ja
VvE reservefonds aanwezig
Ja
VvE onderhoudsplan
Ja
VvE opstalverzekering
Ja

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
In centrum en in woonwijk
Berging
Box
Parkeren
Openbaar parkeren

Planning

Aangeboden sinds
30-10-2025
Verkoopdatum
25-02-2026

Badkamer voorzieningen

Douche en wastafelmeubel

Extra kenmerken

  • Airconditioning en domotica

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 2902

Google Maps

Capelle aan den IJssel op de kaart

Bekijk de locatie en ontdek de makelaars in deze regio

Woon- en buurtcijfers in Capelle aan den IJssel

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Capelle aan den IJssel. In 2026 waren er 69.644 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 362.000.

Inwoners

69.644

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 362.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 34.500

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

2.948

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Capelle aan den IJssel
Jaar Inwoners
2022 67.188
2023 67.552
2024 67.925
2025 68.624
2026 69.644

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Capelle aan den IJssel
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 246.000
2022 EUR 270.000
2023 EUR 310.000
2024 EUR 350.000
2025 EUR 362.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 15.275 0-15: 10.663 15-25: 7.824 25-45: 17.445 45-65: 17.417

Opleidingsniveau

Hoger

31

Praktisch

27

Middelbaar

42

Herkomst inwoners (2025)

Europa

6.178

Nederland

39.311

Buiten Europa

23.135

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 3.340
Appartementen 18.797
Tussenwoningen 9.667
Vrijstaande woningen 630
Twee-onder-één-kap woningen 725

Bouwperiode van panden

Voor 1700 2
1700 tot 1900 58
1900 tot 1925 43
1925 tot 1950 830
1950 tot 1970 2.655
1970 tot 1980 3.988
1980 tot 1990 4.577
1990 tot 2000 2.862
2000 tot 2010 1.182
2010 tot 2020 381
2020 en later 368

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

9.606

Label A

9.392

Label B

6.657

Label D

2.542

Label E

2.008

Label F

785

Label G

741

Label A+

739

Label A+++

654

Label A++

309

Label A++++

256

Label A+++++

5

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Capelle aan den IJssel
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 730 2.700
2021 800 2.750
2022 620 2.590
2023 550 2.400
2024 540 2.400

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 720 • Elektriciteit: 2.900

Huurwoning

Gas: 480 • Elektriciteit: 2.030

Koopwoning

Gas: 610 • Elektriciteit: 2.710

Appartement

Gas: 460 • Elektriciteit: 1.980

Tussenwoning

Gas: 570 • Elektriciteit: 2.770

Vrijstaande woning

Gas: 1.430 • Elektriciteit: 4.560

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.000 • Elektriciteit: 3.580

Bedrijvigheid in Capelle aan den IJssel (2025)

Handel en HORECA 1.445
Nijverheid en energie 1.150
Zakelijke dienstverlening 2.475
Overheid, onderwijs en zorg 1.830
Landbouw, bosbouw en visserij 30
Vervoer, informatie en communicatie 920
Financiele diensten en onroerendgoed 420
Cultuur, recreatie en overige diensten 845

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 9.115

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Capelle aan den IJssel
Periode Misdrijven
jan 2025 250
jan 2026 289
jul 2025 271
jun 2025 249
mei 2025 232
mrt 2025 245
nov 2024 223
nov 2025 219
okt 2024 230
okt 2025 246
sep 2024 207
sep 2025 225

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Capelle aan den IJssel.

Veelgestelde vragen over wonen in Capelle aan den IJssel

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Capelle aan den IJssel?

Capelle aan den IJssel telt in 2026 ongeveer 69.644 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Capelle aan den IJssel?

De gemiddelde WOZ-waarde in Capelle aan den IJssel is in 2025 circa € 362.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Capelle aan den IJssel?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Capelle aan den IJssel ligt rond € 34.500 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Capelle aan den IJssel?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.948 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Capelle aan den IJssel?

In Capelle aan den IJssel komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 18.797 woningen.

Meer woningen in Capelle aan den IJssel

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.