Jump to content
Logo of Goedhart Makelaars

Floraweg 88

2371AN Roelofarendsveen • Zuid-Holland

Sold

€ 650.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 14.850

2% transfer tax (€ 13.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 664.850

Purchase price /m²: € 4.037

Photo Gallery

Description

Vrijstaand wonen met comfort, ruimte én levensloopbestendige mogelijkheden! Op zoek naar een ruime, vrijstaande woning waar comfort, duurzaamheid en flexibiliteit samenkomen? Deze woning uit 1990 biedt het allemaal. Met een woonoppervlakte van 161 m², gelegen op een perceel van 270 m² en voorzien van energielabel A, is dit een ideale gezinswoning die bovendien levensloopbestendig te gebruiken is dankzij de voorzieningen op de begane grond. De woning beschikt over parkeren op eigen terrein, meerdere schuifpuien naar de tuin, vloerverwarming op vrijwel de gehele begane grond, 8 zonnepanelen en een multifunctionele aanbouw die perfect dienst kan doen als werk-, hobby-, praktijk of ontspanningsruimte. Ligging: De woning is gelegen in een rustige en kindvriendelijke woonwijk in Roelofarendsveen, met een prettige combinatie van groen en water in de directe omgeving. Het dorp staat bekend om zijn centrale ligging in de Randstad en biedt een fijne woonomgeving met alle dagelijkse voorzieningen binnen handbereik, zoals supermarkten, scholen, kinderopvang en sportverenigingen. Daarnaast zijn de uitvalswegen richting de grotere steden zoals Leiden, Alphen aan den Rijn, Schiphol en Amsterdam uitstekend bereikbaar. Ook het openbaar vervoer is goed geregeld. Voor recreatie en ontspanning liggen de Westeinderplassen en diverse natuur- en wandelgebieden op korte afstand, wat deze locatie extra aantrekkelijk maakt. Indeling Begane grond: Via de entree kom je in de hal met trapopgang naar de eerste verdieping. Vanuit hier is er toegang tot een multifunctionele kamer, ideaal als slaapkamer, kantoor of praktijkruimte. Dit maakt de woning uitermate geschikt voor levensloopbestendig wonen. Aansluitend bevinden zich een separate toiletruimte, voorzien van een vrijhangend toilet met fonteitje, en een badkamer uitgerust met een ligbad, wastafel in meubel en een was-/droogopstelling. De royale woonkamer is licht en ruim opgezet en staat in open verbinding met de moderne L-vormige keuken. De vrijwel gehele begane grond is voorzien van vloerverwarming, wat zorgt voor optimaal wooncomfort. De keuken is uitgerust met luxe inbouwapparatuur, waaronder een SMEG elektrisch fornuis, vaatwasser, afzuigkap en een inbouwkoelkast. Vanuit de woonkamer geeft een schuifpui toegang tot de achtertuin, wat zorgt voor een prettige verbinding tussen binnen en buiten. Grenzend aan de keuken bevindt zich de in 2018 gerealiseerde aanbouw, momenteel ingericht als een sfeervolle man cave. Deze multifunctionele ruimte is eveneens voorzien van een schuifpui naar de tuin. Handig zijn de ingebouwde opslagkasten, waarin tevens de opstelplaats van de cv-installatie (Nefit, bouwjaar 2018) is gerealiseerd. Eerste verdieping De overloop biedt toegang tot meerdere slaapkamers en de centraal gelegen badkamer. De badkamer is luxe uitgevoerd en beschikt over een inloopdouche, dubbele wastafel in meubel en een vrijhangend toilet. De hoofdslaapkamer is bijzonder ruim en kan desgewenst worden opgesplitst in twee kamers. Aan de andere zijde bevinden zich nog twee goed bemeten slaapkamers. De verdieping is extra ruim dankzij de aanwezige dakkapellen: aan de achterzijde over de volledige breedte en aan de voorzijde twee royale dakkapellen. Alle slaapkamers op de eerste verdieping zijn volledig voorzien van elektrische rolluiken, aangedreven op zonnestroom, ideaal voor verduistering en extra privacy. Tuin De woning beschikt over een verzorgde voor- en achtertuin. In de voortuin is parkeergelegenheid op eigen terrein aanwezig. De achtertuin ligt op het westen en is bereikbaar via de schuifpuien vanuit de woonkamer en de man cave en biedt voldoende ruimte om te ontspannen en te genieten van het buitenleven. Bijzonderheden - Bouwjaar 1990 - Woonoppervlakte 161 m² - Perceeloppervlakte 270 m² - Energielabel A - Levensloopbestendig dankzij slaapkamer en badkamer op de begane grond. - Parkeren op eigen terrein. - Kunststof kozijnen met HR++ beglazing. - Vrijwel gehele begane grond voorzien van vloerverwarming. - 8 zonnepanelen aanwezig (2025). - Schuifpui vanuit woonkamer én man cave naar de achtertuin op het westen. - Alle slaapkamers op de eerste verdieping voorzien van elektrische rolluiken op zonnestroom. - Aanbouw / man-cave gerealiseerd in 2018. - CV-ketel Nefit, bouwjaar 2018. - Dakpannen vernieuwd in 2025. - Vier slaapkamers (mogelijkheid tot vijf). - Oplevering in overleg. Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 650.000

