Jump to content
Logo of Staete - Woonspecialisten die verder gaan

Schrijverstraat 3

5175SJ Loon op Zand • Noord-Brabant

€ 495.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 11.750

2% transfer tax (€ 9.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 506.750

Purchase price /m²: € 4.125

Photo Gallery

Description

Zorgeloos wonen doe je hier! Welkom in deze nette twee-onder-een-kapwoning in Loon op Zand. Met energielabel B, drie slaapkamers, een eigen oprit, inpandige berging en een instapklare basis woon je comfortabel en energiezuinig. De open woonkamer heeft een gezellige sfeer, waar je met het hele gezin samenkomt. In de fraaie keuken beschik jij over alles om de lekkerste maaltijden op tafel te zetten. En na een lange dag kom jij helemaal tot rust in de strak afgewerkte badkamer, voorzien van zowel een bad als een douche, dubbele wastafel en een toilet. Kortom: hier vind je alles wat je zoekt! In de tuin kun jij heerlijk ontspannen tussen al het groen. Zoek een lekker plekje in de zon of steek de handen uit de mouwen en laat je groene vingers wapperen; hier kan het allemaal. Zet de schuifdeur open en haal een stukje buiten naar binnen in de woonkamer. De inpandige berging beschikt over de aansluitingen voor de wasapparatuur en geeft je extra opslagruimte. Ideaal toch? Je woont hier in een rustige en kindvriendelijke buurt, met de basisschool op steenworp afstand. Daarnaast doe je de dagelijkse boodschappen gewoon op de fiets. Wil je er een dagje op uit? De Loonse en Drunense Duinen vind je op fietsafstand, net als de Efteling. Voor een dagje in de stad zijn zowel Waalwijk als Tilburg snel bereikbaar met de auto. Belangrijk om te weten: - Instapklare twee-onder-een-kapwoning in Loon op Zand; - Beschikt over drie slaapkamers; - Energielabel B, voorzien van vloerverwarming en 10 zonnepanelen; - Eigen oprit en inpandige berging; - Fraaie keuken en open leefruimte; - Badkamer voorzien van toilet, ligbad, inloopdouche en dubbele wastafel; - Schuifdeur naar de tuin; - Groene tuin met voldoende plek om buiten te zitten; - Rustig gelegen, nabij een basisschool; - Supermarkt op fietsafstand; - De Efteling en de Loonse en Drunense Duinen dichtbij; - Waalwijk en Tilburg zijn snel bereikbaar met de auto; - Aanvaarding in overleg. Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief.

Mortgage berekenen

€ 495.000

Cost of copper (estimated): € 11.750

2% transfer tax (€ 9.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 506.750

3,04%

Yearly

%

€ 24.750

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 495.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
120 m²
Land area
189 m²
Content
478 m³
Other enclosed space
16 m²
Building bound outdoor space
4 m²
External storage space
7 m²
Backyard area
1 m²

Construction and Energy

Year of construction
1993
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
HR-glas en volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Vaillant eco TEC plus (gas gestookt combiketel uit 2022, eigendom)
Energy label
B

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
gelegen op het noordoosten
Salvage
Inpandig
Parking
Op eigen terrein

Planning

Available since
02-10-2025
Sale date
28-03-2026

Bathroom facilities

Dubbele wastafel, inloopdouche, ligbad, toilet, vloerverwarming, en wastafelmeubel

Additional features

  • Buitenzonwering
  • dakraam
  • glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • rolluiken
  • schuifpui
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 5175

Google Maps

Geographical overview Loon op Zand

Geographic orientation and real estate agent density in Loon op Zand

Residential and neighborhood statistics in Loon op Zand

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Loon op Zand. In 2025 were there 6.270 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 420.000.

Residents

6.270

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 420.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 35.900

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

170

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Loon op Zand
Year Residents
2021 6.295
2022 6.255
2023 6.245
2024 6.190
2025 6.270

Annual WOZ value

WOZ value per year in Loon op Zand
Year Average WOZ
2021 EUR 301.000
2022 EUR 325.000
2023 EUR 377.000
2024 EUR 400.000
2025 EUR 420.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 1.785 0-15: 915 15-25: 610 25-45: 1.245 45-65: 1.715

Education level

Hoger

1.420

Praktisch

970

Middelbaar

1.930

Origin of residents (2025)

Europa

375

Nederland

5.525

Buiten Europa

365

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 565
Appartementen 641
Tussenwoningen 914
Vrijstaande woningen 525
Twee-onder-één-kap woningen 365

Construction period of buildings

Voor 1700 2
1700 tot 1900 14
1900 tot 1925 76
1925 tot 1950 230
1950 tot 1970 527
1970 tot 1980 753
1980 tot 1990 379
1990 tot 2000 196
2000 tot 2010 177
2010 tot 2020 214
2020 en later 97

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

871

Label A

748

Label B

487

Label D

329

Label F

174

Label G

144

Label E

108

Label A++++

55

Label A+

34

Label A++

27

Label A+++

26

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Loon op Zand
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.310 3.190
2021 1.490 3.230
2022 1.150 3.030
2023 990 2.830
2024 960 2.930

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 970 • Electricity: 2.790

Huurwoning

Gas: 790 • Electricity: 2.010

Koopwoning

Gas: 1.080 • Electricity: 3.230

Appartement

Gas: 740 • Electricity: 1.850

Tussenwoning

Gas: 850 • Electricity: 2.480

Vrijstaande woning

Gas: 1.430 • Electricity: 4.350

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.130 • Electricity: 3.240

Business activity in Loon op Zand (2025)

Handel en HORECA 170
Nijverheid en energie 125
Zakelijke dienstverlening 225
Overheid, onderwijs en zorg 145
Landbouw, bosbouw en visserij 20
Vervoer, informatie en communicatie 55
Financiele diensten en onroerendgoed 55
Cultuur, recreatie en overige diensten 90

Total number of company establishments: 885

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Loon op Zand
Period Crimes
jan 2025 19
jan 2026 19
jul 2025 26
jun 2025 17
mei 2025 12
mrt 2025 12
nov 2024 11
nov 2025 9
okt 2024 14
okt 2025 11
sep 2024 12
sep 2025 8

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Loon op Zand.

Frequently asked questions about living in Loon op Zand

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Loon op Zand?

Loon op Zand telt in 2025 ongeveer 6.270 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Loon op Zand?

De gemiddelde WOZ-waarde in Loon op Zand is in 2025 circa € 420.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Loon op Zand?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Loon op Zand ligt rond € 35.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Loon op Zand?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 170 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Loon op Zand?

In Loon op Zand komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 914 woningen.

Meer houses in Loon op Zand

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.