Inwoners
126.026
Laatste jaar: 2026
6221AT Maastricht • Limburg
€ 198.000 k.k.
Kosten koper (geschat): € 5.810
2% overdrachtsbelasting (€ 3.960) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)
Totaal incl. k.k.: € 203.810
Koopprijs /m²: € 6.387
Sfeervol en instapklaar appartement grenzend aan het historische centrum van Maastricht. Dit sfeervolle en volledig gerenoveerde appartement (ca. 31 m²) bevindt zich op de eerste verdieping van een karakteristiek en kleinschalig appartementengebouw uit circa 1920. Dankzij de efficiënte indeling en de renovatie in 2021 is het appartement instapklaar en bijzonder geschikt voor starters, alleenstaanden of als praktische pied-à-terre in Maastricht. Het complex ligt aan de rand van de wijk Sint Maartenspoort, direct grenzend aan het karakteristieke stadsdeel Wyck en – aan de overzijde van de Maas – het historische centrum van Maastricht. Hierdoor woont u in een prettige en levendige omgeving met de binnenstad en diverse voorzieningen binnen handbereik. In de directe omgeving bevinden zich tal van winkels, restaurants, cafés, culturele voorzieningen en recreatiemogelijkheden. Ook de bereikbaarheid is uitstekend: Station Maastricht ligt op loopafstand en meerdere buslijnen hebben een halte aan de nabijgelegen Sint Maartenslaan. Daarnaast zijn belangrijke uitvalswegen richting onder andere Eindhoven, Heerlen, Aken en Luik goed bereikbaar. Kortom, een verzorgd en efficiënt ingedeeld appartement op een centrale locatie nabij het historische centrum van Maastricht. Wij nodigen u graag uit om tijdens een bezichtiging zelf de sfeer en mogelijkheden van dit appartement te ervaren. Indeling: Souterrain: - privé-berging Begane grond: - centrale entree met brievenbussen en gemeenschappelijke fietsenstalling 1e verdieping: - gemeenschappelijke overloop/trappenhuis 1e verdieping (App. 24-B4) - entree/hal; - slaapkamer; - badkamer met douche, vaste wastafel, toilet en witgoedaansluitingen; - woonkamer met moderne open keuken v.v. apparatuur Algemeen: - Bouwjaar complex: 1920 - Renovatie appartement: 2021 (o.a. nieuwe keuken, badkamer, vloeren en plafonds) - Woonoppervlakte: ca. 31 m² - Overige gebruiksoppervlakte: ca. 2 m² (kelderberging) - Isolatie: dubbele beglazing. - Energielabel: F - Moderne keuken (2021) met o.a. keramische kookplaat, koelkast, elektrische oven en wasemkap - VVE bijdrage (o.a. groot onderhoud, administratie/beheer, schoonmaakkosten en verzekeringen): € 109,10 /mnd - Voorschot in de kosten van verwarming (gas), elektra, (warm)water: € 100,- /mnd - Gemeenschappelijke overdekte fietsenstalling aan de achterzijde van het complex (1 fiets per appartement) - Parkeergelegenheid: openbare parkeergelegenheid en parkeervergunningen (A2-gebied; parkeervergunning € 29,46 /mnd) - Het complex beschikt over een gemeenschappelijke afvalcontainer ten behoeve van huisvuil. - In de Gemeente Maastricht geldt vanaf 1 oktober 2022 een Huisvestingsverordening (opkoopbescherming). Deze is van toepassing op het betreffende appartement; verhuur aan derden (m.u.v. bloed- of aanverwanten in de eerste en tweede graad van de koper) is niet toegestaan. Niet bestemd voor beleggingsdoeleinden/commerciële verhuur. - Aanvaarding in overleg. AANSPRAKELIJKHEID: Het bovenstaande behelst slechts een globale omschrijving van een object. De informatie berust deels op door derden aan onze kantoren verstrekte gegevens. Met de meeste zorg hebben wij deze informatie verwerkt doch kunnen wij ten aanzien van de juistheid van deze gegevens geen aansprakelijkheid aanvaarden. Aan deze brochure en eventuele tekeningen kunnen geen rechten worden ontleend. Ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper, wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat koper en verkoper de koopovereenkomst hebben getekend (“schriftelijkheidsvereiste”). Koper is te allen tijde gerechtigd voor eigen rekening een bouwkundige keuring te (laten) verrichten dan wel andere adviseurs te raadplegen teneinde een goed inzicht te verkrijgen over de staat van onderhoud.
