Jump to content
Logo of Dirk van Uden Makelaardij & Taxaties

Hortensiastraat 8 C

5271GV Sint-Michielsgestel • Noord-Brabant

Sold

€ 585.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 13.550

2% transfer tax (€ 11.700) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 598.550

Purchase price /m²: € 4.834

Photo Gallery

Description

Wat een kans… misschien wordt dit prachtige instapklare appartement wel jouw nieuwe thuis! We hebben een royaal 3-kamerappartement met carport en berging in de verkoop gekregen in Residentie “Michael”. Je woont hier met alle gemakken van het centrum van Sint-Michielsgestel om de hoek, terwijl je tegelijkertijd geniet van rust, comfort en veel groen in je directe omgeving. Het appartement is in 2023 geheel gerenoveerd! Naast een nieuwe keuken, badkamer en toiletruimte is het gehele appartement voorzien van een nieuwe vloer en wandafwerking, echt instapklaar. Het appartement ligt op de 1e verdieping en is eenvoudig bereikbaar met de lift. Aan de voorzijde beschik je over een balkon. Wat direct opvalt is het vele groen rondom het complex, met volwassen bomen en een groot grasveld. Het kleinschalige appartementencomplex ligt schuin tegenover diverse winkels, waaronder de bakker en groenteboer. Het dorpscentrum bereik je te voet; hier vind je supermarkten en diverse speciaalzaken. Ook aan horeca geen gebrek: je kunt hier de hele dag terecht voor een kop koffie, een borrel of een fijne maaltijd. Sint-Michielsgestel kent een rijk sociaal leven met tal van verenigingen, clubs en koren. Voor iedere doelgroep wordt er het hele jaar door van alles georganiseerd. De rivier “De Dommel” stroomt dwars door het dorp en biedt een prachtige omgeving voor wandel- en fietstochten. Wil je uitgebreid winkelen, een museum bezoeken of een avondje uit? De bourgondische stad ’s-Hertogenbosch bereik je binnen een kwartier met de fiets of auto. Ook het openbaar vervoer is goed geregeld: op 8 minuten lopen vind je een bushalte met verbinding naar het station van ’s-Hertogenbosch. Residentie “Michael” bestaat uit 15 appartementen verdeeld over 4 woonlagen. Per entree heb je toegang tot 8 appartementen; voor Hortensiastraat 8c gebruik je de linker entree. Het bellentableau en intercomsysteem bevinden zich onder de overkapping. Via een brede hal bereik je de lift naar de 1e verdieping. Uiteraard kun je ook gebruikmaken van de trap. Op deze verdieping bevindt zich slechts één ander appartement. Geen galerij met voorbijlopende passanten langs je raam, maar een eigen portiek met slechts twee appartementen per verdieping – wel zo prettig en rustig. Indeling appartement De ruime hal vormt het centrale punt van het appartement. Vanuit hier heb je toegang tot de woonkamer, berging, toiletruimte, meterkast, badkamer en twee royale slaapkamers. De woonkamer is heerlijk ruim en biedt voldoende plaats voor zowel een eettafel als een comfortabele zithoek bij het raam. Dankzij de grote raampartijen en deur naar het balkon valt er veel natuurlijk licht naar binnen. Bovendien kijk je prachtig uit op het groen rondom het complex. De open keuken is praktisch en bijzonder ruim, hier kan iedere kok zich heerlijk uitleven en heerlijke maaltijden bereiden. Wil je liever taarten bakken, dat kan ook er is een combimagnetron en stoomoven aanwezig, net zoals een 5-pits inductiekookplaat, afzuigkap, koelkast en aparte vriezer. De vaatwasser maakt het leven een stukje aangenamer. Gezinsleden of vrienden kunnen tijdens het kokkerellen aan de bar al gezellig bijkletsen. Dit is ook een fijne plek voor een snel ontbijt. Vanuit de woonkamer stap je zo het balkon op, waar je een doorkijkje hebt richting de Esscheweg en de Leliestraat. Een fijne plek om urenlang te genieten van de rust en het gezang van de vogels in de bomen. De badkamer is verrassend ruim en voorzien van een ruime inloopdouche, extra toilet en dubbele wastafel met ombouw met veel opbergruimte. Beide slaapkamers zijn uitgerust met vloerbedekking en grote raampartijen. Op de grootste kamer is een ruime inbouwkast. De ruime berging biedt volop opbergmogelijkheden. Hier vind je tevens de aansluitingen voor de wasapparatuur en is de cv-ketel geplaatst. De carport en de externe berging bevinden zich aan de achterzijde van het complex op eigen terrein. Dit terrein is afgesloten met een toegangspoort die je met een afstandsbediening kunt bedienen. Voor bezoekers is er aan de voorzijde voldoende openbare parkeergelegenheid. Gezonde VVE Het complex heeft een actief beleid en gezonde VVE, de stukken zijn opvraagbaar via de makelaar. De servicekosten bedragen € 309,- per maand Het appartement is voorzien van een eigen Cv installatie ( Hr combiketel 2019) en vernieuwde meterkast (2023), daarnaast is het appartement goed geïsoleerd en beschikt over Energielabel A+. Samengevat: - royaal 3-kamer appartement - energielabel A+ - 121 m2 woonoppervlak - op de eerste verdieping gelegen, via een lift toegankelijk - met carport + berging op afgesloten terrein achter het complex - ruim terras aan de voorzijde - kleinschalig appartementencomplex, nabij het gezellige centrum Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 585.000

