Direct naar de inhoud
Logo van Van Herk Makelaars Capelle aan den IJssel

Slotplein 49

2902HR Capelle aan den IJssel • Zuid-Holland

€ 320.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 8.250

2% overdrachtsbelasting (€ 6.400) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 328.250

Koopprijs /m²: € 3.809

Fotogalerij

Omschrijving

*** NIEUW IN DE VERKOOP *** INSTAPKLAAR 4-KAMER APPARTEMENT OP TOPLOCATIE. DIT LICHTE EN RECENT GERENOVEERDE APPARTEMENT AAN HET SLOTPLEIN 49 BIEDT DIRECT WOONPLEZIER. MET EEN RUIME EN ZONNIGE WOONKAMER, NETTE KEUKEN, MODERNE BADKAMER, DRIE SLAAPKAMERS EN TWEE BALKONS IS HET COMFORTABEL WONEN OP EEN CENTRALE PLEK. ALLE VOORZIENINGEN ZIJN BINNEN HANDBEREIK, LETTERLIJK ONDER HET COMPLEX. IDEAAL VOOR STARTERS OF DOORSTROMERS DIE ZOEKEN NAAR EEN VERZORGD EN GOED INGEDEELD APPARTEMENT OP EEN LEVENDIGE EN PRAKTISCHE LOCATIE. LOCATIE Het Slotplein in Capelle aan den IJssel is een levendige en praktische locatie met alle dagelijkse voorzieningen binnen handbereik. Je vindt er winkels, supermarkten, horeca en openbaar vervoer – allemaal op loopafstand. Met metrostation Slotlaan om de hoek ben je binnen enkele minuten in het centrum van Rotterdam. Ook groenvoorzieningen en (basis)scholen liggen in de nabijheid, wat dit een ideale plek maakt voor zowel stellen als gezinnen. INDELING ENTREE: Via de afgesloten entree bereik je het ruime gezamenlijke zonneterras. Vanaf daar loop je door naar de afgesloten portiek en neem je de trap naar de derde verdieping. DERDE VERDIEPING: De entree vormt het centrale punt van het appartement en biedt toegang tot vrijwel alle ruimtes. Aan de linkerzijde bevinden zich twee slaapkamers, elk met een oppervlak van circa 8 m², ideaal als kinder- of werkkamer. In de hal ligt het keurig afgewerkte toilet met een fonteintje. Aan de rechterkant vind je de verzorgde keuken, voorzien van diverse inbouwapparatuur zoals een vaatwasser, oven, kookplaat met afzuigkap en een koelvriescombinatie. Ook de cv-ketel (Intergas, 2024) is hier netjes weggewerkt. Vanuit de keuken stap je zo het eerste balkon op, gelegen op het zuidoosten, perfect voor een zonnige start van de dag. De woonkamer is royaal en opvallend licht. De moderne visgraatvloer valt direct op en is doorgelegd in het hele appartement, wat zorgt voor een rustige en stijlvolle uitstraling. Dankzij de ruime opzet is er voldoende plek voor zowel een grote eettafel als een comfortabele zithoek. Vanuit de woonkamer bereik je het tweede balkon, gelegen op het zuidwesten, hier geniet je van de middag- en avondzon. De derde slaapkamer is het grootst en biedt toegang tot zowel de badkamer als het balkon. De badkamer is praktisch ingericht met een aparte ruimte met wasmachineaansluiting en een nette inloopdouche met wastafelmeubel. Kortom: een slimme indeling en een fijn gebruik van de beschikbare ruimte. Op de begane grond bevindt zich een aparte bergruimte van circa 6 m², evenals een afgesloten fietsenberging. BIJZONDERHEDEN: -Bouwjaar: 1962; -Woonoppervlak: 84m²; -Externe bergruimte: 6m²; -Balkons: 5m² op zuid west & 3m² op noord oost; -Inhoud: 265 m³; -Isolatie: dubbel glas & HR in kunststof en houten kozijnen; -Verwarming: cv-ketel (Intergas Kompakt HRE, 2024) -Energielabel: D -Maandelijkse bijdrage Vereniging van Eigenaren is € 157,- -Oplevering: in overleg. INTERESSE? MAAK DAN SNEL EEN AFSPRAAK! Ons advies is om bij het kopen van je nieuwe huis je eigen NVM-makelaar mee te nemen. TOELICHTINGSCLAUSULE NEN2580 De Meetinstructie is gebaseerd op de NEN2580. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting. KOOPOVEREENKOMST PAS RECHTSGELDIG NA ONDERTEKENING Een mondelinge overeenstemming tussen de particuliere verkoper en de particuliere koper is niet rechtsgeldig. Met andere woorden: er is geen koop. Er is pas sprake van een rechtsgeldige koop als de particuliere verkoper en de particuliere koper de koopovereenkomst hebben ondertekend. Dit vloeit voort uit artikel 7:2 Burgerlijk Wetboek. Een bevestiging van de mondelinge overeenstemming per e-mail of een toegestuurd concept van de koopovereenkomst wordt overigens niet gezien als een 'ondertekende koopovereenkomst' “Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief.”

