Jump to content
Logo of Steendijk Makelaars

van Cittersstraat 16

4451BK Heinkenszand • Zeeland

Available

€ 259.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 7.030

2% transfer tax (€ 5.180) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 266.030

Purchase price /m²: € 3.700

Photo Gallery

Description

Instapklare starterswoning met 3 slaapkamers in hartje Heinkenszand Starters opgelet! In het centrum van Heinkenszand biedt deze keurige tussenwoning een uitstekende kans voor wie comfortabel en betaalbaar wil wonen. De woning ligt op korte afstand van winkels, scholen en andere dagelijkse voorzieningen en is zonder al te veel werkzaamheden te betrekken. Met drie volwaardige slaapkamers, een praktische bergzolder en een onderhoudsvriendelijke achtertuin is dit een verrassend ruime gezinswoning. Daarnaast beschikt de woning over een stenen schuur en een houten berging met overkapping, ideaal voor extra opslag of hobbyruimte. Een aantrekkelijk aanbod in een prijssegment waarin woningen maar beperkt beschikbaar komen. De woning is gelegen in het centrum van Heinkenszand, waardoor voorzieningen zoals supermarkten, winkels, horeca en scholen eenvoudig bereikbaar zijn. Ook sportvoorzieningen en uitvalswegen richting Goes en Middelburg bevinden zich op korte afstand. Begane grond Via de voortuin bereikt u de hal met toilet en fonteintje, meterkast (5 groepen) en trapopgang naar de verdieping. Vanuit de hal komt u in de ruime keuken, uitgevoerd in een lichte kleurstelling en voorzien van een fraai natuurstenen werkblad. De keuken is uitgerust met diverse inbouwapparatuur, waaronder een 5-pits gaskookplaat, afzuigkap, combi-oven, koelkast, vaatwasser en spoelbak. Vanuit de keuken is er een deur naar de achtertuin. Een open doorgang leidt naar de woonkamer. Deze is prettig ingedeeld met aan de voorzijde een ruime zithoek en aan de achterzijde plaats voor een royale eethoek. De grote raampartijen aan zowel de voor- als achterzijde zorgen voor veel daglicht. Achterin de woonkamer is een airco geplaatst. De gehele begane grond is afgewerkt met een nette, lichte laminaatvloer. Eerste verdieping Op de eerste verdieping geeft de ruime overloop toegang tot drie slaapkamers, een inbouwkast en de badkamer. Aan de voorzijde bevindt zich de compacte badkamer, voorzien van een douche en wastafelmeubel. Tevens ligt hier een slaapkamer die momenteel in gebruik is als werkkamer, met daarnaast de witgoedaansluitingen. Aan de achterzijde bevinden zich de overige twee slaapkamers. De grootste slaapkamer is uitgerust met airco, terwijl de tweede slaapkamer beschikt over een praktische inbouwkast. Op de overloop is de cv-installatie (Nefit, 2010) netjes weggewerkt in een inbouwkast. Tweede verdieping Via een vlizotrap bereikt u de bergzolder. Deze verdieping biedt verrassend veel bergruimte voor het netjes opbergen van seizoensspullen en overige opslag. Tuin De achtertuin is onderhoudsvriendelijk aangelegd en nagenoeg volledig bestraat. Achterin de tuin bevinden zich een stenen schuur met aansluitend een houten berging met veranda, wat zorgt voor veel praktische bergruimte en een fijne buitenplek. De tuin is daarnaast bereikbaar via een eigen achterom. Kenmerken op een rij: - Instapklare tussenwoning in het centrum van Heinkenszand - 3 slaapkamers - Ruime woonkamer en keuken - Onderhoudsvriendelijke achtertuin - Voorzien van airco - Stenen schuur en houten berging met overkapping - Praktische bergzolder - Op korte afstand van winkels en voorzieningen - Ideale starterswoning in aantrekkelijk prijssegment Benieuwd naar de ruimte en mogelijkheden van deze woning? Plan gerust een bezichtiging en ontdek het zelf. Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief. De objecten worden opgemeten volgens de Meetinstructie, welke is gebaseerd op de NEN2580. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting. Aan deze woning is in de NVM-software een funderingsrisico-indicator (A t/m E) toegekend. Deze wordt uitsluitend weergegeven als A-B-C enerzijds of D-E anderzijds en kan in mate van betrouwbaarheid variëren. De funderingsrisico-indicator is gebaseerd op data uit FunderMaps, waarbij onder meer wordt gekeken naar funderingstype, bodem- en grondwatergegevens, verzakkingen en hersteldata. FunderMaps is een commercieel dataplatform, ontwikkeld met het KCAF. Verkoper, de makelaar en de NVM staan niet in voor de juistheid, volledigheid of actualiteit van de funderingsrisico-indicator en de gebruikte data van FunderMaps. De funderingsrisico-indicator is informatief, indicatief, geeft geen garanties en vormt geen oordeel over de feitelijke staat van de fundering. Aan de funderingsrisico-indicator kunnen geen rechten worden ontleend. Geïnteresseerden wordt geadviseerd om, indien de staat van de fundering voor hen van belang is, zelfstandig een (beperkt of volledig) funderingsonderzoek te (laten) verrichten.

