Jump to content
Logo of Fidus Makelaardij Maastricht

Hoogzwanenstraat 121

6211BZ Maastricht • Limburg

Sold

€ 275.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 7.350

2% transfer tax (€ 5.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 282.350

Purchase price /m²: € 3.089

Photo Gallery

Description

DIT APPARTEMENT WORDT JE AANGEBODEN DOOR FIDUS MAKELAARDIJ MAASTRICHT Te koop: Jouw eerste eigen plek aan de Hoogzwanenstraat 121 in Maastricht! Droom jij van een eigen appartement met berging in het bruisende Maastricht? Dan is dit jouw kans! Aan de Hoogzwanenstraat ligt dit lichte en sfeervolle appartement met volop mogelijkheden – perfect voor starters en jonge mensen die hun eigen stijl willen creëren. Wonen op een toplocatie De Hoogzwanenstraat ligt op een fijne, rustige plek met alles binnen handbereik. Binnen enkele minuten fiets je naar het gezellige centrum van Maastricht, met haar terrassen, winkels en bourgondische sfeer. Ook supermarkten, sportfaciliteiten en openbaar vervoer zijn dichtbij. Hier woon je centraal, maar toch lekker ontspannen. Het appartement Dit appartement biedt: 2 slaapkamers – ideaal voor een thuiskantoor, hobbyruimte of logeerkamer. Veel daglicht – veel ramen zorgen voor een frisse en open sfeer. Mogelijkheden in de keuken - naar eigen wens en inzicht uit te breiden en in te richten. Houten vloer – een warme basis met karakter. Klein balkon – fijn voor je ochtendkoffie of een borrel in de avondzon. Het appartement is verhuurd geweest en kan naar eigen smaak worden opgeknapt en ingericht. Zie het als een blanco canvas: geef jij de keuken een moderne touch? Ga je voor strak en minimalistisch of juist warm en industrieel? Hier kun je echt jouw droomplek en een fijn thuis van maken. Extra pluspunten: Gelegen in een goed onderhouden appartementencomplex met lift. Betaalbare instap in de Maastrichtse woningmarkt. Mogelijkheid om waarde toe te voegen door modernisering. Centrale ligging met alle voorzieningen dichtbij. Op het appartement rust erfpacht – informeer gerust naar de voorwaarden en mogelijkheden. De erfpachtbijdrage bedraagt € 970 per jaar. De maandelijkse VvE bijdrage is € 256,57 (dit is exclusief individuele verbruikskosten G/W/L). Kortom: een appartement met potentie, op een plek waar je wilt wonen. Ideaal voor starters of jonge stellen die centraal willen wonen en hun eigen woonstijl willen neerzetten. Plan snel een bezichtiging en ontdek de mogelijkheden van dit fijne startersappartement aan de Hoogzwanenstraat in Maastricht! Belangrijke informatie voor de koper. Verkoopinformatie. Bovenstaande informatie is met zorg samengesteld. Er kunnen echter geen rechten aan worden ontleend, verkopers noch verkopend makelaar kunnen aansprakelijk worden gehouden voor eventuele onjuistheden. Indien bepaalde informatie voor u van wezenlijk belang is, dan adviseren wij u deze op juistheid te (laten) controleren. Alle opgegeven maten en oppervlakken zijn indicatief. Schriftelijkheidsvereiste. Ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper, wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat zowel koper als verkoper de koopovereenkomst hebben getekend (“schriftelijkheidsvereiste”). Tot het tijdstip van ondertekening door beide partijen voornoemd, zullen partijen jegens elkaar geen enkele verplichting hebben. Waarborgsom of bankgarantie. Koper dient binnen een week na het onvoorwaardelijk worden van de koopovereenkomst een waarborgsom te storten bij de notaris of een bankgarantie te stellen ten bedrage van tien procent van de koopsom. Bouwkundige keuring Koper is te allen tijde gerechtigd om voor eigen rekening een bouwkundig onderzoek te laten verrichten, dan wel andere adviseurs te raadplegen teneinde een goed inzicht te verkrijgen in de staat van onderhoud of andere aspecten van de onroerende zaak. Koper dient bij het doen van een bod wel direct aan te geven of hij een dergelijk onderzoek wenst. As Is Where Is De woning wordt verkocht “As is, where is”, met andere woorden de woning zal worden opgeleverd in de staat zoals bij de bezichtiging is aangetroffen. Geen Eigenaar Bewoning De woning wordt verkocht met het feit en in de wetenschap dat verkoper het verkochte nooit zelf feitelijk heeft gebruikt en dat hij derhalve koper niet kan informeren over eigenschappen van c.q. gebreken aan het verkochte waarvan hij op de hoogte zou zijn geweest als hij het verkochte zelf feitelijk had gebruikt. Dergelijke eigenschappen c.q. gebreken zijn voor risico en rekening van koper. Om dit risico voor koper te beperken stelt verkoper koper in de gelegenheid een bouwkundige inspectie te doen uitvoeren. Opkoopbescherming woningen In de Gemeente Maastricht geldt vanaf 1 oktober 2022 een Huisvestingsverordening - opkoopbescherming voor woningen ( geldt voor woningen tot € 402.000,- (in 2025) Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 275.000

Cost of copper (estimated): € 7.350

2% transfer tax (€ 5.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 282.350

2,78%

Yearly

%

€ 13.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 275.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
appartement, portiekflat (appartement)

Index

Rooms
7 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Floors
1 woonlaag
Located on
5e woonlaag

Areas and volumes

Living area
89 m²
Content
294 m³
Other enclosed space
6 m²
Building bound outdoor space
4 m²

Construction and Energy

Year of construction
1979
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
AWB (gas gestookt combiketel uit 2014, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Gemeentelijk eigendom belast met erfpacht (einddatum erfpacht: 01-02-2078)
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
In centrum en vrij uitzicht
Salvage
Aangebouwde stenen berging
Parking
Betaald parkeren, openbaar parkeren en parkeergarage

Planning

Available since
24-03-2026
Sale date
28-04-2026

Additional features

  • Lift
  • mechanische ventilatie
  • rookkanaal
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 6211

Google Maps

Geographical overview Maastricht

Geographic orientation and real estate agent density in Maastricht

Residential and neighborhood statistics in Maastricht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Maastricht. In 2026 were there 126.026 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 313.000.

Residents

126.026

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 313.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.900

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

7.537

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Maastricht
Year Residents
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Annual WOZ value

WOZ value per year in Maastricht
Year Average WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Education level

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Origin of residents (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Construction period of buildings

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

15.755

Label A

13.753

Label B

10.777

Label D

6.853

Label G

6.274

Label E

5.553

Label F

5.314

Label A+

1.868

Label A+++

1.155

Label A++

762

Label A++++

196

Label A+++++

5

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Maastricht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Electricity: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Electricity: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Electricity: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Electricity: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Electricity: 2.970

Business activity in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Total number of company establishments: 14.555

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Maastricht
Period Crimes
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Maastricht.

Frequently asked questions about living in Maastricht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer houses in Maastricht

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.