Hypotheek berekenen

€ 320.000

Kosten koper (geschat): € 8.250

2% overdrachtsbelasting (€ 6.400) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 328.250

2,78%

Jaarlijks

%

€ 16.000

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 320.000 k.k.
Status
Verkocht
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
appartement, portiekflat (appartement)

Indeling

Kamers
4 kamers
Slaapkamers
3 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
1 woonlaag
Gelegen op
3e woonlaag

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
84 m²
Inhoud
265 m³
Gebouw gebonden buitenruimte
9 m²
Externe bergruimte
6 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1962
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Isolatie
Grotendeels dubbelglas en HR-glas
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Intergas Kompakt HRE (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom)
Energielabel
D

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom
VvE ingeschreven KvK
Ja
VvE jaarlijkse vergadering
Ja
VvE periodieke bijdrage
Nee
VvE reservefonds aanwezig
Ja
VvE onderhoudsplan
Ja
VvE opstalverzekering
Ja

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
In woonwijk en vrij uitzicht
Berging
Box
Parkeren
Openbaar parkeren

Planning

Aangeboden sinds
28-08-2025
Verkoopdatum
24-02-2026

Extra kenmerken

  • Mechanische ventilatie en TV kabel

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 2902

Google Maps

Capelle aan den IJssel op de kaart

Bekijk de locatie en ontdek de makelaars in deze regio

Woon- en buurtcijfers in Capelle aan den IJssel

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Capelle aan den IJssel. In 2026 waren er 69.644 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 362.000.

Inwoners

69.644

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 362.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 34.500

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

2.948

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Capelle aan den IJssel
Jaar Inwoners
2022 67.188
2023 67.552
2024 67.925
2025 68.624
2026 69.644

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Capelle aan den IJssel
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 246.000
2022 EUR 270.000
2023 EUR 310.000
2024 EUR 350.000
2025 EUR 362.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 15.275 0-15: 10.663 15-25: 7.824 25-45: 17.445 45-65: 17.417

Opleidingsniveau

Hoger

31

Praktisch

27

Middelbaar

42

Herkomst inwoners (2025)

Europa

6.178

Nederland

39.311

Buiten Europa

23.135

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 3.340
Appartementen 18.797
Tussenwoningen 9.667
Vrijstaande woningen 630
Twee-onder-één-kap woningen 725

Bouwperiode van panden

Voor 1700 2
1700 tot 1900 58
1900 tot 1925 43
1925 tot 1950 830
1950 tot 1970 2.655
1970 tot 1980 3.988
1980 tot 1990 4.577
1990 tot 2000 2.862
2000 tot 2010 1.182
2010 tot 2020 381
2020 en later 368

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

9.606

Label A

9.392

Label B

6.657

Label D

2.542

Label E

2.008

Label F

785

Label G

741

Label A+

739

Label A+++

654

Label A++

309

Label A++++

256

Label A+++++

5

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Capelle aan den IJssel
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 730 2.700
2021 800 2.750
2022 620 2.590
2023 550 2.400
2024 540 2.400

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 720 • Elektriciteit: 2.900

Huurwoning

Gas: 480 • Elektriciteit: 2.030

Koopwoning

Gas: 610 • Elektriciteit: 2.710

Appartement

Gas: 460 • Elektriciteit: 1.980

Tussenwoning

Gas: 570 • Elektriciteit: 2.770

Vrijstaande woning

Gas: 1.430 • Elektriciteit: 4.560

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.000 • Elektriciteit: 3.580

Bedrijvigheid in Capelle aan den IJssel (2025)

Handel en HORECA 1.445
Nijverheid en energie 1.150
Zakelijke dienstverlening 2.475
Overheid, onderwijs en zorg 1.830
Landbouw, bosbouw en visserij 30
Vervoer, informatie en communicatie 920
Financiele diensten en onroerendgoed 420
Cultuur, recreatie en overige diensten 845

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 9.115

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Capelle aan den IJssel
Periode Misdrijven
jan 2025 250
jan 2026 289
jul 2025 271
jun 2025 249
mei 2025 232
mrt 2025 245
nov 2024 223
nov 2025 219
okt 2024 230
okt 2025 246
sep 2024 207
sep 2025 225

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Capelle aan den IJssel.

Veelgestelde vragen over wonen in Capelle aan den IJssel

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Capelle aan den IJssel?

Capelle aan den IJssel telt in 2026 ongeveer 69.644 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Capelle aan den IJssel?

De gemiddelde WOZ-waarde in Capelle aan den IJssel is in 2025 circa € 362.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Capelle aan den IJssel?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Capelle aan den IJssel ligt rond € 34.500 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Capelle aan den IJssel?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.948 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Capelle aan den IJssel?

In Capelle aan den IJssel komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 18.797 woningen.

Meer woningen in Capelle aan den IJssel

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.