Cost of copper (estimated): € 13.550

2% transfer tax (€ 11.700) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 598.550

3,04%

Yearly

%

€ 29.250

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 585.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
appartement, portiekflat

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
1 woonlaag
Located on
1e woonlaag

Areas and volumes

Living area
121 m²
Content
400 m³
Building bound outdoor space
8 m²
External storage space
10 m²

Construction and Energy

Year of construction
2005
Construction method
Bestaande bouw
Insulation
Volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Intergas HRE (gas gestookt combiketel uit 2019, eigendom)
Energy label
A+

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
In centrum, in woonwijk en vrij uitzicht
Garage type
Carport

Planning

Available since
26-02-2026
Sale date
06-04-2026

Bathroom facilities

Dubbele wastafel, inloopdouche, toilet, en wastafelmeubel

Maps

Postal code map

Postcode map for 5271

Google Maps

View Sint-Michielsgestel on the map

Explore Sint-Michielsgestel and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Sint-Michielsgestel

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Sint-Michielsgestel. In 2025 were there 12.665 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 465.088.

Residents

12.665

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 465.088

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 28.713

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

297

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Sint-Michielsgestel
Year Residents
2021 12.365
2022 12.335
2023 12.595
2024 12.540
2025 12.665

Annual WOZ value

WOZ value per year in Sint-Michielsgestel
Year Average WOZ
2021 EUR 339.603
2022 EUR 370.123
2023 EUR 435.205
2024 EUR 439.706
2025 EUR 465.088

Composition of residents

Age build-up

65+: 3.040 0-15: 1.920 15-25: 1.390 25-45: 2.630 45-65: 3.690

Education level

Hoger

3.000

Praktisch

2.340

Middelbaar

3.620

Origin of residents (2025)

Europa

670

Nederland

10.980

Buiten Europa

980

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 972
Appartementen 897
Tussenwoningen 1.728
Vrijstaande woningen 1.218
Twee-onder-één-kap woningen 730

Construction period of buildings

Voor 1700 11
1700 tot 1900 86
1900 tot 1925 235
1925 tot 1950 332
1950 tot 1970 1.694
1970 tot 1980 784
1980 tot 1990 831
1990 tot 2000 569
2000 tot 2010 138
2010 tot 2020 273
2020 en later 117

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

1.540

Label A

1.020

Label B

1.007

Label D

589

Label F

427

Label G

406

Label E

220

Label A+

143

Label A+++

102

Label A++

80

Label A++++

39

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Sint-Michielsgestel
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.412 3.351
2021 1.615 3.357
2022 1.268 3.173
2023 1.061 2.991
2024 1.016 3.038

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 969 • Electricity: 2.654

Huurwoning

Gas: 780 • Electricity: 2.242

Koopwoning

Gas: 1.169 • Electricity: 3.290

Appartement

Gas: 629 • Electricity: 2.052

Tussenwoning

Gas: 846 • Electricity: 2.382

Vrijstaande woning

Gas: 1.584 • Electricity: 4.148

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.196 • Electricity: 3.245

Business activity in Sint-Michielsgestel (2025)

Handel en HORECA 245
Nijverheid en energie 325
Zakelijke dienstverlening 500
Overheid, onderwijs en zorg 345
Landbouw, bosbouw en visserij 40
Vervoer, informatie en communicatie 95
Financiele diensten en onroerendgoed 115
Cultuur, recreatie en overige diensten 165

Total number of company establishments: 1.860

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Sint-Michielsgestel
Period Crimes
jan 2025 22
jan 2026 22
jul 2025 25
jun 2025 23
mei 2025 20
mrt 2025 27
nov 2024 28
nov 2025 31
okt 2024 28
okt 2025 39
sep 2024 28
sep 2025 24

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Sint-Michielsgestel.

Frequently asked questions about living in Sint-Michielsgestel

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Sint-Michielsgestel?

Sint-Michielsgestel telt in 2025 ongeveer 12.665 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Sint-Michielsgestel?

De gemiddelde WOZ-waarde in Sint-Michielsgestel is in 2025 circa € 465.088.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Sint-Michielsgestel?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Sint-Michielsgestel ligt rond € 28.713 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Sint-Michielsgestel?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 297 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Sint-Michielsgestel?

In Sint-Michielsgestel komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 1.728 woningen.

Meer houses in Sint-Michielsgestel

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.