Jump to content
Logo of Schelhaas Makelaardij b.v.

Ruiten A kanaal West V 4

9561TP Ter Apel • Groningen

Available

€ 650.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 14.850

2% transfer tax (€ 13.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 664.850

Purchase price /m²: € 3.779

Photo Gallery

Description

Net ten noorden van het bosrijke deel van Ter Apel staat deze vrijstaande woning met uitzicht op het vaarwater van het Ruiten-Aa-kanaal. De ruime kavel met volop privacy ligt aan het eind van een verharde weg waardoor er uiteindelijk meer scheepvaart voorbij komt dan auto's. Het uitgebreide aanbod aan voorzieningen van het dorp en de omgeving liggen nabij waardoor je kunt genieten van de vrijheid en toch ook overal makkelijk terecht kunt. Situering Gelegen in de gemeente Westerwolde is Ter Apel een bekend dorp met een breed aanbod aan voorzieningen. Het bosrijke en rustige deel van Ter Apel ligt om het voormalige klooster. Een idyllische plek en prachtig voor een goede wandeling, fietstocht of een goed diner in het Boschhuis. En dat op minder dan 10 minuten fietsen. Het dichterbij gelegen Bos Ter Apel is een fraai stukje natuur waar de Ruiten-Aa sierlijk meandert. Het in 1920 gereed gekomen Ruiten-Aa-kanaal is aangelegd ter bevordering van de kanalisatie van Westerwolde en diende om de wateroverlast door de vervening te bestrijden. Tegenwoordig is het een kanaal voor de pleziervaart. Ter Apel kent een zeer breed aanbod aan voorzieningen zoals supermarkten, winkels, horeca en sportvoorzieningen. Daarnaast zijn plaatsen als Emmen of Stadskanaal de wat grotere plaatsen waar aanvullende voorzieningen te vinden zijn zoals theater, bioscoop of het ziekenhuis. Dit geldt overigens tevens voor voortgezet onderwijs en, in geval van Emmen, hoger onderwijs. Emmen beschikt verder over een treinverbinding met Zwolle en Stadskanaal over een busverbinding met Groningen. Via snelwegen A37 richting Hoogeveen en de 31 in Duitsland richting Bremen of Oberhausen zijn er goede uitvalswegen nabij. De stad Haren in Duisland ligt op ca. 17,5 km. afstand. Bouwaard De woonboerderij is traditioneel gebouwd en opgetrokken uit steensmuren met voorzetwanden. De woonkeuken en de achter gelegen slaapkamer zijn voorzien van spouwmuren. De gevels zijn geïsoleerd net als het plafond van de woongedeelten. De houten vloeren in het voorhuis zijn niet geïsoleerd. De beton vloeren in het achterhuis met als bestemming wonen zijn voorzien van onderliggende tempexplaten. Er is dubbel glas aanwezig, maar de voormalige stalraampjes zijn allemaal van enkel glas. Radiatoren en een tweetal houtkachels verwarmen het geheel. De cv-ketel betreft een Intergas uit 2025. Er is glasvezel aanwezig net als 14 zonnepanelen. Indeling Entree/hal met meterkast en toegang tot de studeerkamer. De woonkamer met uitzicht aan de voorzijde is door de houtkachel in tweeën gedeeld. Er is een deur naar het naastgelegen terras op het westen. De woonkeuken is erg licht door een drietal dakramen. Een houtkachel met schouw maken deze woonkeuken in landelijke stijl compleet. Diverse inbouwapparatuur als een 7-pits gasfornuis met twee ovens, warmhoudplaat, vaatwasser en koelkast en een granieten aanrechtblad met voldoende werkruimte maken de keuken tot het kloppende hart van de boerderij. De aangrenzende kelderkast biedt ruimte voor voldoende provisie en de bijkeuken voor de opstelling van het witgoed, de cv en schoonmaak spullen. Tevens bevindt zich in de bijkeuken o.a. nog en koelkast met vriesvak, een tweede gasoven en een aanrecht. Vanuit de achterhal wordt toegang verkregen tot het toilet met fontein, de badkamer voorzien van ligbad, douche, toilet en een fraai meubel met een tweetal waskommen. Er zijn drie slaapkamers van respectievelijk circa 9, 9 en 13 m² waarvan de twee achterste kamers een buitendeur hebben. De deel of garage is met circa 42 m² ruim te noemen en biedt voldoende bergruimte. Tel daar de ruime bergzolder nog bij op en je houdt eerder ruimte over dan dat je spullen overhoudt. Het erf Rondom het erf is veel groen. Het gehele terrein is omheind. Privacy wordt gewaarborgd door de houtwallen, hagen en struiken. Er zijn diverse terrassen en borders met een diversiteit aan planten, fruitbomen en struiken. Een fraaie vlonderpartij bij de vijver geeft onder de bomen een heerlijk beschutte plek voor de zomerdag. Naast de diverse zitjes beschikt het erf over een gastenverblijf met woonkamer en open keuken, slaapzolder en een douche met toilet. Achter het gastenverblijf nog een klein speelveldje met speeltoestellen. De kap van het gastenverblijf loopt over in een dubbele carport met daarnaast een houtstek. Als laatste bijgebouw een voormalig varkensstalletje wat nu dienst doet als kippenhok. Voor het huis, langs de oprijlaan, ligt een klein weiland van circa 1.000 m² voor wat kleinvee of uitbreiding van de boomgaard. Aanvaarding: in overleg Bestemming: Wonen Bestemmingsplan: Buitengebied 2009, gedeeltelijke herziening 2015

