Jump to content
Logo of ENTREE makelaars Kromme Rijnstreek

Zandpad 27

3945BA Cothen • Utrecht

Available

€ 1.100.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 23.850

2% transfer tax (€ 22.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 1.123.850

Purchase price /m²: € 6.918

Photo Gallery

Zandpad 27 Cothen
Photo 148

Description

Vrijstaand wonen met ruimte, rust en volop mogelijkheden! Dit uitstekend onderhouden landhuis met extra appartement/gastenverblijf, dubbele garage en schuur is gelegen op riant perceel van maar liefst 4.930 m². Hoe mooi is het om je eigen oprijlaan op te rijden om vervolgens op je eigen terrein voor het huis ruimschoots parkeergelegenheid te hebben voor meerdere auto's? Het perceel royaal en biedt veel mogelijkheden voor dieren/paardenliefhebbers en grenst aan de ene zijde aan de Kromme Rijn, met eigen aanlegsteiger voor kano en/of roeibootje, aan de andere zijde grenst het perceel aan een sfeervol wandelpad dat je meeneemt langs uitgestrekte weilanden en karakteristieke boomgaarden richting het dorp Cothen. Het woonhuis met aangebouwde serre is de afgelopen jaren op stijlvolle wijze gemoderniseerd, gerenoveerd en verduurzaamd. Het naastgelegen bijgebouw is als dubbele garage gebouwd en voorzien van bovengelegen gastenverblijf, inclusief keuken, badkamer en toilet. Om het buitenleven nog aantrekkelijker te maken, is er achter de garage een uitstekend overdekt terras gerealiseerd met mogelijkheid voor het plaatsen van BBQ of pizzasteenoven en sowieso een prachtig zicht op de naastgelegen fruitboomgaard en idyllische omgeving. De 2e schuur, was voorheen in gebruik als paardenstal en biedt een mooie hobbyruimte of ruimte voor de dieren. De tuin is fraai aangelegd met enkele terrassen, siertuin, moestuin met plantenkas, enkele fruitbomen en is goed onderhouden. Het geheel is combineert comfortabel wonen met het ultieme buitenleven en is centraal gelegen tussen Wijk bij Duurstede en Cothen. Middels openbaar vervoer en met de auto is er een goede verbinding naar Utrecht en Amersfoort. KENMERKEN Gebruiksoppervlakte wonen: 159 m² Garageoppervlakte: 56 m² Schuuroppervlakte 34 m² Inhoud: 796 m³ Perceelgrootte: 4930 m² Bouwjaar: 1860 Energielabel: C INDELING Begane grond: ENTREE, hal met garderobekast, luxe toilet met fonteintje, ruime woonkamer met aansluitende serre van 56 m² met houtkachel, de serre geeft prachtig uitzicht op de aangelegde tuin. Halfopen moderne luxe keuken met caesarstone werkblad en inbouwapparatuur zoals keramische kookplaat, rvs schouwkap, koelkast, afwasmachine, combimagnetron en quooker. De gehele begane grond is voorzien van een fraaie gietvloer met vloerverwarming. De moderne serre aan de achterzijde van het woonhuis is van alle comfort voorzien en geeft een prachtig vergezicht over de tuin en de fruitboomgaard van het aangrenzende landgoed Steniswaard. Eerste verdieping: Overloop met toegang naar 2 slaapkamers (voorheen 3) en een riante badkamer. De slaapkamer aan de achterzijde is royaal, namelijk 20.1m² met inloopkasten, gelegen aan de westzijde en met uitzicht over de tuin en achtergelegen boomgaard. Aan de voorzijde van de woning bevinden zich 2e slaapkamer van 9.3 m² en de badkamer. De badkamer is 12.5 m² is voorzien van duo bubbelbad, ruime instapdouche, wastafel en toilet, met vloerverwarming en een washoek met opstelling wasmachine en droger. De gehele eerste etage is voorzien van een massief eiken vloer. Via vlizotrap bereikbare vliering. BIJGEBOUWEN Garage/hobbyruimte: Verwarmde ruime dubbele garage van 56 m² met elektrisch bedienbare garagedeuren. Op de begane grond is de mogelijkheid voor het parkeren van 2 auto’s en tevens ruimte voor een werkbank, veel vaste kastruimte en een keukenblok. Op de verdieping is een appartement/gastenverblijf gerealiseerd. Een fraaie ruimte met mooi zicht op de landerijen en voldoende plek voor zithoek, slaapruimte en eethoek. Voorts beschikt het verblijf over een keukenblok, toilet en doucheruimte, alsmede bergruimte. Deze garage met bovengelegen gastenverblijf beschikt over een eigen CV-combiketel. Schuur: Voorheen een paardenstal, nu als schuur in gebruik. heeft electra en wateraansluiting. De schuur biedt een mooie hobbyruimte of ruimte voor de dieren. Voorts is er nog een extra berging en een kas aanwezig op het terrein. BIJZONDERHEDEN - De woning is voorzien van begane grondvloer isolatie, binnen gevel isolatie, dakisolatie en geheel dubbele beglazing. - Verwarming en warm water woonhuis middels HR combiketel van 2021. - Schilderwerk buitenzijde van 2022 / 2026. - Begane grond voorzien van glad stukwerk wanden en plafond, alsmede gietvloer met vloerverwarming. - Ideale combinatie van woning met het extra gastenverblijf voor eventuele mantelzorg, langere thuiswonende kinderen of familiebezoek vanuit het buitenland.

