Direkt zum Inhalt
Logo von SANDRA makelaardij

Donkerstraat 14

4119LZ Ravenswaaij • Gelderland

Verfügbar

€ 1.150.000 k.k.

Kosten Kupfer (geschätzt): € 24.850

2 % Übertragungssteuer (€ 23.000) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamt inkl. MwSt.: € 1.174.850

Kaufpreis /m²: € 3.783

Fotoalbum

Beschreibung

Welkom bij rijksmonumentale woonboerderij De Natte Wisch: een unieke combinatie van charme en karakter, op een prachtige weidse locatie waar het buitenleven centraal staat... Hier komt landelijk wonen echt tot zijn recht! Deze bijzondere woning ademt sfeer, vrijheid en mogelijkheden om het geheel volledig naar eigen wens te moderniseren, om vervolgens ultiem te genieten van de overvloed aan ruimte en het complete erf met hooiberg, stallen, bijgebouwen, boomgaard en weiland. Dit is een plek die zich moeiteloos leent voor uiteenlopende woonwensen: het perceel van ruim 1 hectare biedt een indrukwekkende veelzijdigheid voor comfortabel wonen, werken aan huis, mantelzorg of andere invullingen zoals het houden van paarden. Met alle voorzieningen op de begane grond, meerdere slaapkamers, royale leefruimtes en diverse bijgebouwen is dit een plek waar je voorgoed wil blijven... De ligging is minstens zo aantrekkelijk: heerlijk rustig, met de Lekdijk en uiterwaarden op loopafstand, terwijl omliggende plaatsen met winkels, horeca en de uitvalswegen snel bereikbaar zijn. De centrale ligging in het land is perfect - in de driehoek van middelgrote plaatsen Culemborg, Geldermalsen en Tiel - met diverse uitvalswegen (N320, A2 en A15) binnen handbereik. Kom kijken en laat je verrassen door de veelzijdigheid van dit zeldzame object waar rust en ruimte samenkomen! Een rondleiding... Begane grond: royale hal met toegang tot de praktische kelder, toilet, meterkast en bijkeuken met achterdeur. Voorhuis: woonkamer, opkamer met vaste kast (voormalige bedstede), slaapkamer met aansluitend de badkamer voorzien van douche, 2e toilet en dubbele wastafel. Achterhuis: royale woonkamer met schouw en tweemaal openslaande tuindeuren, open verbinding met de woonkeuken, uitgerust met diverse apparatuur in de L-vormige inbouwkeuken, alsmede tuindeuren. 1e verdieping: grote zolderruimte met witgoedaansluiting en slaapkamer in het achterhuis. Middels de overloop met vaste kast in het voorhuis zijn drie slaapkamers en een 2e badkamer met ligbad en 3e toilet toegankelijk. Buitensituatie: totale vrijheid rondom de woning, riante oprit met volop parkeergelegenheid, siertuin, terras, boomgaard, weiland. * hooiberg van ruim 86 m2 met 3 paardenstallen en ruimte voor meerdere auto’s * bijgebouw van circa 37 m2 met woonkamer, keuken, slaapkamer en badkamer met douche en toilet * achtergelegen schuur van ruim 41 m2 met extra stal en tweemaal dubbele deuren Ins & Outs: * rijksmonument * het achterhuis is circa 45 jaar geleden opnieuw gebouwd * volop karakterdetails zoals balkenplafonds en roedeverdelingen aanwezig * ouderdomsclausule en niet-zelfbewoningsclausule van toepassing * de woonoppervlakte van 304 m2 is de optelsom van hoofdgebouw (267 m2) en bijgebouw (37 m2)

Hypothek berekenen

€ 1.150.000

Kosten Kupfer (geschätzt): € 24.850

2 % Übertragungssteuer (€ 23.000) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamtkauf (inkl. USt.): € 1.174.850

3,04%

Jährlich

%

€ 57.500

Direkt verfügbar

Schätzliche Hypothek

Indikative Brutomonatsrate

Basierend auf Annuität und 30 Jahren Laufzeit

Indikative Nettokosten pro Monat

i

Haftungsausschluss: Diese Hypothekenberechnung ist eine vereinfachte Orientierung basierend auf allgemeinen Annahmen. Es können keine Rechte aus den angezeigten Ergebnissen abgeleitet werden. Berechnet mit 10-Zinssatz (zonder NHG), automatisch basierend auf der Preiskante des Angebots € 470.000. Quelle: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45). Bei nicht-NHG wird in dieser Indikation von einem 80%igen Hypothekarwert der Marktwert ausgegangen.

Alle Eigenschaften

Grundlagen

Gesuchter Preis
€ 1.150.000 k.k.
Status
Verfügbar
Angebotstyp
koop
Wohnung verwenden
permanente bewoning
Wohnungstyp
Woonboerderij, vrijstaande woning

Indelung

Zimmer
8 Zimmer
Schlafzimmer
6 Schlafzimmer
Badezimmer
2 badkamers en 1 apart toilet
Böden
2 woonlagen en een kelder

Oberflächen und Volumen

Wohnfläche
304 m²
Fläche des Grundstücks
11991 m²
Inhalt
973 m³
Gebäude mit Außenbereich
20 m²
Externe Berghalle
128 m²

Bau und Energie

Baujahr
1906
Bauweise
Bestaande bouw
Dachtyp
Samengesteld dak bedekt met riet
Isolierung
Dakisolatie en gedeeltelijk dubbel glas
Heizung
Cv-ketel en gashaard
Warmes Wasser
Cv-ketel
Kessel Cv
Nefit (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom)
Energieausweis
D

