Direct naar de inhoud
Logo van ENTREE makelaars Kromme Rijnstreek

Zandpad 27

3945BA Cothen • Utrecht

Beschikbaar

€ 1.100.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 23.850

2% overdrachtsbelasting (€ 22.000) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 1.123.850

Koopprijs /m²: € 6.918

Fotogalerij

Zandpad 27 Cothen
Foto 148

Omschrijving

Vrijstaand wonen met ruimte, rust en volop mogelijkheden! Dit uitstekend onderhouden landhuis met extra appartement/gastenverblijf, dubbele garage en schuur is gelegen op riant perceel van maar liefst 4.930 m². Hoe mooi is het om je eigen oprijlaan op te rijden om vervolgens op je eigen terrein voor het huis ruimschoots parkeergelegenheid te hebben voor meerdere auto's? Het perceel royaal en biedt veel mogelijkheden voor dieren/paardenliefhebbers en grenst aan de ene zijde aan de Kromme Rijn, met eigen aanlegsteiger voor kano en/of roeibootje, aan de andere zijde grenst het perceel aan een sfeervol wandelpad dat je meeneemt langs uitgestrekte weilanden en karakteristieke boomgaarden richting het dorp Cothen. Het woonhuis met aangebouwde serre is de afgelopen jaren op stijlvolle wijze gemoderniseerd, gerenoveerd en verduurzaamd. Het naastgelegen bijgebouw is als dubbele garage gebouwd en voorzien van bovengelegen gastenverblijf, inclusief keuken, badkamer en toilet. Om het buitenleven nog aantrekkelijker te maken, is er achter de garage een uitstekend overdekt terras gerealiseerd met mogelijkheid voor het plaatsen van BBQ of pizzasteenoven en sowieso een prachtig zicht op de naastgelegen fruitboomgaard en idyllische omgeving. De 2e schuur, was voorheen in gebruik als paardenstal en biedt een mooie hobbyruimte of ruimte voor de dieren. De tuin is fraai aangelegd met enkele terrassen, siertuin, moestuin met plantenkas, enkele fruitbomen en is goed onderhouden. Het geheel is combineert comfortabel wonen met het ultieme buitenleven en is centraal gelegen tussen Wijk bij Duurstede en Cothen. Middels openbaar vervoer en met de auto is er een goede verbinding naar Utrecht en Amersfoort. KENMERKEN Gebruiksoppervlakte wonen: 159 m² Garageoppervlakte: 56 m² Schuuroppervlakte 34 m² Inhoud: 796 m³ Perceelgrootte: 4930 m² Bouwjaar: 1860 Energielabel: C INDELING Begane grond: ENTREE, hal met garderobekast, luxe toilet met fonteintje, ruime woonkamer met aansluitende serre van 56 m² met houtkachel, de serre geeft prachtig uitzicht op de aangelegde tuin. Halfopen moderne luxe keuken met caesarstone werkblad en inbouwapparatuur zoals keramische kookplaat, rvs schouwkap, koelkast, afwasmachine, combimagnetron en quooker. De gehele begane grond is voorzien van een fraaie gietvloer met vloerverwarming. De moderne serre aan de achterzijde van het woonhuis is van alle comfort voorzien en geeft een prachtig vergezicht over de tuin en de fruitboomgaard van het aangrenzende landgoed Steniswaard. Eerste verdieping: Overloop met toegang naar 2 slaapkamers (voorheen 3) en een riante badkamer. De slaapkamer aan de achterzijde is royaal, namelijk 20.1m² met inloopkasten, gelegen aan de westzijde en met uitzicht over de tuin en achtergelegen boomgaard. Aan de voorzijde van de woning bevinden zich 2e slaapkamer van 9.3 m² en de badkamer. De badkamer is 12.5 m² is voorzien van duo bubbelbad, ruime instapdouche, wastafel en toilet, met vloerverwarming en een washoek met opstelling wasmachine en droger. De gehele eerste etage is voorzien van een massief eiken vloer. Via vlizotrap bereikbare vliering. BIJGEBOUWEN Garage/hobbyruimte: Verwarmde ruime dubbele garage van 56 m² met elektrisch bedienbare garagedeuren. Op de begane grond is de mogelijkheid voor het parkeren van 2 auto’s en tevens ruimte voor een werkbank, veel vaste kastruimte en een keukenblok. Op de verdieping is een appartement/gastenverblijf gerealiseerd. Een fraaie ruimte met mooi zicht op de landerijen en voldoende plek voor zithoek, slaapruimte en eethoek. Voorts beschikt het verblijf over een keukenblok, toilet en doucheruimte, alsmede bergruimte. Deze garage met bovengelegen gastenverblijf beschikt over een eigen CV-combiketel. Schuur: Voorheen een paardenstal, nu als schuur in gebruik. heeft electra en wateraansluiting. De schuur biedt een mooie hobbyruimte of ruimte voor de dieren. Voorts is er nog een extra berging en een kas aanwezig op het terrein. BIJZONDERHEDEN - De woning is voorzien van begane grondvloer isolatie, binnen gevel isolatie, dakisolatie en geheel dubbele beglazing. - Verwarming en warm water woonhuis middels HR combiketel van 2021. - Schilderwerk buitenzijde van 2022 / 2026. - Begane grond voorzien van glad stukwerk wanden en plafond, alsmede gietvloer met vloerverwarming. - Ideale combinatie van woning met het extra gastenverblijf voor eventuele mantelzorg, langere thuiswonende kinderen of familiebezoek vanuit het buitenland.

