Direct naar de inhoud
Logo van Van der Velde & Hoen makelaardij o.z.

Taeke Schuilengalaan 15

9231GS Surhuisterveen • Fryslân

Verkocht

€ 375.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 9.350

2% overdrachtsbelasting (€ 7.500) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 384.350

Koopprijs /m²: € 3.177

Fotogalerij

Omschrijving

Aan de Taeke Schuilengalaan 15 in Surhuisterveen staat deze vrijstaande woning die verrassend veel ruimte biedt, mét een slaap- en badkamer op de begane grond. Deze woning is ideaal voor wie gelijkvloers wil wonen, maar toch prijs stelt op een complete woning met volop leefruimte en praktische voorzieningen. De woning ligt op slechts enkele minuten lopen van het dorpscentrum. Hier vind je supermarkten, winkels, eetgelegenheden en zorgvoorzieningen. Ook sportfaciliteiten en het openbaar vervoer zijn dichtbij. Ondanks die centrale ligging is de straat zelf rustig en groen. Binnenkomst is via de centrale hal, waar direct de prettige sfeer van het huis voelbaar is. Vanuit hier is er toegang tot de trap naar boven en de keuken. De woonkamer (circa 18 m²) ligt aan de voorzijde en heeft grote ramen waardoor het daglicht royaal naar binnen valt. Aansluitend bevindt zich de eetkamer (10 m²), die op zijn beurt in verbinding staat met de keuken. Deze keuken is eenvoudig, maar functioneel. Vanuit de keuken loop je door naar de bijkeuken (6 m²), waar onder meer witgoed geplaatst kan worden. Vervolgens kom je in het achterste gedeelte van de woning, dat in 2002/2003 is aangebouwd en zorgt voor de grote meerwaarde van dit huis: een volwaardige slaapkamer van 19 m² op de begane grond, met directe toegang tot een eigen badkamer van 5 m² met douche, wastafel en toilet. Daarmee is de woning volledig levensloopbestendig. Aansluitend aan dit gedeelte bevindt zich een ruime hal/berging van 11 m² met dubbele deuren naar de oprit. Voor wie graag klust of veel opslagruimte zoekt, is dit een uitkomst, zeker ook vanwege de grote bergzolder boven de aanbouw. Buitenom vind je een grote carport én een gezellige overkapping aan de tuinzijde, waar het op zomerse dagen heerlijk toeven is. Op de verdieping bevinden zich nog eens drie slaapkamers van respectievelijk 9 m², 10 m² en 13 m², een badkamer met douche en wastafel, en diverse vaste kasten. De zolder is bereikbaar via een vlizotrap en biedt extra bergruimte. De woning is degelijk gebouwd, grotendeels voorzien van dubbel glas en in 2013 zijn de gevels na-geïsoleerd. De cv-ketel is in 2024 geplaatst en wordt gehuurd. Het schilderwerk aan de buitenzijde is in 2024 professioneel uitgevoerd. Ben je op zoek naar een woning waar je comfortabel oud kunt worden, midden in het dorp, met ruimte voor logees en hobby's? Dan is deze woning beslist het overwegen waard.

Hypotheek berekenen

€ 375.000

Kosten koper (geschat): € 9.350

2% overdrachtsbelasting (€ 7.500) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 384.350

2,78%

Jaarlijks

%

€ 18.750

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 375.000 k.k.
Status
Verkocht
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
woonhuis, vrijstaande woning

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
2 badkamers en 1 apart toilet
Vloeren
2 woonlagen, een vliering, en een kelder

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
118 m²
Perceeloppervlakte
450 m²
Inhoud
508 m³
Overige inpandige ruimte
15 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
30 m²
Externe bergruimte
6 m²
Achtertuin oppervlakte
188 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1955
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met pannen
Isolatie
Dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Verwarming
Cv-ketel en gaskachels
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Gas gestookt combiketel uit 2024, huur
Energielabel
D

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg en in centrum
Tuin
Achtertuin, voortuin en zonneterras
Tuin ligging
gelegen op het westen bereikbaar via achterom
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Carport

Planning

Aangeboden sinds
23-07-2025
Verkoopdatum
23-08-2025

Badkamer voorzieningen

2 douches, dubbele wastafel, en wastafel

Extra kenmerken

  • Natuurlijke ventilatie

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 9231

Google Maps

Bekijk Surhuisterveen op de kaart

Ontdek waar makelaars actief zijn in Surhuisterveen

Woon- en buurtcijfers in Surhuisterveen

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Surhuisterveen. In 2025 waren er 6.115 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 284.762.

Inwoners

6.115

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 284.762

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 26.104

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

140

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Surhuisterveen
Jaar Inwoners
2021 6.050
2022 6.080
2023 6.100
2024 6.130
2025 6.115

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Surhuisterveen
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 201.959
2022 EUR 220.570
2023 EUR 250.131
2024 EUR 261.089
2025 EUR 284.762

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 1.710 0-15: 940 15-25: 635 25-45: 1.330 45-65: 1.500

Opleidingsniveau

Hoger

740

Praktisch

1.300

Middelbaar

2.080

Herkomst inwoners (2025)

Europa

100

Nederland

5.765

Buiten Europa

245

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 426
Appartementen 697
Tussenwoningen 559
Vrijstaande woningen 882
Twee-onder-één-kap woningen 434

Bouwperiode van panden

Voor 1700 2
1700 tot 1900 9
1900 tot 1925 66
1925 tot 1950 188
1950 tot 1970 792
1970 tot 1980 607
1980 tot 1990 363
1990 tot 2000 211
2000 tot 2010 195
2010 tot 2020 137
2020 en later 110

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

798

Label A

752

Label B

472

Label D

325

Label E

207

Label G

199

Label F

173

Label A+++

77

Label A++

58

Label A+

53

Label A++++

26

Label A+++++

6

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Surhuisterveen
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.361 2.486
2021 1.521 2.556
2022 1.187 2.397
2023 985 2.349
2024 945 2.421

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 926 • Elektriciteit: 2.079

Huurwoning

Gas: 850 • Elektriciteit: 1.776

Koopwoning

Gas: 1.097 • Elektriciteit: 2.837

Appartement

Gas: 643 • Elektriciteit: 1.446

Tussenwoning

Gas: 917 • Elektriciteit: 1.938

Vrijstaande woning

Gas: 1.233 • Elektriciteit: 3.019

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.006 • Elektriciteit: 2.597

Bedrijvigheid in Surhuisterveen (2025)

Handel en HORECA 225
Nijverheid en energie 145
Zakelijke dienstverlening 155
Overheid, onderwijs en zorg 90
Landbouw, bosbouw en visserij 15
Vervoer, informatie en communicatie 55
Financiele diensten en onroerendgoed 35
Cultuur, recreatie en overige diensten 70

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 790

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Surhuisterveen
Periode Misdrijven
jan 2025 13
jan 2026 10
jul 2025 15
jun 2025 16
mei 2025 15
mrt 2025 11
nov 2024 12
nov 2025 7
okt 2024 2
okt 2025 13
sep 2024 18
sep 2025 8

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Surhuisterveen.

Veelgestelde vragen over wonen in Surhuisterveen

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Surhuisterveen?

Surhuisterveen telt in 2025 ongeveer 6.115 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Surhuisterveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Surhuisterveen is in 2025 circa € 284.762.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Surhuisterveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Surhuisterveen ligt rond € 26.104 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Surhuisterveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 140 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Surhuisterveen?

In Surhuisterveen komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 882 woningen.

Meer woningen in Surhuisterveen

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.