Mortgage berekenen

€ 1.100.000

Cost of copper (estimated): € 23.850

2% transfer tax (€ 22.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 1.123.850

3,04%

Yearly

%

€ 55.000

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 1.100.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Landhuis, vrijstaande woning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een vliering

Areas and volumes

Living area
159 m²
Land area
4930 m²
Content
796 m³
Other enclosed space
60 m²
External storage space
50 m²

Construction and Energy

Year of construction
1860
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel, houtkachel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remeha Tzerra ACE 39C (gas gestookt combiketel uit 2021, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan drukke weg, aan water, beschutte ligging, buiten bebouwde kom en vrij uitzicht
Garden
Tuin rondom en zonneterras
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Parkeerplaats en vrijstaande stenen garage
Garage capacity
2 car(s)

Planning

Available since
11-05-2026

Garage facilities

Vliering, elektra, verwarming en stromend water

Additional features

  • Alarminstallatie
  • buitenzonwering
  • rolluiken
  • en schuifpui

Maps

Postal code map

Postcode map for 3945

Google Maps

Cothen on the map

View the location and discover the brokers in this region

Residential and neighborhood statistics in Cothen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Cothen. In 2025 were there 3.275 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 496.000.

Residents

3.275

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 496.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 36.000

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

72

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Cothen
Year Residents
2021 3.275
2022 3.260
2023 3.280
2024 3.320
2025 3.275

Annual WOZ value

WOZ value per year in Cothen
Year Average WOZ
2021 EUR 352.000
2022 EUR 388.000
2023 EUR 444.000
2024 EUR 466.000
2025 EUR 496.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 740 0-15: 500 15-25: 385 25-45: 655 45-65: 995

Education level

Hoger

900

Praktisch

510

Middelbaar

1.030

Origin of residents (2025)

Europa

125

Nederland

2.955

Buiten Europa

185

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 219
Appartementen 164
Tussenwoningen 338
Vrijstaande woningen 314
Twee-onder-één-kap woningen 372

Construction period of buildings

Voor 1700 3
1700 tot 1900 66
1900 tot 1925 52
1925 tot 1950 69
1950 tot 1970 341
1970 tot 1980 207
1980 tot 1990 177
1990 tot 2000 217
2000 tot 2010 134
2010 tot 2020 142
2020 en later 67

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

346

Label C

311

Label B

227

Label D

161

Label G

112

Label F

76

Label E

40

Label A+

30

Label A+++

22

Label A++

17

Label A++++

14

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Cothen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.380 3.370
2021 1.560 3.420
2022 1.200 3.140
2023 1.020 2.940
2024 990 3.000

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 910 • Electricity: 2.690

Huurwoning

Gas: 810 • Electricity: 2.060

Koopwoning

Gas: 1.100 • Electricity: 3.290

Appartement

Gas: 680 • Electricity: 2.100

Tussenwoning

Gas: 810 • Electricity: 2.450

Vrijstaande woning

Gas: 1.460 • Electricity: 4.020

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.040 • Electricity: 3.000

Business activity in Cothen (2025)

Handel en HORECA 70
Nijverheid en energie 85
Zakelijke dienstverlening 120
Overheid, onderwijs en zorg 60
Landbouw, bosbouw en visserij 45
Vervoer, informatie en communicatie 20
Financiele diensten en onroerendgoed 40
Cultuur, recreatie en overige diensten 55

Total number of company establishments: 495

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Cothen
Period Crimes
jan 2026 4
jul 2025 7
jun 2025 4
mei 2025 5
mrt 2025 4
mrt 2026 4
nov 2024 11
nov 2025 3
okt 2024 8
okt 2025 7
sep 2024 10
sep 2025 5

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Cothen.

Frequently asked questions about living in Cothen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Cothen?

Cothen telt in 2025 ongeveer 3.275 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Cothen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Cothen is in 2025 circa € 496.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Cothen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Cothen ligt rond € 36.000 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Cothen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 72 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Cothen?

In Cothen komt vooral "Twee-onder-één-kap woningen" veel voor, met ongeveer 372 woningen.

Meer houses in Cothen

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.