Hypotheek berekenen

€ 1.100.000

Kosten koper (geschat): € 23.850

2% overdrachtsbelasting (€ 22.000) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 1.123.850

3,04%

Jaarlijks

%

€ 55.000

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 1.100.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Landhuis, vrijstaande woning

Indeling

Kamers
4 kamers
Slaapkamers
2 slaapkamers
Badkamers
1 apart toilet
Vloeren
2 woonlagen en een vliering

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
159 m²
Perceeloppervlakte
4930 m²
Inhoud
796 m³
Overige inpandige ruimte
60 m²
Externe bergruimte
50 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1860
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met pannen
Isolatie
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd
Verwarming
Cv-ketel, houtkachel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Remeha Tzerra ACE 39C (gas gestookt combiketel uit 2021, eigendom)
Energielabel
C

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan drukke weg, aan water, beschutte ligging, buiten bebouwde kom en vrij uitzicht
Tuin
Tuin rondom en zonneterras
Berging
Vrijstaande stenen berging
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Parkeerplaats en vrijstaande stenen garage
Garage capaciteit
2 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
11-05-2026

Garage voorzieningen

Vliering, elektra, verwarming en stromend water

Extra kenmerken

  • Alarminstallatie
  • buitenzonwering
  • rolluiken
  • en schuifpui

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 3945

Google Maps

Cothen op de kaart

Bekijk de locatie en ontdek de makelaars in deze regio

Woon- en buurtcijfers in Cothen

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Cothen. In 2025 waren er 3.275 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 496.000.

Inwoners

3.275

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 496.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 36.000

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

72

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Cothen
Jaar Inwoners
2021 3.275
2022 3.260
2023 3.280
2024 3.320
2025 3.275

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Cothen
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 352.000
2022 EUR 388.000
2023 EUR 444.000
2024 EUR 466.000
2025 EUR 496.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 740 0-15: 500 15-25: 385 25-45: 655 45-65: 995

Opleidingsniveau

Hoger

900

Praktisch

510

Middelbaar

1.030

Herkomst inwoners (2025)

Europa

125

Nederland

2.955

Buiten Europa

185

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 219
Appartementen 164
Tussenwoningen 338
Vrijstaande woningen 314
Twee-onder-één-kap woningen 372

Bouwperiode van panden

Voor 1700 3
1700 tot 1900 66
1900 tot 1925 52
1925 tot 1950 69
1950 tot 1970 341
1970 tot 1980 207
1980 tot 1990 177
1990 tot 2000 217
2000 tot 2010 134
2010 tot 2020 142
2020 en later 67

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

346

Label C

311

Label B

227

Label D

161

Label G

112

Label F

76

Label E

40

Label A+

30

Label A+++

22

Label A++

17

Label A++++

14

Label A+++++

0

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Cothen
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.380 3.370
2021 1.560 3.420
2022 1.200 3.140
2023 1.020 2.940
2024 990 3.000

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 910 • Elektriciteit: 2.690

Huurwoning

Gas: 810 • Elektriciteit: 2.060

Koopwoning

Gas: 1.100 • Elektriciteit: 3.290

Appartement

Gas: 680 • Elektriciteit: 2.100

Tussenwoning

Gas: 810 • Elektriciteit: 2.450

Vrijstaande woning

Gas: 1.460 • Elektriciteit: 4.020

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.040 • Elektriciteit: 3.000

Bedrijvigheid in Cothen (2025)

Handel en HORECA 70
Nijverheid en energie 85
Zakelijke dienstverlening 120
Overheid, onderwijs en zorg 60
Landbouw, bosbouw en visserij 45
Vervoer, informatie en communicatie 20
Financiele diensten en onroerendgoed 40
Cultuur, recreatie en overige diensten 55

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 495

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Cothen
Periode Misdrijven
jan 2026 4
jul 2025 7
jun 2025 4
mei 2025 5
mrt 2025 4
mrt 2026 4
nov 2024 11
nov 2025 3
okt 2024 8
okt 2025 7
sep 2024 10
sep 2025 5

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Cothen.

Veelgestelde vragen over wonen in Cothen

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Cothen?

Cothen telt in 2025 ongeveer 3.275 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Cothen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Cothen is in 2025 circa € 496.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Cothen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Cothen ligt rond € 36.000 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Cothen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 72 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Cothen?

In Cothen komt vooral "Twee-onder-één-kap woningen" veel voor, met ongeveer 372 woningen.

Meer woningen in Cothen

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.