Jump to content
Logo of HuisPortaal

Marktweg 81 32

8444AC Heerenveen • Fryslân

Available

€ 459.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 11.030

2% transfer tax (€ 9.180) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 470.030

Purchase price /m²: € 4.371

Photo Gallery

Description

Omschrijving: Comfortabel en licht 3-kamerappartement met zonnig balkon en vrij uitzicht op groen Aan de Marktweg in Heerenveen staat "Residence Heerenwoud", een uitstekend onderhouden appartementencomplex uit 2000. Dit royale 3-kamerappartement (105 m²) is gelegen op de derde verdieping en biedt een heerlijk vrij uitzicht op de parkachtige tuin. Met een zonnig balkon op het zuiden, twee ruime slaapkamers en een hoogwaardige keuken en badkamer is dit appartement een ideale keuze voor wie zorgeloos wil genieten van comfortabel wonen. Het complex beschikt over een lift vanaf de parkeerkelder en begane grond, waarna het appartement zelf volledig gelijkvloers is. De actieve VvE zorgt voor goed onderhoud van het complex, dat voorzien is van een centrale entree met video-intercominstallatie. Indeling: Ruime hal met meterkast en praktische was-/CV-ruimte. Aan het einde van de gang bereikt u de lichtovergoten woonkamer (ca. 40,16 m²) met grote raampartijen. De halfopen L-vormige keuken (ca. 8,19 m²) is kort na oplevering gerealiseerd met hoogwaardige materialen, volledig uitgerust en voorzien van diverse inbouwapparatuur. Vanuit de woonkamer bereikt u het zonnige balkon (ca. 13,37 m²) met uitzicht op het zuiden en zuidoosten, waar u kunt genieten van het fraaie groene uitzicht op de parktuin. De badkamer (ca. 6,08 m²), eveneens kort na oplevering gerealiseerd met hoogwaardige materialen, is ruim en comfortabel, voorzien van een toilet, inloopdouche, designradiator en wastafel. Er zijn twee slaapkamers van ca. 12,94 m² en 17,23 m². Daarnaast beschikt het appartement over een separaat toilet in de gang. Er is een eigen parkeerplaats (ca. 11,69 m²) in de parkeerkelder, die met afstandsbediening te openen is, en een afsluitbare berging (ca. 7,31 m²) voorzien van elektra en opbergplanken. Locatie: Nabij Thialf, de bossen van Oranjewoud, golfbaan Heidemeer, winkelcentrum De Akkers en het centrum van Heerenveen met al haar voorzieningen. De bushalte bevindt zich voor de deur en de snelwegen A7 en A32 zijn zeer snel bereikbaar. Bezichtiging: Neem gelieve contact op via Funda of kom Zaterdag 28 Maart 11:00-15:00 naar de Open Huizen dag. Algemeen: Bouwjaar: 1999 105 m² woonoppervlakte Groepkast: 7 groepen / 2 aardlekschakelaars Mechanische ventilatie (Comfofan) Centraal vuilnissysteem Energielabel: A Buitenkraan Bijdrage VvE: € 254,- per maand Aanvaarding in overleg

Mortgage berekenen

€ 459.000

Cost of copper (estimated): € 11.030

2% transfer tax (€ 9.180) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 470.030

2,78%

Yearly

%

€ 22.950

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 459.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Portiekwoning (appartement)

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
1 woonlaag

Areas and volumes

Living area
105 m²
Content
347 m³
Building bound outdoor space
13 m²
External storage space
19 m²

Construction and Energy

Year of construction
1999
Construction method
Bestaande bouw
Insulation
Dubbel glas en volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit ProLine NxT HRC 24/CW4 (Sept 2020) ( combiketel uit 2020)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
Beschutte ligging en in bosrijke omgeving
Garage type
Inpandig
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
27-02-2026

Bathroom facilities

Douche, ligbad, toilet, en wastafel

Garage facilities

Elektrische deur en elektra

Maps

Postal code map

Postcode map for 8444

Google Maps

Map of Heerenveen

Explore Heerenveen and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Heerenveen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Heerenveen. In 2025 were there 31.305 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 304.000.

Residents

31.305

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 304.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.000

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

1.450

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Heerenveen
Year Residents
2021 29.795
2022 30.220
2023 30.680
2024 31.070
2025 31.305

Annual WOZ value

WOZ value per year in Heerenveen
Year Average WOZ
2021 EUR 221.000
2022 EUR 244.000
2023 EUR 287.000
2024 EUR 297.000
2025 EUR 304.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 7.230 0-15: 4.660 15-25: 3.605 25-45: 7.660 45-65: 8.145

Education level

Hoger

7.110

Praktisch

5.760

Middelbaar

9.910

Origin of residents (2025)

Europa

1.940

Nederland

24.930

Buiten Europa

4.430

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 2.159
Appartementen 5.421
Tussenwoningen 4.086
Vrijstaande woningen 2.526
Twee-onder-één-kap woningen 1.927

Construction period of buildings

Voor 1700 2
1700 tot 1900 265
1900 tot 1925 446
1925 tot 1950 935
1950 tot 1970 2.760
1970 tot 1980 2.368
1980 tot 1990 1.453
1990 tot 2000 1.449
2000 tot 2010 1.773
2010 tot 2020 1.263
2020 en later 708

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

5.659

Label C

3.786

Label B

2.964

Label D

1.085

Label G

921

Label E

868

Label F

434

Label A+++

420

Label A+

404

Label A++

206

Label A++++

89

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Heerenveen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.130 2.430
2021 1.250 2.480
2022 980 2.340
2023 820 2.240
2024 790 2.330

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 890 • Electricity: 2.320

Huurwoning

Gas: 670 • Electricity: 1.740

Koopwoning

Gas: 950 • Electricity: 2.720

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.560

Tussenwoning

Gas: 780 • Electricity: 2.200

Vrijstaande woning

Gas: 1.190 • Electricity: 3.540

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 960 • Electricity: 2.580

Business activity in Heerenveen (2025)

Handel en HORECA 780
Nijverheid en energie 500
Zakelijke dienstverlening 1.150
Overheid, onderwijs en zorg 805
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 325
Financiele diensten en onroerendgoed 215
Cultuur, recreatie en overige diensten 445

Total number of company establishments: 4.245

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Heerenveen
Period Crimes
jan 2025 124
jan 2026 88
jul 2025 104
jun 2025 113
mei 2025 107
mrt 2025 157
nov 2024 122
nov 2025 133
okt 2024 116
okt 2025 142
sep 2024 70
sep 2025 112

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Heerenveen.

Frequently asked questions about living in Heerenveen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Heerenveen?

Heerenveen telt in 2025 ongeveer 31.305 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen is in 2025 circa € 304.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen ligt rond € 32.000 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Heerenveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.450 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Heerenveen?

In Heerenveen komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 5.421 woningen.

Meer houses in Heerenveen

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.