€ 198.000
Kosten koper (geschat): € 5.810
2% overdrachtsbelasting (€ 3.960) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)
Totaal aankoop (incl. k.k.): € 203.810
2,78%
Jaarlijks
€ 9.900
Direct beschikbaar
Geschatte hypotheek
Indicatieve bruto maandlast
Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd
Indicatieve netto maandlast
iDisclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).
Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Maastricht
Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Maastricht. In 2026 waren er 126.026 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 313.000.
Inwoners
126.026
Laatste jaar: 2026
Gemiddelde WOZ
EUR 313.000
Laatste jaar: 2025
Gemiddeld inkomen p.p.
EUR 32.900
Bron: AlleCijfers
Misdrijven (huidig jaar)
7.537
Totaal geregistreerd
| Jaar | Inwoners |
|---|---|
| 2022 | 121.151 |
| 2023 | 122.734 |
| 2024 | 125.285 |
| 2025 | 125.563 |
| 2026 | 126.026 |
| Jaar | Gemiddelde WOZ |
|---|---|
| 2021 | EUR 238.000 |
| 2022 | EUR 258.000 |
| 2023 | EUR 301.000 |
| 2024 | EUR 294.000 |
| 2025 | EUR 313.000 |
Hoger
36
Praktisch
24
Middelbaar
40
Europa
26.270
Nederland
76.672
Buiten Europa
22.621
Label C
15.755
Label A
13.753
Label B
10.777
Label D
6.853
Label G
6.274
Label E
5.553
Label F
5.314
Label A+
1.868
Label A+++
1.155
Label A++
762
Label A++++
196
Label A+++++
5
| Jaar | Gas (m3) | Elektriciteit (kWh) |
|---|---|---|
| 2020 | 1.080 | 2.490 |
| 2021 | 1.210 | 2.510 |
| 2022 | 950 | 2.370 |
| 2023 | 810 | 2.250 |
| 2024 | 770 | 2.260 |
Hoekwoning
Gas: 1.020 • Elektriciteit: 2.720
Huurwoning
Gas: 690 • Elektriciteit: 1.900
Koopwoning
Gas: 980 • Elektriciteit: 2.780
Appartement
Gas: 600 • Elektriciteit: 1.760
Tussenwoning
Gas: 910 • Elektriciteit: 2.550
Vrijstaande woning
Gas: 1.580 • Elektriciteit: 4.080
Twee-onder-één-kap woning
Gas: 1.170 • Elektriciteit: 2.970
Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 14.555
| Periode | Misdrijven |
|---|---|
| jan 2026 | 559 |
| jul 2025 | 587 |
| jun 2025 | 645 |
| mei 2025 | 717 |
| mrt 2025 | 695 |
| mrt 2026 | 651 |
| nov 2024 | 762 |
| nov 2025 | 546 |
| okt 2024 | 759 |
| okt 2025 | 658 |
| sep 2024 | 645 |
| sep 2025 | 649 |
Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Maastricht.
Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.
Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.
De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.
Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.
Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.
In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.
Bekijk meer woningen in deze plaats.
6214PP Maastricht
€ 870 p/m
€ 35/m²
6211ND Maastricht
€ 670 p/m
€ 48/m²
6223BD Maastricht
€ 315.000 k.k.
€ 1.721/m²
6215EM Maastricht
€ 235.000 k.k.
€ 3.264/m²
6217CV Maastricht
€ 225.000 k.k.
€ 2.848/m²
6221JR Maastricht
€ 579.000 k.k.
€ 4.866/m²
6211LL Maastricht
€ 695 p/m
€ 35/m²
6211JW Maastricht
€ 2.850 p/m
€ 28/m²