Jump to content
Logo of Mert-K makelaardij

Capucijnenstraat 91 D

6211RP Maastricht • Limburg

Sold

€ 429.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 10.430

2% transfer tax (€ 8.580) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 439.430

Purchase price /m²: € 2.648

Photo Gallery

Description

Verrassend ruim appartement in hartje Maastricht – Capucijnenstraat 91D Aangeboden door Mert-K Makelaardij Bent u op zoek naar een royaal appartement met 3 tot 4 slaapkamers, midden in het levendige stadscentrum van Maastricht? Dan is dit instapklare appartement van maar liefst 162 m² aan de Capucijnenstraat 91D precies wat u zoekt. Met het Vrijthof op een paar minuten lopen en alle voorzieningen binnen handbereik – van supermarkten en sportscholen tot gezellige restaurants, musea, theater en het Centraal Station – geniet u hier optimaal van alles wat Maastricht te bieden heeft. En toch kunt u zich in dit appartement terugtrekken in een rustige, comfortabele woonomgeving. Indeling: Begane grond Via de recent gerenoveerde, monumentale gevel betreedt u de statige entreehal met een robuuste voordeur. Hier bevinden zich de meterkasten en de toegang tot in totaal vier appartementen. Tevens is hier de toegang tot de externe berging/fietsenstalling. Eerste verdieping Bij binnenkomst valt direct de royale woonkamer op. Dankzij vier draai-kiepramen geniet u hier van veel lichtinval en een prettige, open sfeer. De woonkamer staat in verbinding met de nette keuken, die is uitgerust met diverse inbouwapparatuur. Verder vindt u op deze verdieping: • een praktische berging met garderobe, • een half betegeld toilet met fontein, • een badkamer met ligbad, wastafelmeubel en spiegel, • een aparte bijkeuken/wasruimte, • én een ruime extra kamer van 14 m², perfect te gebruiken als werkkamer, logeer- of slaapkamer. Tweede verdieping Via de vaste hardhouten trap bereikt u de tweede verdieping. Hier bevind zich een royale overloop (25 m²), die desgewenst nog te splitsen is voor het creëren van een extra kamer. Het grote dakraam zorgt voor veel daglicht. Daarnaast beschikt deze verdieping over: • een walk-in closet (12 m²), • een slaapkamer van 11 m², • en een bijzonder ruime kamer van maar liefst 28 m², voorzien van een eigen wastafel. Deze ruimte leent zich uitstekend als hoofdslaapkamer, studio of kantoorruimte. Bijzonderheden • Instapklaar en direct beschikbaar • Maar liefst 162 m² woonoppervlak • Mogelijkheid tot 3 à 4 slaapkamers • Volop lichtinval en een statige uitstraling • Geschikt voor meerdere bewoners of werken aan huis • VvE-bijdrage €168,- per maand • Verwarming via een Nefit HR-ketel (2015, eigendom) Dit appartement combineert ruimte, licht en comfort met een unieke ligging in het historische centrum van Maastricht. Perfect voor wie het bruisende stadsleven wil ervaren, maar thuis rust en ruimte zoekt. Deze informatie is met de grootst mogelijke zorg samengesteld door Mert-K Makelaardij. Hoewel wij streven naar volledigheid en nauwkeurigheid, kunnen aan de vermelde gegevens geen rechten worden ontleend. De woning is opgemeten volgens de NEN2580-meetinstructie, maar kleine afwijkingen kunnen voorkomen. Voor exacte afmetingen adviseren wij u de woning zelf te meten. Schriftelijkheidsvereiste: ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper, wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat koper en verkoper de koopovereenkomst hebben getekend.

Mortgage berekenen

€ 429.000

Cost of copper (estimated): € 10.430

2% transfer tax (€ 8.580) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 439.430

2,78%

Yearly

%

€ 21.450

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 429.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
appartement, portiekflat (appartement)

Index

Rooms
8 rooms
Bedrooms
5 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer
Floors
3 woonlagen
Located on
2e woonlaag

Areas and volumes

Living area
162 m²
Content
535 m³
Other enclosed space
20 m²
External storage space
4 m²

Construction and Energy

Year of construction
1823
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Gedeeltelijk dubbel glas en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit Hr ( combiketel uit 2025, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE periodic contribution
No
VvE reserve fund present
No
VvE maintenance plan
No
VvE opstalverzekering
No

Outdoor space and parking

Salvage
Inpandig
Parking
Openbaar parkeren

Planning

Available since
23-09-2025
Sale date
07-04-2026

Bathroom facilities

Douche, ligbad, wastafel, en wastafelmeubel

Additional features

  • Balansventilatie
  • dakraam
  • mechanische ventilatie
  • natuurlijke ventilatie
  • en rookkanaal

Maps

Postal code map

Postcode map for 6211

Google Maps

Geographical overview Maastricht

Geographic orientation and real estate agent density in Maastricht

Residential and neighborhood statistics in Maastricht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Maastricht. In 2026 were there 126.026 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 313.000.

Residents

126.026

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 313.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.900

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

7.537

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Maastricht
Year Residents
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Annual WOZ value

WOZ value per year in Maastricht
Year Average WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Education level

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Origin of residents (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Construction period of buildings

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

15.755

Label A

13.753

Label B

10.777

Label D

6.853

Label G

6.274

Label E

5.553

Label F

5.314

Label A+

1.868

Label A+++

1.155

Label A++

762

Label A++++

196

Label A+++++

5

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Maastricht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Electricity: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Electricity: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Electricity: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Electricity: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Electricity: 2.970

Business activity in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Total number of company establishments: 14.555

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Maastricht
Period Crimes
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Maastricht.

Frequently asked questions about living in Maastricht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer houses in Maastricht

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.