Direct naar de inhoud
Logo van Welkom Makelaars

Gortstraat 134

3905BJ Veenendaal • Utrecht

Beschikbaar

€ 489.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 11.630

2% overdrachtsbelasting (€ 9.780) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 500.630

Koopprijs /m²: € 4.445

Fotogalerij

Omschrijving

In één van Veenendaals oudste en meest karakteristieke straten ligt deze ruime, sfeervolle GEZINSWONING met GARAGE. In 2002 is de tweede verdieping gerealiseerd, waardoor de woning beschikt over 4 ruime slaapkamers en een royale inloopkast. De afgelopen jaren is het huis stijlvol gerenoveerd en gemoderniseerd, met behoud van authentieke details zoals de paneeldeuren. De ruime garage beschikt over een bergzolder met stahoogte. De tuin is sfeervol ingericht met meerdere terrasjes, een overkapping en aan de achterzijde staan hoge bomen, waardoor veel privacy in de tuin. De Gortstraat is een geliefde straat. De mensen kijken hier nog naar elkaar om. Een straat met historie, charme én gezelligheid. Je loopt zo het centrum in voor een boodschap of een terrasje, bent binnen enkele fietsminuten in bossen en buitengebieden, bent binnen een paar minuten op de snelweg of stapt op bij één van de drie NS stations. Winkels, scholen, speeltuinen, sportclubs: alles ligt hier om de hoek. Kortom: wonen met alles binnen handbereik en toch in alle rust. Indeling: Begane grond Entree/hal met meterkast en trapopgang. Gezellige woonkamer met aan de voorzijde plek voor een grote werk/eettafel, een gezellig zitgedeelte met houtkachel. Aan de achterzijde bevindt zich de open keuken met ontbijtbar. Via een hal zijn de toiletruimte, de badkamer en de bijkeuken te bereiken. De toiletruimte (2022) beschikt over een hangend toilet en een fonteintje. De badkamer (2022) is in dezelfde stijl vernieuwd en voorzien van een ruimte inloopdouche met regendouche en handdouche, een wastafelmeubel, designradiator en veel bergruimte. In de bijkeuken hangt de cv-ketel en staat de wasapparatuur. Ook kun je hier de stofzuiger en de boodschappen kwijt. Via de hal is de tuin te bereiken. Eerste verdieping Ruime overloop met ruimte voor een zitje of een kast. De achterslaapkamer ligt heerlijk rustig en heeft een deur naar het platte dak. De voorslaapkamer is in gebruik als werkkamer, maar ook hier past een tweepersoonsbed. Ook op deze verdieping een aparte toiletruimte met wastafelmeubel en close-in boiler. En wie droomt er niet over: de walk-in closet. Losse kasten zijn hier niet meer nodig. Tweede verdieping Op deze extra verdieping bevinden zich nog 2 ruime slaapkamers met verwarming en dakkapel en dakraam. Bijzonderheden: Bouwjaar 1938 Perceel 204 m2 Woonoppervlakte 110 m2 Overkapping 18 m2 Garage 24 m2 Buitenschilderwerk in 2023 gedaan Meterkast in 2025 vernieuwd Verwarming en warm water via cv-ketel, geïnstalleerd in 2025 Kunststof dakkapel Rolluiken aanwezig Deze woning heeft een eigen website: gortstraat134veenendaal.nl Je bent van harte welkom voor een bezichtiging!

Hypotheek berekenen

€ 489.000

Kosten koper (geschat): € 11.630

2% overdrachtsbelasting (€ 9.780) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 500.630

3,04%

Jaarlijks

%

€ 24.450

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 489.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Eengezinswoning, tussenwoning

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 2 aparte toiletten
Vloeren
3 woonlagen

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
110 m²
Perceeloppervlakte
204 m²
Inhoud
404 m³
Overige inpandige ruimte
4 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
18 m²
Externe bergruimte
24 m²
Achtertuin oppervlakte
131 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1938
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Verwarming
Cv-ketel en houtkachel
Warm water
Cv-ketel en elektrische boiler
Cv ketel
Remeha (gas gestookt combiketel uit 2025, eigendom)
Energielabel
D

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
In woonwijk
Tuin
Achtertuin en voortuin
Tuin ligging
Gelegen op het oosten bereikbaar via achterom
Parkeren
Openbaar parkeren
Garage type
Vrijstaande houten garage
Garage capaciteit
1 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
12-05-2026

Badkamer voorzieningen

Inloopdouche en wastafelmeubel

Garage voorzieningen

Vliering en elektra

Extra kenmerken

  • Dakraam
  • glasvezelkabel
  • rolluiken
  • en rookkanaal

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 3905

Google Maps

Veenendaal op de kaart

Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Veenendaal

Woon- en buurtcijfers in Veenendaal

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Veenendaal. In 2026 waren er 70.799 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 394.000.

Inwoners

70.799

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 394.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 32.400

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

2.223

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Veenendaal
Jaar Inwoners
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Veenendaal
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Opleidingsniveau

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Herkomst inwoners (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Bouwperiode van panden

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Veenendaal
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 860 • Elektriciteit: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Elektriciteit: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Elektriciteit: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Elektriciteit: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Elektriciteit: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Elektriciteit: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Elektriciteit: 3.160

Bedrijvigheid in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 9.020

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Veenendaal
Periode Misdrijven
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Veenendaal.

Veelgestelde vragen over wonen in Veenendaal

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer woningen in Veenendaal

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.