Jump to content
Logo of Bouwhuis Makelaardij & Taxaties

Vinkenweg 74

7676SR Westerhaar-Vriezenveensewijk • Overijssel

Sold

€ 449.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 10.830

2% transfer tax (€ 8.980) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 459.830

Purchase price /m²: € 3.773

Photo Gallery

Description

Wonen in een energiezuinige woning op een zeer ruim perceel eigen grond met veel mogelijkheden? Dan is deze vrijstaande woning aan Vinkenweg 74 te Westerhaar zeker een bezichtiging waard! Deze ruime woning biedt veel wooncomfort en praktische mogelijkheden. Op de begane grond bevindt zich een lichte L-vormige woonkamer, waarbij het zijgedeelte eenvoudig is om te vormen tot een slaapkamer. Hierdoor is gelijkvloers wonen mogelijk. Verder beschikt de woning over een complete badkamer, een ruime keuken met inbouwapparatuur, een provisiekelder en een bijkeuken. Op de eerste verdieping zijn twee slaapkamers met rolluiken en een ruime overloop met inloopkast. Daarnaast is er nog extra bergruimte op zolder. Buiten zijn er meerdere overkappingen en een grote, royale schuur met zolderruimte. De woning is duurzaam uitgevoerd met vloerverwarming op de begane grond, een warmtepomp, 18 zonnepanelen en beschikt over energielabel A++. Kortom: een comfortabele, energiezuinige woning met veel ruimte en de mogelijkheid om levensloopbestendig te wonen. Indeling Entree, vernieuwde meterkast, trapopgang, ruime provisiekelder, badkamer met dubbel wastafelmeubel, ligbad en douche-inrichting in bad, L-vormige woonkamer (zijgedeelte is eenvoudig te wijzigen in een slaapkamer zodat gelijkvloers wonen tot de mogelijkheden behoort), ruime keuken met L-vormige inbouwkeuken voorzien van diverse inbouwapparatuur, bijkeuken/achteringang met opstelplaats voor cv-ketel en wasmachine, wandcloset met fontein. Eerste verdieping Bereikbaar met vaste trap naar ruime overloop met afzonderlijke royale inloopkast en 2 slaapkamers voorzien van rolluiken. Tweede verdieping Klein luikje wat losgeschroefd kan worden welke toegang geeft tot kleine niet bevloerde zolderruimte. Overige verdiepingen Bijgebouwen: - Overkapping direct gelegen achter de woning. - Overkapping in de achtertuin. - Grote royale schuur met een inwendige afmeting van ca. 9.41 x 5.40 opgedeeld in 2 gedeelten en met een zolderruimte en een overkapping aan voorzijde. Bijzonderheden Enkele wetenswaardigheden: - Royale lichte L-vormige woonkamer; - 2 slaapkamers aanwezig op de verdieping, - Mogelijkheid voor extra slaapkamer op begane grond; - Gelijkvloers wonen behoort tot de mogelijkheden; - Energielabel A++; - De woning is uitgerust met een warmtepomp en 18 zonnepanelen; - Vloerverwarming op de gehele begane grond; - Grote royale schuurruimte en meerdere overkappingen op het perceel aanwezig; - Gelegen op een zeer ruim perceel van 1.130 m2!

Mortgage berekenen

€ 449.000

Cost of copper (estimated): € 10.830

2% transfer tax (€ 8.980) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 459.830

2,78%

Yearly

%

€ 22.450

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (15-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 449.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, vrijstaande woning

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer
Floors
2 woonlagen en een vliering

Areas and volumes

Living area
119 m²
Land area
1130 m²
Content
452 m³
Other enclosed space
4 m²
External storage space
87 m²

Construction and Energy

Year of construction
1950
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel, gedeeltelijke vloerverwarming en warmtepomp
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Intergas HR Eco (gas gestookt combiketel uit 2016, eigendom)
Energy label
A++

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
In woonwijk
Parking
Op eigen terrein

Planning

Available since
27-02-2026
Sale date
12-04-2026

Bathroom facilities

Douche, dubbele wastafel, en ligbad

Additional features

  • Glasvezelkabel
  • rolluiken
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 7676

Google Maps

Map of Westerhaar-Vriezenveensewijk

Explore Westerhaar-Vriezenveensewijk and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Westerhaar-Vriezenveensewijk

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Westerhaar-Vriezenveensewijk. In 2026 were there 4.201 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 311.187.