Außenbereich und Parken

Außenbereich
Landelijk gelegen en vrij uitzicht
Garten
Tuin rondom
Bergung
Vrijstaande houten berging
Parken
Op eigen terrein
Garagenart
Vrijstaande houten garage
Garagekapazität
3 Auto(s)

Planung

Seit dem Angebot
13-05-2026

Badezimmer Ausstattung

2 douches, dubbele wastafel, 2 toiletten, en ligbad

Zusätzliche Merkmale

  • Alarminstallatie
  • dakraam
  • en rookkanaal

Karten

Postkarten

Postkarten für 4119

Google Karten

Geografische Übersicht Ravenswaaij

Geografische Orientierung und Maklerdichte in Ravenswaaij

Wohn- und Viertelzahlen in Ravenswaaij

Anzeigen Sie aktuelle Standortdaten zu Einwohnern, WOZ-Entwicklung, Wohnungsbestand, Energieverbrauch, Betriebsaktivitäten und Sicherheit in Ravenswaaij. In 2025 waren da 500 Einwohner. Der durchschnittliche WOZ-Wert in 2025 ist EUR 522.151.

Einwohner

500

Letztes Jahr: 2025

Durchschnittliche WOZ

EUR 522.151

Letztes Jahr: 2025

Durchschnittliches Einkommen pro Person

EUR 38.538

Quelle : AlleZahlen

Verbrechen (Dieses Jahr)

6

Gesamt registriert

Demografie und WOZ-Entwicklung

Einwohner pro Jahr

Einwohner pro Jahr in Ravenswaaij
Jahr Einwohner
2021 510
2022 515
2023 508
2024 505
2025 500

Wert pro Jahr

Wert pro Jahr in Ravenswaaij
Jahr Durchschnittliche WOZ
2021 EUR 377.410
2022 EUR 411.010
2023 EUR 451.451
2024 EUR 492.673
2025 EUR 522.151

Zusammensetzung der Bewohner

Altersaufbau

65+: 104 0-15: 71 15-25: 58 25-45: 109 45-65: 158

Ausbildungsstufe

Hoger

50

Praktisch

3

Middelbaar

6

Herkunft der Einwohner (2025)

Europa

26

Nederland

445

Buiten Europa

29

Wohnungsbestand und Bauperioden

Wohnungstypen

Hoekwoningen 24
Appartementen 14
Tussenwoningen 24
Vrijstaande woningen 118
Twee-onder-één-kap woningen 25

Bauphase der Gebäude

Voor 1700 2
1700 tot 1900 27
1900 tot 1925 17
1925 tot 1950 31
1950 tot 1970 39
1970 tot 1980 14
1980 tot 1990 6
1990 tot 2000 19
2000 tot 2010 4
2010 tot 2020 46
2020 en later 6

Energie und Nachhaltigkeit

Energieetikett-Verteilung

Bezeichnung A

52

Bezeichnung G

51

Bezeichnung C

24

Bezeichnung F

22

Bezeichnung B

20

Bezeichnung D

10

Bezeichnung E

4

Bezeichnung A+++

3

Bezeichnung A+

2

Bezeichnung A++

0

Bezeichnung A++++

0

Bezeichnung A+++++

0

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr in Ravenswaaij
Jahr Gas (m3) Strom (kWh)
2020 1.664 3.873
2021 1.783 4.198
2022 1.282 3.803
2023 1.037 3.682
2024 986 3.667

Verbrauch pro Wohntyp

Hoekwoning

Gas: 495 • Strom: 1.646

Huurwoning

Gas: 659 • Strom: 1.879

Koopwoning

Gas: 1.027 • Strom: 3.732

Appartement

Gas: 297 • Strom: 2.851

Tussenwoning

Gas: 470 • Strom: 1.655

Vrijstaande woning

Gas: 1.279 • Strom: 4.042

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 631 • Strom: 2.769

Betriebsaktivität in Ravenswaaij (2025)

Handel en HORECA 13
Nijverheid en energie 14
Zakelijke dienstverlening 23
Overheid, onderwijs en zorg 19
Landbouw, bosbouw en visserij 12
Vervoer, informatie en communicatie 5
Financiele diensten en onroerendgoed 0
Cultuur, recreatie en overige diensten 11

Gesamtanzahl der Firmensitze: 102

Kürzliche Kriminalitätszahlen

Kürzliche Kriminalitätszahlen in Ravenswaaij
Periode Verbrechen
jan 2026 0
jul 2025 1
jun 2025 1
mei 2025 1
mrt 2025 1
mrt 2026 0
nov 2024 0
nov 2025 0
okt 2024 2
okt 2025 1
sep 2024 1
sep 2025 0

Diese Zahlen geben ein indikatives Bild der Sicherheitstrends in der Wohnumgebung von Ravenswaaij.

Häufig gestellte Fragen zum Wohnen in Ravenswaaij

Kurze Antworten basierend auf aktuellen Standortzahlen, praktisch für eine schnelle Vergleich der Wohnumgebung.

Hoeveel inwoners heeft Ravenswaaij?

Ravenswaaij telt in 2025 ongeveer 500 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Ravenswaaij?

De gemiddelde WOZ-waarde in Ravenswaaij is in 2025 circa € 522.151.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Ravenswaaij?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Ravenswaaij ligt rond € 38.538 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Ravenswaaij?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 6 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Ravenswaaij?

In Ravenswaaij komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 118 woningen.

Meer Häuser in Ravenswaaij

Mehr Immobilien in dieser Stadt ansehen.

Kostenlose unverbindliche Angebote erhalten

Vergleichen Sie mehrere Makler und wählen Sie die beste Übereinstimmung.