Jump to content
Logo of Makelaardij de Parel

Van Tuyllstraat 56

3829AD Hooglanderveen • Utrecht

Available

€ 869.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 19.230

2% transfer tax (€ 17.380) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 888.230

Purchase price /m²: € 5.204

Photo Gallery

Description

‘Aan de prachtige Van Tuyllstraat 56 in Hooglanderveen hebben wij jarenlang met ontzettend veel plezier gewoond. Dit huis was voor ons vanaf dag één een plek die meteen goed voelde: sfeervol, ruim, groen en heerlijk rustig. De oude eiken langs de laan geven ieder seizoen zijn eigen charme, van frisgroen in het voorjaar tot knus en kleurrijk in de herfst. Het is een huis waar je leeft, geniet en herinneringen maakt – en waarvan we hopen dat nieuwe bewoners er net zo gelukkig worden als wij.’ Deze charmante 2-onder-1-kapwoning heeft alles in huis voor wie op zoek is naar karakter, comfort én duurzaamheid. Gelegen aan een rustige, groene laan in het geliefde Hooglanderveen, biedt deze goed onderhouden woning niet alleen volop sfeer, maar ook verrassend veel ruimte. Met een garage én twee parkeerplaatsen op eigen oprit is praktisch gemak hier vanzelfsprekend. Binnen voel je direct de warme uitstraling. De klassieke kamer en suite op de begane grond geeft de woning karakter en flexibiliteit: gezellig samen in de eetkamer, ontspannen in de woonkamer of juist beide ruimtes open voor een heerlijke leefruimte. De gashaard zorgt voor extra sfeer tijdens knusse avonden, terwijl de dubbele openslaande deuren naar de tuin een prachtige verbinding met buiten creëren. De keuken aan de straatzijde biedt een fijn uitzicht op de rustige straat en de indrukwekkende eikenbomen. Op de verdiepingen vind je drie ruime slaapkamers en een comfortabele badkamer met ligbad, dubbele wastafel en inloopdouche. De zolder is een echte verrassing: een royale extra slaapkamer met volop mogelijkheden, bijvoorbeeld voor een extra kamer of werkplek, plus een handige vliering voor extra bergruimte. Ook op het gebied van duurzaamheid zit je hier helemaal goed. Met 19 zonnepanelen, een hybride warmtepomp, elektrische boiler/zonneboiler en laadpaal aan huis is deze woning klaar voor de toekomst én vriendelijk voor de energierekening. De onder architectuur aangelegde tuin is een waar groen paradijs, ontworpen door Erwin Bakker. Meerdere zonnige terrassen, prachtige beplanting, privacy en zelfs plek voor een hangmat tussen de bomen maken dit een heerlijke plek om ieder seizoen van te genieten. De ligging maakt het plaatje compleet: rustig, kindvriendelijk, basisschool op loopafstand, dicht bij het Hoevelakens bos en station Amersfoort Vathorst, met zelfs een sleeheuvel om de hoek. ‘Wij laten dit bijzondere huis met een dubbel gevoel achter, maar gunnen de volgende bewoners net zoveel woonplezier, comfort en geluk op deze unieke plek aan de Van Tuyllstraat.’

Mortgage berekenen

€ 869.000

Cost of copper (estimated): € 19.230

2% transfer tax (€ 17.380) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 888.230

3,04%

Yearly

%

€ 43.450

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 869.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 2 aparte toiletten
Floors
3 woonlagen

Areas and volumes

Living area
167 m²
Land area
255 m²
Content
592 m³
External storage space
16 m²
Backyard area
80 m²

Construction and Energy

Year of construction
2008
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Schilddak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel en gehele vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Hybride ketel (gas gestookt combiketel uit 2008, eigendom)
Energy label
A+

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in woonwijk
Garden
Achtertuin, voortuin, zijtuin en zonneterras
Garden location
Gelegen op het zuidwesten bereikbaar via achterom
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Vrijstaande stenen garage
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
01-05-2026

Bathroom facilities

Dubbele wastafel, inloopdouche, en ligbad

Garage facilities

Elektra

Additional features

  • Glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • rookkanaal
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 3829

Google Maps

Map of Hooglanderveen

View the location and discover the brokers in this region

Residential and neighborhood statistics in Hooglanderveen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Hooglanderveen. In 2025 were there 4.835 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 585.000.

Residents

4.835

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 585.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 40.600

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

83

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Hooglanderveen
Year Residents
2021 4.935
2022 4.910
2023 4.875
2024 4.870
2025 4.835

Annual WOZ value

WOZ value per year in Hooglanderveen
Year Average WOZ
2021 EUR 419.000
2022 EUR 463.000
2023 EUR 543.000
2024 EUR 546.000
2025 EUR 585.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 555 0-15: 1.030 15-25: 680 25-45: 1.130 45-65: 1.430

Education level

Hoger

1.590

Praktisch

580

Middelbaar

1.340

Origin of residents (2025)

Europa

230

Nederland

3.910

Buiten Europa

695

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 340
Appartementen 251
Tussenwoningen 622
Vrijstaande woningen 267
Twee-onder-één-kap woningen 285

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 3
1900 tot 1925 20
1925 tot 1950 26
1950 tot 1970 271
1970 tot 1980 43
1980 tot 1990 153
1990 tot 2000 113
2000 tot 2010 681
2010 tot 2020 299
2020 en later 15

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

1.067

Label C

253

Label B

233

Label D

67

Label E

54

Label F

44

Label A+

35

Label G

30

Label A+++

11

Label A++

6

Label A++++

0

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Hooglanderveen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.150 3.290
2021 1.300 3.430
2022 1.030 3.230
2023 880 3.040
2024 860 3.180

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 920 • Electricity: 3.040

Huurwoning

Gas: 700 • Electricity: 1.910

Koopwoning

Gas: 940 • Electricity: 3.380

Appartement

Gas: 620 • Electricity: 1.690

Tussenwoning

Gas: 770 • Electricity: 2.650

Vrijstaande woning

Gas: 1.220 • Electricity: 4.690

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.000 • Electricity: 3.640

Business activity in Hooglanderveen (2025)

Handel en HORECA 75
Nijverheid en energie 50
Zakelijke dienstverlening 195
Overheid, onderwijs en zorg 115
Landbouw, bosbouw en visserij 0
Vervoer, informatie en communicatie 55
Financiele diensten en onroerendgoed 35
Cultuur, recreatie en overige diensten 55

Total number of company establishments: 585

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Hooglanderveen
Period Crimes
jan 2026 6
jul 2025 8
jun 2025 11
mei 2025 8
mrt 2025 12
mrt 2026 4
nov 2024 9
nov 2025 3
okt 2024 7
okt 2025 6
sep 2024 16
sep 2025 6

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Hooglanderveen.

Frequently asked questions about living in Hooglanderveen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Hooglanderveen?

Hooglanderveen telt in 2025 ongeveer 4.835 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Hooglanderveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Hooglanderveen is in 2025 circa € 585.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Hooglanderveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Hooglanderveen ligt rond € 40.600 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Hooglanderveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 83 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Hooglanderveen?

In Hooglanderveen komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 622 woningen.

Meer houses in Hooglanderveen

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.