Residents

4.201

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 311.187

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 24.855

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

88

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Westerhaar-Vriezenveensewijk
Year Residents
2021 4.240
2022 4.215
2023 4.215
2024 4.200
2025 4.150
2026 4.201

Annual WOZ value

WOZ value per year in Westerhaar-Vriezenveensewijk
Year Average WOZ
2021 EUR 215.117
2022 EUR 236.204
2023 EUR 279.136
2024 EUR 298.712
2025 EUR 311.187

Composition of residents

Age build-up

65+: 905 0-15: 700 15-25: 510 25-45: 995 45-65: 1.145

Education level

Hoger

270

Praktisch

1.330

Middelbaar

1.350

Origin of residents (2025)

Europa

140

Nederland

3.875

Buiten Europa

135

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 318
Appartementen 205
Tussenwoningen 430
Vrijstaande woningen 596
Twee-onder-één-kap woningen 366

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 3
1900 tot 1925 25
1925 tot 1950 140
1950 tot 1970 514
1970 tot 1980 385
1980 tot 1990 264
1990 tot 2000 174
2000 tot 2010 122
2010 tot 2020 79
2020 en later 148

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

458

Label B

280

Label A

261

Label D

217

Label F

163

Label E

122

Label A+

118

Label G

89

Label A++++

83

Label A+++

29

Label A++

10

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Westerhaar-Vriezenveensewijk
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.411 3.262
2021 1.644 3.293
2022 1.302 3.102
2023 1.064 2.966
2024 1.029 3.048

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.005 • Electricity: 2.491

Huurwoning

Gas: 970 • Electricity: 2.394

Koopwoning

Gas: 1.149 • Electricity: 3.511

Appartement

Gas: 666 • Electricity: 1.964

Tussenwoning

Gas: 955 • Electricity: 2.402

Vrijstaande woning

Gas: 1.239 • Electricity: 3.770

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 997 • Electricity: 2.927

Business activity in Westerhaar-Vriezenveensewijk (2025)

Handel en HORECA 75
Nijverheid en energie 115
Zakelijke dienstverlening 60
Overheid, onderwijs en zorg 50
Landbouw, bosbouw en visserij 5
Vervoer, informatie en communicatie 10
Financiele diensten en onroerendgoed 20
Cultuur, recreatie en overige diensten 40

Total number of company establishments: 380

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Westerhaar-Vriezenveensewijk
Period Crimes
jan 2026 7
jul 2025 7
jun 2025 7
mei 2025 9
mrt 2025 8
mrt 2026 8
nov 2024 11
nov 2025 5
okt 2024 4
okt 2025 5
sep 2024 6
sep 2025 6

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Westerhaar-Vriezenveensewijk.

Frequently asked questions about living in Westerhaar-Vriezenveensewijk

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Westerhaar-Vriezenveensewijk?

Westerhaar-Vriezenveensewijk telt in 2026 ongeveer 4.201 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Westerhaar-Vriezenveensewijk?

De gemiddelde WOZ-waarde in Westerhaar-Vriezenveensewijk is in 2025 circa € 311.187.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Westerhaar-Vriezenveensewijk?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Westerhaar-Vriezenveensewijk ligt rond € 24.855 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Westerhaar-Vriezenveensewijk?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 88 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Westerhaar-Vriezenveensewijk?

In Westerhaar-Vriezenveensewijk komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 596 woningen.

Meer houses in Westerhaar-Vriezenveensewijk

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.