Mortgage berekenen

€ 259.000

Cost of copper (estimated): € 7.030

2% transfer tax (€ 5.180) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 266.030

2,78%

Yearly

%

€ 12.950

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 259.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, tussenwoning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
70 m²
Land area
169 m²
Content
257 m³
Other enclosed space
2 m²
External storage space
17 m²
Backyard area
108 m²

Construction and Energy

Year of construction
1956
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit (gas gestookt combiketel uit 2010, eigendom)
Energy label
C

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg, in centrum en in woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
Gelegen op het noordwesten bereikbaar via achterom
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Openbaar parkeren

Planning

Available since
12-05-2026

Bathroom facilities

Inloopdouche, wastafel, en wastafelmeubel

Additional features

  • Airconditioning
  • natuurlijke ventilatie
  • rolluiken
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 4451

Google Maps

Location of Heinkenszand

Spatial overview of the work area in Heinkenszand

Residential and neighborhood statistics in Heinkenszand

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Heinkenszand. In 2025 were there 5.590 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 364.000.

Residents

5.590

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 364.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 35.800

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

103

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Heinkenszand
Year Residents
2021 5.515
2022 5.480
2023 5.555
2024 5.520
2025 5.590

Annual WOZ value

WOZ value per year in Heinkenszand
Year Average WOZ
2021 EUR 260.000
2022 EUR 285.000
2023 EUR 320.000
2024 EUR 345.000
2025 EUR 364.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 1.480 0-15: 830 15-25: 605 25-45: 1.205 45-65: 1.465

Education level

Hoger

1.120

Praktisch

1.020

Middelbaar

1.910

Origin of residents (2025)

Europa

410

Nederland

4.800

Buiten Europa

380

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 449
Appartementen 291
Tussenwoningen 655
Vrijstaande woningen 735
Twee-onder-één-kap woningen 403

Construction period of buildings

Voor 1700 1
1700 tot 1900 66
1900 tot 1925 136
1925 tot 1950 122
1950 tot 1970 299
1970 tot 1980 807
1980 tot 1990 319
1990 tot 2000 415
2000 tot 2010 320
2010 tot 2020 182
2020 en later 197

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

898

Label A

710

Label B

487

Label D

238

Label G

194

Label F

92

Label E

76

Label A++++

57

Label A+

37

Label A+++

29

Label A++

10

Label A+++++

1

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Heinkenszand
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.160 2.660
2021 1.320 2.810
2022 1.040 2.660
2023 890 2.590
2024 860 2.690

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 890 • Electricity: 2.320

Huurwoning

Gas: 690 • Electricity: 1.780

Koopwoning

Gas: 970 • Electricity: 2.900

Appartement

Gas: 570 • Electricity: 1.730

Tussenwoning

Gas: 750 • Electricity: 2.160

Vrijstaande woning

Gas: 1.150 • Electricity: 3.420

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 880 • Electricity: 2.680

Business activity in Heinkenszand (2025)

Handel en HORECA 125
Nijverheid en energie 130
Zakelijke dienstverlening 160
Overheid, onderwijs en zorg 125
Landbouw, bosbouw en visserij 40
Vervoer, informatie en communicatie 45
Financiele diensten en onroerendgoed 40
Cultuur, recreatie en overige diensten 85

Total number of company establishments: 745

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Heinkenszand
Period Crimes
jan 2026 8
jul 2025 9
jun 2025 7
mei 2025 7
mrt 2025 8
mrt 2026 8
nov 2024 5
nov 2025 8
okt 2024 12
okt 2025 11
sep 2024 7
sep 2025 7

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Heinkenszand.

Frequently asked questions about living in Heinkenszand

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Heinkenszand?

Heinkenszand telt in 2025 ongeveer 5.590 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Heinkenszand?

De gemiddelde WOZ-waarde in Heinkenszand is in 2025 circa € 364.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Heinkenszand?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Heinkenszand ligt rond € 35.800 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Heinkenszand?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 103 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Heinkenszand?

In Heinkenszand komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 735 woningen.

Meer houses in Heinkenszand

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.