Cost of copper (estimated): € 14.850

2% transfer tax (€ 13.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 664.850

3,04%

Yearly

%

€ 32.500

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (15-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 650.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, vrijstaande woning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
2 badkamers en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
161 m²
Land area
270 m²
Content
552 m³

Construction and Energy

Year of construction
1990
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Insulation
Dakisolatie, HR-glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit Trendline II HRC30/CW5 (gas gestookt combiketel uit 2018, eigendom)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en buiten bebouwde kom
Garden
Tuin rondom
Parking
Op eigen terrein

Planning

Available since
19-03-2026
Sale date
29-04-2026

Additional features

  • Dakraam
  • rolluiken
  • schuifpui
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 2371

Google Maps

Map of Roelofarendsveen

Explore Roelofarendsveen and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Roelofarendsveen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Roelofarendsveen. In 2025 were there 10.609 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 488.751.

Residents

10.609

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 488.751

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 30.455

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

272

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Roelofarendsveen
Year Residents
2021 9.185
2022 9.536
2023 9.875
2024 10.477
2025 10.609

Annual WOZ value

WOZ value per year in Roelofarendsveen
Year Average WOZ
2021 EUR 341.753
2022 EUR 377.612
2023 EUR 448.405
2024 EUR 465.742
2025 EUR 488.751

Composition of residents

Age build-up

65+: 2.204 0-15: 1.897 15-25: 1.057 25-45: 2.923 45-65: 2.524

Education level

Hoger

2.217

Praktisch

1.987

Middelbaar

3.396

Origin of residents (2025)

Europa

663

Nederland

8.828

Buiten Europa

1.118

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 710
Appartementen 1.306
Tussenwoningen 1.613
Vrijstaande woningen 681
Twee-onder-één-kap woningen 448

Construction period of buildings

Voor 1700 6
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 61
1925 tot 1950 154
1950 tot 1970 784
1970 tot 1980 1.101
1980 tot 1990 204
1990 tot 2000 143
2000 tot 2010 523
2010 tot 2020 566
2020 en later 560

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

1.649

Label C

914

Label B

602

Label D

322

Label A+++

268

Label F

209

Label E

150

Label A++++

124

Label A++

109

Label G

94

Label A+

62

Label A+++++

3

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Roelofarendsveen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.109 2.973
2021 1.227 3.035
2022 920 2.804
2023 778 2.672
2024 722 2.755

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 763 • Electricity: 2.820

Huurwoning

Gas: 707 • Electricity: 2.155

Koopwoning

Gas: 826 • Electricity: 2.965

Appartement

Gas: 508 • Electricity: 1.981

Tussenwoning

Gas: 685 • Electricity: 2.474

Vrijstaande woning

Gas: 1.316 • Electricity: 4.183

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 997 • Electricity: 3.303

Business activity in Roelofarendsveen (2025)

Handel en HORECA 263
Nijverheid en energie 248
Zakelijke dienstverlening 391
Overheid, onderwijs en zorg 210
Landbouw, bosbouw en visserij 83
Vervoer, informatie en communicatie 128
Financiele diensten en onroerendgoed 102
Cultuur, recreatie en overige diensten 165

Total number of company establishments: 1.589

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Roelofarendsveen
Period Crimes
jan 2025 20
jan 2026 16
jul 2025 25
jun 2025 24
mei 2025 14
mrt 2025 19
nov 2024 21
nov 2025 33
okt 2024 13
okt 2025 24
sep 2024 22
sep 2025 30

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Roelofarendsveen.

Frequently asked questions about living in Roelofarendsveen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Roelofarendsveen?

Roelofarendsveen telt in 2025 ongeveer 10.609 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Roelofarendsveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Roelofarendsveen is in 2025 circa € 488.751.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Roelofarendsveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Roelofarendsveen ligt rond € 30.455 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Roelofarendsveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 272 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Roelofarendsveen?

In Roelofarendsveen komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 1.613 woningen.

Meer houses in Roelofarendsveen

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.