Jump to content
Logo of Ab Gaasbeek Makelaardij

Taets van Amerongenweg 2 12

3927BK Renswoude • Utrecht

Available

€ 459.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 11.030

2% transfer tax (€ 9.180) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 470.030

Purchase price /m²: € 5.464

Photo Gallery

Description

Taets van Amerongenweg 2 12 Renswoude is een moderne, stijlvolle woning in het appartementencomplex Taets van Amerongenweg. Het 3-kamerappartement, met een woonoppervlakte van circa 84 m² en bouwjaar 2006, is gelegen op de begane grond en biedt toegang tot een loggia. De woning is voorzien van een open keuken met moderne inbouwapparatuur, twee slaapkamers en een modern uitgevoerde badkamer met inloopdouche. Het appartement is voorzien van dubbele beglazing, isolatie en een energielabel A. Aan de voorzieningen is glasvezel, CV-ketel uit 2024 en een pvc-vloer. Er is sprake van eigen berging in het souterrain en een kelder voor extra opslag. Parkeren is mogelijk op eigen terrein van het complex. De woning ligt centraal in Renswoude, op loopafstand van winkels, eerstelijnsgezondheidscentra, huisarts en apotheek. De omgeving is rustig maar goed bereikbaar van grote steden zoals Amersfoort, Ede en Veenendaal via de A12. Renswoude is gelegen in de Gelderse Vallei, midden tussen natuurgebieden en agrarisch gebied. Het appartementencomplex is voorzien van een afgesloten entree, lift en moderne intercom. De maandelijkse servicekosten bedragen ongeveer € 120,-, en de Vereniging van Eigenaren is actief. Het appartement is levensloopbestendig en geschikt voor het hele gezin.

Mortgage berekenen

€ 459.000

Cost of copper (estimated): € 11.030

2% transfer tax (€ 9.180) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 470.030

2,78%

Yearly

%

€ 22.950

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 459.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Portiekflat (appartement)

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
1 woonlaag
Located on
1e woonlaag

Areas and volumes

Living area
84 m²
Content
289 m³
Building bound outdoor space
4 m²
External storage space
7 m²

Construction and Energy

Year of construction
2006
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Plat dak
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit Topline (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
In bosrijke omgeving, in centrum en in woonwijk
Salvage
Box
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren

Planning

Available since
09-04-2026

Bathroom facilities

Inloopdouche, wastafel, en wastafelmeubel

Additional features

  • Glasvezelkabel
  • lift
  • en mechanische ventilatie

Maps

Postal code map

Postcode map for 3927

Google Maps

Renswoude on the map

Explore Renswoude and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Renswoude

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Renswoude. In 2026 were there 5.905 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 514.000.

Residents

5.905

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 514.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 33.100

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

129

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Renswoude
Year Residents
2022 5.651
2023 5.747
2024 5.753
2025 5.782
2026 5.905

Annual WOZ value

WOZ value per year in Renswoude
Year Average WOZ
2021 EUR 369.000
2022 EUR 402.000
2023 EUR 499.000
2024 EUR 515.000
2025 EUR 514.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 980 0-15: 1.198 15-25: 757 25-45: 1.433 45-65: 1.414

Education level

Hoger

21

Praktisch

34

Middelbaar

46

Origin of residents (2025)

Europa

335

Nederland

5.130

Buiten Europa

317

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 398
Appartementen 339
Tussenwoningen 807
Vrijstaande woningen 525
Twee-onder-één-kap woningen 269

Construction period of buildings

Voor 1700 8
1700 tot 1900 44
1900 tot 1925 29
1925 tot 1950 144
1950 tot 1970 325
1970 tot 1980 377
1980 tot 1990 214
1990 tot 2000 251
2000 tot 2010 317
2010 tot 2020 436
2020 en later 152

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

869

Label C

469

Label B

328

Label G

128

Label D

126

Label F

77

Label A++++

50

Label A+

45

Label A+++

44

Label E

40

Label A++

17

Label A+++++

2

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Renswoude
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.370 3.220
2021 1.490 3.350
2022 1.160 3.120
2023 970 2.910
2024 950 3.020

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 940 • Electricity: 2.670

Huurwoning

Gas: 770 • Electricity: 2.250

Koopwoning

Gas: 1.040 • Electricity: 3.150

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 2.010

Tussenwoning

Gas: 780 • Electricity: 2.480

Vrijstaande woning

Gas: 1.410 • Electricity: 4.170

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.190 • Electricity: 3.220

Business activity in Renswoude (2025)

Handel en HORECA 140
Nijverheid en energie 210
Zakelijke dienstverlening 205
Overheid, onderwijs en zorg 100
Landbouw, bosbouw en visserij 100
Vervoer, informatie en communicatie 50
Financiele diensten en onroerendgoed 75
Cultuur, recreatie en overige diensten 75

Total number of company establishments: 960

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Renswoude
Period Crimes
jan 2026 10
jul 2025 10
jun 2025 14
mei 2025 24
mrt 2025 12
mrt 2026 12
nov 2024 15
nov 2025 11
okt 2024 7
okt 2025 10
sep 2024 7
sep 2025 6

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Renswoude.

Frequently asked questions about living in Renswoude

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Renswoude?

Renswoude telt in 2026 ongeveer 5.905 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Renswoude?

De gemiddelde WOZ-waarde in Renswoude is in 2025 circa € 514.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Renswoude?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Renswoude ligt rond € 33.100 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Renswoude?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 129 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Renswoude?

In Renswoude komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 807 woningen.

Meer houses in Renswoude

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.