Jump to content
Logo of Lamberink Makelaars & Adviseurs

Burgemeester Kuperusplein 164

8442CL Heerenveen • Fryslân

Sold subject to confirmation

€ 325.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 8.350

2% transfer tax (€ 6.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 333.350

Purchase price /m²: € 3.693

Photo Gallery

Description

Welkom in het bruisende hart van Heerenveen! Op een toplocatie, pal aan het levendige Burgemeester Kuperusplein, staat dit fijne en lichte appartement die stadse gezelligheid moeiteloos combineert met modern wooncomfort. HET APPARTEMENT In het centrum van Heerenveen gelegen licht appartement met ruime living, twee slaapkamers, nette badkamer- en toilet en eigen parkeerplaats & inpandige berging in de parkeerkelder. Deze aangename woning beschikt o.a. over een recent geplaatste keukenopstelling, toilet en badkamer. DE LOCATIE De plek had niet beter gekund, het centrum van Heerenveen met al haar voorzieningen bevindt zich namelijk direct om de hoek. Dit gedeelte van Heerenveen maakt onderdeel uit van de centrumvisie Burgemeester Kuperusplein, het ABC-complex, het Gashoudersplein en het Ernst van Harenplein. Momenteel wordt druk gewerkt aan het nog mooier maken van deze zijde van de stad. Dat betekent meer groen. Kijk voor meer informatie op het wereld wijde web met als zoekterm 'Programma centrum Heerenveen'. Kortom, wilt u veilig, comfortabel, zorgeloos, licht en ruim wonen en een prachtige plek? Maak dan een afspraak met de makelaar en kom dit fijne appartement bekijken. INDELING: Begane grond; centrale entree met intercom, lift, trappenhuis en toegang tot de eigen berging en parkeerplaats in de parkeerkelder.   Eerste verdieping: entree, hal, toiletruimte met wandcloset en fonteintje. De servicekast biedt plaats aan de wasmachine en droger. Dankzij de goede zonligging is de living heerlijk licht. Deze ruimte staat in directe verbinding met de loggia en de keuken. De loggia vormt een echte verlenging van de woonkamer en kan het gehele seizoen worden gebruikt. De moderne 'L vormige' keukenopstelling is voorzien van inbouwapparatuur. Twee slaapkamers, een nette badkamer en een keurige toiletruimte maken de woning helemaal compleet.   Een actieve vereniging van eigenaren verzorgt aan de hand van een gedegen planning het appartementencomplex. De maandelijkse bijdrage voor de woning, de berging en de parkeerplaats is €213,25 BIJZONDERHEDEN: - Zonnige loggia / balkon op het westen; - Modern en netjes sanitair; - Moderne keuken voorzien van inbouwapparatuur; - Aanvaarding op korte termijn mogelijk; - Projectnotaris van toepassing (keuze aan de verkoper); - De verkoper heeft de woning zelf niet bewoond; Toelichting meting gebruiksoppervlakte Onze meetinstructie is gebaseerd op NEN2580. De meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting.

Mortgage berekenen

€ 325.000

Cost of copper (estimated): € 8.350

2% transfer tax (€ 6.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 333.350

2,78%

Yearly

%

€ 16.250

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (15-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 325.000 k.k.
Status
Sold subject to confirmation
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Portiekflat

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
1 woonlaag
Located on
3e woonlaag

Areas and volumes

Living area
88 m²
Content
310 m³
Other enclosed space
6 m²
External storage space
5 m²

Construction and Energy

Year of construction
1991
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Insulation
Volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Vaillant HR ketel (gas gestookt combiketel, eigendom)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
In centrum en vrij uitzicht
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Parkeerkelder

Planning

Available since
13-04-2026

Bathroom facilities

Inloopdouche, ligbad, en wastafel

Additional features

  • Lift
  • mechanische ventilatie
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 8442

Google Maps

Map of Heerenveen

Explore Heerenveen and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Heerenveen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Heerenveen. In 2025 were there 31.305 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 304.000.

Residents

31.305

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 304.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.000

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

1.450

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Heerenveen
Year Residents
2021 29.795
2022 30.220
2023 30.680
2024 31.070
2025 31.305

Annual WOZ value

WOZ value per year in Heerenveen
Year Average WOZ
2021 EUR 221.000
2022 EUR 244.000
2023 EUR 287.000
2024 EUR 297.000
2025 EUR 304.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 7.230 0-15: 4.660 15-25: 3.605 25-45: 7.660 45-65: 8.145

Education level

Hoger

7.110

Praktisch

5.760

Middelbaar

9.910

Origin of residents (2025)

Europa

1.940

Nederland

24.930

Buiten Europa

4.430

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 2.159
Appartementen 5.421
Tussenwoningen 4.086
Vrijstaande woningen 2.526
Twee-onder-één-kap woningen 1.927

Construction period of buildings

Voor 1700 2
1700 tot 1900 265
1900 tot 1925 446
1925 tot 1950 935
1950 tot 1970 2.760
1970 tot 1980 2.368
1980 tot 1990 1.453
1990 tot 2000 1.449
2000 tot 2010 1.773
2010 tot 2020 1.263
2020 en later 708

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

5.659

Label C

3.786

Label B

2.964

Label D

1.085

Label G

921

Label E

868

Label F

434

Label A+++

420

Label A+

404

Label A++

206

Label A++++

89

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Heerenveen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.130 2.430
2021 1.250 2.480
2022 980 2.340
2023 820 2.240
2024 790 2.330

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 890 • Electricity: 2.320

Huurwoning

Gas: 670 • Electricity: 1.740

Koopwoning

Gas: 950 • Electricity: 2.720

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.560

Tussenwoning

Gas: 780 • Electricity: 2.200

Vrijstaande woning

Gas: 1.190 • Electricity: 3.540

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 960 • Electricity: 2.580

Business activity in Heerenveen (2025)

Handel en HORECA 780
Nijverheid en energie 500
Zakelijke dienstverlening 1.150
Overheid, onderwijs en zorg 805
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 325
Financiele diensten en onroerendgoed 215
Cultuur, recreatie en overige diensten 445

Total number of company establishments: 4.245

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Heerenveen
Period Crimes
jan 2025 124
jan 2026 88
jul 2025 104
jun 2025 113
mei 2025 107
mrt 2025 157
nov 2024 122
nov 2025 133
okt 2024 116
okt 2025 142
sep 2024 70
sep 2025 112

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Heerenveen.

Frequently asked questions about living in Heerenveen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Heerenveen?

Heerenveen telt in 2025 ongeveer 31.305 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen is in 2025 circa € 304.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen ligt rond € 32.000 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Heerenveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.450 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Heerenveen?

In Heerenveen komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 5.421 woningen.

Meer houses in Heerenveen

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.