Mortgage berekenen

€ 650.000

Cost of copper (estimated): € 14.850

2% transfer tax (€ 13.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 664.850

3,04%

Yearly

%

€ 32.500

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 650.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Woonboerderij, vrijstaande woning

Index

Rooms
6 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
1 woonlaag en een zolder

Areas and volumes

Living area
172 m²
Land area
3325 m²
Content
1169 m³
Other enclosed space
135 m²
External storage space
26 m²

Construction and Energy

Year of construction
1933
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Gedeeltelijk dubbel glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Intergas (gas gestookt combiketel uit 2025, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg, aan vaarwater, beschutte ligging, buiten bebouwde kom, in bosrijke omgeving en landelijk gelegen
Garden
Tuin rondom
Salvage
Vrijstaande houten berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Carport en inpandig
Garage capacity
2 car(s)

Planning

Available since
07-11-2025

Bathroom facilities

Douche, dubbele wastafel, ligbad, en toilet

Garage facilities

Elektra

Additional features

  • Glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • rookkanaal
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 9561

Google Maps

Ter Apel on the map

Discover where agents are active in Ter Apel

Residential and neighborhood statistics in Ter Apel

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Ter Apel. In 2025 were there 10.759 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 241.602.

Residents

10.759

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 241.602

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 11.656

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

743

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Ter Apel
Year Residents
2021 9.779
2022 10.123
2023 9.908
2024 9.840
2025 10.759

Annual WOZ value

WOZ value per year in Ter Apel
Year Average WOZ
2021 EUR 172.888
2022 EUR 199.954
2023 EUR 231.175
2024 EUR 243.049
2025 EUR 241.602

Composition of residents

Age build-up

65+: 2.379 0-15: 1.765 15-25: 1.696 25-45: 2.305 45-65: 2.608

Education level

Hoger

768

Praktisch

1.838

Middelbaar

2.697

Origin of residents (2025)

Europa

476

Nederland

7.442

Buiten Europa

2.831

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 425
Appartementen 1.173
Tussenwoningen 615
Vrijstaande woningen 1.433
Twee-onder-één-kap woningen 738

Construction period of buildings

Voor 1700 2
1700 tot 1900 8
1900 tot 1925 322
1925 tot 1950 669
1950 tot 1970 868
1970 tot 1980 581
1980 tot 1990 338
1990 tot 2000 429
2000 tot 2010 193
2010 tot 2020 158
2020 en later 94

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

1.043

Label C

842

Label B

750

Label G

589

Label D

531

Label F

308

Label E

195

Label A+

34

Label A+++

34

Label A++

25

Label A++++

13

Label A+++++

2

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Ter Apel
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.541 3.091
2021 1.738 3.090
2022 1.376 2.955
2023 1.132 2.793
2024 1.070 2.917

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 786 • Electricity: 1.600

Huurwoning

Gas: 986 • Electricity: 1.995

Koopwoning

Gas: 1.185 • Electricity: 3.137

Appartement

Gas: 869 • Electricity: 1.619

Tussenwoning

Gas: 693 • Electricity: 1.594

Vrijstaande woning

Gas: 1.303 • Electricity: 3.473

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 954 • Electricity: 2.409

Business activity in Ter Apel (2025)

Handel en HORECA 187
Nijverheid en energie 199
Zakelijke dienstverlening 136
Overheid, onderwijs en zorg 119
Landbouw, bosbouw en visserij 53
Vervoer, informatie en communicatie 31
Financiele diensten en onroerendgoed 45
Cultuur, recreatie en overige diensten 96

Total number of company establishments: 919

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Ter Apel
Period Crimes
jan 2025 49
jan 2026 92
jul 2025 85
jun 2025 46
mei 2025 56
mrt 2025 57
nov 2024 48
nov 2025 91
okt 2024 58
okt 2025 73
sep 2024 52
sep 2025 65

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Ter Apel.

Frequently asked questions about living in Ter Apel

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Ter Apel?

Ter Apel telt in 2025 ongeveer 10.759 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Ter Apel?

De gemiddelde WOZ-waarde in Ter Apel is in 2025 circa € 241.602.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Ter Apel?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Ter Apel ligt rond € 11.656 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Ter Apel?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 743 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Ter Apel?

In Ter Apel komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 1.433 woningen.

Meer houses in Ter Apel

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.